Biograafiad Omadused Analüüs

Koolieelse õppeasutuse õpetaja-psühholoogi avatud tund “Laste psühholoogiline ettevalmistus kooliks. Märkmeid õpetaja-psühholoogi tunnist lastega kooliks valmistumisest Psühholoogi märkmed laste kooliks ettevalmistamise kohta

Oksana Raua
Psühholoogilise koolivalmiduse arendamise tund “Minust saab esimesse klassi astuja”

Haridusvaldkonnad:

"Kognitiivne areng": kognitiivse ja uurimistegevuse arendamine

"Sotsiaalne ja kommunikatiivne areng": laste mängutegevuse arendamine, põhiliste üldtunnustatud normide ja reeglite tutvustamine; vaba suhtlemise arendamine täiskasvanute ja lastega.

Sihtmärk: koolivalmiduse kujundamine vanemas koolieelses eas lastel.

Ülesanded:

1) maandada pingeid enne treeningut kool

2) suvalise sfääri, visuaal-kujundliku ja loogilise mõtlemise arendamine; tähelepanu; kuulmismälu

3)rühmasisese suhtluse stimuleerimine

Materjalid ja seadmed: projektor, ekraan, esitlus visuaalse materjaliga, pilt koolid ja lasteaiad, magnettahvel, magnetid, paberilehed, värvilised pliiatsid, rahulik muusika.

Eeltöö: klassid koos ettevalmistavate õpilastega rühmad täiendava haridusprogrammi jaoks "Varsti sisse kool» Kõrval psühholoogilise koolivalmiduse kujundamine koolitus septembrist aprillini.

Struktuur klassid:

I. "Aktiivne tegevus"

1) Tervitusrituaal

2) sissejuhatav osa klassid

3) psühho-võimlemine, füüsiline üks minut

4) põhiosa klassid

5) tagasiside

6) hüvastijätu rituaal

II. "Aktiivne kuulamine"

1) Tervitusrituaal.

2) Põhiosa klassid

3) Tagasiside

4) Hüvastijätu rituaal

Tunni käik:

1. Tervitusrituaal.

1) Eesmärkidest teavitamine lastele klassid.

Tere pärastlõunast poisid! Mul on hea meel teid kõiki näha. Täna meie klassis mängime, mõtle ja lõõgastu.

2) Tervitus.

Lapsed seisavad ringis.

Ja nüüd kutsun kõiki üksteist südamlikult ja nimepidi tervitama, alustades minust vasakult päripäeva nool:

"Tere pärastlõunal, Vanya!"

"Tere päevast, …"

"Tere pärastlõunast, päike!" (kõik tõstavad käed, siis lasevad lahti)

"Tere pärastlõunal, taevas!" (sarnane)

"Tere pärastlõunal meile kõigile!" (igaüks laiutab oma käed eri suundades; seejärel laseb need lahti)

2. Sissejuhatav osa.

Kell heliseb – on tunni aeg.

Lapsed võtavad kohad laudade taga.

Poisid, oleme sel aastal palju õppinud, olete muutunud väga suureks ja 1. septembrini on jäänud väga vähe. Ja täna on meil viimane õppetund. Tõestate, kui targad, tähelepanelikud ja sõbralikud poisid te olete.

Ja meie sõber Dunno on meiega.

1) Soojendus (probleemne küsimus).

Poisid, varsti te lähete kooli ja hakka esimesse klassi astuma, ja meie Dunno ei taha lasteaiast lahkuda! Räägime talle, mida me vajame kool ja tunnid! (lapsed annavad nõu Ei tea: "IN ma pean kooli minema, sest…")

2) Vestlus lastega

Hästi tehtud poisid, ütlesite kõik õigesti, nüüd saab Dunno aru, et ta õpib kooli vajadusi, kuid ta on meile kogunud nii palju küsimusi - kuidas ta peaks käituma kool. Aitame tal sellest aru saada, poisid?

(lastele esitatakse küsimusi:

Mida ma peaksin tegema, kui hilinen tundi?

Mis siis, kui ma tahan mänguasjadega mängida?

Mis siis, kui unustan vahetusjalatsid kaasa võtta?

Mis siis, kui unustasite õpiku kaasa võtta?

Kui ma õigeks ajaks ei jõua kokkama klassi kodutöö?

Mida teha, kui ma ei tea, kuidas õpetaja ülesannet täita?

Täpselt nii, kõigile neile küsimustele on lihtne vastata, kui tunnete käitumisreegleid kool: klassis, vahetunni ajal, raamatukogus ja isegi kohvikus. Nüüd koostame üheskoos käitumisreeglid kool Dunno jaoks.

Hästi tehtud poisid! (kell heliseb). Aga meie kell heliseb, mis tähendab, et on aeg pausiks!

3. Füüsiline harjutus.

Harjutus "Tilk"

Lase üks kord maha, (lapsed hüppavad üles ja alla)

Lase kaks, (sarnane)

Nii aeglane esiteks(4 aeglast hüpet)

Ja siis, siis, siis

Kõik jookse, jookse, jookse (8 kiiret hüpet paigas).

Avasime oma vihmavarjud (laiutasime käed eri suundades,

Varjas end vihma eest (käed pea kohal vihmavarju kujul)

4. Põhiosa.

1) "Pakkige oma seljakott"

Poisid, teie abiga sai Dunno aru, kuidas käituda kool. Kuid nüüd ei saa ta oma seljakotti pakkida. Kas aitame teda koos?

(slaidiseanss, lisa 1)

Mõistatused:

1. Teeäärsel lumisel põllul

Mu ühejalgne hobune tormab

Ja palju-palju aastaid

Jätab musta jälje.

(Pliiats)

2. Joonista mida tahad!

Päike, meri, mäed, rand.

Mis see on?.

(Pliiats)

3. Sirge joon, tule nüüd

Joonista see ise!

See on keeruline teadus!

Siin tuleb kasuks...

(joonlaud)

4. Selles kitsas kastis

Leiad pliiatsid

Pliiatsid, sulepead, kirjaklambrid, nupud,

Mida iganes hingele.

(Pliiatsikott)

Kui annate talle töö -

Pliiats oli asjata.

(Kumm)

6. Kuigi mitte mütsi, vaid äärega,

Mitte lill, vaid juur,

Räägib meiega

Kannatliku keelega.

(Raamat)

7. Tema lehed on valged-valged,

Need ei kuku okstelt alla.

Ma teen nendega vigu

Triipude ja lahtrite seas.

(Märkmik)

2) Poisid, mulle tundub, et Dunno suutis ikka lisaesemeid oma seljakotti panna. Otsime nad üles!

