Біографії Характеристики Аналіз

Позаурочне заняття Збережемо красу божого світу методична технологія (3 клас) на тему. Заняття із духовно-морального виховання для дітей старшого дошкільного віку «Створення світу Перегляд під музику слайд – шоу «Краса врятує світ»

Конспект заняття, 24.09.2017 р.

1. Світ навколо нас чудовий.

2. Як же це все з'явилося.

3. Шукаємо мудру відповідь у книгах.

4. Біблія – книга книжок.

5. Творець світу – Бог!

Доброго ранку, дорогі хлопці!Хто підкаже, з чого має починатися кожне заняття у недільній школі? - Мабуть, з молитви. Перш ніж починати щось робити, ми маємо попросити Божого благословення, Божої допомоги.

Отже, давайте зробимо молитву. Встанемо з-за столів, звернемося до ікони Господа Ісуса Христа і скажемо: «В ім'я Отця і Сина та Святого Духа. Амінь». Перехрестимося. І знову сядемо за парти. Добре.

Сьогодні, хлопці, ми говоритимемо про дуже важливі речі. Ви сказали, що ви вже дорослі, тому з вами можна говорити про серйозні речі.

Скажіть, хлопці, вам подобається ліс? А чим подобається? Річка, море, океан…? А вам доводилося колись бачити гори? Все це дуже гарно, хлопці.

Але звідки все це з'явилося? Хто цю красу вигадав?

Хлопці, давайте обернемося. Що бачите перед собою?
– Книги.
А вдома у вас є книжки?
- Так є.
Напевно, є. І я теж маю книги.

Знаєте, хлопці, хто читає книги, стає розумнішим, бо книжки написані мудрими людьми.

Але навіть наймудріші люди завжди питали себе: як же з'явилося сонце, яке так приємно гріє та світить? Хто придумав квіти, такі гарні та пахучі? А найголовніше – хто вигадав людину? Звідки це все з'явилося?

І мудрі люди, намагаючись знайти відповідь, писали книжки.

Давайте, хлопці, підійдемо до книжкових полиць. Які книжки ви бачите?

Різні: великі та маленькі, різного кольору, книга може бути про тварин, а може бути з казками.

Усі ці книжки чудові. І коли ви будете трохи старші, і у вас будуть свої книги - різні, дуже цікаві книги.

Всі ці книги хороші, але є така книга, в якій ми і знайдемо відповідь на запитання, звідки все з'явилося? У цій книзі говориться, як з'явилося море, небо, дерева та квіти, ліси та гори і, звичайно ж, як було створено людину.

Спробуймо її знайти в нашій бібліотеці. Подам вам: це найбільша книга, і вона буває дуже важка.

Певно, хлопці! Ви вгадали. Ця книга називається Біблія.

Скажемо разом? – Біблія.

Подивіться, яка вона велика, важка, як справжня енциклопедія. Той, хто прочитає всю Біблію, стане дуже мудрою людиною.

Ми з вами хотіли дізнатися, як з'явився наш світ, все, що ми бачимо навколо.

Давайте відкриємо Біблію та подивимося. Тільки будемо дуже уважними.

На першій сторінці написано: … (ЧитаємоПобут 1:1-5 ). Далі в Біблії йдеться про те, як Бог учинив все на світі.

Біблія каже, що все, що ми бачимо: небо, сонце, місяць і зірки, звірів та птахів, моря та гори, навіть людей – все це зробив Всемогутній Бог.

Все, що Бог зробив, було дуже гарним. Бог радів, бачачи, як рибки плескаються в річці, як пташки годують пташенят, як метелики пурхають своїми крильцями.

Все це було дуже гарно. І Бог захотів розділити цю радість із кимось ще. Тоді… Тоді Бог створив людину. Найпершої людини. І ось тепер Бог разом із людиною раділи цій незвичайній красі.

Про все це ми читаємо у Біблії. Це найдивовижніша з усіх книг, які тільки бувають.

Світлана Гончарова

Цілі:

- Моральний розвиток і виховання дітей за допомогою прилучення до традиційних духовних цінностей Росії;

Дати дітям елементарне уявлення про Бога як Творця всього існуючого; показати, як чудово створено нашу Землю.

Ознайомлення дошкільнят з основними подіями Старого Завіту;

Виховання у дітей почуття любові, дбайливе і дбайливе ставлення до рослинного та тваринного світу, навчання їх дбайливому ставленню до навколишнього світу – великого творіння Господа;

Сприяння становленню духовно-моральної особистості з оптимістичним поглядом на життя, з спрямованістю на пізнання Бога, допомогти переконатися в Його реальності через долучення до краси та мудрості створеного ним світу, сприяти формуванню вищих (релігійних)почуттів;

Сприяння розвитку мови дітей: збагачення словника, розвиток навичок мовного спілкування;

Розвиток навичок посидючості та акуратності у роботі.

