Біографії Характеристики Аналіз

Складання та віднімання величин. Складання та віднімання величин Гра "Швидкий рахунок"

Тема: «Складання та віднімання виду + ​​4, - 4.»

Цілі: знайомити з прийомами додавання та віднімання числа 4;

закріплювати знання складу числа 4, вміння вирішувати завдання на

збільшення та зменшення числа на кілька одиниць;

розвивати мислення, увагу, мовлення учнів;

виховувати вміння працювати в колективі та вміння

дорожити дружбою.

Заплановані результати: учні навчаться виконувати складання та віднімання виду + 4, - 4; використовувати знаково - символічні засоби при вирішенні завдань; працювати у парі; оцінювати себе та коригувати свої дії.

Обладнання: підручник «Математика» 1 клас М. І. Моро,

С. І. Волкова, «світлофори», картки з виразами, картинки із зображенням сніговика, Мороза, Герди, Снігової королеви та Каю, ялини, кола-іграшки.

Хід уроку:

1. Мотивація до навчальної діяльності.

Довгоочікуваний дзвінок,

Починається урок.

- Я посміхнуся вам, а ви посміхнетесь один одному та нашим гостям і подумайте, як добре, що ми сьогодні всі разом. Глибоко вдихніть свіжість морозного ранку. Я бажаю вам гарного настрою та дбайливого ставлення один до одного.

Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. До нас прийшла одна дівчинка. (З'являється рисунок Герди). У неї в руці лист: «Здрастуйте, хлопці! Я – Герда. Пам'ятаєте мене? Я із казки «Снігова королева». Випав сніг, настала зима, а я шукаю свого друга Кая. Ось відпочину у вас небагато і піду далі».

Хлопці, допоможемо Герді? Давайте ми сьогодні здійснимо подорож до Снігової королеви. Але цей шлях важкий і довгий, з великими перешкодами та труднощами, але я сподіваюся, що ви з ними впораєтеся.

2. Актуалізація знань.

1) Ось уже перша перешкода. Хто це на дорозі?

Загадка: «На подвір'ї зима, білий сніг лежить,

Наша весела людина на снігу стоїть». (Сніговик)

(З'являється картина із зображенням сніговика).

- Сніговик хоче дізнатися, з чого він складається.

Порахуйте, скільки тут кіл? (7)

Скільки чотирикутників? (4)

Які постаті ми не назвали? (Трикутники та крива)

Сніговик має картки з виразами. Якщо ми правильно знайдемо значення всіх виразів, то дізнаємося, що побажав нам сніговик.

Діти читають вирази по-різному:

9 мінус 2 рівно7;

6 зменшити на 6 і 0;

2 плюс 2 буде 4;

1 доданок 3, другий доданок 1. Сума дорівнює 4;

Сума 4 та 2 дорівнює 6.

9-2 6-6 2+2 1+3 4+2

(Діти вирішують приклади, вчитель перевертає картки та виходить слово «удачі»).

2) «Засіли будиночки»

- Сніговик побажав вам удачі. Але перед вами знову перешкода.

Загадка: Що за зірочки наскрізні на пальто, на рукаві,

всі наскрізні, вирізні, а візьмеш - вода в руці ». (Сніжинки)

Якщо ми виконаємо завдання сніжинок, то вони допоможуть нам у дорозі. А вони хочуть, щоб ви заселили будиночки.





2 особи працюють біля дошки.

З рештою учнів ведеться фронтальна робота.

А ми з вами поки що вирішимо веселі завдання. Я читатиму завдання, а ви показуйте відповідь на віялі цифр.

На галявині біля дубка
Їжак побачив три грибки.
А подалі у осик
Він знайшов ще одну.
Хто відповісти нам готовий,
Скільки їжак знайшов грибів? (4)

Дві ромашки-жовтоокі,
Три веселі волошки
Подарували мамі діти.
Скільки ж квітів у букеті? (5)

Група малюків-каченят
Плавати та пірнати хочуть.
Три спливли далеко,
Один пірнає глибоко.
Скільки ж каченят у ставку?
Порахувати я не можу. (4)

П'ять ворон на дах сіли,
Три ще до них прилетіли.
Відповідайте швидко, сміливо,
Скільки їх прилетіло? (8)

Перевіримо роботу біля дошки за допомогою світлофорів.

3. Цілепокладання.

Загадка: «У хати побував все вікно розмалював.

Біля річки погостював – на всю річку міст мостив!» (Мороз)

Не хоче дідусь Мороз нас просто так пропустити. Він уже приготував ялинку і хоче, щоб ми її прикрасили. Для цього склад якого числа нам треба згадати? (Склад числа 4).

Знаходимо відповідь на гуртках і вішаємо на ялинку.


Навіщо треба знати склад числа 4? (Щоб виконувати складання та віднімання)

Чому навчатимемося на уроці, сформулюйте навчальне завдання. (Сьогодні на уроці ми навчимося додавати та віднімати число 4).

