Біографії Характеристики Аналіз

Соціальний проект на тему: Твори добро на благо людям. "Твори добро" - соціальний проект у початкових класах Загальні висновки щодо проекту

Урок «Я у світі»

3-А клас

Підготувала вчитель

початкових класів

Рябоконь Н.О.

Тема.Людські чесноти. Людина має творити добро

Мета.Формувати поняття про людські чесноти як гарні риси характеру, які можна розвивати, вдосконалювати вміння, аналізувати свою поведінку, розвивати мовлення учнів, мислення, виховувати прагнення робити добрі справи.

Обладнання:картки для роботи в групах, презентація, відеоролики, паперові серця, поробки дітей «Часи добра», картки «Тайнописи».

Хід уроку:

І. Організаційна частина

Привітання (Слайд)


Дзвінок пролунав, він урок почав.

А ще до нас сонце завітало до класу.

Щоб навчилися мені лише добро творити.

З щирим серцем у цьому світі жити.

(Привітання до гостей)

  • Отож беремо гарний настрій, посмішаємось один одному, мені, гостям і до справи.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

* Поділися своїми думками (Слайд)

Прочитайте слова та доберіть до них антоніми.

Що називають цими словами?(Малю характеру)

Які рисі характеру із запропонованих вам найбільше подобаються?

*Управа-енергізатор «Я вважаю собі…» (Слайд)

(Мета: сприяти самопізнанню та взаємопізнанню учасників)

  • Я прошу підняти праву руку тих, хтопрацьовитий.
  • Я прошу підняти ліву руку тих, хтоніжний.
  • Я прошу нахилити головку вперед тих, хтожадібний.
  • Я прошу нахилити головку праворуч тих, хточуйний.
  • Я прошу підняти дві руки вгору тих, хтосміливий.
  • Я прошу стати тих, хто"лінивий".
  • Я прошу посміхнутися тих, хтощедрий.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

* Управа «Магічний квадрат» (Слайд)

Позитивні риси характеру ще мають іншу назву. Прочитайте букви в магічному квадраті і складіть з них слово.(Чесноти)

* Проблемне запитання

Як ви можете пояснити значення словачесноти?

Звернемося до словничка.(Слайд)

(Чеснота – це позитивна моральна риса в характері людини; доброчесність.)

І V. Повідомлення теми та мети уроку

*Розгадування ребуса (Слайд)

* Квіткаасоціацій

  • А що приходити на думку вам, коли ви чуєте словодоброта, добро?

(З відповідій дітей (учитель викладає квітку.)

  • Дорогі діти! Сьогодні ми говоритимемо про добро, вчитимемося розрізняти, що таке «добре», що таке «погано», аналізувати свої поступки. Ми маємо довести собі і нашим шановним гостям, що вчимося жити добрими людьми.

V. Робота над темою уроку

*Інформаційне повідомлення (Мета: викликати бажання робити хороші, добрі справи.)

Учні

Добро творити на Землі

Людині лише дано.

І навіть діточки малі

Усі знають це давно.

Краса і море доброти

Оточує нас усіх.

Подібним будь до сонця ти,

Щоб зазвучав твій сміх,

Щоб ти освітлював усім шлях,

Як сонце з висоти.

Хай сяє усмішка в очах.

Будь завжди добрим ти.

*Управа «Коло добра»

(Мета: створити позитивну психологічну атмосферу в групі.)

Добро – це, насамперед, щастя всіх людей.Здавна на землі цінували праведне життя – життя чесне, щире, відкрите. Треба утримуватися від поганих вчинків, лихих намірів. Зло, як відомо, довго не забувається і продовжує зло. А від добро помножує добро. Не давайте злу перебороти добро! Щоб люди вас поважали, дружелюбно ставилися до вас, ніколи не забувайте і завжди дотримуйтесь золотого правила вихованості: стався до людей так, як би хотів, щоб люди ставилися до тебе.

Милосердя, доброта завжди були відмінною якістю нашого народу. Давайте візьмемося за руки в групах, відчуємо тепло ладонь, добро, яке випромінює кожен із нас. Побажаємо один одному добра, щастя, здоров'я.

*Перегляд притчі «Про добро»

(Мета: розвивати уміння висловлювати свої почуття, судження; виховувати бажання робити добрі справи.)

Обговорення

  • Які почуття викликала казка?
  • Чому продавець за копійки віддав дівчинці дороге ожерелье?
  • Як ви розумієте слова«Вона заплатила найвищу ціну: віддала все, що мала»?
  • А чого найбільше над усе хотіла зробити для своєї сестри дівчинка?
  • Погано це чи добре?

*Управа «Добра людина винен…» (Мета: збагачувати розуміння суті «добра людина».)

Умов гри. Якщо людина повинна робити те, що називає вчитель, діти хлюпають у ладоні, якщо ні, то нічого не роблять.

Робити комусь зло, якщо цього ніхто не бачить.

Шанувати працю інших людей.

Галасувати, якщо хтось відпочиває.

Зваритись.

Поступатися місцем у транспорті.

Вихвалятися.

Допомагати батькам.

Співчувати другу, якщо в нього щось трапилося.

Захищати слабшого.

Рушити мурашник у лісі.

Радіти успіхам інших.

*Перегляд мультфільму «Про добро»

(Мета: показати, наскільки важливо при вирішенні життєвих проблем керуватися етичними нормами; збагатити досвід етичної поведінки.)

Обговорення

  • На які думки наштовхнув мультфільм?
  • Чи зустрічалися ви колись із подібною ситуацією?
  • Якими були ваші дії?
  • На вашу думку, як вчинити другий чоловік, побачивши третього з щилом?
  • Чому навчає мультфільм? (Не треба на зло відповідати злом. Необхідно намагатися вирішити всі питання по доброму.)

*Фізкультхвилинка. Муз. композиція Барбариків «Що таке доброта?»

*Традиції народу

Гарна звичка – піклуватися про інших. В українських батьківщинах дітей завжди вчили, що кожна людина невіддільна від близьких, від свого роду, сусідів, народу.

В Україні здавна існувала традиція: дівчинка-сирота впліталакоси блакитні стрічки. Кожний, хто мав совість, вважав за свій обов'язок допомогти такій дитині, а також бідним, убогим людям і тим, з ким трапилося лихо.

Ця діяльність людей називається злиттям двох слів:доброі чинити.

Так, це слово доброчинніти.

І в найбільшому горі і в найменшій печалі люди цінують співчуття, коли воно щире. Тому пригадаємо ще один із законів людяності:чужого горя немає.