- виховувати інтерес до образотворчому мистецтву;

Завдання:

- Розкрити поняття «видимий світ», « невидимий світ» , "мир ангелів» ;

- ангели, їхня духовність;

початок світу; з'ясування поняття « створив» ;

- Ангели добрі та злі; відмінність Ангелів гідно: Архангели, Херувими та Серафими.

Поняття про святість, падіння ангелів. Диявол.

Вивчити молитву до Ангелу Хранителю;

Пояснити значення християнського імені;

Виготовити виріб Шестикрилого Серафима;

Попередня робота:

Робота з ілюстративним матеріалом; бесіди «Світ Божий навколо нас», «Світло. День. Ніч», «Небо»; рухлива гра "День ніч"; читання оповідання "Наш мир";читання Дитячої Біблії (Старий Заповіт); творча діяльність дітей: малювання та конструювання на тему«Хмари», "День ніч", «Що ми бачили на прогулянці»

Словникова робота:

Бог, Господь, Біблія, Світ, рукотворне, небесне склепіння, світло, темрява, ніч, день.

Наочний матеріал:

– ікони та ілюстрації з зображенням Ангела Хранителя, зображенняШестикрилих Серафимів;

– дитяча Біблія;

Євангеліє;

- Музичний ряд: запис піснеспіву «Хор Свято-Данілова монастиря Пісня ангела»

Роздатковий матеріал (Для кожної дитини):

– альбомний лист;

- фломастери, олівці кольорові, гуаш, акварель, крейда;

- Звичайний олівець;

– вода у банку, палітра;

- Серветка, шматочок вати;

- клей ПВА;

– паперові форми: шість крил з жовтого паперу (три пари);

– овал із білого щільного паперу;

– німб із золотистого паперу.

Хід заняття:

I. Вихователь звертається до дітей, що сидять у груповій кімнаті:

- Хлопці! Подивіться на предмети, які вас оточують, виберіть будь-який і скажіть, з якого матеріалу, ким і за допомогою яких інструментів він зроблений.

- Правильно, хлопці ви відповіли на мої запитання. Молодці! Так, людина може зробити багато речей. Для цього йому потрібний матеріал (те, з чого робити)та інструменти (те, що робити).

ІІ. А тепер назвіть те, що знаходиться в нашій групі, але не зроблено з матеріалу, те, що НЕБАЧИМО.

(Для підказки вихователь включає класичну музику.)

Діти: - Звуки.

– А що ще у нашій кімнаті невидимо?

Діти: - Повітря, тепло ...

– А чи можна побачити почуття? Наприклад, кохання?

Діти: - Ні.

- Так, кохання, як і всі почуття, невидима. Але ми знаємо, що вона існує, ви і ми відчуваємо, як любить нас мама. Ось, послухайте, вірш "Кохання"і подумайте - «Що ж таке кохання?»

"Кохання".

Що таке любов?

Хто вміє кохати?

Це мила, добра мама

Втішає вона

І шкодує тебе,

Навіть якщо буваєш упертим.

А кохання їй дає

І всім нам лише Бог –

Той, Хто любить найсильніше на світі

І ти пам'ятай завжди,

Що кохання – це Бог

І ми всі для Нього лише діти.

- Але чи тільки людина відчуває кохання? Чи можуть тварини, а й рослини відгукуватися на добрі почуття. Послухайте одну історію.

Жив у минулі часи в одного короля старий садівник, який любив усі квіти та рослини у королівському парку. Він не просто їх поливав, обрізав сухі гілки, розпушував землю, прополював бур'яни, а розмовляв з кожною квіткою, шкодував її. І квіти, відповідаючи на його кохання, радували всіх незвичайною красою, чудовим ароматом, яскравими барвами. Минули роки, садівник помер, а на його місце прийшов інший – молодий та вчений. Він також поливав квіти, обрізав сухі гілки, розпушував землю, тільки не розмовляв з кожною квіткою і не шкодував її. І в королівському парку, як і раніше, росли гарні квіти, але тепер їхня краса нікого не чіпала.

– Скажіть мені, хлопці, чому зникла незвичайна краса квітів?

- Так, виявляється, все живе на землі відчуває любов до них і озивається на неї. А пам'ятайте, ми говорили з вами, що людину відрізняє від рослин та тварин безсмертна…

Діти: - душа.