4. Відкриття нового знання.

Снігова королева дізналася, що ми допомагаємо Герді, і послала вихори та хуртовини. Давайте, швидше виконаємо наступне завдання, і хуртовина затихне.

Відкрийте підручники на с.8. Прочитайте завдання під червоним трикутником.

Скільки кіл ви бачите? (4)

За якими ознаками ми можемо поділити їх на 2 групи? (За кольором та за розміром).

Скільки синіх кіл? (1)

Скільки червоних кіл? (3)

Скільки великих постатей? (2)

Скільки маленьких фігур?

Як ми можемо додати число 4? Відняти його?

5. Первинне закріплення.

Подивіться на приклади під малюнком і поясніть, як можна додати і відняти по частинах число 4.

Перші два стовпчики – колективне пояснення, третій стовпчик – пояснення у парах.

6. Самостійна робота за зразком.

Відкрийте зошити, підпишіть число, але спершу зробимо гімнастику для пальців.

Цей пальчик – дідусь,

Цей пальчик – бабуся,

Цей пальчик - татко,

Цей пальчик – матуся.

Ну а цей пальчик – я,

Водночас дружна родина.

№1-2 приклади виконуються біля дошки, третій стовпчик діти виконують самостійно за зразком.

Ось і хуртовина затихла. Залишилось кілька сніжинок, які пропонують вам відпочити

Фізкультхвилинка

Надворі у нас мороз.

Щоб носик не змерз,

Треба ніжками потопати

І долоньками поплескати.

З неба падають сніжинки

Як на казковій картинці.

Будемо їх ловити руками і

І покажемо вдома мамі.

7. Включення нового знання до системи знань.

Ми пройшли всі перепони і підійшли до палацу Снігової королеви, але його оточують гори. Щоб дізнатися, з чого вони зроблені, відгадайте загадку.

"У вогні не горить і у воді не тоне". (Льод)

Щоб ці крижані гори розступилися, ми маємо вирішити завдання.

Прочитайте завдання. Про що в ній йдеться? (Про яйця).

Куди мама клала у яйця? (В тісто і салат)

Скільки яєць мама поклала в салат?

А в тісто? (На 1 менше). Що означає на 1 менше? (Це означає стільки ж, але без 1.)

Прочитайте питання.

Рішення біля дошки із використанням схеми.

Відповідь: 2 яйця мама поклала у тісто.

Прочитайте завдання.

Скільки років Ані? (6)

Скільки років Вірі? (на 4 роки старше)

Що означає на 4 роки старше? (Стільки ж, та ще 4)

Запишіть розв'язання задачі самостійно. (1 учень зачитує рішення)

Нарешті ми дійшли до палацу. Подивіться, нас зустрічає сама Снігова королева.

(З'являється зображення)

8 . Рефлексія.

Отже, ми звільнили Кая. Ростало його крижане серце. Вони знову разом із Гердою.

Чому ми навчалися на уроці? (Додавати та віднімати число 4).

Назвіть склад числа 4.(3 та 1, 1 та 3, 2 та 2)

Чи можна назвати Герду справжнім другом? Я вам також бажаю мати такого друга і цінувати дружбу. Звичайно, без вас Герда б не впоралася. Ви не злякалися труднощів, стійко подолали усі перепони.

Яке завдання було для вас найважчим? Найпростішим?

Математика

1 клас

Тема:Додавання та віднімання виду +4, -4. Тип уроку: урок відкриття нового знання Обладнання:підручник М.І.Моро "Математика 1 клас", геометричні фігури-трикутники, картки-сніжинки для роботи в парах, паперові іграшки червоного, синього, зеленого кольорів, штучна ялина, проектор, ноутбук. Вчитель початкових класів: Куріна О. В. (МОУ «ЗОШ №13», м. Залізногірськ, курська область).

Мета уроку: формування універсальних навчальних процесів. Заплановані результати:- пізнавальні(уміння структурувати знання, моделювати дії додавання та віднімання за допомогою предметів, малюнків, числового відрізка, вибір найбільш ефективних способів вирішення завдань, побудова логічного ланцюга міркування, усвідомленого мовного висловлювання (;-) регулятивні(планування, конролювання та оцінювання навчальних дій відповідно до поставленого завдання та умов його виконання);- комунікативні(Працювати в парі, допомагати товаришу, вміння висловлювати свої думки);- особистісні(самовизначення до навчальної діяльності).

Хід уроку.

IМотивація навчальної діяльності . Дбайливо слухайте вчителі,Спостерігаючи за тим, що на дошці,Завдання робіть посидючеІ, не шушукаючись ні з ким.

Вчіть, діти, математику!За цифрами, поглядами ковзаючи,Вважайте вдумливо, уважно,Причому ворон вважати не можна.

