Biograafiad Omadused Analüüs

Inglise keele tund “Erinevad poed ja ostud.

Avatuse ülevaade
Inglise keele tund

Kool: nr 12
Klass: 6b
Kuupäev: 16.03.2009
Teema: "Shopping"

Õpetaja: Zverkova Daria Alekseevna
PCC juht: Ruleva Galina Anatoljevna

Kuupäev: 16.03.2009

Teema: “Shopping”.

Tunni tüüp: kombineeritud.

Tunni formaat: koori-, individuaal- ja rühmatöö.

Tunni eesmärgid:
Hariduslik:1) grammatiliste oskuste kontroll, kinnistamine leksikaalne materjal teemal loogiliste oskuste kujundamine.

Arendav: õpilaste suhtlemisoskuste arendamine, aktiivsus.

Hariduslik: huvi tekitamine uuritava teema vastu, õpilastes üksteise austamise, algatusvõime ja loovuse kasvatamine.

Tunni eesmärgid: 1) grammatiliste oskuste kontroll (kvantitatiivsed asesõnad); 2) teemakohase sõnavara harjutamine; 3) aktiveerimine kõnetegevusõpilased; 4) õpilaste loogiliste oskuste arendamine.

Tunnivarustus: toodete pildid, valmisprojektid, kaardid grammatiliste oskuste jälgimiseks, didaktiline materjal.

Tehnoloogiad: mängimine, koostöötehnoloogiad.

Tunni edenemine

I etapp. Organisatsiooniline moment. (Aeg 4 min)
Eesmärk: Sissejuhatus keelekeskkonda.

Õpetaja: Tere, lapsed.
Lapsed: Tere, õpetaja.
T: Mul on hea meel sind näha.
Ch: Meil ​​on ka hea meel sind näha.
T:Istu palun maha. Kuidas läheb?
P: Minuga on kõik korras, aitäh.
T: Ja kuidas sul läheb?
P1: Ma olen OK.
T: kuidas läheb?
P2: Ma olen OK. Aitäh.
T: Ja kuidas sul läheb?
P3: Minuga on kõik korras, aga sina?
Õpetaja: Minuga on kõik korras, tänan.
Foneetiline harjutus.
Eesmärk: artikulatsioonilise tegevuse aktualiseerimine.

Õpetaja: Nüüd peame keeled välja õpetama. Korrake pärast mind: [µ] – pood, pood, poepidaja; [i] – vähe, piim, kala, krõpsud; [
·] – raha, klient;

- purk, karp, supermarket.
Vaadake tahvlit, see on luuletus:
Luuletus
Mulle meeldib jäätis
Talle meeldivad maiustused.
Mulle meeldivad küpsised
Talle ei maitse juust.
Mulle meeldib kohv
Talle meeldib tee.
ma armastan sind

Kas sa armastad mind?

II. Teadmiste täiendamise ja õpilaste ettevalmistamise etapp materjali teadlikuks valdamiseks. (Aeg: 3 min.)

Sissejuhatus õppesituatsiooni:

T: Täna, poisid ja tüdrukud, kordame teemat Ostlemine ja loome oma supermarketi.

T: Räägi nüüd palun, mida sa seostad sõnaga ostlemine.

[Pildi nägemiseks laadige fail alla] III. Oskuste ja võimete väljaõppe etapp kirjutamine

T: Igas supermarketis müüakse toitu. Siin on minu kotis palju tooteid, mis meil supermarketis on. Mis need on? Võtke, lugege ja tõlkige.

P1: šokolaaditahvel – šokolaaditahvel
P2: pakk teed – teekarp
P3: purk kohvi – purk kohvi
P4: karp mahla
P5: pakk pähklit – pähklite pakend
P6: päts leiba – päts leiba
P7: kommikarp - šokolaadikarp
P8: piim - piim

T: Igal supermarketil on palju poode või osakondi. Mis need on?

P1: toidupoe oma
P2: pagari oma
P3: köögiviljapoe oma
P4: meierei
P5; lihuniku oma
P6:th
e kalamüüja

T: Nüüd, lapsed, mängime mängu "Poed ja tooted".
Mängu eesmärgid:

3) õpilaste suhtlemisoskuste koolitamine ja arendamine.

Vajame 2 meeskonda. Olete 1. meeskond ja olete 2. meeskond. Ülesandeks on panna tooted vastavalt poele, kust neid osta saab. 1. meeskonnal on punktid ja 2. meeskonnal on punktisummad. Hea.