- Так, своєю безсмертною душею людина подібна до Бога. І якщо за все своє життя людина «нагодує»душу любов'ю до Бога і близьким, світлом і радістю, то після смерті його душа виявиться там, де любов, світло та радість, тобто у Бога. Життя у коханні є великою радістю. І Богові було завгодно, щоб інші істоти отримали цю радість. Для цього Він створив світ. Спочатку Бог створив Ангелів. Вони були створені добрими для служіння Богу і добровільного виконання Його святої волі за любов і радість…. (презентація – фільм:6 хв)

ІІ. Небесний світ. Ангели.

– Хлопці, окрім видимого світу навколо нас, Бог створив світ НЕБАЧЕНИЙ. У ньому живуть АНГЕЛИ, служителі Бога.

Чому їх так назвали (АНГЕЛИ)

- Слово « Янгол» означає «вісник». Ангелиприносять людям звістку – повідомлення про те, що Бог велить людині.

Спочатку і все Ангели були святими духамиале вони не всі однакові. У них є старші Ангели- Начальники і є просто Ангели. Старші Ангели називаються Архангелами, Херувимами та Серафимами. Один із старших Ангелівне захотів слухатися Бога, запишався і став злим ангелом.

Хто називається святим?

Якими спочатку були всі Ангели?

Чи все Ангели рівні?

Як називаються старші Ангели?

Що зробив один із ангелів?

Яким він став?

Перший злий ангел називається дияволом. Диявол збентежив із собою багато інших добрих Ангелів; вони не стали слухатися Бога і стали злими. Ці злі ангелиназиваються нечистими духами.

Як називається перший злий янгол?

Хто такий диявол?

Що зробив диявол з іншими ангелами?

Якими стали інші ангели?

Чому вони стали злими?

Як вони звуться?

МОЛИТВА АНГЕЛУ ЗБЕРІГАЧУ

– Окрім родичів та друзів, у кожного християнина є НЕВИДИМИЙ ПОМОЧНИК – добрий АНГЕЛ ЗБЕРІВНИК, що дається Богом при Хрещенні.

ЯнголЗберігач допомагає робити добрі справи та охороняє від зла. Він завжди із людиною. Але, чинячи погано, людина відштовхує від себе свого Ангела і кривдить його.

Слід завжди пам'ятати про своє Ангела Охоронця. Християни звертаються до нього з молитвою:

«Святий Ангел Божий, Хранитель мій, моли Бога за мене!

Хлопці! Послухайте, які чудесні вірші християни написали про Ангелі:

« Янгол»

У тебе є АНГЕЛ БОЖИЙ

Світлий, вірний, найкращий друг.

Він завжди прийде на допомогу,

Якщо що трапиться раптом,

Ангел поряд з тобою

І невидимо зберігає,

А коли ти неслухняний,

Він засмучений і сумує.

Від упертих і брехунів

Ангел може відійти,

А тобі такого друга

Загалом світі не знайти.

- Хлопці! Сподобалися вірші?

(Відповіді дітей : - так дуже.)

– Навіщо людині дано Ангел охоронець?

(Відповіді дітей)

- Який він: добрий чи злий?

(Відповіді дітей : - Добрий).

- Що він робить?

(Відповіді дітей : - охороняє, страждає, плаче).

- Правильно, хлопці! Ангел охороняє нас, захищає від зла і рятує у скрутні хвилини.

- Правильно! Хлопці! Давайте ми зробимо подарунок для своїх близьких та для друзів – аплікацію «Шестикрилого Серафима та інших небесних ангелів» . Потім помістимо їх на небо (намальоване)

Діти! А хто знає, хто такі Серафими?

(Згадують презентацію та відповідають)

Правильно…

IV. Серафими – це Небесні Сили, безтілесні, боголюбні, вогнеподібні, майбутні найближче до Бога.

– Діти! А хтось із вас бачив зображення Серафима у Храмі, у книгах? Якщо ви ще не бачили, уважно розгляньте ілюстрацію, яку я вам покажу. Ви бачите Шестикрилі Серафими. У книзі пророка Ісаї написано: «Навколо Господа стояли Серафими, у кожного з них по шість крил: Двома закривав кожен своє обличчя, і двома закривав ноги свої, і двома літав. І кликали вони один до одного і говорили: Свят, Свят, Свят Господь Савооф! Вся земля сповнена слави Його! (Іс. 6, 1-2).