*Управа «Як вчините якщо…» (Мета: викликати бажання робити добрі справи, захищати, надавати допомогу, не бути байдужими.)

1) Плаче дівчинка:

а) скажете лагідне слово;

б)запитаєте, чому плаче;

в) пройдете повз.

2)Старший хлопчик ображає молодшого:

а)обороніть;

б)спостерігатимете;

в) пройдете повз, ніби не помітили.

3)Маленький котик сидить високо на дереві, нявчить і не може злізти:

а) пройдете повз;

б) полізете на дерево знімати котика;

в) покликаєте на допомогу дорослих.

VІ. Узагальнення та систематизація знань

*Управа-звіт «Часи добра» (Мета: акцентувати увагу дітей на їх чеснотах, формувати впевненість у собі.)

Діти, а чи робите ви добрі справи у своїй житті?

Кожен ученик, готуючись до уроку, підготував звіт у вигляді годинників продобрі справи,які він робив протягом року. Звіти дітей.

*Робота в групах (Мета: вчити дітей конструктивної взаємодії, поважати думки один одного.)

Інтерактивні завдання

1 група- «Шифрувальники»

Пронумеруйте букви алфавіту за порядком їх розташування. Користуючись шифром, запишіть вислов.

22 23 7 21 7 9 11 22 33 10 16 19 4 19 , 27 11 18 11 6 19 2 21 7

(Бережись злого, чини добре)

2 група – «Магічний квадрат»

Знайти в клітинках кроссворда назви кращих людських рис.

Д

Про

Б

Р

Щ

Е

Д

У

А

Т

Про

Про

У

Р

У

Ь

Ч

Ь

І

І

І

Т

Е

Ц

Т

З

Ч

З

З

Ь

А

І

Т

Л

І

Н

Т

Р

З

Ь

І

У

І

З

П

Т

Ь

(Доброта, ввічливість, щедрість, працьовитість, чесність.)

3 група - «Знайди слово»

Виконати дії та відгадати одну з рис доброї людини.

Мо – о + іл +оді – д – е +сіж – ж + ру – у + дю – ю + ді – і + я. (Милосердя)

4 група – «Вузлики»

Щоб прочитати зашифроване слово, необхідно в кожному горизонтальному рядку закреслити однакові літери.

(Любов)

Обговорення

  • Чи легко було працювати разом?
  • Що допомогло вам у спільній праці?

*Управа-енергізатор «Подарунок» (Мета: розвивати здатність виявляти почуття приязні у стосунках з однокласниками, друзями, впевненість у собі.)

Вчитель проситиме подумати, з яким кольором у дітей асоціюється добро, і пропонує обрати необхідного кольору серце. Діти у колі своєї групи дарують одне одному свої серця, промовляючи хороші, добрі слова, побажання.

Обговорення

  • Що ви відчуваєте після виконання вправи?
  • Який у вас настрій?

VII. Підсумок уроку.

Діти, що ми сьогодні намагалися довести собі та нашим гостям?(Вчимося жити добрими людьми і робити добрі справи.)

Які рисі характеру відносяться до чеснот?(Доброзичливі рисі характеру)

*Складання вірша про те, яким треба бути в житті (Слайді)

(Мета: акцентувати увагу дітей на чеснотах; розвивати почуття рімі, збагачувати словарний запас; завершити урок на позитивній емоційній ноті.)

А зараз давайте ми разом складемо вірш про те, яким треба бути в житті, бо всі ми з вами прийшли в цей світ для добра.

Щедро ллє проміння сонце

У твоєї моє ………..(віконце).

Щоб у теплі ми виростали

Й світло людям…….(дарували).

І де б ми в світі не були,

Щоб завжди любов ……..(несли).

Щастя, радість і тепло,

Щоб чудово всім………(було).

У світ прийшли ми: я і ти –

Для любові й …….(доброти).

Будь привітним і прихильним,

Добрим, лагідним і………..(сильним).

Вчись правдою прожити,

Теплим словом вмій………(зігріти).

Вчись завжди допомагати

І людині………(співчувати).

І намагайся так прожити,

Щоб, як сонечко,………(світити).

І в душі завжди неси

Теплий промінь……(доброти)!


* Подарок ученикам «Тайнопис»

Розшифруй тайнопис. Як ти розумієш його зміст?

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа

середня загальноосвітня школа №5 імені О.О.Котова

станиці Шкурінської

«Дорогий добра»

Керівник проекту:

Єрешко С.В.

Учасники проекту:

учні 3 «Б» класу

МБОУ ЗОШ №5

імені А.А.Котова,

батьки

2013 -2014 навчальний рік

1.Пояснювальна записка.

2. Актуальність проекту.

3.Етапи проекту.

а) Проектувальний етап (збір та аналіз інформації з проблеми).

б) Соціальна проба (реалізація проекту).

4. Календарний план реалізації проекту.

5. Загальні висновки щодо проекту.

6. Список використаної літератури.

7.Додатки.

Пояснювальна записка.

Не заспокоюйтеся, не давайте присипляти себе! Поки молоді, сильні, бадьорі, не втомлюйтеся робити ДОБРО!

А.П. Чехів.

Ми живемо у складному світі. Наше суспільство долає політичну, соціальну, економічну та екологічну кризу. Але залишається в суспільстві найстрашніша криза – моральна. Нині у Росії дедалі більше поширюється культ бездуховності і аморальності. Цей культ поширюється різними способами: телевізійними передачами, діями політичних і громадських діячів, поведінкою дорослих тощо. Незважаючи на розмаїтість методів, сутністю їх є нав'язування людині стереотипів агресивної та безжальної поведінки стосовно інших, нехтування моральними нормами заради матеріальної вигоди. Сьогоднішні діти стверджують завтрашній добробут країни, що залежить від доброякісного виховання. Проблема набуття дитиною емоційно-морального досвіду є сьогодні особливо актуальною. Якщо ми будемо сумлінні та добрі, цього достатньо. Все інше додасться. З життя ми самі вибиратимемо, і вбиратимемо в себе все добре і чесне.

Сьогодні сучасний світ довкола мало сприяє природному освоєнню моральних цінностей.

Тим часом, школа – це єдине місце, де дорослі люди можуть допомогти дітям сформувати та засвоїти такі цінності як доброта, чуйність, милосердя. Не слід забувати, що ми, діти, – майбутнє Росії, але від дорослих залежить, яким буде це майбутнє.

Відсутність турботи до ближнього, агресія стосовно братів наших менших, байдужість до того, що відбувається у світі, - стала невід'ємною частиною поведінки підлітків. Дефіцит доброти у соціумі викликав необхідність виховання у молодих людей соціальних почуттів.

