Biograafiad Omadused Analüüs

Keskmise rühma FAMP klasside eneseanalüüs. Vanema rühma sõlmede eneseanalüüs femp kohta

klassid elementaarsete matemaatikamõistete kujunemisest keskmises rühmas

Tunni eesmärgid: Hariduslik: Moodustage ruumimõisteid: ülal, all. Tugevdage järjekorraloendamist 3 piires, võimet seostada arvu 3 kogusega. Arendav: arendada peenmotoorikat, tähelepanu, mõtlemist, visadust. Haridus: kasvatada vastastikuse abi ja empaatia tunnet.

Materjalid: kiri, jõulukuuse ja muinasjutu "Kolm karu" tegelaste kujutis, flanelgraaf, jaotusmaterjal: ruudud: 6 tk. igale lapsele pliiatsid, paberitünnide siluetid, numbrid 3. Eeltöö: Muinasjutu "Kolm karu" lugemine, väljalõigatud piltidega mängimine, värvimisoskuste õppimine.

Tunni struktuur

Õpetaja tegevus

Laste tegevuste juhtimise võtted

Laste tegevused

Organisatsiooniline etapp

Juhib tähelepanu laual lebavale muinasjutu kirjale

Loob harjutamiseks motivatsiooniolukorra

Nad ühinevad rühmaga koos õpetajaga. Vastake õpetaja küsimustele

Mäng "Koguge pilt"

Viib läbi didaktilist mängu “Kogu pilt”. Esitab lastele küsimusi

Koguge pilt ja vastake õpetaja küsimustele.

Uute teadmiste saamine

Maa reljeefi ebaühtlane tase on kantud flanelgraafile. Kõrgeim puu seisab kõige madalamal ja kõik puud näivad seisvat samal kõrgusel. -Kas sa oskad öelda, milline puu on kõrgem? -Kuidas peaksite puud paigutama, et leida kõrgeim? Õpetaja liimib paberilehele kaks erineva kõrgusega riba. Leht postitatakse nähtavale kohale.

- Mitu jõulupuud? - Võrdleme jõulupuid kõrguse järgi. – Näita kõrgeimat, madalaimat, madalaimat. - Loendage need järjekorras.

Järeldus lastega: kahe objekti kõrguse võrdlemiseks peate need asetama tasasele pinnale üksteise kõrvale.

Vastake õpetaja küsimustele.

Uute teadmiste kaasamine assimilatsiooni ja kordamise süsteemi

Viib läbi mänge “Kes on pikem”, “Ehitajad”

kutsub lapsi paarikaupa seisma ja otsustama, kes on paaris kõrgemal ja kes madalamal. - kuidas kõrgust võrrelda? Õpetaja juhib laste tähelepanu diagrammile. Lapsed peaksid ütlema, et nad peavad seisma üksteise kõrval ja ütlema tulemuse: mina olen temast pikem või tema on minust pikem.

Viib läbi kehalise kasvatuse tunni

Nad mängivad mänge ja täidavad õpetaja ülesandeid.

Tehke kehalist kasvatust.

Tunni kokkuvõte

Küsib lastelt, mida nad tunnis õppisid.

Täname lapsi tegevuse eest.

Nad vastavad õpetaja küsimustele, mida nad on õppinud kõrguse võrdlemiseks.

GCD eneseanalüüs elementaarmatemaatika kujunemisel
esinemised vanemas rühmas
"Võlukeppidega töötamine"
Eesmärk: kinnistada lastes omandatud elementaarseid matemaatilisi mõisteid,
kasutades Cuisenaire’i enda meetodit.
Ülesanded:
Hariduslik:






fikseerige punktisumma 10 piires;
oskus leida arvu ja külgnevaid numbreid arvuseeriast;
oskama eristada geomeetrilisi kujundeid kuju, värvi, suuruse järgi;
tugevdada ruumis navigeerimise võimet;
kinnistada teadmisi nädalapäevade nimedest, nende järjestusest;
harjutada järgarvude lugemist ja loogikaülesannete lahendamist.
Hariduslik:
Arendada laste mõtlemist, mälu, tähelepanu, kõnet, kujutlusvõimet ja võimet
disain;
Hariduslik:
Kasvatage edukalt huvi matemaatika vastu, rõõmutunnet ühistegevusest
täidetud ülesanded.
GCD teema vastab laste vanuselistele iseärasustele. Enne GCD-d ja selle ajal
sanitaar- ja hügieeninõuded ja standardid
laste tervise säilitamine.
Otsene õppetegevus koosnes kolmest omavahel seotud tegevusest
koosneb osadest, mille jooksul lapsed sooritasid järk-järgult erinevaid toiminguid. See
struktuur on täiesti õigustatud, kuna GCD iga osa on suunatud lahendamisele
teatud pedagoogilisi ülesandeid ning pakub valikut adekvaatsete meetodite ja tehnikate vahel.
GCD sisu vastas määratud ülesannetele.
Kõiki GCD elemente ühendab loogiliselt ühine teema „Töötamine
võlukepid" ja ühine eesmärk tugevdada lastes põhitõdesid
matemaatilised mõisted, kasutades autori Cuisenaire'i tehnikat.
Valitud meetodid ja võtted vastavad laste vanusele ning valiti välja nende endi järgi
individuaalsed omadused (tähelepanuseisund, väsimusaste jne)

Sissejuhatav osa on laste organiseerimine, motivatsioon eelseisvateks tegevusteks. Peal
GCD organisatsioonilises etapis rakendati probleemi-situatsiooni meetodit
Lastel paluti leida, kellelt see kiri pärit on, ja aidata oma parimat sõpra Marinkat.
Huvi laste tegemiste vastu püsis kogu perioodi vältel. ma usun seda
Sellele aitasid kaasa metoodilised võtted, mida kasutasin. Ülesannete valimine
tegevuse muutumise määras tegevuse enda loogika. Füüsilise treeningu sisselülitamine
Aitas leevendada lihaspingeid ja pakkuda emotsionaalset lõõgastust. Lapsed olid
aktiivsed, püsis neil huvi kogu tunni vältel.
Üldiselt said lapsed püstitatud eesmärkide ja eesmärkidega hakkama. Tänu kasutamisele
Cuisenaire tehnikad, oleme omandanud uuendusliku tehnoloogia.
Loenduspulgad
Cuisenaire on multifunktsionaalne matemaatiline tööriist, mis võimaldab
Lapse “käte kaudu” numbrijada, arvukoostise ja mõiste kujundamiseks
palju rohkem. Komplekt soodustab laste loovuse, kujutlusvõime ja
kujutlusvõime, kognitiivne tegevus, peenmotoorika, visuaalne
mõtlemine, tähelepanu, ruumiline orientatsioon, taju, kombinatoorne ja
disainivõimed.
Visuaalsele analüsaatorile tuginemine loendustoimingute tegemisel on jälgitav
(numbrite võrdlemine, pulkade järjestamine pikkuse järgi).
NOD-i põhiosa oli spetsiaalselt organiseeritud ja sõltumatu
laste tegevused, probleemsituatsioonid loodi (ülesannete lahendamine) suunatud
määratud probleemide lahendamiseks.
Viimases osas kasutas GCD ka mängulist, mis võimaldas konsolideerida
tunni positiivsed tulemused.
Iga ülesande elluviimiseks valiti mängupõhiselt tehnikad
harivad ülesanded, mis julgustasid lapsi olema aktiivsed kõnes ja mõtlemises
tegevused.
Lastega töötades kasutasin vestlust, küsimusi lastele nende intelligentsuse testimiseks ja
loogiline mõtlemine, loogilised ülesanded numbrite ja värvide fikseerimiseks, esiletõstmiseks
omadused, teadmiste konsolideerimine kvantitatiivsest ja järgarendusest kuni 10-ni, korrelatsioon
esemete arv. Kõik see aitas kaasa GCD tõhususele, vaimsele
aktiivsuse ja kõne arendamine,
elementaarmatemaatika kujunemine
ideed lastes.
ECD materjal valiti lastele kättesaadaval tasemel ja vastas nende nõuetele
psühholoogilised omadused ja oli ratsionaalne eesmärkide saavutamiseks ja
ülesandeid.
NODi ajal olid lapsed aktiivsed, tähelepanelikud ja tundsid end mugavalt. See
tegevuste tulemusi kinnitada.
NOD tegevust iseloomustatakse kui ühist ja individuaalset. Kasutatud
järgmised töövormid: frontaalne, individuaalne, kollektiivne.