Виготовлення виробу

– Сьогодні на нашому заняттями не лише малюватимемо, а й зробимо аплікацію. Подивіться, у вас на столах є кілька паперових форм: білий овал, золотистий німб та три пари крил. Ці деталі необхідні для аплікації, що зображує Серафима та для зображення інших ангелів. У нас є небо, на яке ми будемо поміщати наших серафимів і ангелів

Коли діти малюють і роблять аплікацію, вихователь запроваджує музично-фоновий супровід

(Діти малюють під музику).

Вихователь проходить по рядах, хвалить кожну дитину, дивиться, поправляє

Ми складемо з паперових деталей зображення Серафима та ангелів. Діти розкладають паперові форми, складають крила парами. Потім наклеюють німб. Олівцем роблять на овальній формі малюнок обличчя, обводять фломастером, наклеюють, домальовують волосся, стрічки. Потім наклеюють крила, використовуючи серветки для промочування аплікації. Верхню та нижню пари крил наклеюють, схрещуючи їх. По можливості крила роблять із золотистого паперу, але можна і з жовтого, золотистий папір повинен відрізнятися за кольором від золотистого паперу німба.

Звучить музично-фоновий супровід, коли діти роблять малюнок-аплікацію Шестикрилих Серафимів

Коли роботи закінчено, вихователь усіх хвалить.

- Хлопці! Ви так чудово зобразилиу своїх роботах Серафимов та ангелів. А тепер ми помістимо на небо Серафимов та ангелівЯк гарно вийшло, ми порадуємо батьків. Нехай вони подивляться, які ви молодці!

Після гри діти слухають пісню « Янгол» (слова у книзі 4, стор. 74, в якій Ангел хвалить Бога. Після пісні вихователь підбиває підсумок заняття.

VII. Підсумок заняття

- Хлопці! Треба завжди і за все дякувати Богові! Не забувайте це робити. А ще я хотіла вас запитати: Чи сподобалося вам заняття? Що нового та цікавого ви дізналися сьогодні?

(Відповіді дітей).

Перед виходом із дитячого садка діти показують своїм батькам виставку. Ті радіють їхнім успіхам. Усі з гарним настроєм ідуть додому.

    Організаційний момент.

    Емоційний настрій сприйняття.

(Звучить спокійна музика. Вчитель читає вірш.)

Як сяють небеса, -

Висота та краса!

А по небу дзвінко скаче

Сонце, мов жовтий м'ячик!

Вночі, щоб не страшно було,

Запалюються світила;

І стоїть, як здивований,

Ліс у своєму листі зеленим.

Про що цей вірш? (Про красу навколишнього світу.)

3. Актуалізація знань.

Розмова про красу навколишнього світу.

Хто з вас був у лісі? Що гарного ви там бачили?

Хто був у полі? Що там гарного?

Хто був на морі? А що там красиво? (Відповіді дітей.)

Ігровий момент.

Закрийте очі і уявіть собі найкрасивіше з навколишнього світу. Розкажіть, що ви уявили. (Відповіді дітей.)

Красивий навколишній світ? (Так.) Давайте помилуємося його красою.

Перегляд під музику слайд – шоу «Краса врятує світ».

4. Фізкультхвилинка.

Сонце спить.

Сонце спить і небо спить.

(Складені долоні до лівої щоки, до правої щоки.)

Навіть вітер не шумить.

Рано вранці сонце встало,

(Підняли руки вгору, потягнулись.)

Всім промені свої надіслало.

(Розводимо руки убік.)

Раптом повіяв вітерець,

(Качаємо піднятими вгору руками.)

Небо хмарою заволок,

(Закрили обличчя руками.)

І дерева розгойдав.

(Хитання тулуба вліво – вправо.)

Дощ по дахах застукав,

(Стрибки на місці.)

Барабанить дощ по дахах,

(Хлопаємо в долоні.)

Сонце хилиться все нижче.

(Нахили вперед.)

Ось і сховалося за хмари,

(Присідаємо.)

Жоден не видно промінчик.

(Встали, сховали руки за спину.)

5. Мотивація до навчальної діяльності.

(На дошці – ілюстрації із зображенням природи та предметів, зроблених людиною.)

Розділіть ілюстрації на дві групи. Чому так розподілили? (На одних картинках – предмети, створені людиною, але в інших зображено природа.)

Вам подобається те, що створила людина? Це гарно? (Так.)

А природа гарна? (Так.)

(Вчитель вивішує дві таблички: «Краса рукотворна»і «Краса нерукотворна».)

Що означає краса рукотворна? А нерукотворна? (Відповіді дітей.)

На яких картинках – краса рукотворна? На яких нерукотворна? Поясніть.