Виховати в кожній дитині громадянина та патріота своєї країни, розвинути почуття обов'язку у наданні допомоги нужденним, спонукати до здійснення добрих та корисних вчинків – одне з головних завдань нашого часу. Цей процес починається з ранніх років розвитку дитини та проходить через все свідоме життя людини.

Молодший вік дітей надає великі можливості для формування моральних якостей та позитивних рис особистості. Податливість і відома навіюваність дітей, їх довірливість, схильність до наслідування, авторитет дорослих, створюють сприятливі передумови на формування високоморальної особистості. Основи моральної поведінки закладаються саме у молодшому віці.

Актуальність проекту

Доброта потрібна всім людям-

Нехай більше добрих буде!

Доброта - вона від віку

Прикраса людини!

Провідна ідея проекту . «Я маю зробити все необхідне, щоб кількість добра у світі збільшилася».

Актуальність полягає у відповідності ідеї проекту вимогам сучасного суспільства та державного замовлення на виховання соціально активної особистості.

Соціальний проект «Дорогий добра» сприяє формуванню добра та відповідальності людини.

Головний його напрямок – це надання допомоги всім, хто опинився у важкій життєвій ситуації і потребує спеціальної підтримки та піклування.

Проект покликаний не проходити повз ті, кому важко, ділитися своїм теплом з тими, кому його не вистачає.

Даний проект об'єднає навколо себе дітей та дорослих (учнів, батьків, педагогів) та стане спільною справою.

Добро, гуманізм, милосердя, сенс життя – це цінності, про які можна говорити нескінченно. Є люди, що говорять, а є люди, які роблять! Результати скажуть самі за себе.

Все в наших руках!

В основу проекту покладено:

Залучення до діяльності;

Стимулювання;

Співпраця;

Довіра;

Особистий приклад.

Мета проекту:

Залучення оточуючих до соціально-значущих справ з надання прямої, практичної допомоги ветеранам праці, самотнім пенсіонерам, дітям, які опинилися у важкій життєвій ситуації, сім'ям, які потребують допомоги, дітям-сиротам, а також братам нашим меншим.

Для досягнення вищезгаданої мети проект ставить і послідовно вирішує наступні завдання:

Сприяти придбанню учасниками проекту досвіду причетності, співчуття до чужої біди, милосердя, бути добрішими один до одного, не проходити повз людей, які закликають на допомогу.

Сприяти усвідомленню ними важливості та необхідності їхньої діяльності.

Сприяти розумінню того, що черство душі – найстрашніша хвороба на світі.

Розвивати почуття обов'язку, турботи та поваги до людей, які потребують допомоги.

Виховувати почуття громадянського обов'язку, патріотизму, любові до людей, милосердя.

Учасники проекту:учні 3 «Б» МБОУ ЗОШ №5 станиці Шкуринської, батьки учнів, педагоги школи.

Терміни реалізації:з 01.10.2013р - 01.10.2014р.

Напрямки діяльності:

    "Творчість". Організація свят, концертів, акцій для людей похилого віку з дому для людей похилого віку, конкурси малюнків та творів, виготовлення вітальних листівок.

    "Турбота". Надання реальної допомоги нужденним (малозабезпеченим сім'ям, людям похилого віку, пернатим друзям), організація шефської роботи над дитячим садком.

    "Рука друга". Допомога людям, які потрапили у важку життєву ситуацію.

Очікувані результати

Зростання соціальної та суспільної активності;

Підвищення прагнення спілкування;

Поява людей солідарних, які готові бути причетними до проблем навколишнього життя;

формування зрілої громадянської позиції;

Формування толерантного ставлення до людей старшого покоління, різних поглядів та переконань.

Прогнозую, що учасники цього проекту не сумніватимуться в тому, що потрібно зробити, якщо вони зіткнуться з людиною, якій потрібна допомога. Виховання у самих собі відповідальної толерантної свідомості та поведінки у повсякденному житті – один із головних моїх прогнозів та очікуваних результатів.

Життєздатність проекту (перспективи):

Видимою стане суспільно корисна діяльність учнів школи,

Учні школи стануть активними учасниками громадського життя станиці;

Школярі зможуть показати життєву силу гасла «Разом – ми сила!», продемонструвати, що їхній внесок є ефективним способом вирішення багатьох суспільних (соціальних) проблем.

Етапи проекту

1.Підготовчий етап.

Основна діяльність – соціальне проектування.

      Визначення теми та актуальності проекту.

      Визначення мети та завдань проекту.

      Визначення кола тих, хто потребує допомоги: звернення до адміністрації сільського поселення з метою уточнення списку одиноких людей похилого віку, ветеранів праці, які потребують допомоги; до адміністрації Будинку для літніх людей, дитячого садка для визначення виду допомоги.

1.4 Формування добровольчих команд із класів та координація їх діяльності.

1.5.Розробка перспективного плану справ.

2. Соціальна проба.

2.1. Проведення планових заходів.

2.2. Контроль та оцінка проведення заходів.

23. Аналіз результатів діяльності.

3. Підбиття підсумків (Звіти, презентації, нагородження.)

Проект не потребує додаткових матеріальних витрат.

Календарний план реалізації проекту

«Добрі душі – це сади, добрі думки – це коріння, добрі слова – це квіти, добрі справи – це фрукти, подбайте про свій сад і бережіть його від бур'янів, заповніть його світлом добрих слів та добрих справ».

(ам. поет Генрі Уодсворт Лонгфелло)

Захід

Кількісна група

Терміни

виконання

Відповідальні

Майстер-клас «Журавлик-символ миру та добра»

Навчити виготовляти паперових журавликів.

Учні 1-4 класів

вересень

Єрешко С.В., класні керівники

Книжкова виставка

"Книги, які вчать добру"

вересень

Бібліотекар школи

Акція «Від серця до серця»

Мета – підняти настрій мешканцям станиці.

Вручення журавликів мешканцям станиці, як символу добра та кохання.

Учні 1-4кл

Класні керівники

Акція «Пташине кафе»

Виготовлення годівниць для птахів, розвішування територією станиці та поширення листівок із закликом нагодувати птахів.

уч-ся 1-4 кл.

Класні керівники

Акція «Діти – дітям»

Казкова екологічна вистава для дітей дитячого садка станиці

Учся 4 кл

Єрешко С.В., класний керівник 4 класу

Акція "Зона милосердя"

Мета: допомога людям похилого віку.