Вчіть, діти, математику!Вона допоможе вам у життіДосягти висот, пізнати галактику,Літати до загадкових світів.

Про що цей вірш? Навіщо воно закликає? Навіщо потрібна математика? - У такому разі я вас запрошую у захоплюючу зимову подорож Країною математики.Слайд 1. - Побажаємо один одному удачі.II Актуалізація знань. - А почнемо ми наш урок із зарядки для розуму.1. Логічна розминка

Як називається геометрична фігура, що лежить перед вами? (Трикутник).- Проведіть у ньому відрізок так, щоб трикутників стало три.(Перевірка на екрані:- Встаньте ті, у кого відрізок проведено так:Слайд 2 )

2. Усний рахунок . 1) Вставте пропущені числаСлайди 3-51, 3, 5, 7, ? 10, 7, ?, 1 – У якому порядку розташовані числа?(У порядку зростання через 1)(У порядку зменшення через 2)2) Показати відповіді на віялі до завдань у жартівливій формі (завдання на екрані):Слайд 6 Скільки хвостиків у 9 осликів?Скільки лапок у двох ведмежат?Скільки вушок у 5 свинок?Слайд 7 3)Склад числа 4. Допоможи назвати сусіда.4) Допоможи пасажирам зайняти свій вагон.Слайд 8. Номер вагона вони дізнаються, якщо ви допоможете їм вирішити приклади.3 + 2 = 8 – 2 = 6 - 2 = 2 – 1 = 5 – 3 = III Виявлення місця та причини утруднення. - Чому ми не можемо визначити номери вагонів, що залишилися (3+4, 7-4)?(Бо ми поки що не можемо виконувати обчислення виду +4, -4)- Як ви вважаєте, яка буде тема сьогоднішнього уроку?(Складання та віднімання виду +4, -4)Слайд 9 IV Побудова проекту виходу із скрути . -Які цілі поставимо на уроці?(Навчитися додавати та віднімати число 4 частинами).- Розгляньте на екрані картинки зі сніжинками. Поясніть, як можна додати(відняти) число 4 частинами.(Діти по картинці складають розповіді про сніжинки).

    3+2+2=7 4) 7-2-2=3
3+4=7 7-4=3
    3+1+3=7 5) 7-1-3=3
3+4=7 7-4=3
    3+3+1=7 6) 7-3-1=3
3+4=7 7-4=3 Слайди 10-12 Слайди 13-13 - Який ще спосіб обчислення ви знаєте? (Рахунок за лінійкою). - У якому напрямі треба рухатися лінійкою, якщо виконуємо додавання? (Зліва направо). - У якому напрямі треба рухатися лінійкою, якщо виконуємо віднімання? (Справа наліво). Слайди 16-17 – Який спосіб більше подобається? Рано вранці до парку ходили (ходьба на місці), Там сніговика ліпили (махи руками), А потім з гори котилися (хвилясті рухи руками), Веселилися і веселилися (стрибки). У Таню кинули сніжком (довільні рухи), У Вову кинули сніжком, У Мишка кинули сніжком - Вийшла снігова куля! Холодно гуляти взимку (киваємо головою). Побіжимо швидше додому (повертаємось на місця)! VI Реалізація збудованого проекту. – Відкрийте підручник на с.8. Знайдіть №1. - Використовуючи наш поетапний план, поясніть рішення прикладів. VII Первинне закріплення з промовленням у зовнішній мові . Робота в парах . Кожна пара отримує приклади на сніжинках. Слайд 18 1-е будинок: вирішити зручним способом, у будь-якому порядку, починаючи з найлегших для себе. 2 завдання: подумайте, які приклади схожі, чи можна їх назвати однаковими. 4+2+2=8 4+4=8 3+4=7 5-1-3=1 5-4=1 3+3+1=7 VIII Фізхвилинка для очей. IX Самостійна робота із самоперевіркою за зразком. Підручник с.8 Приклади №4. - Вирішити зручним способом. Допомогти сусідові, якщо він не може. - Перевірка на екрані. Слайд19. - Встаньте ті діти, які не мають помилок. - Інші виправте помилки. X Включення до системи знань та повторення. Завдання №3 Діти самостійно записують розв'язання завдання у терадах після спільного аналізу: 6+4=10(л) Відповідь: 10 років. - Як зміняться умова та питання задачі, якщо рішення буде таким: 6-4=? Слайд 20 Рішення та відповідь записати в зошит:6-4 = 2 (р.)Відповідь: 2 роки.XI Рефлексія навчальної діяльності . «Нарядити ялинку»: червоні іграшки – активно працював, все зрозумів, не відчував труднощів;сині іграшки - працював менш активно, відчував невеликі труднощі, але швидко з ними впорався;зелені іграшки – був неактивний, багато чого не зрозумів.

