Біографії Характеристики Аналіз

Самоаналіз заняття з фемп у середній групі. Самоаналіз нод по фемп у старшій групі

заняття з формування елементарних математичних уявлень у середній групі

Цілі заняття: Освітні: Формувати просторові уявлення: вище, нижче. Закріплювати порядковий рахунок не більше 3, вміння співвідносити цифру 3 з кількістю. Розвиваючі: розвивати дрібну моторику, увагу, мислення, посидючість. Виховні: виховувати почуття взаємодопомоги, співпереживання.

Матеріали: лист, зображення ялинок та героїв казки "Три ведмеді", фланелеграф, роздатковий матеріал:квадратики: по 6шт. на кожну дитину, олівці, силуети барил з паперу, цифри 3. Попередня робота: Читання казки "Три ведмеді", ігри з розрізними картинками, навчання навички розфарбовування.

Структура заняття

Діяльність вихователя

Прийоми керівництва діяльністю дітей

Діяльність дітей

Організаційний етап

Привертає увагу до казкового листа, що лежить на столі.

Створює ситуацію мотивації до заняття

Входять разом із вихователем до групи. Відповідають на запитання вихователя

Гра «Збери картинку»

Проводить дидактичну гру «Збери картинку». Викликає по черзі 3 дітей зібрати на фланелеграфі розрізну картинку. Задає питання дітям

Збирають картинку, відповідають питання вихователя.

Здобування нових знань

На фланелеграфі викладено нерівний рівень рельєфу Землі. Найвища ялинка стоїть на найнижчому рівні, і всі ялинки стоять начебто на однаковій висоті. -Чи можна визначити, яка ялинка вище? -Як треба поставити ялинки, щоб знайти з них найвищу? Вихователь наклеює на аркуш паперу дві смужки різної висоти. Аркуш вивішується на чільне місце.

– Скільки ялинок? - Давайте, порівняємо ялинки по висоті. – Покажіть найвищу, нижчу, найнижчу. - Порахуйте їх по порядку.

Висновок разом із дітьми: щоб порівняти два предмети за висотою, треба поставити їх поряд на рівну поверхню.

Відповідають питання вихователя.

Включення нових знань у систему засвоєння та повторення

Проводить ігри «Хто вище», «Будівельники»

пропонує дітям стати в пари і визначити, хто в парі буде вище, а хто нижче. -Як ви порівнюватимете зростання? Вихователь звертає увагу дітей до схеми. Діти повинні розповісти, що їм потрібно стати поруч один з одним і проговорити результат: я вищий за нього або він вищий за мене.

Проводить фізкультхвилинку

Грають у ігри, виконують завдання вихователя.

Виконують фізкульхвилинку.

Підсумок заняття

Запитує дітей, чого вони навчилися на занятті.

Дякує дітям за заняття.

Відповідають питання вихователя, що вони навчилися порівнювати по висоті.

Самоаналіз НОД з формування елементарних математичних
уявлень у старшій групі
"Робота з чарівними паличками"
Мета: закріплення у дітей отриманих елементарних математичних уявлень,
за допомогою авторської методики Кюїзенера.
Завдання:
Освітні:






закріпити рахунок не більше 10;
вміння знаходити у числовому ряду число та сусідні з ним числа;
вміти розрізняти геометричні фігури за формою, кольором, величиною;
закріпити вміння орієнтуватися у просторі;
закріплювати знання назв днів тижня, їх послідовність;
вправляти в порядковому рахунку, у вирішенні логічних завдань.
Розвиваючі:
Розвивати мислення, пам'ять, увагу, мова дітей, уява та здібності до
конструювання;
Виховні:
Виховувати інтерес до математики, почуття радості від спільних дій, успішно
виконаних завдань.
Тема НОД відповідає віковим особливостям дітей. До проведення НОД та в
під час нього було дотримано санітарно-гігієнічні вимоги та норми для
збереження здоров'я дітей.
Безпосередньо освітня діяльність складалася з трьох взаємопов'язаних між
собою частин, у яких діти поетапно виконували різні дії. Дана
структура цілком виправдана, оскільки кожна частина НОД спрямовано рішення
певних педагогічних завдань та пропонує вибір адекватних методів та прийомів.
Зміст НОД відповідав поставленим завданням.
Усі елементи НОД логічно поєднані між собою спільною темою «Робота з
чарівними паличками» та спільною метою закріплення у дітей отриманих елементарних
математичних уявлень, за допомогою авторської методики Кюїзенера.
Вибрані методи та прийоми відповідають віку дітей та були підібрані з урахуванням їх
індивідуальних особливостей (стан уваги, ступеня стомлюваності та ін.)