Учся 7-11кл

Жовтень листопад

Класні керівники

Акція «Подаруй частинку щастя»

Відвідування з концертом та театральними постановками людей, які проживають у будинку для людей похилого віку

Учся 1-11кл

Класні керівники

Складання «Дерева добрих справ»

Учся 1-7 кл

Класні руки.

Проведення класного годинника на тему проекту:

«Доброта прикрасить світ!» , «Доброта краща за красу»

Учся 1-11кл

Класні руки.

Конкурс малюнків, творів, віршів на тему «Даруйте свою доброту» або «Доброта врятує світ»

Учся 1-11кл

вчителі словесники

Акція «Посилання солдатові»

Зібрати посилки для солдатів, які перебувають на лікуванні у шпиталі м.Ростова-на-Дону

Учні школи, вчителі.

З 20.01-09.02.2014р

Класні руки.

Вечір «Від щирого серця»

Поздоровлення педагогічних працівників, які перебувають на заслуженому відпочинку.

Учні 1-11кл, вчителі

Класні руки.

Виставка дитячих робіт «Добрі руки не знають нудьги»

Вчителі початкових класів та технології

Загальні висновки щодо проекту:

Діяльність, що здійснюється за проектом, після його завершення має продовжуватися.
У процесі реалізації проекту має бути накопичено певний досвід, виявлено певні недоліки. Це становитиме основу для подальшої роботи.
Здійснення проекту має зустріти позитивний соціальний резонанс: учасники цього проекту вже не будуть сумніватися в тому, що потрібно зробити, якщо вони зіткнуться з людиною, якій потрібна посильна допомога. Учасники продовжать розвивати добровольчі ініціативи за рахунок розширення числа партнерів активної соціальної взаємодії.

Список використаної литературы:

    Крилова Н. Шкільне самоврядування перед вибором шляху // Народна освіта. - 2002. - №7.

    Курбатова О. В. Прогнозування, проектування та моделювання соціальної реальності. Соціальна робота: Навчальний посібник – Ростов н/Д, 2003р.

    Лутошкін О.М. Як вести за собою. Старшокласникам про засади організаторської роботи. - М., 1998.

    Мальковська Т.М. Соціальна активність старшокласників. - М., 1996.

    Пахомов В.П. "Молодь облаштовує Росію", Москва - Самара: Видавництво "НТЦ", 2002. -120с.

    Прутченков А. С. Соціальне проектування у виховній роботі школи // Виховання школярів. - 2001. - № 9-10; 2002 - № 1-5.

Додаток 1

Експрес-анкетування в рамках

соціального проекту

Респондентам буде запропоновано такі питання:

    Які добрі справи ви зробили цього навчального року?

    Що ви розумієте під словами "добро", "людяність"?

    Чи легко бути людяним?

    Чи вважаєте себе здатними зробити безкорисливий вчинок?

Додаток 2

Листівка

Увага! Увага! Увага!

Ми, учні школи, звертаємось до всіх мешканців станиці!

У зимову холоднечу людина рятується від холоду у теплому будинку. А маленьким та беззахисним птахам приходиться дуже і дуже нелегко. Вони страждають від холоду та голоду. Але чому ми, люди, так байдуже дивимося на голодних пташок? Адже їм так легко допомогти! Трохи зерна та крихти хліба – порятунок пернатих друзів.

Нагодуйте птахів взимку,

Нехай з усіх кінців

До вас злетяться, як додому,

Зграйки на ганок.

Додаток3

Акція «Пташине кафе»

(розподіл території станиці за зонами)

Клас

Територія

Початкові класи

Територія школи

Територія будинку для літніх людей

Територія дитячого садка

Дитячий дім творчості

Будинок культури

Пошта, храм, усі найближчі магазини

Адміністрація с/п

Директор МБОУ ЗОШ №5

Ім'я А.А.Котова В.І.Алійник

Актуальність та важливість даної проблеми для району
«ХОЧЕШ БУТИ ЩАСЛИВИМ -
ВИВЧИСЬ СПРАВУ СПІВАТИ »
І.С. Тургенєв

У наші дні тема милосердя потроху починає губитися серед інших тем, які здаються більш актуальними. Існуючий ритм життя, що змушує забути про все на світі, окрім своїх проблем, відсутність людського спілкування, яке замінили бездушні комп'ютери та Інтернет, призводить до того, що батьки зайняті своїми проблемами, а діти надані самі собі. У результаті серед підлітків посилився нігілізм, демонстративна поведінка, що викликає по відношенню до дорослих, стали виявлятися жорстокість і агресивність по відношенню до оточуючих. Тому треба навчити дітей бути милосердними, вміти співчувати та цінувати такі людські якості, як доброта, дружба, людяність. Необхідно навчити їх простому людському спілкуванню, спілкуванню одне з одним. Та й самі ми, діти, останнім часом почали усвідомлювати, що найгострішим дефіцитом стали людське тепло та турбота про ближнього, і саме тому ми частіше почали звертатися до слів: милосердя та добросердечність, чуйність та співчуття.
Актуальність проекту полягає в тому, що в суспільстві, де ми з вами живемо, відбуваються зміни. На перше місце виходять ринкові відносини, знецінюються такі якості, як патріотизм, чесність, порядність. Розмірковуючи про це на початку навчального року, ми дійшли висновку, що все-таки найголовніше в людині – це те, що робить її найвище і всіх – це добро та милосердя, які є основою основ.
Чим більше ми зробимо добрих діл, тим більше нам віддасться і залишиться майбутньому поколінню. Добрі справи треба робити не лише за себе, а й за «хлопця», який не розуміє цих простих речей. Тож роботи у нас із вами, друзі, багато!
Наш соціальний проект спрямований на формування моральних якостей, без яких будь-яка людина не може розвиватися гармонійно.
Ми (а саме волонтерський загін «Веst») хочемо і маємо відігравати активну роль у суспільстві та бути його повноправними учасниками, самодостатніми та соціально орієнтованими. Ми хочемо змінити наше суспільство, насамперед, змінившись самі.
При написанні проекту та складанні плану заходів враховувалися деякі статистичні дані:
У МКУ «Орлівський дитячий будинок» живуть та навчаються 27 вихованців різного віку;
Групу денного перебування КЦСОН Сюмсинського району відвідують 10 осіб віком від 7 до 15 років;
Інваліди, ветерани, пенсіонери, учасники трудового фронту, (всього 82 особи, що живуть у с. Сюмсі) які потребують будь-якої допомоги;
В Інтернаті Сюмсинської школи проживає 10 людей.
Сюмсинський Будинок дитячої творчості відвідують гуртки хлопці з початкових класів:
1 клас – 94 особи;
2 клас – 89 осіб;
3 клас – 64 особи;
4 клас – 66 осіб.