Проблемне питання.

Звідки взялася вся ця нерукотворна краса? Звідки взявся весь світ? Звідки взялося все живе на нашій прекрасній Землі? Хто створив золоте сонечко, срібний місяць, манливі зірки, сині моря, швидкоплинні річки, тихі озера, гірські вершини? І чи правда, що все у світі утворилося само собою? (Діти висловлюють припущення.)

6. Робота на тему.

Розповідь вчителя.

Звичайно все виникло не просто так. Хіба прекрасна картина може намалювати сама себе? Чи будинок сам себе може звести? Як картину намалював художник, книгу написав письменник, будинок побудував будівельник, так і навколишній світ повинен мати свого Творця, свого Творця. Цей Творець – Бог.

Бог не тільки створив увесь Всесвіт. Він наповнив її життям та встановив чудовий порядок (гармонію).

Зірки струнко і згідно рухаються певними шляхами і законами один біля одного. Всі рослини та тварини розселені по землі згідно з цим порядком. І кому чим належить харчуватись, тим і харчується.

Усьому Бог дав свій час, місце та призначення. Тільки людина живе всюди землі і над усім панує. Бог наділив його розумом, безсмертною душею та великим даром – вільною волею вибору між добром та злом. Тому кожна людина відповідає за свої справи, свої вчинки, своє життя.

7. Продовження роботи.

Розмальовка картинок «Божий світ» або малювання на тему «Краса Божого світу» (під тиху музику). Виставка робіт

Розмова про ставлення людини до навколишнього світу.

Подивіться, який прекрасний світ створив для нас Бог. А від кого залежить, яким буде цей світ? (від людини)

8. Закріплення.

Читання та обговорення оповідання «Все в твоїх руках».

Все в твоїх руках...

Колись давно, в одному місті, жив великий мудрець. Слава про його мудрість рознеслася далеко навколо його рідного міста, люди здалеку приходили до нього за порадою.

Але був у місті людина, що заздрила його славі. Прийшов він якось на луг, спіймав метелика, посадив його між зімкнутих долонь і подумав: «Піду я до мудреця і спитаю в нього: скажи, наймудріший, який метелик у мене в руках - живий чи мертвий? Якщо він скаже - мертвий, я відкрию долоні, метелик полетить, якщо він скаже - живий, я зімкну долоні, і метелик помре. Ось тоді всі зрозуміють, хто з нас розумніший».

Так усе й вийшло. Заздрісник прийшов у місто і запитав у мудреця: «Скажи, о наймудріший, який метелик у мене в руках - живий чи мертвий?»

Тоді мудрець, який був справді розумною людиною, сказав: «Все в твоїх руках».

Як ви зрозуміли цю розповідь? (Відповіді дітей.)

9. Підсумок.

Я хочу закінчити наше заняття віршем, з якого його почало. А ви дайте відповідь на запитання, яке міститься у вірші.

Як сяють небеса, -

Висота та краса!

А по небу дзвінко скаче

Сонце, мов жовтий м'ячик!

Вночі, щоб не страшно було,

Запалюються світила;

І стоїть, як здивований,

Ліс у своєму листі зелений.

Але звідки це диво?

Звідки ж узялася вся ця краса? (Відповіді дітей.)

Це Бог для нас із тобою

Свято на землі влаштувало.

І, милуючись цим даром,

Будемо Богові вдячні.

Він, хто створив світ чудовий,

Наш Батько, Батько Небесний!

Чому Бог є наш Небесний Батько? (Відповіді дітей.)

10. Рефлексія.

Який настрій у вас наприкінці заняття? Якщо хороше, то посміхніться, якщо не дуже, то насуптесь.

Істина: Бог учинив усе прекрасним.

Мета: Показати, що Бог - Творець всього. Вчити дбати про все творіння Боже.

Догматика: Бог - Творець.

Християнська етика: Турбота про Боже творіння.

Зацікавленість:

Хто зробив це? (стіл, шафа, книгу). А як називають тих людей, які будують будинки? (Будувальники). Будують удома різні робітники: і муляр, і слюсар, і тесляр, та інші. А як називають Того, Хто зробив квіти, воду, каміння, тварин? (Бог).

Сьогодні ми з вами дізнаємось, як усе це було.

Біблійна історія:

(Всі дні творіння з'являються на дошці у вигляді цифр від 1 до 6)

На землі нічого не було. Вона була гола, негарна.