(segatud piltidega slaid, lisa 2)

3) Hästi tehtud, poisid! Meie teadja kooliks valmis ja esimeseks koolipäevaks valmis. Treenime enne koos sõbraga mälu kool! Nii, poisid, nüüd kontrollime, kes on kõige tähelepanelikum ja kellel on hea mälu!

(mustritega slaidi demonstratsioon. Lapsed vaatavad 15 sekundit. Siis kaovad mustrid. Palun taastama mustrid mälu järgi paberitükkidele, lisa 3).

5. Lõpuosa.

1) Lõõgastumine.

(Lapsed heidavad matile pikali ja sulgevad silmad. Kuulake nende hingamist. Mängib lõõgastav muusika.)

Kätte on jõudnud 1. september... Päike soojendab õrnalt taevas, puudelt langeb vaikselt värvilisi lilli lehed: kollane, punane, oranž... Täna on teie eriline päev, teie ja teie vanemad lähete teie esimesele kellale... kool...Ema pani sind täna kaunilt riidesse – ilusasse koolivorm...Te kannate oma kätes ilusat lillekimpu esiteksõpetajad...Teie taga - esimene kool seljakott - selles on õpikud...märkmikud... - need aitavad teil õppida palju uut ja huvitavat... kool ootab sind juba esimest kordaõpetaja...Ta on väga tark ja tähelepanelik...ta räägib sulle seda, mida sa veel ei tea...õpetab sind lugema ja kirjutama...lugema ja joonistama...Sul õnnestub kõik õppetunnid...kõik on õnnelikud...õnnitleme teid...Nüüd saavad kõik öelda mina ise: mina - esimese klassi õpilane! Ma olen hea. Mu klassikaaslased on head. Püüdlen teadmiste poole. Õpin palju huvitavaid asju.

Tulge nüüd tagasi meie rühma, tehke silmad lahti, venitage!

2) Peegeldus klassid.

Mida sina ja mina sellega tegime klass? Mis mänge sa mängisid?

Kuidas saavad need teadmised meid tulevikus aidata?

Mis sulle meeldis? Mis sulle ei meeldinud? Miks?

6. Hüvastijätu rituaal.

Ja nüüd, poisid, seista ringis, haarake kätest ja tõstke need üles. Saame kokku ütleme: "Hüvasti, MEIE!"- ja kummarduvad üksteisele, langetades käed alla.

Tunni märkmed

lastega hariduspsühholoog

6-7-aastaste laste kooliks ettevalmistamiseks

Teema: “Varsti kooli! »

Koostanud: hariduspsühholoog

MBDOU d/s nr 12 “Belochka”

Krasnova E.V.

Sihtmärk : Arendada koolivalmidust vanemas koolieelses eas lastel.

Ülesanded:

1. Suurendada laste psühholoogilist turvalisust (aitavad vähendada ärevust ja pingeid enne kooli minekut);

2. Jätkata vaimsete protsesside arendamist: mõtlemine, tähelepanu ja kuulmistaju;

3. Stimuleerige rühmasisest suhtlust.

Varustus: Pall, lihtsad pliiatsid vastavalt laste arvule, vormid ülesannetega igale lapsele, kelluke, magnetofon, lõõgastava muusikaga kassett.

Tunni käik:

Tere tulemast rituaal.

Sõnum lastele tunni eesmärgi kohta: - Tere, poisid, mul on hea meel teid kõiki tervitada! Täna meie tunnis mängime, mõtleme ja puhkame. Kõigepealt läheme vaibale ja istume ringi.

Tervitused. Kutsun teid kõiki üksteist hellitavalt nimepidi tervitama, alustades minust vasakult päripäeva:

„Mul on hea meel sind näha, Andrey! "

Soojendama. Mäng "Ütle vastupidist".

Eesmärk: arendada tähelepanu ja loogilist mõtlemist.

Ülesanne: ettekandja (õpetaja, pöördub iga lapse poole nimepidi, nimetab sõna. Laps vastab sõnaga, mille tähendus on vastupidine kuuldule.

tugev nõrk

kõrge madal

väike suur

must - valge jne.

Põhiosa.

Mäng "Mõistatused".

Eesmärk: Tõsta laste motiveerivat valmisolekut kooliks, arendada loogilist mõtlemist. / - Lapsed, kas teile meeldib mõistatusi lahendada?

Millised head sõbrad minu juures elavad?

Need seisavad kapis, riiulitel, paksudes ja õhukestes köites.

Sõbrad räägivad mulle, mis maa peal toimub

Kas seal on tulnukaid, mis toimub ookeanis,

Mida ahvid söövad, räägivad nad sulle sellest kõigest..(raamatud)

Nüüd olen puuris, nüüd olen rivis. Oska neist kirjutada!

Joonistada saab ka.. Mis ma olen?. .(märkmik)

Tüdrukud kannavad vihikuid ja raamatuid, poisid kannavad nahkmajas vihikuid ja raamatuid.

(kohver).

Poisid, millest mõistatused räägivad?

Miks ma arvad, miks ma küsin sinult küsimusi koolitarvete kohta?

Niisiis, me räägime koolist ja täna soovitan teil koolis mängida.

Mis sulle kõige rohkem meeldib: lugeda raamatuid, rääkida, teha erinevaid ülesandeid, vaadata televiisorit või mängida mänguasjadega?

Kas jääksid veel aastaks lasteaeda?

Olete kõik esimese klassi õpilased, seega soovitan teil kooli mängida. Mis te arvate, kus koolis tund algab ja lõpeb? (kellast - kelluke)

Alustame esimest tundi! (Kell heliseb) Ja ma kutsun teid oma töölaudade taha istuma.

Harjutus "Labürint"

Eesmärk: arendada visuaal-kujundlikku ja loogilist mõtlemist, arendada tähelepanu.

Ülesanne: "Pöörame lehed ümber ja aitame poisil koolitee leida."

(Kell heliseb): "Kell kutsub teid korraks puhkama."

Kehalise kasvatuse mäng "Peegel"

Eesmärk: leevendada põnevust ja impulsiivsust, arendada tähelepanu, stimuleerida rühmasisest suhtlust.

Lapsed jagatakse paaridesse ja seisavad üksteise vastu. Üks laps näitab liigutusi - tõstab, langetab käed, plaksutab käsi jne. Teine laps, kes tegutseb peeglina, kordab kõiki liigutusi täpselt. Kui “peegel” teeb vale liigutuse, vahetavad lapsed paaris rollid.

(Kell heliseb): "Vaheaeg on läbi ja kell kutsub teid oma kohtadele tagasi tulema ja õppetundi jätkama."