Є чимало важливого навіть у повсякденному житті. Віднімання часто може стати в нагоді при підрахунку здачі в магазині. Наприклад, у вас із собою одна тисяча (1000) рублів, а ваші покупки становлять 870. Ви, ще не розплатившись, поцікавитеся: «А скільки ж решти у мене залишиться?». Так от, 1000-870 і буде 130. І таких підрахунків багато різних і не освоївши цю тему, буде важко в реальному житті.

Формула складання виражається так: a - b = c

a– яблук у Васі спочатку.

b- Кількість яблук відданих Пете.

c- Яблука у Васі після передачі.

Підставимо у формулу:

Віднімання чисел

Віднімання чисел легко освоїти будь-якому першокласнику. Наприклад, з 6 потрібно відняти 5. 6-5=1, 6 більше числа 5 на одиницю, отже, і відповідь буде одиницею. Можна для перевірки зробити додавання 1+5=6. Якщо ви не знайомі із додаванням, то можете прочитати нашу .

Велике число ділиться на частини, візьмемо число 1234, а в ньому: 4-одиниці, 3-десятки, 2-сотні, 1-тисячі. Якщо віднімати одиниці, то все легко і просто. Але допустимо приклад: 14-7. У числі 14: 1-десяток, а 4 одиниці. 1 десяток – 10 одиниць. Тоді отримуємо 10+4-7, зробимо так: 10-7+4, 10 – 7 =3, а 3+4=7. Відповідь знайдено правильно!

Розглянемо приклад 23-16. Перше число 2 десятки та 3 одиниці, а друге 1 десяток та 6 одиниць. Уявімо число 23 як 10+10+3, а 16 як 10+6, тоді представимо 23-16 як 10+10+3-10-6. Тоді 10-10 = 0, залишиться 10 +3-6, 10-6 = 4, тоді 4 +3 = 7. Відповідь знайдено!

Аналогічно робиться з сотнями та тисячами

Віднімання стовпчиком

Відповідь: 3411.

Віднімання дробів

Уявимо кавун. Кавун - це одне ціле, а розрізавши навпіл, ми отримаємо щось менше, ніж одиниця правильно? Половинка одиниці. Як це записати?

½, так ми позначаємо половину одного цілого кавуна, і якщо поділити кавун на 4 рівні частини, кожна з них позначатиметься ¼. І так далі…

віднімання дробів, як це?

Все просто. Віднімемо з 2/4 ¼-у. При відніманні важливо, щоб знаменник(4) одного дробу збігався зі знаменником другого. (1) та (2) – називаються чисельниками.

Отже, віднімаємо. Переконалися, що знаменники однакові. Тоді віднімаємо чисельники (2-1)/4, так отримуємо 1/4.

Віднімання меж

Віднімання меж – це не складно. Тут досить простий формули, у якій говориться, що й межа різниці функцій прагне до а, це рівнозначно різниці цих функцій, межа кожної у тому числі прагне до а.

Віднімання змішаних чисел

Змішане число - це ціле число з дрібною частиною. Тобто якщо чисельник менший від знаменника – то дрібок менше одиниці, а якщо чисельник більший за знаменник, то дрібок більше одиниці. Змішане число - це дріб, який більше одиниці і у якого виділена ціла частина, зобразимо на прикладі:

Щоб зробити віднімання змішаних чисел, потрібно:

    Привести дроби до спільного знаменника.

    Цілу частину внести до чисельника

    Здійснити обчислення

Урок віднімання

Віднімання – це арифметична дія, в процесі якої шукається різниця 2 чисел та відповідей є третьою. Формула складання виражається так: a - b = c.

Приклади та завдання Ви зможете знайти нижче.

При віднімання дробівслід пам'ятати, що:

Дано дріб 7/4, отримуємо, що 7 більше за 4, а значить 7/4 більше за 1. Як виділити цілу частину? (4+3)/4, далі отримуємо суму дробів 4/4+3/4, 4:4+3/4=1+3/4. Підсумок: одна ціла, три четверті.

Віднімання 1 клас

Перший клас – початок шляху, початок навчання та вивчення основ, у тому числі і віднімання. Навчання варто вести в ігровій формі. Завжди у першому класі обчислення починають із простих прикладів на яблуках, цукерках, грушах. Використовується цей метод не дарма, а тому, що дітям набагато цікавіше, коли з ними грають. І це не єдина причина. Яблука, цукерки тощо діти бачили дуже часто у своєму житті і мали справу з передачею та кількістю, тому навчити складання таких речей буде не складно.

Завдання на віднімання першокласникам можна придумати цілу хмару, наприклад:

Завдання 1.Вранці, гуляючи лісом їжачок знайшов 4 грибочки, а ввечері, коли прийшов додому, їжачок на вечерю з'їв 2 грибочки. Скільки грибочків лишилося?

Завдання 2.Маша пішла до магазину за хлібом. Мама дала маші 10 рублів, а хліб коштує 7 рублів. Скільки Маша має принести грошей додому?