У 2014 році нами було написано та реалізовано соціальний проект «Я в безпеці». Основною метою була – профілактика пожежної безпеки серед дітей та підлітків Сюмсинського району. Відмінності між цим і нинішнім немає. Обидва проекти актуальні, затребувані та потрібні як для суспільства, так і для себе самого.

Географія.
Удмуртська Республіка, Сюмсинський район, с. Сюмсі.

Ціль
Формування почуттів милосердя, чуйності, співчуття, доброго ставлення до людей, шляхом залучення їх до соціально-значущих справ з надання прямої, практичної допомоги

Завдання
1.Розвиток мотивації до соціально-активної діяльності;
2. Виховувати в учнів почуття громадянського обов'язку, патріотизму;
3.Формувати вміння адаптуватися у соціокультурному просторі, розвиваючи морально-вольові якості;
4. Виховувати почуття відповідальності за кожен свій вчинок по відношенню до людей, які потребують допомоги.

Цільова аудиторія
вихованці дитячих садків Сюмсинського району (6-7 років),
гуртківці Сюмсинського Будинку дитячої творчості (7-13 років),
діти групи денного перебування КЦСОН с.Сюмсі (8-12 років),
вихованці Орловського дитячого будинку (14-16 років),
вихованці Сюмсинського інтернату;
мешканці с. Сюмсі;
пенсіонери, ветерани;
діти з обмеженими можливостями

Механізм реалізації

Перший етап – проектний
Ціль першого етапу: підготовка над проектом, вибір проблеми, розробка плану заходів. При проблемно-орієнтованому аналізі ситуації провели соціологічне опитування учнів старших класів (додаток № 1). Після ретельного аналізу опитування нами було виявлено пріоритетну проблему: добровільна, благодійна допомога людям, які потребують допомоги. Тому реалізацією та вирішенням цієї проблеми стали займатися ми, волонтерський загін «Веst» (створений на базі Будинку дитячої творчості у 2012 р.), що складається з учнів 8, 9 10-х класів.
Ознайомившись із розробкою, метою та завданнями проекту, нами було складено план роботи, розподілено обов'язки між один одним для подальшої успішної реалізації проекту. При розподілі обов'язків враховувалося бажання кожного з нас, наші індивідуальні можливості та здібності, рівень підготовленості.
Також було чітко сформульовано обов'язки між нами:
- відкрито обговорювати питання щодо проекту з усіма членами волонтерського загону, включаючи нашого керівника;
- висувати свої інноваційні ідеї та пропозиції;
- брати участь у зборах добровольців;
- демонструвати свою відданість добровільній справі;
- прагнути виконати поставлені завдання кожного заходу;
- завершувати призначені заходи вчасно та успішно;
- робити свій особистий внесок у вирішення існуючих проблем.
Ми розуміли, що за допомогою добровольчої роботи ми набудемо корисних навичок та вмінь для подальшої адаптації в суспільстві. Зможемо мати можливість проявити себе, заявити про свою життєву позицію, знайти своє місце в мікро та макросоціумі, висловити своє внутрішнє «Я».
Завдяки активній, відповідальній участі в житті інших, незнайомих людей, готовності допомогти оточуючим і бути потрібними їм ми самі зможемо переконатися в особистому зростанні себе як добровольця.
Особистісне зростання – це моральний, соціальний та психічний розвиток, завдяки яким стаєш людиною з великої літери – Людиною, що мислить масштабно. Як відомо, масштаб людини дорівнює масштабу його справи. Саме тому ми, не замислюючись, за першим покликом серця і душі завжди готові на добрі справи, вчинки, дії, які вимірюють масштаб виконаного завдання. У ході дискусій та обговорень ми визначилися з якими структурами органів державної та місцевої влади нам доведеться співпрацювати. Для реалізації цього проекту було намічено такі форми та методи діяльності учнів: акції; лекції; бесіди; повідомлення, творчі завдання; дискусії; проведення тематичних уроків; самостійна та групова робота; семінари, ділова та рольова гра; прибирання села, пришкільної території.

Другий етап – практичний
Мета цього етапу: реалізація проекту через різні акції, заходи.
Соціальний проект «Поділись своєю добротою» складається із трьох основних напрямків:
1. «Чистота та природа рідних місць»;
2. «Радість»;
3. «Милосердя».
1 напрям
«Чистота та природа рідних місць»

Мета: допомога у вирішенні екологічних проблем, формування екологічної поведінки, що забезпечує збереження на Землі природи та людини, формування патріотичних почуттів дітей на основі ознайомлення з природою села.

Акція "Наше чисте село".
Ціль: благоустрій села Сюмсі.
Для здійснення акції «Наше чисте село» наш загін щороку (навесні та восени) бере активну участь у благоустрої свого рідного села. Розбившись на кілька груп, одягнувши рукавички та марлеві пов'язки, взявши до рук мішки, ми очищаємо територію від сміття. Також саджаємо дерева, розбиваємо клумби, упорядковуємо територію Будинку дитячої творчості, побіливши при цьому фундамент.
Благоустрій села став традиційною та важливою справою для нас.

Акція «Природа рідних місць»
З метою реалізації цієї акції з дошкільнятами дитячого садка «Берізка» с. Сюмсі були проведені пізнавальні бесіди, подорожі уявним лісом, сюжетно-рольові ігри, екологічні, ігри-драматизації. Хлопці із задоволенням переглянули відеоролик «Моя мала Батьківщина-Сюмсі».

2 напрям
«Радість»

Ціль: організація дозвілля, свята для вихованців дитячого будинку, шкіл-інтернатів, дошкільних закладів, групи денного перебування КЦСОН, учнів початкових класів.

Акція «Дорога до доброти»
Мета: формування уявлень про доброту, кохання, співпереживання, формування поважного ставлення до людей.
Ця акція присвячена доброті. Для вихованців дошкільних закладів Сюмсинського району та дітей із групи денного перебування КЦСОН с. Сюмсі добровольці показали театралізовані вистави, уроки доброти, провели бесіди, конкурси малюнків та просто грали. Також роздавали після заходу солодкі призи, медалі, смайли із зображенням сонечка, одержуючи натомість їх радісні особи, посмішки на обличчі та бажання, щоб ми прийшли до них ще раз.