Mäng "Kes tahab mida koolis õppida"

Eesmärk: Tõsta laste motiveerivat valmisolekut kooliks, arendada vabatahtlikkuse sfääri, verbaalset mõtlemist.

Ülesanne: - Nüüd kordame kolme žesti. Kõik seisavad ringis.

Käed ette: "Ka mina olen nõus."

Käed selja taga: "Ma ei nõustu."

Käed peas, kratsige pead: "Ma mõtlen selle peale, ma veel ei tea."

"Ma olen väike hall topp, et tulin kooli hammustama (kirjutama, kratsima, kuduma, jooksma ja hüppama nagu sportlane, nimetama, hästi õppima). žestid)

Harjutus "Sõnapaarid".

Eesmärk: arendada kaudset meeldejätmist.

Psühholoog: "Nüüd ma ütlen teile paar sõna. Kuulake tähelepanelikult ja proovige meeles pidada: müra - vesi, sild - jõgi, allikas - oja, laud - lõuna, rubla - kopika, mets - karu, päev - õhtu, kool - rõõm, talv - lumi, suvi - sulgpall, vitamiin - tervis ”.

Seejärel nimetab psühholoog paari esimese sõna ja lapsed nimetavad teise.

Lõõgastumine.

Eesmärk: Suurendada positiivse soovituse kaudu laste motiveerivat koolivalmidust, suurendada laste psühholoogilist turvalisust, vähendada ärevust ja maandada pingeid.

Juhised: - Poisid, meie mäng koolis on läbi, nüüd on aeg puhata ja lasteaeda naasta. Lähme vaibale.

Ülesanne: Lapsed sulgevad silmad.

Kujutage nüüd ette, et sina ja su ema lähete esimesel septembril kooli, olete kõik riides, teil on käes ilus lillekimp esimesele õpetajale, kannate oma esimest portfelli... milles on vihikud ja õpikuid, et koolis palju õppida, teid tervitab lahke ja intelligentne õpetaja, ta õpetab teid kirjutama, lugema, arvutama, räägib teile palju huvitavat erinevate riikide, erinevate kuulsate inimeste kohta, saate teada paljude kooliainete põhitõdesid, õppige vene keelt ja võõrkeelt, saate tunnis katseid teha ja häid hindeid saada ... “B” ja “A”... Kõik rõõmustavad, õnnitlevad... Ja kõik kordavad iseendale: "Ma olen hea." Kõik, kellega ma õpin, on head.

Tunni refleksioon

Eesmärk: retrospektiivne hindamine kahes aspektis:

Psühholoogiline (meeldis - ei meeldinud, oli hea - halb ja miks);

Kognitiivne (miks see on oluline, miks me seda teeme).

Mida me selles õppetükis tegime? Mis mänge sa mängisid?

Miks me seda vajame? Kuidas see elus aidata saab?

Mis sulle meeldis? Mis sulle ei meeldinud? Miks?

Mis oli sinu jaoks raske ja mis kerge? Miks?

Hüvastijätu rituaal

Eesmärk: ühendada lapsi, luua rühmas usalduse ja aktsepteerimise õhkkond.

Juhised: - Tänage üksteist koos mängimise eest. Suruge kõigil kätt ja öelge: "Oli rõõm teid näha ja mängida, aitäh!"

Kasutatud raamatud:

1. Kurazheva N.Yu. Varaeva N.V. Psühholoogilised tunnid koolieelikutega “Tsvetik-Semitsvetik”. – Peterburi: 2004.

2. Nizhegorodtseva V.N., Šadrikov V.D. Lapse psühholoogiline ja pedagoogiline valmisolek kooliks: Käsiraamat praktilistele psühholoogidele, õpetajatele ja lapsevanematele. – M.: Vlados, 2001.

3. Sharokhina V.L. Laste psühholoogiline ettevalmistus kooliks: Tunnimärkmed. – M.: 2009.

4. Jurtšuk E.N. Eelkooliealiste laste emotsionaalne areng. Juhised. – M.: TC Sfera, 2008.


“Sari “Psühholoogiline teenistus” V.L. Sharokhina LASTE PSÜHHOLOOGILINE ETTEVALMISTUS KOOLIKS Tunnimärkmed Moskva BBK 88,8 Sh25 Sharokhina V.L. Ш25 Laste psühholoogiline ettevalmistus kooliks: märkmed...”

Sari "Psühholoogiline teenistus"

V.L. Šarohhin

PSÜHHOLOOGIALINE

ETTEVALMISTUS

LAPSED KOOLI

Klassi märkmed

Sharokhina V.L.

Ш25 Laste psühholoogiline ettevalmistus kooliks: Märkused

klassid. - M.: LLC "Riiklik Raamatukeskus",

2016. - 48 lk. (Psühholoogiline teenus.)

ISBN 978–5–904827–43–4

Käsiraamat sisaldab märkmeid tundidest ja kohtumistest

lasteaia ettevalmistusrühma lapsed ja nende vanemad. Selliste tundide käigus viib psühholoog läbi diagnostikat ja arendab õppetegevuse eeldusi, suhtlemis- ja käitumisoskusi, laste üld- ja peenmotoorikat ning aktiveerib kognitiivseid protsesse. Lapsed saavad võimaluse harjuda õpilase rolliga ning vanematel on võimalus jälgida oma last tema õppimise ja kaaslastega suhtlemise protsessis.

Käsiraamatuga on kaasas elektrooniline rakendus, mis aitab spetsialistidel varustada oma klassid näidis- ja jaotusmaterjaliga.

Adresseeritud psühholoogidele ja õpetajatele, kes tegelevad laste kooliks ettevalmistamisega.

BBK 88.8 Selle väljaande originaalküljendus on National Book Center LLC (NKC) omand ja selle mis tahes viisil reprodutseerimine ilma autoriõiguse omaniku nõusolekuta on keelatud. Juhendi elektroonilise lisa saate alla laadida veebisaidilt www .


nbcmedia.ru/allalaadimisvõti: 5904827434 ISBN 978–5–904827–43–4 © V.L. Sharokhina, 2010 © Disain. OÜ "Riiklik Raamatukeskus", 2014 SISUKORD Sissejuhatus.................................. 3. OKTOOBER.... ..........................6 1. päev...................... .............. ......6 2. päev........................ 11 3. päev. ...................................... 15 4. päev................. .............. 19 5. päev........................ 22 6. päev. ................... .