Вступна частина – це організація дітей, мотивація до майбутньої діяльності. на
організаційному етапі НОД було застосовано проблемносуаційний метод
Дітям було запропоновано знайти від когось лист і допомогти їхньому найкращому другу Маринці.
Інтерес до діяльності дітей зберігався протягом усього часу. Я вважаю що
цьому сприяли методичні прийоми, які я використовувала. Вибір завдань зі
зміною діяльності, був зумовлений логікою самого заняття. Включення фізхвилинки
сприяло зняттю м'язового напруження, емоційному відпочинку. Діти були
активні, вони зберігався інтерес протягом усього заняття.
З поставленими цілями та завданнями загалом діти впоралися. Завдяки використанню
методик Кюїзенера, ми освоїли інноваційну технологію.
Рахункові палички
Кюїзенера є багатофункціональним математичним посібником, який дозволяє
"через руки" дитини формувати поняття числової послідовності, складу числа та
багато іншого. Набір сприяє розвитку дитячої творчості, розвитку фантазії та
уяви, пізнавальної активності, дрібної моторики, наочнодійного
мислення, уваги, просторового орієнтування, сприйняття, комбінаторних та
конструкторських здібностей.
Простежується опора на зоровий аналізатор під час виконання рахункових операцій
(порівняння чисел, упорядкування паличок за довжиною).
Основна частина НОД являла собою спеціально організовану та самостійну
діяльність дітей створювалися проблемні ситуації (вирішення завдань), спрямовані
вирішення поставлених завдань.
У заключній частині НОД також використала ігрову, яка дозволила закріпити
позитивні результати заняття.
Для реалізації кожного завдання були підібрані прийоми, засновані на ігрових
навчальних завданнях, які спонукали дітей до активної мовної та розумової
діяльності.
У роботі з дітьми використовувала бесіду, питання до дітей на кмітливість та
логічне мислення, логічні завдання на закріплення числа та кольору, виділення їх
властивостей, закріплення знання кількісного та порядкового рахунку до10, співвідношення з
кількістю предметів. Все це сприяло ефективності НОД, розумової
діяльності та розвитку мови,
формування елементарних математичних
уявлень у дітей.
Матеріал для НОД був підібраний на доступному для дітей рівні, відповідав їх
психологічним особливостям і був раціональний для вирішення поставлених цілей та
задач.
Під час НОД діти були активними, уважними, відчували себе комфортно. Це
підтверджують результати діяльності.
Діяльність НОД характеризується як спільна, індивідуальна. Застосовувалися
такі форми роботи: фронтальна, індивідуальна, колективна.

Методи:
1. Словесний (питання до дітей, вірші, загадки, заохочення);
2. Наочно-демонстраційний.
3. Практичний (виконання дій з предметами при вирішенні проблемних
задач);
4. Ігровий (допомога другу Маринці, завдання);
5. Методи контролю (аналіз виконаних завдань, оцінка результатів діяльності)
словом).
Методи включають систему прийомів, які об'єднуються для вирішення
навчальних завдань. Прийоми (пояснення, вказівки, показ, команди, ігровий прийом,
художнє слово, заохочення, допомога дитині, аналіз, вступна розмова)
індивідуальний розвиток кожної дитини.
Вважаю, що обрана форма організації безпосередньої освітньої
Діяльність дітей була досить ефективною, динамічною. Під час НІД
дотримувалися норм педагогічної етики і такту.

Безпосередньо освітня діяльність складалася з трьох взаємопов'язаних між собою частин, у яких діти поетапно виконували різні дії. Ця структура цілком виправдана, оскільки кожна частина НОД спрямовано рішення певних педагогічних завдань і пропонує вибір адекватних методів і прийомів. Зміст заняття відповідав поставленим завданням.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Самоаналіз НОД з ФЕМП у середній групі

«Подорож у казку»

Мета: формування елементарних математичних уявлень у дітей у спільній ігровій діяльності.