T: Toitu ostes tead, kui palju neid osta tahad. Poes ütled: palju, vähe, vähe. Ütle mulle, palun, mida inglased variandid on. Millal me neid kasutame? Nüüd koostage oma kaardi ja kvantoritega üks lause. Aitäh.

T: Nüüd lapsed, võtke need kaardid. Vaata ja kirjuta õige sõna. Võtke pliiatsid ja alustage tööd. Ma annan sulle 4 minutit.

T: Anna mulle oma kaardid. Aeg on täis!

IV. Kõneoskuse parandamise etapp. (Aeg 10-15 min.)

T: Nüüd kuulate mu mõistatusi ja proovite vastust ära arvata. Palun töötage oma meeskondades. Mis see on?

Kelner, kelner, aidake mind rutem, mis on suhkrust tehtud?
Kelner, kelner, aidake mind, palun, mis on lihast tehtud?
Kelner, kelner, tule tagasi, mis on munadest tehtud?
Kelner, kelner, võtke see lill, mis on jahust tehtud?
Kelner, kelner, võtke see siiditükk, mis on piimast?
Kelner, kelner, öelge palun, kus ma saan süüa?

T: Igas supermarketis on kohvik ja selle menüü. Siin on meil oma kohvik ja menüü. Vaata, palun. Nüüd on meil mäng “Mis on puudu? » Töötage meeskonnas.
Mängu eesmärgid:
2) leksikaalse materjali kordamine;

Milleks me vajame?

Kapsasupp: kartul, porgand, sibul, sool, liha, pipar, vesi, ?
Vene salat: peet, porgand, kurk, sibul, piss, sool, õli, ?
Pelmenid: jahu, sool, munad, vesi, pipar, ?
Pannkoogid: lill, munad, sool, piim, hapukoor, ?

T: Ja siis võtame joogid. Mis need on? Nüüd mängime teist mängu “Kohvikus”
Mängu eesmärgid:
1) õpilaste loogiliste oskuste arendamine;
2) leksikaalse materjali kordamine;
3) õpilaste kõneoskuste treenimine ja arendamine.

T: Meie kohvikus on 4 külalist: Jenny, Tim, Kate ja Dan. Lugege lauseid ja öelge, mida iga inimene jooma peab. Milline meeskond saab esimeseks?

Jennyl ja Timil on sama jook.
Ainult Kate’il on kuum jook.
Danil on kõige odavam jook.
Jenny jook maksis 25p rohkem kui Kate jook.

V. Õppetunni kokkuvõtte tegemine. (3 min)
T: Kas sulle meeldib see huvitav tund?
P: Jah!
T: Te kõik töötasite hästi. Võistkonnal 1 on punktid ja meeskonnal 2 on punktid. Panen teie kaartide hinded järgmisel õppetunnil. Näeme homme, hüvasti.


Manustatud failid

15. õppetund. Erinevad poed ja poed.

Õpetaja eesmärgid: lugemisoskuse ja tekstiga küsimustele vastamise töö parandamine; leksikaalsete ja auditeerimisoskuste aktiveerimine;õigekirjaoskuse arendamine; mälu ja mõtlemine;teadliku suhtumise edendamine õppetegevustesse.

Tunni tüüp: kombineeritud

Planeeritud tulemused (teema): V: kuulata ja mõista teksti tuttava keelematerjali põhjal;G: teha oletusi kasutades valimit;H: lugeda ette, kasutades põhilisi lugemisreegleid, mõista sõnade tähendust;P: esitage küsimusi siduvate tegusõnadegajuurdeolla

Universaalsed haridustegevused (meta-aine):

Isiklik: orienteerumine sotsiaalsetes rollides ja inimestevahelised suhted; õppetegevuse sotsiaalne motivatsioon.

Regulatiivne: tõsta esile ja sõnastada juba õpitu ja veel õppimist vajav, tajuda adekvaatselt õpetaja soovitusi vigade parandamiseks, et tuvastada kõrvalekalded ja erinevused standardist; rakendada lahenduse kavandamisel kehtestatud reegleid;

näha ette võimalusi konkreetse tulemuse saavutamiseks probleemide lahendamisel.

Kognitiivne: kasutada probleemide lahendamiseks mudeleid;koostama teadlikult ja vabatahtlikult väiteid kirjalikus ja suulises vormis;tekstist vajaliku info otsimine ja valimine; semantiline lugemine;teabe edastamine suuliselt;ära tunda, nimetada ja tuvastada ümbritseva reaalsuse objekte ja nähtusi vastavalt õppeprotsessi sisule.