Акція «День героїв Росії»
Мета: добровольці роздають мешканцям населених пунктів листівки у вигляді солдатських (фронтових) листів-трикутників з інформацією про Героїв на честь якого названо місце, а також про його подвиг.
Невеликими групами (по 5-10 осіб) добровольці збиралися у центрі с. Сюмсі, також на вулицях, названих на честь Героїв Радянського Союзу та Героїв Росії. Волонтери роздавали перехожим листівки у вигляді солдатських (фронтових) листів-трикутників з інформацією про Героїв на честь якого названо місце, а також про його подвиг. Листівки виготовлялися на звичайному принтері та складалися у вигляді трикутника.

Акція «Веселі вечори»
Мета: проведення тематичних, профілактичних бесід, організація ігор та дозвілля.
Раз на місяць увечері ми відвідуємо шкільний інтернат, щоб провести для хлопців пізнавальний, профілактичний чи розважальний захід, пограти в ігри та просто поспілкуватися. А хлопців із дитячого будинку запрошуємо до себе до будинку дитячої творчості, чи самі їдемо до них, бо вони перебувають в іншому населеному пункті, щоб провести рольову гру чи просто організувати їхнє дозвілля.

Акція «Зміна»
Ціль: організація ігор під час зміни на заняттях Будинку дитячої творчості.
Під час зміни у будинку дитячої творчості добровольці організують рухливі ігри для хлопців та дівчат. Це сприяє активному відпочинку вихованців, допомагає їм успішніше опановувати великий обсяг знань, покращує успішність. При емоційних ігрових діях у гравців збуджуються ті нервові центри, які під час занять на гуртках перебували у загальмованому стані. Таке перемикання роботи нервових центрів дає можливість вихованцям краще відпочити і легше сприймати навчальний матеріал на наступному уроці.

Акція «Лист солдату»
Ціль: напередодні 23 лютого привітати військовослужбовців.
Всім військовослужбовцям-землякам напередодні святкування Дня захисника Вітчизни надсилаються листи зі словами привітаннями, напутності та подяки, за службу у лавах у Збройних силах Російської Федерації.
В даний час листи це рідкість, а коли ти захищаєш Вітчизну і в метушні днів отримуєш звістки з малої Батьківщини, особливо приємно знати, що ти потрібен району і що на тебе чекають!

Акція «Велика Перемога»
Мета: формування патріотичних почуттів дітей з урахуванням ознайомлення з бойовими традиціями земляків.
У ході пізнавальних, тематичних розмов, занять-подорожей, ігор, розширити знання дітей дошкільного віку про сторінки Вітчизняної війни, пробудити інтерес до воєнної історії.

3 напрям
«Милосердя»

Мета: надання допомоги людям з обмеженими можливостями, пенсіонерам, ветеранам та людям, які потрапили у важку життєву ситуацію.

Акція «Дорогою добра»
Мета: продаж квитків на благодійний концерт, та збір коштів для лікування дітей з обмеженими можливостями.
Щорічно добровольці продають квитки на благодійний концерт «Дорогою добра», щоб зібрані кошти пішли на лікування дітей з обмеженими можливостями.

Акція «Допомога ветеранам»
Мета: надання допомоги по господарству одиноким людям похилого віку.
Добровольці надають допомогу у укладанні дров, прибирання території, миття вікон, купівлі продуктів. Після цього хлопців часто на знак подяки пригощають цукерками.

Акція «Теплі ручки»
Мета: збір теплих речей, які потребують людей.
Зібрані речі (шапки, шарфи, рукавиці, печатки) передаються до установ соціального захисту населення.

Акція «М'яке серце»
Мета: соціальна підтримка дітей, які опинилися у скрутній життєвій ситуації, та дітей-інвалідів, та створення умов для розвитку творчих здібностей, ігрової діяльності дітей, які опинилися у скрутній життєвій ситуації, та дітей-інвалідів.
Протягом місяця проводився збір м'яких іграшок (або розвиваючі ігри, конструктори, мозаїка, пазли) супровідний лист або листівка, додана до іграшки і містить слова підтримки на адресу дітей, які перебувають у скрутній життєвій ситуації. Усі іграшки передані у відділення соціальної допомоги сім'ї та дітям та профілактики бездоглядності при КЦСОН Сюмсинський.

Третій етап – узагальнюючий.
Ціль: створення банку даних (пакет діагностик, методичних розробок, розробка нових програм) для більш ефективної роботи та вдосконалення проекту. Для узагальнення виконаної роботи потрібний, безумовно, аналіз отриманих даних та моніторинг проведених заходів та акцій.
Добровольча благодійна діяльність існувала, існує і існуватиме на Землі за всіх часів.

Ризики
1. Нестача фінансового забезпечення та матеріально-технічної бази.
2. Проблеми у залученні цільової аудиторії до заходів проекту через завантаженість підлітків у навчальному закладі.
3. Проблема аудиторії на підготовку до мероприятий.
4. Пасивність деяких підлітків.

Команда була поділена на 3 групи, кожна група виконувала свої функціональні обов'язки:
1 група - соціологічне опитування серед учнів старших класів про їхнє ставлення до добровольчої діяльності;
2 група – збір інформації статистичних даних у державних установах та вивчення матеріалів ЗМІ з цієї проблеми;
3 група – взаємодія з компетентними фахівцями, які згодом стали соціальними партнерами проектами.

Партнерами у нашій благородній справі стали:
Сектор у справах молоді Сюмсинського району
Управління освіти,
Благодійний фонд «Ера милосердя»,
Районний Будинок культури,
Сільська адміністрація;
Центр зайнятості населення;
Комплексний центр соціального обслуговування населення.

Очікувані результати
Після закінчення діяльності у рамках проекту передбачається, що від учасників проекту виходитиме ініціатива щодо його продовження за рахунок розширення числа партнерів активної соціальної взаємодії. За рахунок того, що учасники проекту не тільки усвідомлюють у процесі діяльності його соціальну значимість, а й зрозуміють, що ті творчі вміння та здібності, які вони мають, приносять реальну користь людям, які її потребують.
Ми прогнозуємо підвищення рівня свідомої поведінки та дотримання соціальних правил поведінки у суспільстві; розвиток почуття громадянського обов'язку, патріотизму, відповідальності за кожен свій вчинок по відношенню до людей, які потребують допомоги.
Одним із результатів ми припускаємо і розширення числа соціальних партнерів.
Прогнозуємо, що учасники цього проекту не сумніватимуться у тому, що потрібно зробити, якщо вони зіткнуться з людиною, якій потрібна посильна допомога. Виховання у самих собі відповідальної толерантної свідомості та поведінки у повсякденному житті – один із головних наших прогнозів та очікуваних результатів.