Завдання:

Закріпити назву геометричних фігур (коло, квадрат, овал, трикутник, прямокутник), виділити їх властивості (форма, розмір).

Закріпити знання кількісного рахунку до 5, співвідносити із кількістю предметів.

Виховувати прагнення надавати допомогу тому, хто опинився у скрутній ситуації; прищеплювати доброзичливе ставлення до казкових героїв.

Матеріал та обладнання:зображення казкових персонажів; килим-літак з «латками»-геометричними фігурами, лялька-Оленка, лялька- Іванушка, лялька-Баба-Яга, річка з містком, яблуня з яблуками, Червона Шапочка (лялька або картинка), хатинка на курячих ніжках (картинка), кошик , гриби, сосна, білка.

Інтеграція освітніх галузей:"Пізнання", "Комунікація", "Соціалізація", "Читання художньої літератури", "Безпека", "Фізична культура".

Види дитячої діяльності:ігрова, пізнавально-дослідницька.

Попередня робота:читання казок, знайомство згеометричними фігурами, формою, розміром предметів.

Безпосередньо освітня діяльність складалася з трьох взаємопов'язаних між собою частин, у яких діти поетапно виконували різні дії. Ця структура цілком виправдана, оскільки кожна частина НОД спрямовано рішення певних педагогічних завдань і пропонує вибір адекватних методів і прийомів. Зміст заняття відповідав поставленим завданням.

Усі елементи НОД логічно об'єднані між собою загальною темою «Подорож у казку» та спільною метою – формування елементарних математичних уявлень у дітей у спільній ігровій діяльності.

Вступна частина – це організація дітей, мотивація до майбутньої діяльності. На організаційному етапі НОД було застосовано проблемно-ситуаційний метод. Дітям було запропоновано вирушити на казкову подорож на «килимі-літаку».

Основна частина НОД являла собою спеціально організовану та самостійну діяльність дітей – створювалися проблемні ситуації, спрямовані на вирішення поставлених завдань.

У заключній частині НОД також використала ігрову проблемну ситуацію – виконати завдання Баби Яги, щоб перевірити засвоєння матеріалу та підтвердити успішну реалізацію виховного завдання. Були сюрпризні моменти (частування від Баби Яги). Закріпила позитивні результати заняття словесним заохоченням.

Для реалізації кожного завдання були підібрані прийоми, що ґрунтуються на ігрових навчальних ситуаціях, які спонукали дітей до активної мовної та розумової діяльності. У роботі з дітьми використовувала бесіду, питання до дітей на кмітливість та логічне мислення, проблемні ситуації на закріплення назв геометричних фігур (коло, квадрат, овал, трикутник, прямокутник), виділення їх властивостей (форма, розмір), закріплення знання кількісного рахунку до 5 , Співвідношення з кількістю предметів Усе це сприяло ефективності НОД, розумової діяльності та розвитку мови, формування елементарних математичних уявлень в дітей віком.

Матеріал для НОД був підібраний на доступному для дітей рівні, відповідав їх психологічним особливостям і раціональний для вирішення поставлених цілей і завдань. Вони були активними, уважними, відчували себе комфортно. Це підтверджують результати діяльності.

Діяльність на НОД характеризується як спільна, індивідуальна. Застосовувалися такі форми роботи: фронтальна, індивідуальна, колективна.

Методи:

1. Словесний (питання до дітей, вірші, загадки, заохочення);

2. Наочно-демонстраційний (зображення казкових персонажів; килим-літак з «латками»-геометричними фігурами, лялька-Оленка, лялька-Іванушка, лялька-Баба Яга, річка з містком, яблуня з яблуками, Червона Шапочка (лялька або картинка), хатинка на курячих ніжках (картинка), кошик, гриби, сосна, білка);

3. Практичний (виконання дій з предметами під час вирішення проблемних завдань);

4. Ігровий (казкова подорож, завдання);

5. Методи контролю (аналіз виконаних завдань, оцінка результатів діяльності словом (підказка від Червоної Шапочки) або за допомогою якихось предметів (яблучко від Яблуні), частування (від Баби Яги)).