Kommunikatiivne: olla aktiivne suhtluses kommunikatiivsete ja kognitiivsete probleemide lahendamisel;esitada küsimusi, mis on vajalikud koostöö korraldamiseks partneriga;kuula oma vestluskaaslast konstrueerida väiteid, mis on sinu partnerile arusaadavad.

Õppematerjalid: MM;helisalvestus 15. tunni jaoks;MM; pildid teemadel “Tooted” ja “Pood”; õigekirja ülesannenakaardid vastavalt laste arvule.

Tunni edenemine

I. Organisatsioonimoment

- Heahommikul, lapsed! Mul on hea meel teid täna näha.

Kuidas läheb?( Meil on kõik korras, aitäh. Jakuidasonsina?)

Tervitame üksteist ja laulame neile laulu sõprusest. GruppTöö. Laul"Mida rohkem me koos oleme"

Kes täna puudub?(Kõik õpilased on kohal.)

Täna läheme poodi.

Õpetaja tervitab lapsi ja ütleb neile tunni eesmärgi.

2. Foneetiline harjutus. Kuulamisoskuse aktiveerimine.

Lapsed, meenutagem mõningaid ingliskeelseid helisid.

Õpetaja näitab lastele transkriptsiooni ikoone. Õpilased nimetavad helisid. Õpetaja palub lastel nende helidega sõnad meelde jätta. Kui ülesanne tekitab raskusi, nimetab õpetaja ise sõnad vene keeles ja palub lastel need inglise keelde tõlkida,[ fjkohvi, kala, lennata [ n] oranž, võileib, mais [ lk] supp, kartul, puder[z:] -tüdruk, lind, teda [ i] kala, puder, piima [ m] mõned, sink, tantsida - apaljukohta, õun, tüdruk

Aitähsina, lapsed.

3.Kõne soojendus

On aeg mängida ja teada saada, mida sulle meeldib süüa ja juua.Milliseid tooteid te teate (korrake tahvlil olevaid tooteid).

mäng"Midaonpuudu

Mängime huvitavat mängu, mille nimi on "Mis on puudu?", kui palju pilte näete.Mida on piltidel näha?(Leib, apelsinid, või, jäätis, maiustused, piim, mahl.)Proovige toitu meeles pidada. Nüüd sulge silmad. Ava oma silmad. Midaonpuudu? Sinaonõige. Seeonpiima. NaTahvlile on riputatud seitse pilti ja õpilased nimetavad neil kujutatud tooteid. Seejärel sulgevad õpilased silmad ja õpetaja eemaldab ühe pildi. Lapsed avavad silmad ja nimetavad puuduvat toiduainet. Õpetaja saab mängu muuta ja paluda õpilastel meeles pidada mitte ainult tooteid, vaid ka nende järjestust. Sellisel juhul ei eemalda õpetaja pilti, vaid vahetab pildid.

4 . Konsolideerimine leksikaalne oskusi .

Itahehelistadaloomad ja toit, mis neile loomadele meeldib.Nimetan loomi ja toitu, mida need loomad armastavad. Kas nõustute või mitte?. ( Õpilasednäidatasignaaliminekaardid).

Karule meeldib mesi.

Küülikule meeldib porgand.

- Kassile meeldib kala.

Koerale meeldib piim.

- Akukkmeeldibmais.

5.Individuaalne töö kaartide abil. (leida viga).

1.Karule maitseb mais.

2. Jänesele meeldibvõid.

3. Kassile meeldibmaiustusi.

4. Koerale meeldibmahla.

5. Kukele meeldib puder.

5. Kehalise kasvatuse minut .

T- Kas sa oled väsinud? On aeg puhata ja trenni teha. Seistaüles, palun. (Lapsed teevad füüsilisi harjutusivideo laul Kuisinaonõnnelik”.

6. Uue materjali esitamine. Monoloogikõne oskuste aktiveerimine.

Palun vaadake tahvlit. Siin näete erinevaid poode.Nimetage neid (lapsed ei saa poode nimetada)

- Roheline pood

Valge pood

Magusapood

Koolipood (kontrolli.1 lehel.27)( video)

- Ütle mulle, palun, mida nendest poodidest osta saab?Ütle mulle, mida nendest poodidest osta saab? Minu küsimusele vastamiseks võite kasutada fraasi:ImõtleIsaabosta...(ma arvan, et võin osta...)WHOalgab? (Õpilased tõstavad käed ja ütlevad, et saavad nendest poodidest osta)

ImõtleIsaabostabanaanid Rohelises Poes.