–  –  –

Vanemas koolieelses eas omandavad lapsed teatud väljanägemise, spetsiifiliste oskuste varu ja omandavad mõned meetodid objektide väliste omaduste uurimiseks. Nende teadmiste omandamise käigus kujuneb tulevasele esimesse klassi astujale vajalik intellektuaalne tegevus ja sünnib õppimisrõõm.

Lapse koolivalmidus eeldab, et tal on järgmised omadused:

organiseeritus, korralikkus;

tahtejõulised omadused;

tähelepanu, pikaajaline keskendumisvõime (15–20 min.);

intelligentsus, uudishimu;

arenenud kõne ja hea kujutlusvõime;

hea mälu;

motoorne osavus;

sõbralikkus, suhtlemisoskus laste ja täiskasvanutega;

elementaarsed arvutus- ja lugemisoskused.

See juhend sisaldab märkmeid õppetundide ja lastega kohtumiste kohta ettevalmistusrühmas.

See töövorm aitab spetsialistidel täita järgmisi ülesandeid:

hinnata ja arendada lapse kasvatustegevuse eeldusi (sooritusvõimed, tahteomadused, motivatsioon);

hinnata ja arendada käitumise vabatahtliku reguleerimise oskusi;

hinnata ja arendada suhtlemisoskusi eakaaslaste ja täiskasvanutega;

hinnata ja arendada kognitiivseid protsesse: tähelepanu, taju, mälu, kõne ja mõtlemine;

hinnata ja arendada jämedat ja peenmotoorikat, graafilisi oskusi;

aidata lapsel vastu võtta õpilase rolli, kujundada emotsionaalselt positiivset suhtumist kooli;

aidata vanematel "näha" oma last õppimise, eakaaslastega suhtlemise jne protsessis.

Iga klassitsükli lõpus täidab psühholoog järgmised tabelid:

Tabel 1

–  –  –

Oktoobris pärast esimest koosolekute ja diagnostika tsüklit (tulemusi tuleb jagada koolieelse lasteasutuse juhtkonna, õpetajate ja lastevanematega) moodustatakse sarnaste probleemidega lastele parandus- ja arendusrühmad (alarühmad).

Psühholoog planeerib tunnid ja viib neid läbi kuni maini.

Mais algab teine ​​tundide tsükkel, mille lõpus täidab psühholoog tabelid 1, 2 ja 3:

–  –  –

Nr Perekonnanimi, lapse eesnimi Õppimise valmiduse tase koolis

Tabelit 3 saab täita sümbolitega:

++ – kõrge valmisoleku tase;

+ – keskmine valmisoleku tase;

– – madal valmisolekutase.

Legend:

–  –  –

MENETLUS Mäng “Nimering”

Psühholoog ütleb:

- Poisid, saame tuttavaks. Selles aitab mäng “Nimering”. Seisa minu kõrval ringis. Söötan palli endast vasakul olevale inimesele ja ütlen kaks korda oma nime. Ja siis söödate palli ja ütlete oma nimed.

Mäng "Mesilased"

Psühholoog ütleb:

- Nüüd mängime teist mängu. Te olete mesilased. Olen mesilasvaht. Kui ma helistan kella kolm korda, tähendab see, et on ilmunud droon ja ma pean selle minema ajama - kiiresti ja kiiresti lendama ning tiibu lehvitama. Kaks kella hoiatavad ohu eest - peate peitma, istuma. Üks kõne - oht on möödas, mesilased lendavad rahulikult.

Kõik tundides vajalike harjutuste kaardid on toodud lisas “Jaotusmaterjalid”.

Harjutus "Mõistatused"

Lapsed arvavad mõistatusi:

Hobune on terasest, saba on linane.

(Nõel ja niit) Kõik Antoshka on müts ja jalg, Ja kui vihma sajab, kasvab ta suureks.

(Seene) Kolmkümmend kolm õde istus lehtedele.

Nad istusid kõrvuti – nad ei vaikinud, rääkisid meile mõistatusi.

(Tähed) Nad kasvavad kevadel ja langevad sügisel.

(Lehed) Mäng "Õhk - maa - tuli - vesi"

Psühholoog kutsub lapsi ringis seisma ja ütleb:

– Uurime välja, kes on meie seast kõige tähelepanelikum. Kui ma ütlen "õhk" - tõstke oma käed üles, kui kuulete "maa" - käed alla, "tuli" - pöörake käsi edasi-tagasi, "vesi" - käed ette. Kes eksib, istub toolile.

Mängu lõpus plaksutavad kõik tähelepanelikumat osalejat.

Harjutus "Naljaprobleemid"

Lapsed istuvad laudades.

Psühholoog palub neil mõistatada humoorikaid probleeme:

- Toas süüdati kolm küünalt. Üks neist kustus kohe, ülejäänud põlesid edasi. Mitu küünalt on tuppa jäänud? (Kolm küünalt.)

– Kolm hobust jooksid kaks kilomeetrit. Mitu kilomeetrit iga hobune jooksis? (Kaks kilomeetrit.)

– Part kaalub ühel jalal seistes kaks kilogrammi.

Kui palju ta kaalub, kui ta seisab kahel jalal?

(Kaks kilogrammi.) Harjutus "Aita kohtunikku"

– Jänesed hakkavad korraldama jooksu- ja hüppevõistlusi. Iga jänes võttis numbriga märgi. Vaata hoolega pilti ja ütle karule, millised numbrid puuduvad ja millised ilmuvad kaks korda.

– Mitu jänest on pildil kujutatud? (20.) Harjutus “Loomade kool”

Psühholoog ütleb:

- Ma räägin teile loomade koolist. Nende kohta, kes seal õpivad. Hobune tuli esimesena kooli – puhas, korralik, rahulik. Enne kooli pesi ta kõrvu, kammis lakki ja saba, lõikas tukk ühtlaseks ja pani jalga uued sokid. Koolis kuulab hobune hoolega õpetajat ja teeb kohe, mida kästakse.

Tõstke käsi, kui teile hobune meeldis ja soovite tema moodi olla.

Käe tõstjale antakse sinine kiip – hobuse sümbol.

– Väike karu tuli hobuse järele kooli. Kohe on näha, kui tark ta on. Ta tahab kooli minna: seal saab ju palju õppida, seal lahendatakse probleeme ja talle meeldib väga igasuguste probleemide ja mõistatuste üle nuputada. Kui väike karu mõtleb ja ta mõtleb kogu aeg, siis ta kratsib käppa kõrva taha. Seetõttu on ta pea alati karvas. Kuna karupoeg on pidevalt hõivatud tarkade mõtetega, on ta mõnevõrra hajameelne, ei pruugi läheduses seisvat looma märgata ja kogemata talle käpa peale astuda. Sellistel juhtudel on ta väga ärritunud ja palub alati vabandust.