  • «3 день» Якими квіточками Бог прикрасив землю? (айстри, троянди, ромашки та ін.) Які дерева з'явилися на землі? (ялинка, береза, тополя).
  • "4 день" Пісня "Хто створив?". Відпочинемо, заспіваємо пісню. (Хто створив: небо і землю, бурхливе море, зелені дерева, мерехтливі зірки? Наш Господь Бог.) Ось скільки тварин створив Бог.

  • "5 день" (вчитель бере відповідну іграшку-саморобку і на очах дітей розправляє її і скріплює степлером (цим показати, що також Бог створив все живе). Яких рибок ви знаєте? Яких пташок ви знаєте?).

  • «6 день» (Створення тварин. Вчитель загадує загадки, діти відгадують, кого Бог створив о 6-й день, після правильної відповіді вчитель робить на очах дітей іграшку – саморобку.

  • Білка. У сосні дупло, у дуплі тепло, а хто у дуплі живе у теплі?

  • Їжак. Повзун повзе, голки таланить і т.д.

  • Баран і кінь. , Півень , Собака.




Ось скільки тварин утворив Бог. Але ми ще не назвали всіх. Богові дуже подобалося, що Він зробив – створив. Вам подобається? (Продовження пісні «Хто створив?». Хто створив: товстих бегемотиків, зубастих крокодилів, тебе та мене? Наш Господь Бог.)

- «7 день» - день відпочинку

Повторення біблійної історії – на рисунках на цифрах.

Вчитель показує золотий вірш рухами:

"На початку" - встає,

«Створив» - руками «ліпить колобок»,

"Бог" - однією рукою вказує на небо,

«небо» — двома руками потяглися високо-високо,

"і землю" - руки опускають низько присідаючи.

«Побут. 1:1» — каже, сідаючи.

Діти повторюють за вчителем спочатку повільно, потім швидше. Потім за бажанням, хто швидше скаже вірш.

Застосування:

Гра з м'ячем. Вчитель називає слово і кидає м'яч дітям, що сидять в одну лінію по порядку. Якщо те, що назвав учитель, створив Бог, то діти ловлять м'яч, якщо ні – відкидають. Наприклад: стіл, ведмідь, баран, редиска, майка, земля, лампа, місяць, тарілка і т.д. Або робота з картинкою «Створено Богом чи зроблено людиною».

Гра.- Хлопці, для кого Бог створив такий чудовий світ? (Для нас). Як ви думаєте, чи можемо ми ображати тварин чи ламати дерева (ні). А що ми маємо робити? (Навпаки, піклуватися).

Вчитель роздає дітям предмети чи малюнки. Діти повинні визначити, до кого відносяться ці предмети або малюнки: поганим дітям або добрим, які дбають про навколишнє, і розповісти, для чого потрібні ці предмети:

палиця, миска з кісточкою,

нога квітка меніт, лійка,

годівниця з хлібними крихтами,

рука з обломленою гілкою,

шпаківня і т.д.

Як би ви хотіли робити? А як хоче Бог, щоб ми робили? (піклувалися про природу).

Ліплення

Вчитель заздалегідь готує великий щільний картон зеленого кольору та пропонує дітям зліпити із пластиліну (по 1 виробі), те, що створив Бог. Потім разом розселяють землею-картоном те, що вийшло у дітей. Запрошують батьків подивитися цей спільний виріб.

Домашнє завдання

Батькам розповісти те, що запам'ятали з уроку, та змайструвати з батьками годівницю птахам на зиму.

Обладнання:

(Для вчителя)

іграшки – саморобки

загадки про тварин

цифри 1-6 – «Дні творіння»

предмети чи малюнки для гри застосування

картинки різних кольорів, дерев

(для дітей)

пластилін

картон для кожного учня

великий картон зеленого кольору

малюнок «Створено або зроблено»

пісенька «Хто створив?»

Хто створив?

Хто створив (порхаючих пташок?) 3 рази

Хто створив пташок, що пурхають?

Наш Господь Бог!

Хто створив (миготливі зірки?) 3 рази

Хто створив мерехтливі зірки?

Наш Господь Бог!

Хто створив (бурхливе море?) 3 рази

Хто створив бурхливе море?

Наш Господь Бог!

Хто створив пташок, що пурхають,

Мерехтливі зірки, бурхливе море?

Хто створив тебе та мене?

Наталія Чуріліна
Заняття з духовно-морального виховання для дітей старшого дошкільного віку «Створення світу»

Муніципальне автономне дошкільнеосвітня установа

"Дитячий садок «Машенька»

Заняття з духовно-морального виховання

для дітей старшого дошкільного віку

тему: « створення світу»

Виконала: вихователь

Чуріліна Н. В.