Подальша реалізація проекту.
Соціальний проект «Поділись своєю добротою» реалізовано. Але деякі акції ми проводимо щорічно протягом кількох років. Ми не зупинимося на досягнутому, розроблятимемо, доопрацьовуватимемо і реалізовуватимемо інші проекти. А цей проект викладемо у себе в групі Волонтери Сюмсинського району "Best"

Соціальний, практико-орієнтований, груповий, довгостроковий

"ТВОРИ ДОБРО"

Розробник проекту:

вихователь Салієва Є. А.

м. Реутів, 2015 р.

Пояснювальна записка……………………………………………………...3

Візитна картка проекту………………………………………………….5

План (схема) реалізації проекту…………………………………………..6

Висновки. Заключение…………………………………………………….…10

Список використаної литературы……………………………………...11

Додатки…………………………………………………………………12

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Якщо дитину вчать добру, в результаті буде добро,

вчать злу - в результаті буде зло -

бо дитина не народжується готовою людиною,

людиною його треба зробити! "

В. А. Сухомлинський.

У казках добро, після запеклої боротьби, всюди перемагає зло. А насправді частіше все закінчується навпаки і люди з болем поступово позбавляються щеплених ним у дитинстві за допомогою казок ілюзій. Останнім часом ми часто чуємо по радіо та телебаченню про пограбування, розбої та інші правопорушення, які скоюють не лише дорослі, а й діти. Мене почало хвилювати питання: "Що змушує дітей робити такі вчинки? Як вирішити цю проблему?" Думаю, що це питання хвилює не лише мене. У нашому суспільстві перестали відбуватися прості добрі вчинки, люди стали злими і жорстокими і кожен живе тільки у своєму маленькому світі, де немає місце іншим, які потребують доброти та ласки. Наше завдання, як освітян, закласти добрий фундамент моральності ще в дошкільному віці, коли характер дитини ще формується.

Мета проекту: Виховання в дітей віком позитивних якостей характеру, сприяння згуртуванню колективу, мотивування дітей скоєння добрих вчинків, добрих справ на благо інших людей.

Для досягнення мети було поставлено такізавдання:

1. Через метод «Дошка ідей» та шляхом опитування визначити для себе чи батьки та діти нашої групи уявлення про поняття "добро" і яку роль воно для них відіграє.

2. Залучити батьків до виховного процесу з цієї проблеми.

3. Формувати в дітей віком позитивне ставлення всім людям.

4. Поглиблювати уявлення дітей про доброту, як про цінну, невід'ємну якість людини.

5. Заохочувати дітей робити добрі вчинки.

Форми реалізації проекту:

Безпосередньо освітня діяльність;

Ігри;

Бесіди;

Читання художньої літератури;

Перегляд мультфільму, презентації. Прослуховування пісень про дружбу, добро;

Праця (взаємодопомога).

Передбачуваний результат:

Діти, батьки, педагоги завжди користуються формами словесної ввічливості;

Діти вміють аналізувати свої вчинки та вчинки літературних героїв;

Діти вміють регулювати свою поведінку відповідно до соціальних норм;

Діти вміють налагоджувати дружні стосунки з однолітками;

Перехід моральних навичок у звичку (вміння стримуватися у конфліктах, поступатися, підкорятися правилам).

ВІЗИТНА КАРТКА ПРОЕКТУ

ПЛАН (СХЕМА) РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

    Робота з дітьми

1

Освітня область - «Фізичний розвиток:

Музична зарядка «Доброта»,

Рухлива гра «Якщо тобі подобається…»

4-5 років

Салієва Є. А.

протягом усього проекту

2

Освітня область – «Пізнавальний розвиток»:

Розповідь – обговорення «Що таке доброта? »,

Перегляд серії мультфільмів «Пригоди кота Леопольда»,

Підсумкове інтегроване заняття «У світі доброти»

4-5 років

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

3

4

Освітня область – «Мовленнєвий розвиток»:

Розмова «Добрим бути приємнішим, ніж злим»,

Читання художньої літератури:

    А. Барто «Вовка – добра душа»;

    І. Лебедєв «Добрі справи»;

    В. Сутєєв «Мішок яблук»;

    В. Данко «добре мишеня»,

Завчання віршів про доброту.

Освітня область –

«Соціально – комунікативний розвиток»:

Фестиваль добрих справ:

    інсценування казки «Ріпка»

для першої молодшої групи;

    шефство над тваринами живого куточка;

    фотогалерея «Наші добрі справи»;

    акція «Подаруй іграшку»;

    чергування групи;

    виготовлення подарунків ветеранам ВВВ до ювілею перемоги;

    акція "Город";

    виготовлення подарунків мамам до Дня Матері;

    концерт для матері.

4-5 років

4-5 років

Салієва Є. А.

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

протягом

всього проекту

5

Освітня область –

«Художньо – естетичний розвиток»:

Виготовлення подарунків ветеранам ВВВ,

Виготовлення подарунків мамам до Дня Матері,

Виготовлення добрих сердець для гостей підсумкового відкритого заняття «Світ доброти»,

Прослуховування музичних творів на тему «Доброта»,

Заучування музичної зарядки «Доброта»

4-5 років

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

Ігрова діяльність:

Пальчикові гімнастики:

    "Капуста";

    "Родина";

    «Сорока-білобока»,

Сюжетно-рольові ігри

Дидактичні ігри:

    "Добре погано";

    «Оціни вчинок»;

    «Ввічливо-неввічливо»;

    «Доскажи слівце»;

    "Школа ввічливості".

4-5 років

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

    Робота з батьками

1

Дошка ідей: «Доброта»

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

2

Консультації для батьків:

    «Якщо дитина не вітається…»;

    «Як навчити дитину не перебивати дорослих»;

    «Вчимо дитину спілкуватися».

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

3

Пам'ятка для батьків:

    «Як допомогти дитині бути ввічливою»;

    "Поговоримо про доброту".

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

4

Розмови з батьками:

    «Виховуємо добротою»;

    «Ввічлива дитина»;

    "Домашні доручення".

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

5

Організація фотогалереї «Наші добрі справи».

Салієва Є. А.

протягом

всього проекту

6

Виготовлення декорацій та костюмів для інсценування казки

Батьківський комітет

протягом

всього проекту

ВИСНОВКИ. ВИСНОВОК

Діти дізналися про поняття «доброта», навчилися виявляти співчуття, співчуття, милосердя, чуйність. З'явилося бажання робити добро, допомагати ближнім. У групі зміцнилися дружні стосунки між дітьми, утворилася доброзичлива атмосфера. Також діти відчули почуття радості при прояві добра. Підвищилася компетентність батьків у питаннях виховання моральної особистості, підбору та читання художньої літератури.