ImõtleIsaabosta jäätist White Shopist.

ImõtleIsaabosta kook Sweet Shopist.

7 . Lugemisoskuse parandamine.

On aeg lugeda lugu hr Greenwoodi lemmikloomast. Lugegeatekstjaöeldakuialindsaablugeda.(Õpilasedlugedatekstalatesharjutus 6 lk 28)..(Seejärel vasta õpetaja esitatud küsimustele).

- TööVrühmad.

Linnu nimi on….

Rocky sööb maisi...

Hr. Greenwood õpetab oma lindu…

8 . Peegeldus

Õpetaja. Aitäh töö eest.Aitäh sinu jaoks tööta!Tuletame koos meelde, mis oli tänase tunni eesmärk. Kuidas me selle eesmärgi saavutasime? Milliste etappide kaudu me selle saavutasime? Miks on meil täna omandatud uusi teadmisi vaja?

Õppetund on läbi. Hüvasti, poisid! Hea- hüvasti, tüdrukud!

Kodutöö : RT 15; valmistuda proovitööks.

Munitsipaal õppeasutus

"Keskkool nr 33"

Abstraktne

Inglise keele tund teemal" ostlemine"

6. klassis

ette valmistatud

võõrkeele õpetaja

Lepehhina Tatjana Mihhailovna

Kemerovo

2011

Suhtlemise eesmärk õppetund: Kõneoskuse parandamine, teemakohase õpitud materjali uuendamine. Tunni eesmärgid: Praktiline: 1) sõnavara semantiseerimine; 2) foneetikaoskuste parandamine; 3) dialoogilise kõneoskuse arendamine; 4) kuulamisoskuse treenimine. Kognitiivne: oma leksikaalse silmaringi laiendamine.

Arenguline: Areng foneemiline kuulmine, vabatahtlik tähelepanu, visuaalne taju.

Hariduslik: kultuuri ja viisakuse kasvatamine, huvi õpitava aine vastu. Tunni tüüp: kombineeritud, õppetund teadmiste kinnistamiseks. Tunni formaat: standard Varustus: sildid kaupluste nimedega, piltidega, magnetofon

Tunni edenemine

I) Organisatsioonimoment. Tere hommikust, lapsed! Mul on hea meel teid näha. Loodan, et sul läheb hästi. Kuidas teil läheb, lapsed?T-P1, P2, P3

Mis kuupäev täna on? Mis nädalapäev täna on? Kes puudub tunnist? Miks ta (ta) puudub? Milline ilm täna on? Mis temperatuur täna on? Kas olete õppetunniks valmis?

II) Kõneharjutused. Sissejuhatus keelekeskkonda. Tunni eesmärkide seadmineMeie teema on "Kas teile meeldib poes käia?"Millest me räägime? ( Lapsed vastavad). Jah, täiesti õige. Räägime poodidest ja ostlemisest.Kas käite sageli poes?Milliseid poode te teate? ( Lapsed vastavad küsimustele). Kordame oma sõnu, teeme dialoogid ja läheme poodi.III) Foneetiline harjutus. Alustame oma lauluga.Mängib lugu “Hipp”. e ty Hop” (õpilased kuulavad ilma visuaalse toetuseta ja laulavad): IV) Sõnavara semantiseerimine. A) Noh, ja nüüd öelge palun, milliseid poode te teate. Lapsed nimetavad kaupluste tüüpe, mina postitan tahvlile pilte ja nimesid (transkriptsioonivõimalusega). Suurepärane!B) Vaata palun! Mul on mõned sõnad, aga ma ei saa nende sõnade kirjapildist aru. Abi mulle palun! Loe! Kaartidele antakse tähed, lapsed teevad tähtedest sõnu ja fraase ning hääldavad neid. Kaardid võivad olla sellised:A s g e r c o r

KOOS ) Kuulamine. Kuulake dialooge proua Browni kohta ja öelge, millistes poodides ta käis? Nad kuulavad lindile salvestatud dialooge ja nimetavad kauplusi.( P. 127) D) Vasta mu küsimustele! Kas käite sageli poes? Milliseid poode külastate sagedamini? Mis puutub minusse, siis ma käin sagedamini rohelises toidupoes. Ja sina?( Intervjueerin mitmeid õpilasi). Kas käite sageli pagaris? Kui tihti sa lihunikus käid? Mida me siit osta saame? Kui sageli käite köögiviljapoes? Mida saame köögiviljapoest osta? jne. E) Avage palun oma raamatud aadressil lk. 129, nt. 5. ( loe sõnu õpikust) F) Ja nüüd tehke pilti ja öelge, kus ja mida saate teha. Tahvlile on lisatud pildid, mis kujutavad erinevat tüüpi kauplused ja nende nimed. Lapsed pildistavad tooteid ja kinnitavad need vastavasse poodi.