Kellele karupoeg meeldis, kes tahab tema moodi olla?

Käe tõstjale antakse pruun kiip.

- Orav jooksis klassiruumi. Rohkem kui midagi muud armastab ta rõõmsat seltskonda. Tahtsin väga kooli minna: seal on nii palju loomi, kõigiga saab lobiseda ja naerda. Lobisev orav teab palju lugusid ja laule. Ta on rahutu, ei suuda kaua ühes kohas viibida ja hüppab kogu aeg. Orav on väga südamlik loom. Kui kellelgi on kurb, siis ta kallistab, paitab, rõõmustab, kõditab oma pehme sabaga, aga ise võib nutta, kui keegi teda ei märka, kui pole kellegagi lobiseda. Kui keegi ütleb ebaviisaka sõna, siis orav vihastab ja loobib käbisid.

Kellele orav meeldib, tõstke käed.

Käe tõstjale antakse kollane kiip.

"Siis tuli kassipoeg." See on kõige osavam organiseerija ja leiutaja. Ta oskab mänge nii hästi välja mõelda, et temaga on alati huvitav koos olla. Tal ei hakka kunagi igav. Kui läheduses on sõbrad, alustab kassipoeg ühist mängu. Kui kedagi läheduses pole, võib ta mängida ükskõik millega: palliga, pulgaga, oma sabaga. Tal on rahulik, heatujuline iseloom ja ainus, mis talle ei meeldi, on sõna "peab". Kassiema kuulis oma pojalt sageli: "Ma ei taha!" ja tõi ta kooli, lootes, et laps kasvab suureks ja muutub sõnakuulelikumaks. Kassipoeg jooksis kooli mõnuga: talle meeldib kõik uus. Kuid teel kooli ütles ta emale: "Ma ei taha täiskasvanuks saada!

Ma tahan mängida elu lõpuni! Nad lubavad sul koolis mängida, eks?”

Kes näeb välja nagu kassipoeg, kellele meeldib kassipoeg?

Käe tõstjale antakse roosa kiip.

– Aga klassi siseneb jänku (psühholoog näitab pehmet mänguasja). Ta väriseb, kõverdub keraks ja pühib salaja pisara ära. Kes lohutab jänkut?

Lapsed tulevad jänku juurde, kallistavad teda, rahustavad maha ja ütlevad, et kool on hea ja mitte hirmutav. See, kes peab end jänkuks, võtab musta kiibi. (Igal lapsel võib olla mitu kiipi.)

– Selle kooli õpetaja on känguru. Ta on suurepärane õpetaja, ta ei saaks olla parem! Kirjeldage tema iseloomu, öelge mulle, milline õpilane talle meeldib? (Laste vastused.)

Känguru annab kodutöö:

Õppige selgeks laul “Me ei karda halli hunti” ja laulge seda homme. Kelle ülesanne? (Jänkule.) Istuge terve minut vaikselt ja uurige hoolikalt lille ning homme kirjeldage seda. Kelle ülesanne? (Oravale.) Tehke väike ja kahjutu jant: ronige üle aia, kuigi läheduses on värav. Kelle ülesanne? (Väikesele karule.) Tehke tõsist täiskasvanud asja: viige näiteks pime mutt üle tee. Kelle ülesanne? (Kassipojale.) Jne.

Harjutus "Värviline leht"

Iga lapse laual on komplekt värvilisi pliiatseid ja paberileht.

Psühholoog ütleb:

- Peame lehte värvima. Ühest meelest koosnev karupoeg värviks ta pruuniks, aga meie oleme keerulisemad:

Meil on palju kõike. Kuid me oleme erinevad: ühed on rõõmsameelsemad ja seltskondlikumad, teised aga korralikumad ja rahulikumad.

Psühholoog tuletab meelde iga sümboli kuuluvust. Lastel palutakse valida õiged pliiatsid ja värvida paberilehed.

Kahe viimase harjutuse tulemuste põhjal teeb psühholoog oletuse, et lapsed kuuluvad ühte 5 tüüpi õpilastest: esinevad, intellektuaalsed, suhtlemisaldised, mängulised, murelikud.

Psühholoog ütleb:

– Meie esimene kohtumine on lõppenud. Kohtume homme uuesti. Kodus arutage emme-issiga, kuidas esimene koolipäev möödus. Aitäh! Hästi tehtud! Hüvasti!

–  –  –

TEGEVUSED Harjutus “Kes mida mäletab?”

Psühholoog palub igal lapsel eelmisest tunnist midagi meelde jätta ja sellest rääkida.

Harjutus "Päeva osad"

Iga lapse laual on harjutuse jaoks kaardikomplekt.

Psühholoog ütleb:

– Piltidel on näha osa päevast. Otsige üles pilt "Hommik" ja asetage see enda ette. Hommikused pöörded...?

(Laste vastused.) Tehke pilt "Päev" ja asetage see "Hommiku" pildist paremale. Kui päev tuleb...? (Laste vastused.) Otsige üles pilt “Õhtu” ja asetage see pildist “Päev” paremale. Õhtu lõppeb ja algab...? (Laste vastused.) Täpselt nii, viimane pilt on “Öö”. Hästi tehtud!

Nüüd kordame: hommikul, pärastlõunal, õhtul, öösel.

"10 sõna" tehnika

Psühholoog ütleb:

- Panen sõnadele nimed ja te kuulake tähelepanelikult ja jätke need meelde: laud, viburnum, kriit, elevant, park, jalad, käsi, värav, aken, paak.

Lapsed peavad päheõpitud sõnu taasesitama mis tahes järjekorras. Iga laps täidab ülesande individuaalselt. Täiskasvanu (lapsevanem, õpetaja või psühholoog) paneb tulemuse kirja.

Tavaline mälutase on 5–6 sõna.

"Sõnapaari" tehnika

Semantilise mälu määramiseks kutsub psühholoog lapsi üles meenutama sõnapaare: müra - vesi, sild - jõgi, allikas - oja, laud - lõuna, rubla - kopika, mets - karu, päev - õhtu, kool - rõõm, talv - lumi , suvi - sulgpall , vitamiin – tervis.

Seejärel kutsub ta paari esimese sõna ja kutsutud laps teist.

Harjutus "Mis on varem - mis on hiljem?"

Psühholoog jagab harjutuse jaoks välja pliiatsid ja kaardid ning ütleb:

– Vaadake pilte, millel on kujutatud vibu. Otsige üles ja märkige pilt teistest varem istutatud sibulast.

Lapsed täidavad ülesande iseseisvalt või vanemate abiga.