Завдання 3.У магазині вранці на прилавку було 7 кілограм сиру. До обіду відвідувачі викупили 5 кілограмів. Скільки кілограмів лишилося?

Завдання 4.Рома виніс у двір цукерки, яку дав йому тато. У Роми було 9 цукерок, а своєму другові Микиті він дав 4. Скільки цукерок залишилося у Роми?

Першокласники переважно вирішують завдання, у яких відповіддю буде число від 1 до 10.

Віднімання 2 клас

Другий клас це вже вище за перший, а відповідно і приклади для вирішення теж. Отже, приступимо:

Числові завдання:

Однозначні числа:

  1. 10 - 5 =
  2. 7 - 2 =
  3. 8 - 6 =
  4. 9 - 1 =
  5. 9 - 3 - 4 =
  6. 8 - 2 - 3 =
  7. 9 - 9 - 0 =
  8. 4 - 1 - 3 =

Двозначні числа:

  1. 10 - 10 =
  2. 17 - 12 =
  3. 19 - 7 =
  4. 15 - 8 =
  5. 13 - 7 =
  6. 64 - 37 =
  7. 55 - 53 =
  8. 43 - 12 =
  9. 34 - 25 =
  10. 51 - 17 - 18 =
  11. 47 - 12 - 19 =
  12. 31 - 19 - 2 =
  13. 99 - 55 - 33 =

Текстові завдання

Віднімання 3-4 клас

Суть віднімання у 3-4 класі – віднімання у стовпчик великих чисел.

Розглянемо приклад 4312-901. Для початку запишемо числа один під одним, так щоб серед 901 одиниця була під 2, 0 під 1, 9 під 3.

Потім робимо віднімання праворуч наліво, тобто з числа 2 число 1. Отримуємо одиницю:

Віднімаючи з трійки дев'ять, потрібно запозичити 1 десяток. Тобто з 4 віднімаємо 1 десяток. 10 +3-9 = 4.

Оскільки в 4 зайняли 1, то 4-1=3

Відповідь: 3411.

Віднімання 5 клас

П'ятий клас – це час роботи над складними дробами з різними знаменниками. Повторимо правила: 1. Віднімаються чисельники, а чи не знаменники.

Отже, віднімаємо. Переконалися, що знаменники однакові. Тоді віднімаємо чисельники (2-1)/4, так отримуємо 1/4. При складанні дробів віднімаються тільки чисельники!

2. Щоб здійснити віднімання, переконайтеся, що знаменники рівні.

Попалася різниця дробів, наприклад, 1/2 і 1/3, то доведеться примножити не один дріб, а обидва, щоб привести до спільного знаменника. Найпростіший спосіб зробити це: перший дріб помножити на знаменник другий, а другий дріб на знаменник першої, отримуємо: 3/6 та 2/6. Складаємо (3-2)/6 та отримуємо 1/6.

3. Скорочення дробу здійснюється шляхом розподілу чисельника та знаменника на однакове число.

Дроби 2/4 можна привести до вигляду ½. Чому? Що являє собою дріб? ½ = 1:2, а якщо ділити 2 на 4, то це теж саме, що ділити 1 на 2.

4. Якщо дріб більше одиниці, то можна виділити цілу частину.

Дано дріб 7/4, отримуємо, що 7 більше за 4, а значить 7/4 більше за 1. Як виділити цілу частину? (4+3)/4, далі отримуємо суму дробів 4/4+3/4, 4:4+3/4=1+3/4. Підсумок: одна ціла, три четверті.

Віднімання презентація

Посилання на презентацію знаходиться нижче. Презентація розглядає основні питання віднімання шостого класу:

Презентація додавання та віднімання

Приклади на додавання та віднімання

Ігри на розвиток усного рахунку

Спеціальні розвиваючі ігри, розроблені за участю російських учених зі Сколково, допоможуть покращити навички усного рахунку в цікавій ігровій формі.

Гра "Швидкий рахунок"

Гра «швидкий рахунок» допоможе вам удосконалити своє мислення. Суть гри в тому, що на представленій вам картинці потрібно вибрати відповідь «так» чи «ні» на запитання «чи є 5 однакових фруктів?». Ідіть за своєю метою, а допоможе вам у цьому ця гра.

Гра "Математичні матриці"

«Математичні матриці» чудове вправа для мозку дітейщо допоможе вам розвинути його розумову роботу, усний рахунок, швидкий пошук потрібних компонентів, уважність. Суть гри полягає в тому, що гравцеві належить із запропонованих 16 чисел знайти таку пару, яка в сумі дасть дане число, наприклад на картинці нижче дане число «29», а пара «5» і «24».

Гра "Числове охоплення"

Гра «числове охоплення» навантажить вашу пам'ять під час занять із цією вправою.

Суть гри – запам'ятати цифру, на запам'ятовування якої приділяється близько трьох секунд. Потім потрібно її відтворити. У міру проходження етапів гри кількість цифр зростає, починаєте з двох і далі.