PAGAR

Näidis soovitused: võin poest osta kasti mahla. Suurepärane! Täiesti õige. V) Dialoogilise kõneoskuse arendamine. Koostage dialoogid. Annan teile 2 minutit. Lapsed paaris moodustavad dialooge ja esitavad neid visuaalse materjali abil tahvlil.VI) Viimane etapp. Kokkuvõtteid tehes. Aitäh töö eest, olite väga aktiivne, teiega oli rõõm koos töötada. Ilusat päeva jätku. Hüvasti!

Kasutatud kirjanduse loetelu

1. Kuzovlev V. P., Lapa N. M. jt inglise keel. Õpik 6. klassile. M.: Haridus, 2007

2. Kuzovlev V.P., Lapa N.M. inglise keel. Õpetajaraamat 6. klassi õpiku jaoks.M.: Haridus, 2007

Piltide, kujunduse ja slaididega esitluse vaatamiseks laadige fail alla ja avage see PowerPointis arvutis.
Esitlusslaidide tekstisisu:
Teema: "Katastroof" Tunni moto: Armastame maad, nagu vastsündinud laps kostab oma ema südamelööke (vana India tsitaat) Mis on "katastroof"? UUED SÕNAD Vulkaan on mägi, mille tipus on auk, mida nimetatakse kraatriks. Mõnikord eraldub kraatrist laavat ja gaase. Maavärin on maapinna äkiline värisemine. Üleujutus on suur veekogus, mis katab kiiresti koha, mis on tavaliselt kuiv maa. Orkaan on väga äge tuul või torm. 1. Mis aastal oli Lääne-Kasahstani piirkonnas üleujutus? 2. Millised alad olid üle ujutatud? 3. Millised olid üleujutuse tagajärjed? Nad trükkisid kõik raamatud õigel ajal. _________________________________________ 5. Nad sulgesid eile pearaudteejaama. ___________________________________________ 6. Keegi varastas kogu mu raha. ________________________________________________ TUND ON LÕPPENUD!HÜVASTI!


Manustatud failid

    III.Peamine osa.

    1) Pildi kirjeldus

    (Nt 1a lk 106.)

    Harjutus silmadele.

    T: Meie silmad tahavad puhkust.

    Nüüd teeme harjutusi.

    Vaata vasakule, paremale

    Vaata üles, vaata alla

    Vaata oma nina

    Ava, pilguta ja naerata.

    Sinu silmad on jälle rõõmsad.

    3) Lugemine.

    T: Palun pange oma raamatud kinni. Kuulame teksti (Ex. 2 lk 107).

    T: Teeme Ex. 2(a) lk. 106.

    4) Grammatika.

    a) esemete kasutamine a/an/the.

    juurde olla

    c) harjutus 3v lk.107.

    IV

    V: Kas ma saan sind üldse aidata?

    B: Tänan teid väga.

    V: Tere tulemast.

    V.Alumine rida õppetund.

Vaadake dokumendi sisu
"Õppetunni kokkuvõte teemal "ostlemine, ostlemine""

Inglise keele tund 5. klassile

Tunni teema: “OSTMINE”.

("Poed, ostlemine")

Õpetaja: Mukhametzyanova G.I.

Eesmärgid:

Leksikaalsete oskuste arendamine teemal “Ostlemine, ostlemine”;

Õpilaste praktika sisse suuline kõne;

Grammatiliste oskuste arendamine (artiklite a/an ja the, verb olema minevikuvormis kasutamine);

Õpilaste üldise silmaringi laiendamine (dialoogi tundmine poes);

Laiendus sõnavara;

Huvi tekitamine teema edasise uurimise vastu;

Tunni varustus: esitlus, helirakendus.

Tunni edenemine

I. Tervitused.

T: Tere, poisid ja tüdrukud. Mul on hea meel teid täna näha. Kuidas läheb? Kuidas su tuju on? Huvitav, mis kuupäev täna on? Mis nädalapäev see on? Ja kas mäletate, mis aastaaeg praegu on? Mida sa sel hooajal tavaliselt kannad? Milline ilm täna on? Mida sa kannad?