– Nüüd pöörake tähelepanu võilillepiltidega piltidele. Otsige üles ja märkige teistest hiljem kasvanud võilille muster.

Harjutus "Joonista puuduv kujund"

– Mõelge ja nimetage kõik 1-ga ruudu geomeetrilised kujundid.

Lapsed täidavad ülesande.

– Mis kujund on teie arvates puudu?

Lapsed avaldavad oma arvamust. Kui raskused tekivad, annab psühholoog näidisvastuse.

– Vaata teise ruudu kujundeid ja joonista ise puuduv kujund.

Lapsed täidavad ülesande, seejärel viiakse läbi test.

Harjutus "Mõistatused"

Lapsed arvavad mõistatusi:

Mis linnud mööda lendavad?

Igas karjas seitse lendavad nagu keeris ega pöördu tagasi.

(Nädalapäevad.) Kaksteist venda hulbivad üksteise järel, ei lase teineteisest mööda.

(Kuud.) Mis paistab öösel ja valgustab kõike?

–  –  –

Harjutus "Naljaprobleemid"

Lapsed vastavad küsimustele:

- Vares lendab ja koer istub sabas. Kas see juhtub või mitte?

– Milline näeb välja pool õuna? (Teisele poolele.)

– Millise puu otsa istub vares, kui vihma sajab? (Märg.)

– Kas kaks päeva järjest võib vihma sadada? (Ei, sest päevi lahutab öö.) Harjutus “Mis saab?”

Psühholoog jagab harjutuse jaoks kaardid ja ütleb:

– Vaadake ebatavalisi näiteid ja lahendage need – joonistage soovitud pilt tühjadesse lahtritesse.

Lapsed täidavad ülesande iseseisvalt või vanemate abiga, seejärel viiakse läbi test.

Tunni kokkuvõte ja kodutöö

Lapsed lõpetavad laused:

– Mulle meeldis tänane tund...

- Mulle ei meeldinud tänane tund...

– Olete täna enda üle uhke, sest...

Psühholoog annab kodutöö:

– Joonistage kaks pilti – üks nimega “Mis ma praegu olen”, teine ​​– “Milleks ma tahan saada” (või “Kuidas nad mind kodus näevad”).

–  –  –

TEGEVUSED Kodutööde kontrollimine ja arutamine Mäng “Peegel”

Lapsed jagatakse paaridesse ja seisavad üksteise vastu. Üks laps näitab liigutusi - tõstab, langetab käed, plaksutab käsi jne. Teine laps, kes tegutseb peeglina, kordab kõiki liigutusi täpselt. Kui “peegel” teeb vale liigutuse, vahetavad lapsed paaris rollid.

Tunni märkmed
lastega hariduspsühholoog
6-7-aastaste laste kooliks ettevalmistamiseks
Teema: “Varsti kooli! »

Koostanud: hariduspsühholoog
MBDOU d/s nr 12 “Belochka”
Krasnova E.V.

Eesmärk: Arendada vanemas koolieelses eas laste koolivalmidust.
Ülesanded:
1. Suurendada laste psühholoogilist turvalisust (aitavad vähendada ärevust ja pingeid enne kooli minekut);
2. Jätkata vaimsete protsesside arendamist: mõtlemine, tähelepanu ja kuulmistaju;
3. Stimuleerige rühmasisest suhtlust.
Varustus: Pall, pliiatsid vastavalt laste arvule, vormid ülesannetega igale lapsele, kell, magnetofon, lõõgastava muusikaga kassett.
Tunni käik:
Tere tulemast rituaal.
Sõnum lastele tunni eesmärgi kohta: - Tere, poisid, mul on hea meel teid kõiki tervitada! Täna meie tunnis mängime, mõtleme ja puhkame. Kõigepealt läheme vaibale ja istume ringi.
Tervitused. Kutsun teid kõiki üksteist hellitavalt nimepidi tervitama, alustades minust vasakult päripäeva:
„Mul on hea meel sind näha, Andrey! "
Soojendama. Mäng "Ütle vastupidist".
Eesmärk: arendada tähelepanu ja loogilist mõtlemist.
Ülesanne: ettekandja (õpetaja, pöördub iga lapse poole nimepidi, nimetab sõna. Laps vastab sõnaga, mille tähendus on vastupidine kuuldule.
tugev nõrk
kõrge madal
väike suur
must - valge jne.
Põhiosa.
Mäng "Mõistatused".
Eesmärk: Tõsta laste motiveerivat valmisolekut kooliks, arendada loogilist mõtlemist. / - Lapsed, kas teile meeldib mõistatusi lahendada?
Millised head sõbrad minu juures elavad?
Need seisavad kapis, riiulitel, paksudes ja õhukestes köites.
Sõbrad räägivad mulle, mis maa peal toimub
Kas seal on tulnukaid, mis toimub ookeanis,
Mida ahvid söövad, räägivad nad sulle sellest kõigest..(raamatud)
Nüüd olen puuris, nüüd olen rivis. Oska neist kirjutada!
Joonistada saab ka.. Mis ma olen?. .(märkmik)
Tüdrukud kannavad vihikuid ja raamatuid, poisid kannavad nahkmajas vihikuid ja raamatuid.
(kohver).