п. Будівельник

Пояснювальна записка.

Діти старшого дошкільного вікудосягають досить високого рівня фізичного та розумового розвитку, досконало опановують практично всі види діяльності, відрізняються великою рухливістю, достатньою витривалістю, мова стає грамотною, розширюється словниковий запас, з'являється вміння переказувати невеликі художні твори, складати розповіді з особистого досвіду при цьому фантазувати. Діти цього вікувже здатні керувати своєю поведінкою, починають пред'являти себе ті вимоги, які раніше пред'являли до них дорослі; це стає можливим завдяки усвідомленню дітьми загальноприйнятих норм, правил поведінки та обов'язковості їх виконання. Формування у дітей старшого вікурелігійних почуттів ґрунтується не тільки на емоціях, а й на певних знаннях, правильних уявленнях про добро і зло, справедливість. За словами священика Олександра Єльчанінова «важливо поспішати наповнити серце і розум дитини світлом і добром з раннього віку», «Це саме той ґрунт, в якому посіяне дає врожай у тридцять, шістдесят і навіть сто карат. Потім, коли скам'яніє, очерствує душа, сприйнятеу дитинстві може знову очистити, врятувати людину». Тому можна зробити висновок: що сприйняв чоловік у дитинствівизначає все його подальше життя.

Виходячи з висловленого, я поставила перед собою мета: дати дітям елементарне уявлення про Бога як Творця всього існуючого; показати, як чудово створено нашу Землю.

Орієнтуючись на поставлену мету, я сформулювала завдання:

Ознайомлення дошкільнятз основними подіями Старого Завіту;

- виховання у дітей почуття кохання, дбайливе і дбайливе ставлення до рослинного та тваринного світу, навчання їх дбайливому ставленню до навколишнього світу – великого творіння Господа;

Сприяння становленню духовно-моральної особистості з оптимістичним поглядом на життя, з спрямованістю на пізнання Бога, допомогти переконатися в Його реальності через долучення до краси та мудрості створеного ним світу, сприяти формуванню вищих (релігійних)почуттів;

Сприяння розвитку мови дітей: збагачення словника, розвиток навичок мовного спілкування;

Розвиток навичок посидючості та акуратності у роботі.

Передбачуваний результат.

За допомогою систематичної роботи з духовно-моральному вихованнюя сподіваюся досягти наступних результатів:

Стійкість навичок поведінки;

Стабільність психічного розвитку;

Цілісність сприйняття світу;

вихованнявсебічно та гармонійно розвиненої особистості;

Формування колективу, де кожен самоцінний, і всі прибувають у гармонії один з одним;

Розвиток здібностей до самовдосконалення та самостійної творчості;

Попередня робота:

робота з ілюстративним матеріалом; спостереження на прогулянці; бесіди «Світ Божий навколо нас», «Світло. День. Ніч», «Небо»; рухлива гра "День ніч"; читання оповідання "Наш мир";читання Дитячої Біблії (Старий Заповіт); творча діяльність дітей: малювання та конструювання на тему «Хмари», "День ніч", «Що ми бачили на прогулянці», «Церква».

Словникова робота:

Бог, Господь, Біблія, Світ, рукотворне, небесне склепіння, світло, темрява, ніч, день.

Устаткування: дитяча Біблія,дзвіночок,фігурки янголят,ноутбук,ілюстраційний матеріал (малюнки із зображенням днів Творіння,кольоровий папір,клей,зразок) вихователя,картинки із зображенням різних предметів.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, я дуже рада, що ви прийшли сьогодні в дитячий садок. Дружно за руки візьмемося і посміхнемося один одному. Задзвонив наш дзвіночок, він запрошує нас на заняття. Давайте підійдемо до православного куточка. Скажіть будь ласка, що таке православ'я? Це слово означає правильно славити Бога. Звідки нам дізнатися про Бога? Ми ніколи не бачили Бога на власні очі, але можемо дізнатися про Нього з Біблії. Що ви знаєте про Біблію? Це священна книга. Вона була написана святими людьми за наказом самого Бога. Біблія складається зі Старого Завіту (Написаний до Різдва Христового)та Нового Завіту (Написаний після народження Ісуса Христа)У нашому куточку є така книга? Так. Давайте відкриємо першу сторінку. Сьогодні Біблія розповість нам, як стався світ, створив. Давайте пройдемо до нашого кінотеатру і подивимося цікавий мультфільм. Але спочатку я вам роздам квитки у вигляді янголят, які приготували для вас православні загадки.