Täna on meil tõeliselt huvitav õppetund "Ostlemine". Kuulame, loeme ja räägime poodidest ja toodetest, õpime abi pakkuma ja infot küsima, mängime grupis ja üksi.

II. Õpilaste ettevalmistamine võõrkeelse kõne tajumiseks.

1. Foneetiline soojendus. Õpitud sõnade kordamine teemal “Ostlemine, ostlemine”.

T: Mul on mõned mälukaardid. Ülesanne on sõnad õigesti lugeda.

T: Vaata nüüd ekraani. Näete mõnda toodet. Seega on ülesanne öelda, kust inimesed saavad neid osta

2. Kõne soojendus.

T: Palun vasta nüüd mu küsimustele.

    Kas käite sageli poes? Kas sulle meeldib?

    Millistes poodides eelistate käia?

    Mida sa sealt tavaliselt ostad?

    Kas olete pärast ostmist väsinud?

III.Peamineosa.

1) Pildi kirjeldus

T: Kirjeldame pilti lk 10.

T. Mis tüüpi pood on Diana oma?

S. See on juveliiri oma. Kus on kingapood? See on lillepoe kõrval.

Soovitatud vastus: Benny's on kingapood. Kingapood asub Laura ja Kareni vahel esimesel korrusel.

Karen's on riidepood. Riidepood asub Benny’si kõrval esimesel korrusel.

Brown's on raamatupood. Raamatupood asub Kareni kõrval esimesel korrusel.

Top Hits on plaadipood. Plaadipood asub Lloyd’si kõrval esimesel korrusel.

Lloyd's on keemik. Keemik asub Top Hitsi ja Diana vahel esimesel korrusel.

Diana on juveliir. Juveliir asub Lloyd’si ja Burgeri maa vahel esimesel korrusel.

Burgerland on kiirtoidurestoran. Kiirtoidurestoran asub Diana ja Toy maa vahel esimesel korrusel.

Toyland on mänguasjapood. Mänguasjapood asub Burgerlandi ja Anni vahel esimesel korrusel.

Ann on ajalehekiosk. Ajalehepood asub Toylandi kõrval esimesel korrusel.

2) Konsolideerimine aktiivne sõnavara kõnes (Nt 1a lk 106.)

T: Lapsed kujutavad ette, et olete kaubanduskeskuses. Esitage lühikesi dialooge. Kasutage mudelit oma õpikutes.

Kehalise kasvatuse minut Sest silma.

T: Meie silmad tahavad puhkust.

Nüüd teeme harjutusi.

Vaata vasakule, paremale

Vaata üles, vaata alla

Vaata oma nina

Ava, pilguta ja naerata.

Sinu silmad on jälle rõõmsad.

3) Lugemine .

T: Palun pange oma raamatud kinni. Kuulame teksti (nt 2 lk 107).

T: Nüüd avage oma raamatud ja loeme teksti. Nt 14.00. 107. Loeme seda ükshaaval. Kui on sõnu, mida te ei tea, küsige.

T: Teeme Ex. 2(a) lk. 106.

4) Grammatika .

a) esemete kasutamine a/an/the.

T: Lugege grammatikaviidet, lk. 106. Öelge, kui kasutame a/an ja the.

b) harjutus 3a lk 107 verbi kasutamine juurdeolla minevikuvormis (slaidid 16-18).

c) harjutus 3v lk.107.

d) grammatilise materjali harjutuse kinnistamine 4. lk 107.

IV. Etiketidialoogi pidamise oskuste arendamine kaupluses.

T: Nüüd õpime abi pakkuma ja infot küsima. Kujutage ette, et olete kaubanduskeskuses. Nüüd vaadake ekraani. Kasutage mudelit ja mängige lühikesi dialooge. Töötage paaris (slaid 19).

V: Kas ma saan sind üldse aidata?

B: Jah, palun. Otsin mängurongi.

V: Nad on neljandal korrusel.

B: Tänan teid väga.

V: Tere tulemast.

V.Alumine ridaõppetund.

T: Meie tund on lõppemas. Teeme järelduse. Oleme õppinud uusi maailmu uuel teemal. Oleme mänginud dialooge. Nüüd teame, kuidas kasutada tegusõna sees olla Lihtne minevik ja me saame seda oma kõnes kasutada.

T: Suur tänu. Olen su üle uhke. Täiuslik töö! Nüüd kirjuta üles oma kodutöö: SB ex 6 p. 107. Sa võid oma asjad ära panna ja minna. Hüvasti! Head päeva jätku!