Методи включають систему прийомів, які об'єднуються для вирішення навчальних завдань. Прийоми (пояснення, вказівки, показ, команди, ігровий прийом, художнє слово, заохочення, допомога дитині, аналіз, вступна бесіда) спрямовані на індивідуальний розвиток кожної дитини.

Вважаю, що обрана форма організації безпосередньої освітньої діяльності дітей була досить ефективною, динамічною. Дотримувалися норм педагогічної етики і такту. Поставлені завдання безпосередньо освітньої діяльності було виконано! НОД своєї мети досягло!


ірина шалтус
Відгук-аналіз перегляду заняття з формування елементарних математичних уявлень у середній групі

Відгук-аналіз перегляду заняття з Формування Елементарних Математичних Уявлень(ФЕМП)в середній групі.

Я, ПІБ, була присутня на посаді, ПІБ. 2016р.

Вид заняття: розвиваюча, основна галузь Пізнавальний розвиток (ФЕМП)

Вікова група: середня.

Тема НОД (вказати, цілі та завдання (вказати)відповідають програмі, рівню розвитку та віковим особливостям дітей, тема обрана в контексті загальної теми, що вивчається. Якість підготовленого демонстраційного матеріалувідповідає віку. Тривалість заняттявідповідає нормам Санпін. Реалізовано інтеграцію областей відповідно до можливостей вихованців. (Пізнання, мовленнєвий розвиток, фізична культура, соц-комунікація). В ході заняттявідбувалася спільна діяльність педагога та дітей, головною складовою була взаємодія.

Заняттябудувалося як захоплююча ігрова діяльність: поїздка на День народження до Червоної Шапочки, під час якої діти виконували різноманітні завдання. Така діяльність створила позитивний, емоційний фон, підвищила мовну активність дітей та зберігала інтерес протягом усього заняття. Цілі і завдання майбутньоїдіяльності було розкрито чітко, переконливо, емоційно. Робота проходила змістовно, цікаво та організовано.

В процесі заняттявихователем були продумані різноманітні методи та прийоми привернення уваги дітей (вказати які Н. п. показ, загадки, динамічні паузи тощо, які були спрямовані на ФЕМП, рухових, практичних навичок та умінь.

У ході виконання поставлених завдань --- використовувала індивідуальний і гендерний підходи, кожна дитина могла показати свої знання та вміння. Дітей, які опинилися поза увагою педагога, був.

Під час заняттявихователь спілкувалася з дітьми одному рівні, мова педагога зрозуміла, спокійна, доброзичлива щодо ситуації емоційна. --- намагалася підтримувати у дітей інтерес до заняттяна протязі всього часу.

У кожному моменті заняттянамагалася спрямовувати дітей на пошук вирішення проблеми, допомагала набути нового досвіду, активізувати самостійність та підтримувати позитивний емоційний настрій. Вказівки у процесі діяльності були доцільні. У процесі діяльності у дітей була можливість оцінити свої результати та діяльність товаришів. Створення пошукових ситуацій активізувало розумову та мовленнєву діяльність дітей.

Діти виявляли живий інтерес до побаченого та почутого на заняття, Висловлювали свою думку, емоційні реакції були позитивними. Діти із задоволенням виконували запропоновані ним завдання, були уважні та ініціативні. Рефлексія показала, що поїздка з казковими героями в гості до Червоної Шапочки зміцнила взаємини в групі.

Задум заняття реалізовано, Завдання виконані.

Вихователь МБДОУ Д\С № ---

Завідувач МБДОУ Д\С № ---

Публікації на тему:

Конспект інтегрованого заняття з формування елементарних математичних уявлень у середній групіКонспект інтегрованого заняття щодо формування елементарних математичних уявлень у середній групі Тема: «Подорож у весняний.

Конспект підсумкового заняття з формування елементарних математичних уявлень «Допоможи Буратіно» у середній групіМета заняття: закріпити прямий та зворотний рахунок у межах 5, знання цифр у межах 10, позначати кількість предметів цифрою;

Пріоритетна освітня сфера: «Пізнавальний розвиток» Освітні галузі в інтеграції: «Соціально-комунікативний розвиток»,.