Meetodid:
1. Verbaalne (küsimused lastele, luuletused, mõistatused, julgustus);
2. Visuaalne demonstratsioon.
3. Praktiline (ülesannete lahendamisel objektidega toimingute sooritamine
ülesanded);
4. Mäng (sõber Marinka abistamine, ülesanded);
5. Kontrollimeetodid (sooritatud ülesannete analüüs, sooritustulemuste hindamine
sõna).
Meetodid hõlmavad tehnikate süsteemi, mida lahendamiseks kombineeritakse
õppeülesanded. Tehnikad (selgitused, juhised, demonstratsioon, käsud, mängutehnika,
kirjanduslik väljendus, julgustamine, lapse abistamine, analüüs, sissejuhatav vestlus) on suunatud
iga lapse individuaalne areng.
Usun, et valitud otsehariduse korraldamise vorm
Laste tegevused olid üsna tõhusad ja hoogsad. GCD ajal
järgiti pedagoogilise eetika ja taktitunde norme.

Õppetegevus ise koosnes kolmest omavahel seotud osast, mille käigus lapsed järk-järgult sooritasid erinevaid toiminguid. See struktuur on täiesti õigustatud, kuna GCD iga osa on suunatud teatud pedagoogiliste probleemide lahendamisele ning pakub valikut sobivate meetodite ja tehnikate kohta. Tunni sisu vastas antud ülesannetele.

Lae alla:


Eelvaade:

GCD eneseanalüüs FEMP-i järgi keskmises rühmas

"Teekond muinasjutu juurde"

Eesmärk: elementaarsete matemaatiliste mõistete kujundamine lastel ühises mängutegevuses.

Ülesanded:

Parandage geomeetriliste kujundite nimed (ring, ruut, ovaal, kolmnurk, ristkülik), tõstke esile nende omadused (kuju, suurus).

Tugevdada teadmisi kvantitatiivsest loendamisest kuni 5-ni, korreleerida objektide arvuga.

Kasvatada soovi aidata kedagi, kes on sattunud raskesse olukorda; sisendada sõbralikku suhtumist muinasjututegelastesse.

Materjal ja varustus:muinasjututegelaste kujutised; "plaastritega" lendav vaip - geomeetrilised kujundid, Alyonushka nukk, Ivanushka nukk, Baba Yaga nukk, sillaga jõgi, õunapuu õuntega, Punamütsike (nukk või pilt), onn kanajalgadel (pilt), korv , seened, mänd, orav.

Haridusvaldkondade integreerimine:“Tunnetus”, “Suhtlemine”, “Sotsialiseerumine”, “Ilukirjanduse lugemine”, “Ohutus”, “Kehaline kasvatus”.

Laste tegevuste tüübid:mängud, haridus ja teadusuuringud.

Eeltöö:muinasjuttude lugemine, tutvuminegeomeetrilised kujundid, kuju, objektide suurus.

Õppetegevus ise koosnes kolmest omavahel seotud osast, mille käigus lapsed järk-järgult sooritasid erinevaid toiminguid. See struktuur on täiesti õigustatud, kuna GCD iga osa on suunatud teatud pedagoogiliste probleemide lahendamisele ning pakub valikut sobivate meetodite ja tehnikate kohta. Tunni sisu vastas antud ülesannetele.

Kõiki GCD elemente ühendab loogiliselt ühine teema “Teekond muinasjutu juurde” ja ühine eesmärk - elementaarsete matemaatiliste mõistete kujundamine lastel ühistes mängutegevustes.

Sissejuhatav osa on laste organiseerimine, motivatsioon eelseisvateks tegevusteks. NOD-i organisatsioonilises etapis kasutati probleemsituatsiooni meetodit. Lapsed kutsuti muinasjutulisele rännakule “võluvaibal”.

Õppetegevuse põhiosa moodustas laste spetsiaalselt organiseeritud ja iseseisev tegevus - tekitati probleemseid olukordi, mis olid suunatud määratud ülesannete lahendamisele.