Poisid, millest mõistatused räägivad?
- Miks ma arvad, et ma räägin sulle koolitarvetest?
- Niisiis, me räägime koolist ja täna soovitan teil koolis mängida.
- Mis sulle kõige rohkem meeldib: lugeda raamatuid, rääkida, teha erinevaid ülesandeid, vaadata televiisorit või mängida mänguasjadega?
- Kas jääksite veel aastaks lasteaeda?
- Te kõik olete esimese klassi õpilased, seega soovitan teil kooli mängida. Mis te arvate, kus koolis tund algab ja lõpeb? (kellast - kelluke)
- Alustame esimest õppetundi! (Kell heliseb) Ja ma kutsun teid oma töölaudade taha istuma.
Harjutus "Labürint"
Eesmärk: arendada visuaal-kujundlikku ja loogilist mõtlemist, arendada tähelepanu.
Ülesanne: "Pöörame lehed ümber ja aitame poisil koolitee leida."
(Kell heliseb): "Kell kutsub teid korraks puhkama."
Kehalise kasvatuse mäng "Peegel"
Eesmärk: leevendada põnevust ja impulsiivsust, arendada tähelepanu, stimuleerida rühmasisest suhtlust.
Lapsed jagatakse paaridesse ja seisavad üksteise vastu. Üks laps näitab käte tõstmise, langetamise, käteplaksutamise jne liigutusi. Teine laps, kes tegutseb peeglina, kordab kõiki liigutusi täpselt. Kui “peegel” teeb vale liigutuse, vahetavad lapsed paaris rollid.
(Kell heliseb): "Vaheaeg on läbi ja kell kutsub teid oma kohtadele tagasi tulema ja õppetundi jätkama."
Mäng "Kes tahab mida koolis õppida"
Eesmärk: Tõsta laste motiveerivat valmisolekut kooliks, arendada vabatahtlikkuse sfääri, verbaalset mõtlemist.
Ülesanne: - Nüüd kordame kolme žesti. Kõik seisavad ringis.
- Käed ette: "Ka mina olen nõus."
- Käed selja taga: "Ma ei nõustu."
- Pange käed pea peale, sügage pead: "Ma mõtlen selle peale, ma ei tea veel."
"Ma olen väike hall topp, et tulin kooli hammustama (kirjutama, kratsima, kuduma, jooksma ja hüppama nagu sportlane, nimetama, hästi õppima). žestid)
Harjutus "Sõnapaarid".
Eesmärk: arendada kaudset meeldejätmist.
Psühholoog: "Nüüd ma ütlen teile paar sõna. Kuulake tähelepanelikult ja proovige meeles pidada: müra - vesi, sild - jõgi, allikas - oja, laud - lõuna, rubla - kopika, mets - karu, päev - õhtu, kool - rõõm, talv - lumi, suvi - sulgpall, vitamiin - tervis ”.
Seejärel nimetab psühholoog paari esimese sõna ja lapsed nimetavad teise.
Lõõgastumine.
Eesmärk: Suurendada positiivse soovituse kaudu laste motiveerivat koolivalmidust, suurendada laste psühholoogilist turvalisust, vähendada ärevust ja maandada pingeid.
Juhised: - Poisid, meie mäng koolis on läbi, nüüd on aeg puhata ja lasteaeda naasta. Lähme vaibale.
Ülesanne: Lapsed sulgevad silmad.
- Kujutage nüüd ette, et sina ja su ema lähete esimesel septembril kooli, olete kõik riides, teil on käes ilus lillekimp esimesele õpetajale, kannate oma esimest portfelli, milles on vihikud ja õpikud. Et koolis palju õppida, tervitab teid lahke ja intelligentne õpetaja, ta õpetab teid kirjutama, lugema, lugema, räägib teile palju huvitavat erinevate riikide, kuulsate inimeste kohta, saate teada palju kooliaineid, õppige vene keelt ja võõrkeelt, saate tunnis katseid teha ja saada häid hindeid “B” ja “A” Kõik rõõmustavad, õnnitlevad ja kõik kordavad endale: “Minust saab esimene klass! Ma olen hea. Kõik, kellega ma õpin, on head.
Tunni refleksioon
Eesmärk: retrospektiivne hindamine kahes aspektis:
- psühholoogiline (meeldis - ei meeldinud, oli hea - halb ja miks);
- kognitiivne (miks see oluline on, miks me seda teeme).
- Mida me selles õppetükis tegime? Mis mänge sa mängisid?
- Miks me seda vajame? Kuidas see elus aidata saab?
- Mis sulle meeldis? Mis sulle ei meeldinud? Miks?
- Mis oli teie jaoks raske ja mis kerge? Miks?
Hüvastijätu rituaal
Eesmärk: ühendada lapsi, luua rühmas usalduse ja aktsepteerimise õhkkond.
Juhised: - Tänage üksteist koos mängimise eest. Suruge kõigil kätt ja öelge: "Oli rõõm teid näha ja mängida, aitäh!"

Kasutatud raamatud:
1. Kurazheva N.Yu. Varaeva N.V. Psühholoogilised tunnid koolieelikutega “Tsvetik-Semitsvetik”. – Peterburi: 2004.
2. Nizhegorodtseva V.N., Šadrikov V.D. Lapse psühholoogiline ja pedagoogiline valmisolek kooliks: Käsiraamat praktilistele psühholoogidele, õpetajatele ja lapsevanematele. – M.: Vlados, 2001.
3. Sharokhina V.L. Laste psühholoogiline ettevalmistus kooliks: Tunnimärkmed. – M.: 2009.
4. Jurtšuk E.N. Eelkooliealiste laste emotsionaalne areng. Juhised. – M.: TC Sfera, 2008.

Kuzmina Aleksandra Anatolevna
MBDOU "Lasteaed nr 17" Biysk
Hariduspsühholoog

Meistriklass “6-7-aastaste laste psühholoogilise koolivalmiduse kujundamine”

Föderaalosariigi standardite kohaselt ei peeta praegu koolieelset lapsepõlve üksnes kooliks valmistumiseks, nagu varem arvati. 1. septembril 2013 võeti kasutusele uus haridusseaduse redaktsioon, milles alusharidusest saab esimest korda vene kultuuri ajaloos koos algkooli, kooli ja ülikooliga täieõiguslik haridustase. Koolieelse haridusstandardi põhiülesanne on inimese positiivne sotsialiseerimine ja individualiseerimine, seetõttu on koolieelse haridussüsteemi kõige olulisem ülesanne lapse isiksuse igakülgne arendamine ja tema ettevalmistamine edukaks sotsialiseerumiseks koolikeskkonnas.

Laste kooliks ettevalmistamine on mitmetahuline ülesanne, mis hõlmab kõiki lapse eluvaldkondi.

Under psühholoogiline valmisolek Kooli all mõeldakse terve kompleksi moodustumist uutest koosseisudest, mis võimaldavad last valutult kooliellu kaasata. Tavaliselt sisaldab see valmisolek mitut komponenti.

Esiteks see intellektuaalne valmisolek, sealhulgas teatud hulk teadmisi maailmast, inimestest, teatud mõtlemise arengutase, lapse ideede õigsuse, selguse ja üldistuse aste, mitmete vaimse tegevuse tehnikate valdamine jne.

Teiseks on see nö motiveeriv valmisolek kooli, seotud koolilapseks saamise soovi kujunemisega.

Kolmandaks see on isiklik ja sotsiaalne valmisolek, aidates lapsel end meeskonnas kehtestada, osata koos tegutseda, suhelda täiskasvanute ja eakaaslastega ning kujundada püüdluste tasandit.

Lisaks hõlmab psühholoogilise valmisoleku mõiste lapse teatud taseme saavutamist kõigi vaimsete protsesside - taju, mälu, tähelepanu - arengus, aga ka mõnede lihtsate oskuste arendamist - loendamine, lugemine, põhiprobleemide lahendamine.