Гра "Математичні порівняння"

Прекрасна гра, з якою ви зможете розслабитися тілом, а напружитися мозком. На скріншоті показаний приклад цієї гри, в якій буде питання, пов'язане з картинкою, а вам треба буде відповісти. Час обмежений. Як багато ви встигнете відповісти?

Гра "Вгадай операцію"

Гра «Вгадай операцію» розвиває мислення та пам'ять. Головна суть гри треба вибрати математичний знак, щоб рівність була правильною. На екрані дано приклади, уважно подивіться і поставте потрібний знак «+» або «-», так щоб рівність була вірною. Знак «+» та «-» розташовані внизу на зображенні, виберіть потрібний знак і натисніть на потрібну кнопку. Якщо ви відповіли правильно, ви набираєте очки та продовжуєте грати далі.

Гра "Спрощення"

Гра «Спрощення» розвиває мислення та пам'ять. Головна суть гри треба швидко виконати математичну операцію. На екрані намальовано учня біля дошки, і дана математична дія, учневі треба порахувати цей приклад і написати відповідь. Внизу дано три відповіді, порахуйте та натисніть потрібне вам число за допомогою мишки. Якщо ви відповіли правильно, ви набираєте очки та продовжуєте грати далі.

Гра "Візуальна геометрія"

Гра «Візуальна геометрія» розвиває мислення та пам'ять. Головна суть гри швидко рахувати кількість зафарбованих об'єктів і вибрати його зі списку відповідей. У цій грі на екрані на кілька секунд з'являються сині квадратики, їх треба швидко порахувати, потім вони закриваються. Знизу під таблицею написано чотири числа, треба вибрати одне правильне число і натиснути на нього за допомогою мишки. Якщо ви відповіли правильно, ви набираєте очки та продовжуєте грати далі.

Гра "Скарбничка"

Гра «Скарбничка» розвиває мислення та пам'ять. Головна суть гри вибрати, в якій скарбничці більше грошей. У цій грі дано чотири скарбнички, треба порахувати в якій скарбничці більше грошей і показати за допомогою мишки цю скарбничку. Якщо ви відповіли правильно, ви набираєте очки і продовжуєте грати далі.

Розвиток феноменального усного рахунку

Ми розглянули лише верхівку айсберга, щоб зрозуміти математику краще – записуйтесь на наш курс: Прискорюємо усний рахунок – НЕ ментальна арифметика.

З курсу ви не просто дізнаєтеся десятки прийомів для спрощеного та швидкого множення, складання, множення, поділу, вирахування відсотків, а й відпрацюєте їх у спеціальних завданнях та іграх, що розвивають! Усний рахунок також вимагає багато уваги та концентрації, які активно тренуються при вирішенні цікавих завдань.

Скорочення за 30 днів

Збільште швидкість читання у 2-3 рази за 30 днів. З 150-200 до 300-600 слів за хвилину або з 400 до 800-1200 слів за хвилину. В курсі використовуються традиційні вправи для розвитку скорочитання, техніки, що прискорюють роботу мозку, методика прогресивного збільшення швидкості читання, розбирається психологія скорочитання та питання учасників курсу. Підходить дітям та дорослим, які читають до 5000 слів за хвилину.

Розвиток пам'яті та уваги у дитини 5-10 років

Мета курсу: розвинути пам'ять і увагу у дитини так, щоб їй було легше вчитися в школі, щоб вона могла краще запам'ятовувати.

Після проходження курсу дитина зможе:

  1. У 2-5 разів краще запам'ятовувати тексти, особи, цифри, слова
  2. Гроші та мислення мільйонера

    Чому бувають проблеми із грошима? У цьому курсі ми докладно відповімо на це питання, заглянемо вглиб проблеми, розглянемо наші взаємини з грошима з психологічної, економічної та емоційної точки зору. З курсу Ви дізнаєтесь, що потрібно робити, щоб вирішити всі свої фінансові проблеми, почати накопичувати гроші та надалі інвестувати їх.

    Знання психології грошей та способів роботи з ними робить людину мільйонером. 80% людей зі збільшенням доходів беруть більше кредитів, стаючи ще біднішими. З іншого боку мільйонери, які досягли самі, знову запрацюють мільйони через 3-5 років, якщо почнуть з нуля. Цей курс вчить грамотному розподілу доходів та зменшення витрат, мотивує вчитися та домагатися цілей, вчить вкладати гроші та розпізнавати лохотрон.

Тема уроку: «Складання та віднімання виду ... +4, ... -4. Закріплення»

Тип уроку: закріплення вивченого матеріалу.

Ціль: формування вміння учнів складати та віднімати число 4 різними способами

Завдання:

1. Освітні :

    У ході практичної роботи та спостережень вивчати прийоми додавання та віднімання числа 4, закріплювати знання складу числа 4;

    Створювати умови для навчання розв'язання задач на збільшення та зменшення на кілька одиниць;

    Формувати вміння аналізувати арифметичні завдання, розв'язувати їх;

    Формувати навичку каліграфічного листа.