Viimases osas kasutas NOD ka mänguprobleemset olukorda - Baba Yaga ülesannete täitmiseks, et kontrollida materjali assimilatsiooni ja kinnitada õppeülesande edukat elluviimist. Oli üllatusmomente (maiused Baba Yagast). Ta kinnitas seansi positiivseid tulemusi suulise julgustusega.

Iga ülesande elluviimiseks valiti mängupõhiste õppesituatsioonide põhjal võtted, mis julgustasid lapsi aktiivse kõne ja vaimse tegevusega tegelema. Lastega töötades kasutasin vestlust, küsimusi lastele intelligentsuse ja loogilise mõtlemise jaoks, probleemsituatsioone geomeetriliste kujundite (ring, ruut, ovaal, kolmnurk, ristkülik) nimetuste kinnistamiseks, nende omaduste (kuju, suurus) esiletõstmiseks, teadmiste kinnistamiseks. kvantitatiivsest loendamisest kuni 5-ni, seos üksuste arvuga. Kõik see aitas kaasa GCD tõhususele, vaimse aktiivsuse ja kõne arengule ning elementaarsete matemaatikakontseptsioonide kujunemisele lastel.

Õppetegevuse materjal valiti lastele kättesaadaval tasemel, vastas nende psühholoogilistele omadustele ja oli ratsionaalne püstitatud eesmärkide ja ülesannete lahendamiseks. Nad olid aktiivsed, tähelepanelikud ja tundsid end mugavalt. Seda kinnitavad meie tegevuse tulemused.

GCD tegevusi iseloomustatakse ühiseks ja individuaalseks. Kasutati järgmisi töövorme: frontaalne, individuaalne, kollektiivne.

Meetodid:

1. Verbaalne (küsimused lastele, luuletused, mõistatused, julgustus);

2. Visuaalne demonstratsioon (muinasjututegelaste pildid; "plaastritega" lendav vaip - geomeetrilised kujundid, Alyonushka nukk, Ivanushka nukk, Baba Yaga nukk, jõgi sillaga, õunapuu õuntega, Väike punane Ratsamütsike (nukk või pilt), onn kanajalgadel (pildil), korv, seened, mänd, orav;

3. Praktiline (objektidega toimingute sooritamine probleemülesannete lahendamisel);

4. Mäng (muinasjutuline rännak, ülesanded);

5. Kontrollimeetodid (sooritatud ülesannete analüüs, sooritustulemuste hindamine sõnaga (Punamütsikese vihje) või mõne eseme abil (õun õunapuust), maiused (Baba Yagalt)) .

Meetodid hõlmavad tehnikate süsteemi, mida kombineeritakse õpiprobleemide lahendamiseks. Võtted (selgitused, juhised, ettenäitamine, käsud, mänguvõtted, kunstiline väljendus, julgustamine, lapse abistamine, analüüs, tutvustav vestlus) on suunatud iga lapse individuaalsele arengule.

Usun, et valitud vorm laste vahetu õppetegevuse korraldamiseks oli üsna tõhus ja dünaamiline. Pedagoogilise eetika ja taktitunde normidest peeti kinni. Vahetu kasvatustegevuse määratud ülesanded said täidetud! GCD on oma eesmärgi saavutanud!


Irina Shaltus
Tagasiside-analüüs elementaarsete matemaatikamõistete kujunemise õppetunni vaatamisest keskmises rühmas

Matemaatiliste elementaarsete mõistete kujunemise õppetunni vaatamise tagasiside analüüs(FEMP) V keskmine rühm.

Mina, täisnimi, olin kohal positsiooni hõivamine, TÄISNIMI. 2016. aasta

Vaade klassid: arendav, põhivaldkond Kognitiivne areng (FEMP)

Vanus Grupp: keskmine.

GCD teema (täpsustage eesmärgid ja eesmärgid (täpsustada) vastavad laste programmile, arengutasemele ja ealistele iseärasustele, teema valitakse õpitava üldteema kontekstis. Ettevalmistatud demo kvaliteet materjalist vanusele sobiv. Kestus klassid vastab SANPIN-i standarditele. Valdkondade lõimimine on ellu viidud vastavalt õpilaste võimalustele. (Tunnetus, kõne areng, kehaline kasvatus, sotsiaalne suhtlus). ajal klassidÕpetaja ja laste vahel toimus ühistegevus, põhikomponendiks oli suhtlemine.