1. Льється, ллється чудовий дзвін. Усіх кличе до молитви він. Знаєш ти, і знаю я, То дзвонять (дзвони)

2. Сюди приходять у недільний день. А у свято тут часом тісно. Тут люди каються, рятуються. Як це місце називається?

3. Як близькі нам ці лики:Божа Матерь і Спаситель. Усіх святих ми бачимо. З образів або з (ікони)

4. Вона стоїть і стою. Вона горить, і я хочу горіти любов'ю до Бога, людей. Про те молюся, того хочу, і я запалю …. (Свічку)

5. Не дуже зручно, якщо чесно, тримати в руках запалену свічку. А в храмі для всього, звичайно ж, є місце. Куди ж ставимо ми свічку (Свічник)

6. Хто придумати цей світ так чудово зміг? Життя, хто людям подарував, звичайно (Бог)

7. Якщо хто тебе образив, Бог вчив нас не кричати, не тримати в серці образи, а від щирого серця…. (прощати)

8. Якщо жити довго хочете, благословення отримувати, то тоді ви повинні, діти батька з мамою…. (почитати)

Виховательроздає дітям янголят і вони всі разом йдуть дивитися мультфільм: « створення світу»

Вихователь: Хлопці, сподобався вам мультфільм? Давайте підійдемо до магнітної дошки та згадаємо, що створив Бог першого дня? Діти розповідають вірші та викладають на магнітній дошці дні створенняу вигляді пелюсток по колу.

1дитина:У день перший? Невидимий світ. Духовний струмує ефір. У ньому Ангели пісні співають. І світла знайшовся притулок. Бог відокремив світло від темряви.

2дитина:У день другий? Небосвід, звідки дощ йде. Вгорі та внизу-вода. І небо між ними тоді. Бог створивводу і твердь-навколишнє землю простір-небо.

3 дитини:У день третій? З води вийшли моря. Серед них-суша-земля. Насадив на землі Бог квіти, траву, дерева, кущі.

4 дитина:У день четвертий?Бог створивна небі багато світил. Сонце, зірки та місяць світять з того часу завжди.

5 дитина: У день п'ятий? Рибок у воді, жаб і змій на землі. І зграї птахів у небесах,букашок і мошок у лісах.

6 дитина: Шостий же день явив нам диво! З нічого, з нізвідки:гіппопотами, крокодили, олені, тигри та горили ... Земля наповнилася! І ось на нас диво-дивне на всіх чекає. Вінець творіння-людина! «Наслідуй землю всю до віку!»На шостий день з'явилися, за словом Божим, різні тварини на землі. Цього дня Бог створивлюдину-чоловіка і жінку-і доручив людям дбати про всю землю.

Вихователь:Хлопці,як ми повинні ставитися до навколишньої природи?Чому?І зробив бог до сьомого дня справи Свої. І благословив Творець сьомий день, і наказав посвячувати кожен сьомий день служінню Богу та ближнім; зробив сьомий день святом. Що ми повинні робити в сьомий день? Дивитися телевізор? Грати в комп'ютерні ігри? Ми повинні ходити до церкви, відвідувати хворих, ходити в гості.

А зараз ми з вами пограємось у гру «Божий світ».Я вам називатиму те, що створив Бог, а ви показуєте це рухами. Бог створив сонце (руки вгору, Бог створив птахів (махають руками, Бог створив вітер (дують губами, Бог створив ведмедя) (ходять у перевалочку, Бог створив – дерева) (піднімаються на шкарпетки)і т.д.

Хлопці, я вас запрошую до нашої творчої майстерні. (Діти сідають за столи)Сьогодні ми прикрашатимемо різні предмети кульками з паперу. Для цього нам знадобляться матеріали: малюнок будь-якого предмета (Сонечко, метелик, квітка, риба та ін.) ,

кольоровий папір, клей. Подивіться, як прикрасила лисичку. Папір якого кольору я використала (помаранчевого)Для того, щоб прикрасити предмет, вибираємо колір паперу, відриваємо невеликі шматочки, зминаємо його пальцями, долонями, формуємо кульку і приклеюємо до малюнка. Працюємо акуратно, швидко. Молодці, хлопці! Які гарні аплікації у вас вийшли. Несіть їх на виставку.

Який предмет прикрашала ти, Соня? Сонечко. Якого дня Бог створив сонце? У четвертий. Який предмет прикрашав Микита? Птаха. Якого дня Бог створив птахів?У п'ятий. (Діти називають предмет, який прикрашали і день його створення Богом)

Давно був наш світ створений,

І ми в тому світі живемо,

Його нам Бог подарував

І таємницю створення відкрив.