2. Розвиваючі:

    Розвивати пізнавальну активність учнів;

    сприяти розвитку вміння знаходити вихід із проблемної ситуації;

    Розвивати вміння працювати спільно та дружно з однокласниками;

    Розвивати вміння грамотно, логічно, повно відповідати на питання;

    Розвивати вміння дотримуватися заданих вербальних інструкцій вчителя;

    Розвивати дрібну моторику кистей рук;

    Розвивати усне та письмове мовлення;

    Розвивати психологічні процеси: пам'ять, мислення, сприйняття, увага, емоції.

3. Виховні :

    Виховувати посидючість, впевненість у виконанні завдань, відповідальність, допитливість, акуратність у виконанні роботи.

Форма оцінювання навчальних досягнень учнів:

    словесне заохочення.

Устаткування:

    Підручник "Математика" для 1 класу 2 частина (Моро);

    картки для роботи у парі;

    картки з різнорівневими завданнями;

    набір геометричних фігур для складання;

Заплановані результати

Предметні:

    В результаті практичних дій і спостережень виконувати додавання та віднімання виду ... +4, ... -4;

    В результаті практичних дій та спостережень вирішувати завдання, аналізувати дії при розв'язанні задач даного виду, використовувати знаково-символічні засоби;

    Виконувати завдання у робочому зошиті.

Метапредметні :

Пізнавальні:

    Шукати різні шляхи розв'язання прикладів;

    Виконувати розумові операції аналізу та синтезу, робити висновки.

Регулятивні:

    Вчитися розуміти та приймати навчальне завдання, здійснювати навчальне завдання під керівництвом вчителя;

    Планувати діяльність під час уроку під керівництвом вчителя;

    Працювати за заданим правилом;

    Оцінювати себе.

Комунікативні:

    Працювати у парі

Особистісні:

    Виявляти інтерес до математики;

    Освоювати роль учня на основі виконання правил поведінки на уроці та взаємодії з учителем та однокласниками;

    Виявляти зацікавленість у придбанні та розширенні знань та способів дій.

ХІД УРОКУ

1. Організаційний момент.

Математика – цариця всіх наук,

Тільки не дається все без мук.

Якщо хочеш ти на світі розумним бути,

Обов'язково необхідно математику вивчати.

2. Усний рахунок

3. Оформлення сторінки зошита.

4. Мотивація навчальної діяльності

Хто як вважає

Я всіх розумніший! – кричить півень. -

Подумаєш! - бурчить тхір. -

А я можу до чотирьох!

Я – до шести! - Вигукнув жук.

Я – до восьми! – шепнув павук.

Тут підповзла сороконіжка:

Я, здається, розумніший трошки

Жука і навіть павука –

Вважаю я до сорока!

Ах, жах! - жахнувся. -

Я ж не дурний. Але чому ж

Немає в мене ні рук, ні ніг,

Є олівець.

Йому що хочеш, то задаси.

Однією ногою помножить,

4.Визначення теми уроку. Самовизначення до діяльності. Цілепокладання.

Щоб визначити тему нашого уроку, виконаємо завдання. Увага на дошці.

Знайдіть «зайвий» вираз.

9-4 (т.к. у всіх прикладах перше число 6, а тут 9)

6-3 (т.к. у решті прикладів додають і віднімають 4, а тут 3)

6+4 (т.к. у всіх прикладах виконується дія віднімання, а тут - додавання)

6-4 (т.к. цей приклад записано на картці іншого кольору)

Забирається другий приклад. Яка тема буде у нашого уроку? Чому вчитимемося?

Тема нашого уроку « Додаток та віднімання числа 4» 5. Актуалізація опорних знань учнів.

Збільшити 3 на 4. Що означає "збільшити"? Яку дію виконали? (додавання)

Зменшити 8 на 4. Що означає «зменшити»? Яку дію виконали? (віднімання)

Яке число на 1 менше, ніж 9? Як довідалися? ( 9-1=8 )

Яке число на 2 більше, ніж 6? Як знайшли це число? ( 6+2=8 )

Знайти суму чисел 5 і 3. Чому дорівнює сума? Яке виконали дію? ( Додавання)

Завдання у віршах

1. Розставив Андрійка

У два ряди іграшки.

Поруч із мавпою –

Плюшевий ведмедик.

Разом із лисицею –

Зайчик косий.

Слідом за ними –

Їжак та жаба.

Скільки іграшок

Розставив Андрійка?

6 іграшок

2. Пощастило знову Єгорці,

Біля річки він сидить недаремно:

Два карасики у відерці

І чотири піскарі.

Але дивіться, у відерця

З'явився хитрий кіт.

Скільки риб додому Єгорка

На юшку нам принесе?