Klass ehitati põneva mänguna tegevust: sünnipäeva matk Punamütsikese juurde, mille käigus lapsed täitsid erinevaid ülesandeid. See tegevus lõi positiivse, emotsionaalse tausta, suurendas laste kõneaktiivsust ja säilitas kogu huvi klassid. Eesmärgid tulemas tegevused ilmnesid selgelt, veenvalt ja emotsionaalselt. Töö oli sisukas, huvitav ja organiseeritud.

Pooleli klassidÕpetaja mõtles välja mitmesugused meetodid ja tehnikad laste tähelepanu köitmiseks (märkige, millised N.P-kuvad, mõistatused, dünaamilised pausid jne, mis olid suunatud FEMP-le, motoorikale, praktilistele oskustele ja võimetele).

Etteantud ülesannete täitmise käigus kasutasin individuaalset ja soolist lähenemist, iga laps sai näidata oma teadmisi ja oskusi. Ei olnud ühtegi last, kes oleks õpetaja silma alt ära jäänud.

ajal klassidÕpetaja suhtles lastega samal tasemel, õpetaja kõne oli vastavalt olukorrale selge, rahulik, sõbralik ja emotsionaalne. --- püüdis säilitada lastes huvi okupatsioon kogu aja jooksul.

Igal hetkel klassid Püüdsin suunata lapsi probleemidele lahendusi leidma, aitasin neil saada uusi kogemusi, aktiveerida iseseisvust ja säilitada positiivset emotsionaalset hoiakut. Juhendamine tegevuse ajal oli asjakohane. Tegevuse käigus oli lastel võimalus hinnata oma tulemusi ja kaaslaste tegevust. Otsinguolukordade loomine intensiivistas laste vaimset ja kõnetegevust.

Lapsed näitasid nähtu ja kuuldu vastu suurt huvi klass, avaldasid oma arvamust, emotsionaalsed reaktsioonid olid positiivsed. Lastele meeldis teha tema pakutud ülesanded, olid tähelepanelik ja ennetav. Peegeldus näitas, et reis muinasjututegelastega Punamütsikesele külla tugevdas suhet Grupp.

Kontseptsioon klassid rakendatud, ülesanded täidetud.

Õpetaja MBDOU D\S nr ---

MBDOU D\S nr juht ---

Selleteemalised väljaanded:

Lõimitud tunni kokkuvõte elementaarmatemaatikamõistete kujunemisest keskmises rühmas Lõimitud tunni kokkuvõte matemaatiliste elementaarmõistete kujunemisest keskmises rühmas Teema: „Teekond kevadesse.

Lõputunni kokkuvõte elementaarsete matemaatiliste mõistete moodustamisest "Aita Pinocchiot" keskmises rühmas Tunni eesmärk: kinnistada edasi-tagasi loendamine 5 piires, arvude tundmine 10 piires, objektide arvu märkimine numbriga;

Prioriteetne haridusvaldkond: “Kognitiivne areng” Haridusvaldkonnad integratsioonis: “Sotsiaal-kommunikatiivne areng”.

GCD kokkuvõte elementaarsete matemaatiliste mõistete kujunemisest keskmises rühmasÜlesanded. Õpetage lapsi lugema väiksemaid koguseid suurematest kogustest. Harjutage kõrva järgi selle või selle koguse määramist (piirides.

Kokkuvõte õppetunnist elementaarsete matemaatikamõistete kujunemisest puuetega keskmises rühmas “Kolm põrsakest” Haridusvaldkondade lõimimine: "Kognitiivne areng" - looge ettekujutus loendamisest 3. Praktika võrdlus.

Õppetunni kokkuvõte matemaatiliste elementaarsete mõistete kujunemisest keskmises rühmas Märkmeid matemaatikast keskmisele rühmale Matemaatiliste elementaarmõistete moodustamine. Programmi sisu: Oskuste tugevdamine.

Matemaatiliste elementaarsete mõistete moodustamise õppetunni kokkuvõte "Me läheme raamatukokku" keskmises rühmas Vallavalitsuse eelarveline koolieelne õppeasutus "Lasteaed nr 44" üldarendusliku tegevuste elluviimisega.