Ja lõpuks see tahteline valmisolek seotud kontrolli kujundamisega väliste ja sisemiste protsesside üle ning oma tegevuse planeerimisega.

Psühholoogiline koolivalmidus ei teki lastel iseenesest, vaid kujuneb järk-järgult ja nõuab õige pedagoogiline juhtimine , ehk siis spetsiaalselt organiseeritud tegevused lapsega. Esitame teie tähelepanu ühele neist tegevustest.

Tunni eesmärgid:

1. Lapse enesehinnangu ja enesekindluse tõstmine.

2. Koolitus lihas- ja emotsionaalsete pingete maandamiseks.

3. Tegevuse vabatahtliku regulatsiooni arendamine.

4. Kognitiivsete protsesside arendamine.

Sissejuhatav osa

Sihtmärk: moodustada grupp koos töötama, luua emotsionaalne kontakt, ühendada rühma.

  1. 1. Tervitus "Õnnelik tervitus"

Sihtmärk:emotsionaalse kontakti loomine, rühma ühendamine, lähedustunde kujundamine teiste lastega.

Psühholoog lülitab sisse igasuguse tantsumuusika ja lapsed hakkavad mööda tuba ringi käima (saate hüpata ja tantsida). Pärast sõnu "üks, kaks, kolm, leia sõpru!" Iga laps peab leidma endale kaaslase ja seisma tema kõrval. Psühholoog soovitab tere öelda kõrvade, väikeste sõrmede, kontsadega jne.»

  1. 2. Soojendus "Puuvill jookseb ringi."

Sihtmärk:tähelepanu arendamine, laste aktiveerimine.

Ringis olevad lapsed annavad vatti kordamööda naabrile.

Põhiosa

Sihtmärk: vaimsete protsesside arendamine, suhtlemisoskused, tegevuse vabatahtlik reguleerimine, enesehinnangu ja enesekindluse tõus.

  1. Mäng "Räägi"

Sihtmärk: impulsiivsete tegevuste kontrollimise võime arendamine.

Rääkige lastele järgmist. "Poisid, ma küsin teilt lihtsaid ja keerulisi küsimusi. Kuid neile on võimalik vastata alles siis, kui annan käsu: "Räägi!" Harjutame: "Mis aastaaeg praegu on?" (Õpetaja teeb pausi). "Räägi!"; “Mis kuu praegu on”... “Räägi!”; “Mis nädalapäev täna on?”... “Räägi!”; "Kui palju on kaks pluss kolm?" jne Mängu saab mängida nii individuaalselt kui ka lasterühmaga.

  1. 4. Mäng "Siin on midagi valesti."

Sihtmärk: kõne ja tähelepanu arendamine.

Saatejuht võtab välja Timoša nuku. Timoša pöördub laste poole: "Tere poisid! Mida ma sulle ütlen! Eile kõndisin mööda teed, päike paistis, pime oli, sinised lehed kahisesid jalge all. Ja järsku hüppab nurga tagant välja koer ja uriseb mulle: "Ku-ka-re-ku!" - ja ta juba osutas sarved. Ma ehmusin ja jooksin minema."

"Ma kõnnin läbi metsa. Autod sõidavad ringi, foorid vilguvad. Järsku näen seeni! See kasvab oksal, peidetuna roheliste lehtede vahele. Hüppasin püsti ja rebisin selle ära."

"Tulin jõe äärde. Näen, kuidas kala istub kaldal, jalad ristis ja närib vorsti. Ma lähenesin ja ta hüppas vette ja ujus minema.

Lapsed peavad ütlema, mis oli Timosha lugudes valesti.

  1. Füüsiline harjutus "Karupojad"

Luuletuse tekst hääldatakse ja kaasnevad liigutused sooritatakse samal ajal.

Pojad elasid tihnikus,

Nad pöörasid pead. (pea ringjad liigutused)

Niimoodi, niimoodi (vaheldumisi eri suundades)

Nad pöörasid pead,

Pojad otsisid mett,

Nad kiigutasid koos puud.

Niimoodi, niimoodi

Nad kiigutasid koos puud. (kallutage külgedele, käed ette)

Me kahlasime

Ja nad jõid vett jõest,

Niimoodi, niimoodi

Ja nad jõid vett jõest. (kõnnib nagu karu, kummardub ette)

Ja siis nad tantsisid

Nad tõstsid käpad kõrgemale.

Niimoodi, niimoodi

Nad tõstsid käpad kõrgemale. (tants, käed püsti)

  1. 6. Mäng "Armastuse püramiid"

Sihtmärk: kujundada lugupidavat, hoolivat suhtumist maailma ja inimestesse; arendada suhtlemisoskusi.

Lapsed istuvad ringis. Psühholoog ütleb lastele: „Igaüks meist armastab midagi ja kedagi; Meil kõigil on see tunne ja me kõik väljendame seda erinevalt. Armastan oma perekonda, lapsi, kodu, tööd. Räägi meile, keda ja mida sa armastad. (Laste lood.) Nüüd ehitame oma kätest “armastuse püramiidi”. Ma nimetan midagi, mida ma armastan, ja panen oma käe, siis igaüks teist nimetab oma lemmikut ja paneb oma käe. (Lapsed ehitavad püramiidi.) Kas tunnete oma käte soojust? Kas sa naudid seda olekut? Vaata, kui kõrge on meie püramiid, kõrge – sest meid armastatakse ja armastame iseennast.

  1. 7. Kompleks "Maagiline unistus"

Sihtmärk: Eneselõõgastus.

Psühholoog palub lastel silmad sulgeda.

Ripsmed rippuvad

Silmad sulguvad...

Puhkame rahulikult (2 korda).

Magame maagilises unes.

Hingake kergelt, ühtlaselt, sügavalt

Pinge on lennanud...

Ja kogu keha on lõdvestunud (2 korda).

Me justkui lebaksime murul

Rohelisel pehmel murul...

Päike paistab praegu...

Meie käed on soojad...

Hingake kergelt... ühtlaselt... sügavalt...

(Pikk paus)

Puhkasime rahulikult

Magasime maagilises unes.

Meil on hea puhata!

Aga on aeg üles tõusta!

Me surume oma rusikad tugevamini kokku,

Tõstame need kõrgemale.

Siruta, naerata!

Lapsed avavad silmad.

Lõpuosa

  1. Peegeldus.
  1. 9. Hüvastijäturituaal "Kõik kogunesid ringi"

Kõik kogunesid ringi

Ma olen su sõber ja sina oled mu sõber!

Hoiame käsi koos,

Ja naeratagem üksteisele.

Ringis olevad lapsed naeratavad oma sõpra.