6 риб, якщо їх не з'їсть кіт!

3. У сніг упав Сергій,

Аня та Антоша,

А за ними Мишко,

Даша та Марат.

А потім упав Гнат.

Скільки на снігу хлопців та дівчат?

7 хлопців

Робота у зошитах. Рефлексія.

1 клас «Г»

Вчитель: Мардамшина Тетяна Іванівна

Предмет: математика

Тема: Додавання та віднімання числа 4.

Мета уроку: познайомити з прийомами додавання та віднімання числа 4.

Завдання:

Навчити користуватися прийомами додавання та віднімання числа 4;

Розвивати розумові операції;

Виховувати інтерес до уроків математики.

Хід уроку

1. Організаційний момент

Є у нас хвилина до терміну.
Чи готові ви до уроку?
А девіз у нас який?
-Все, що треба під рукою,
Бути повинні у нас гаразд
Парта, книжки та зошити.

2. Актуалізація знань.

1.Усний рахунок.

Робота з числовим рядом

На дошці записані числа: 2,1,5,6,3,8,9,7,10

Відновіть ряд чисел (до дошки виходить 1 учень).

Яке число у цьому ряду зайве? (10). Чому? Воно двозначне.

Яке число пропущено? (число 4)

Назвіть сусідів цього числа. (3 та 5)

Назвіть наступне число до 4.

Назвіть попереднє число до 4.

Яке число на 4 більше, ніж 4? (8)

Як називається число 5 по відношенню до 6? (Попереднє)

Як називається число 7 стосовно 6? (наступне за ним число)

Як називаються числа 5 і 7 по відношенню до 6? (сусіди)

2. Гра «Веселий м'яч» (Учитель кидає м'яч і каже питання чи завдання. Відповідає той, хто спіймав м'яч).

Порахуй від 1 до 10 через 1

5 це 3 та …

Порахуй до 10 через 2.

6 це 4 та …

Як називається фігура, що має 4 кути?

До 5 додайте 1. Збільште результат на 2 .

3. Гра «Ромашка»

Який знак дії ви бачите? (Знак віднімання). Скільки будемо віднімати? (4).

Зараз я вам показуватиму на число, а ви називаєте тільки відповідь.

(На пелюстках записано числа 4,5,6,7). - Відповіді дітей.

(Знак змінюється на +)

Що змінилося? (Знак змінився на додавання). Скільки будемо додавати? (4). (Відповіді дітей)

3.Самовизначення до діяльності.

Давайте згадаємо, а як ми додаємо по 4? (нарахувати по 1;, можна спочатку додати 2, потім ще 2; можна додати 3, потім ще 1).

4. Робота на тему уроку.

4.1. Самостійна робота у зошитах.

На дошці записано приклади.

На які 2 групи можна поділити всі приклади? (Приклади на додавання та приклади на віднімання)

Як по-різному можна додати до 4? Відняти з числа 4?

Запишіть ці приклади у зошит самостійно.

Відступаємо вниз 1 клітинку, записуємо приклади 2 стовпчика. Не забуваємо пропускати праворуч між стовпчиками 3 клітини.

(Перевірка)

Підніміть вгору обидві руки ті хлопці, які всі приклади вирішили правильно - погладьте себе по головці. Молодці!

5.Фізкультхвилинка (Музична)

6. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

1.Робота за підручником. Розв'язання задач с. 141 № 1

Прочитайте завдання. (Читає учень, що добре читає)

Що ви зараз прочитали? (Завдання). Доведіть, що це завдання.

Складання умови завдання.

Скласти схему у зошиті.

Записати рішення

Записати відповідь.

2. Розташування знаків у виразах

Математика – це наука знаків. У російській ми пишемо слово «скільки», а математиці замінюємо його на знак «?».

А які математичні знаки ви знаєте? (+,-,<, >, =).

А які із цих знаків є знаками порівняння? (<, >, =)

Подивіться уважно на дошку. Будемо частини.

8 - 4 * 7 9 * 4 + 6 9 - 4 * 1 + 4

6 * 4 +1 6 - 4 * 5 5+ 4 * 7 - 4

Чи можна відразу поставити знак? (Ні, тому що зліва числове вираження, а праворуч число). Розбираємо 1 запис.

6.3. Індивідуальна самостійна робота

На сніжках приклади різної складності. на синіх- найскладніші, на білих- середньої складності, на блакитнихСніжинки записані приклади для тих дітей, які вважають, що вони не дуже добре впораються з прикладами. Виберете для себе відповідну сніжинку. Запишіть лише відповіді.

Перевірка завдання.

Підніміть руки вгору, хто має правильну відповідь. Поплескайте в долоні.

7. Підсумок уроку

Згадаймо, чим ми сьогодні займалися на уроці? Що найбільше сподобалося?

Ви все добре попрацювали. Урок завершено.

8. Домашнє завдання