Teie tähelepanu pöörati otse FEMP-i haridustegevusele, mille ülevaade koostati vastavalt föderaalsele osariigi haridusstandardile.

Sihtmärk: kinnistada loendusoskusi 5. Täiendada erinevate tunnuste järgi objektide omaduste tuvastamise ja võrdlemise kogemust.

Ülesanded:

1) koolitada esemete klassifitseerimise oskust, oskust võrrelda esemeid erinevate kriteeriumide järgi (pikkus, laius, värvus, kuju, suurus);

2) ajakohastada laste võimet korreleerida objektide arvu ja arvu 5 piires;

3) arendab tähelepanu, mälu, sidusat kõnet, peenmotoorikat, arendab enesekontrolli ja vea põhjuse väljaselgitamise kogemust;

4) kasvatada tunnetuslikku huvi ja iseseisvust, sõprus- ja vastastikuse abistamise omadusi.

Laste tegevuste ülesanded ja liigid püstitati haridusvaldkondade lõimimist arvestades ning viidi ellu laste “proksimaalse arengu tsoonis”, s.o. minu minimaalse abiga.

Tegevuse vorm ja sisu vastavad koolieelse lasteasutuse haridusprogrammi aluseks olevatele kasvatus- ja arengueesmärkidele ja eesmärkidele; õpilaste arengutase, nende vanus ja individuaalsed omadused.

Kasutasin laste organiseerimisel järgmisi vorme:

*rühm - d/mäng “Riided korda”, “Autode järjekorda seadmine ja geomeetriliste kujundite seadmine”, näpuharjutused “Kaupluse avamine”, dünaamiline paus “Buss”.

*laste alarühm - harjutus “Kõnni läbi suurte ja väikeste figuuride”.

*individuaalmäng “Leia oma koht bussis”, d/mäng “Paigutage lindid pikisuunas”, “Kogu teepaar”.

Tegevuse ülesehitus ja sisu koosneb 3 omavahel seotud osast.

Esimene osa on suunatud laste motiveerimisele, tegevusele julgustamisele. Lapsi motiveeris sel puhul suhtlemine täiskasvanuga, võimalus saada heakskiitu ning ka huvi koos teha.

Teine osa põhines järgmiste meetodite kasutamisel: mängimine, verbaalne, visuaalne, praktiline, IKT.

Lapsed võrdlemise ja analüüsi tulemusel üldistasid tulemust iseseisvalt. Minimaxi põhimõtet kasutades püüdsin lapsi vaikselt selle tulemuseni juhtida; võtma arvesse iga lapse individuaalset tempot, stimuleerides seeläbi nende kujutlusvõimet, mälu, mõtlemist ja kõnet. See välistab ülekoormuse, kuid ei vähenda jõudlust.

Mängutegevuses on poiste ja tüdrukute vahelised erinevused eriti märgatavad, seetõttu võtsin harjutuse “Kõnni läbi suurte ja väikeste figuuride” sooritamisel eelkooliealiste kasvatuses arvesse soolist lähenemist.

Erilist tähelepanu pöörasin arenevale aineruumilisele keskkonnale, selle mitmekesisusele ja muutlikkusele, sest see peaks andma maksimaalse võimaluse nii ühiseks suhtlemiseks lastega kui ka nende iseseisvaks tegevuseks. Kasutasin ära interaktiivse tahvli. See muutis ülesannete täitmise atraktiivsemaks ja põnevamaks ning suurendas laste motivatsiooni. Füüsilise aktiivsuse optimeerimine võimaldas leevendada psühho-emotsionaalset stressi.

Kolmas osa on viimane. See võeti kokku üldise vestlusena. Suunavate küsimustega püüdsin mitte ainult kinnistada laste teadmisi esemete omadustest, vaid ka jätkata nende suhtlemisoskuste arendamist ja soovi suhelda täiskasvanute ja eakaaslastega.

Arvan, et suutsin oma eesmärgid saavutada. Lapsed täitsid meeleldi neile antud ülesandeid ning olid tähelepanelikud ja ettevõtlikud. Selline lähenemine õppetegevusele avaldab positiivset mõju minu õpilaste kognitiivsele ja kõne arengule.