Конспект НУД щодо формування елементарних математичних уявлень у середній групіЗавдання. Вчити дітей відраховувати з більшої кількості менше. Вправляти у визначенні на слух тієї чи іншої кількості (не більше.

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у середній групі з ОВЗ «Три порося»Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток» - формувати уявлення про рахунок у межах 3. Вправлятися порівняно.

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень у середній групіКонспект з математики середньої групи Формування елементарних математичних уявлень. Програмний зміст: Закріплювати навички.

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень «Ми йдемо до бібліотеки» у середній групіМуніципальний бюджетний дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок № 44» загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності.

Вашій увазі було представлено безпосередньо освітню діяльність з ФЕМП, конспект якої складено відповідно до ФГОС.

Ціль: закріплювати рахункові вміння не більше 5. Удосконалювати досвід виділення, порівняння властивостей предметів за різними ознаками.

Завдання:

1) тренувати навичку класифікації предметів, вміння порівнювати предмети за різними ознаками (довжина, ширина, колір, форма, розмір);

2) актуалізувати вміння дітей співвідносити цифру та кількість предметів у межах 5;

3) розвивати увагу, пам'ять, зв'язне мовлення, дрібну моторику, формувати досвід самоконтролю та виявлення причини помилки;

4)виховувати пізнавальний інтерес та самостійність, якості товариства та взаємодопомоги.

Завдання та види дитячої діяльності поставлені з урахуванням інтеграції освітніх областей та реалізовувалися у "зоні найближчого розвитку" дітей, тобто. з моєю мінімальною допомогою.

Форма проведення та зміст діяльності відповідає виховним та розвиваючим цілям та завданням, які лежать в основі освітньої програми ДНЗ; рівнем розвитку вихованців, їх віковим та індивідуальним особливостям.

Мною використовувалися такі форми організації дітей:

*групова- д/гра "Розклади одяг", "Розстав машинки по порядку та розклади геометричні фігури", пальчикова гімнастика "Відкриваємо магазин", динамічна пауза "Автобус".

* Підгрупа дітей-вправа "Пройди великими і маленькими фігурами".

*Індивідуальна-гра "Знайди своє місце в автобусі", д/гра "Розклади стрічки по довжині", "Збери чайну пару".

Структура і змістом діяльності складається з 3х взаємозалежних елементів.

Перша частина спрямована на мотивацію дітей, спонукання їх до діяльності. У цьому випадку мотивом для дітей стало спілкування з дорослим, можливість отримати схвалення, а також інтерес до спільних справ.

Друга частина будувалася на використанні наступних методів: ігровий, словесний, наочний, практичний, ІКТ.

Діти в результаті порівняння аналізу самостійно узагальнювали результат. Я, використовуючи принцип мінімаксу, намагалася непомітно підводити дітей до цього результату; враховувати індивідуальний темп кожної дитини, стимулюючи тим самим їх уяву, пам'ять, мислення та мовлення. Так виключається навантаження, але результативність не знижується.

В ігровій діяльності особливо помітні відмінності хлопчиків і дівчаток, тому при виконанні вправи "Пройди великими і маленькими фігурами" врахувала гендерний підхід у вихованні дошкільнят.

Особливу увагу приділила розвиваючою предметно- просторової середовищі, її різноманітності і варіативності, т.к. вона має максимально забезпечити можливість і спільного спілкування з дітьми та їх самостійної діяльності. Я користувалася перевагою інтерактивної дошки. Вона дозволила зробити виконання завдань більш привабливим та захоплюючим, посилила мотивацію дітей. Оптимізація рухової активності дозволила зняти психоемоційну напругу.

Третя частина-заключна. У ній було підбито підсумок, як узагальнююча розмова. Навідними питаннями я прагнула не лише закріпити знання дітей про ознаки предметів, а й продовжувати розвивати їхні комунікативні навички, бажання вступати у взаємодію з дорослими та однолітками.

Вважаю, що мені вдалось реалізувати поставлені завдання. Діти із задоволенням виконували запропоновані їм завдання, були уважними та ініціативними. Такий підхід до проведення освітньої діяльності позитивно впливає на пізнавальний, мовленнєвий розвиток моїх вихованців.