Перспективи:

1. Продовжувати роботу з формування морально-етичних умінь та навичок;

2. Заохочувати дітей до подальшого прояву щирої і безкорисливої ​​доброти, а також добрих вчинків.

3. Знайти собі однодумців у нашій справі та продовжувати цю роботу з усім дитячим садком

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Дорогою добра: Концепція та програма соціально-комунікативного розвитку та соціального виховання дошкільнят / Л.В. Коломійченка. – М., ТЦ СФЕРА, 2015. – 160 с.

2. Дорогою добра. Заняття для дітей 3-5 років із соціально-комунікативного розвитку та соціального виховання / Л.В. Коломійченка. – М., ТЦ СФЕРА, 2015. – 176 с.

3. П'ятак С. В. Росту культурним: для дітей 4-5 років/С. В. П'ятак, Н. А. Царікова. - 2-ге вид., Випр. та перероб. - М.: Ескімо, 2014. - 144 с. мул.

4. Технологічний супровід соціального виховання дітей дошкільного віку: матеріали крайового семінару / за ред. Ю.С. Григор'євої, Л.В. Коломійченка; Пермь. держ. гуманіт.-пед. ун-т. – Перм, 2015. – 84 с.

ДОДАТКИ

ДОДАТОК 1

Конспект заняття з розвитку мови для дітей середньої групи дитячого садка

Тема: «У світі доброти»

Ціль:

Формування уявлень дітей про доброту, як про цінну, невід'ємну якість людини.
Удосконалення комунікативних навичок (уміння вислуховувати товариша, щиро висловлювати свою думку, виявляти доброзичливість), навичок культурного спілкування з однолітками, слідуючи мовному етикету, спонукати до осмислення загальнолюдських цінностей.

Матеріали:

Просо, зламана іграшка, порвана книга, брудна чашка.

Хід заняття:

Діти відзначають свій настрій за допомогою прищіпок на вибраному сонечку – настрої.

Звучить пісня Фунтика «Доброта».

Вихователь:

Діти, про що співається у цій пісні? (Про доброту)

А що таке доброта?

Відповіді дітей:

Сідайте діти, будь ласка, на стільці. Сьогодні на занятті піде розмова про доброту. Давайте хором повторимо і уважно вслухаємось у це слово-доброта. У давнину, як розповідають книги, це слово вимовляли м'яко – доброта. Діти подумайте і скажіть, про кого чи про що можна сказати «добрий»?

Відповіді дітей:

Про людину, вчинок, шлях, зустріч і т.д.

Вихователь:

Добра людина, значить вона ще яка?

Діти:

Уважний, дбайливий, не жадібний, лагідний.

Вихователь:

А якщо людина недобра, вона яка?

Діти:

Злий, грубий, жадібний.

Вихователь:

А яких добрих героїв казок ви знаєте?

Відповіді д етей:

Вихователь:

Згадаймо хто з цих героїв мультфільму злий, а хто добрий.

(Вихованець викладає картинки із зображенням кота Леопольда та мишей)

Вихователь:

Як можна визначити, хто добрий, а хто злий?

Відповіді дітей:

Послухайте пісні та визначте до якого з героїв вони підходять і чому.

(Виховник включає фрагменти пісень «Ломати, трощити, і рвати на частини» та «Якщо добрий ти»)

Хлопці доброту можна не лише почути, а й побачити. Наприклад, побачити у вчинках, почуттях людини. Згадайте, будь ласка, свої добрі вчинки та розкажіть нам.
Відповіді дітей.

Вихователь:

У мене на столі лежать фотографії наших хлопців, на яких вони роблять добрі вчинки. Ось тільки я ніяк не можу розібратися, які добрі вчинки вони тут роблять. Допоможіть мені, будь ласка, розібратись.

Діти:

(Розглядають фотографії та пояснюють вихователю які добрі вчинки роблять їхні друзі)

Молодці хлопці! Тепер трохи пограємось, допоможемо мамі з приготуванням салату.

Пальчикова гра «Капуста»

Вихователь:

Хлопці, дивіться, як тут багато різних предметів- ​​пшоно, зламана іграшка, порвана книга, брудна чаша. Скажіть, які добрі вчинки можна зробити з їхньою допомогою?

Діти:

Пшоном нагодувати пташок, іграшку відремонтувати, книгу підклеїти, брудну чашку вимити.

Підсумок заняття:

Вихователь:

Дітки, ви сьогодні добре постаралися, дізналися про дивовижну людську якість-доброту. Давайте міцно візьмемося за руки і подаруємо одне одному добро, посміхнемося.

Діти, якщо у вас змінився настрій після нашого заняття, ви можете перенести вашу прищіпку на інше сонечко.

ДОДАТОК 2

Проект «Твори добро»:

Тема: Людина повинна творити добро.

Ціль: розширити уявлення учнів про поняття «доброта», поглибити знання про доброту як цінність і якість людини, розвивати здібності та вміння виявляти доброту, акцентуючи увагу на проявах її як якості людини у повсякденному житті.

Розвивати мову уч-ся, мислення, пам'ять.

Сприяти вихованню в дітях добрих людських взаємин, чуйності та милосердя до оточуючих, один до одного.

Дати дітям відчути, що добро – це радість для оточуючих і самого себе, прагнення бачити добре в людях і виявляти доброту щодо них.

Обладнання:тематичні іл-ції, «Дерево Добрих справ», серця, прислів'я про добро, «Квітка Доброти», квіти на кожну дитину, аудіозапис пісні «Доброта».

Хід уроку

І. Організація класу.

Довгоочікуваний дзвінок,

Починається урок.

Розум і серце в роботу вклади,

Кожної секунди у праці дорожчі.

Гуляти сьогодні ніколи:

Ми зайняті іншим

Прийшли сьогодні гості до нас

І ми їх здивуємо

Наш веселий 3-А клас

Вам покаже все зараз:

Те, чого досягли ми,

Знаходячись давно в дорозі.

А зараз, хлопці, зручніше сідайте

Не шуміть, не крутіться,

І уважно читайте,

А запитаю вас – відповідайте

Вам зрозуміла умова?

Учні: Так

Вчитель Це чути нам приємно.

Я на вас сподіваюся, друзі!

Ми гарний дружній клас.

Все вийде у нас

ІІ. Актуалізація опорних знань

Сьогодні ми з вами поговоримо про важливу, потрібну якість, без якої людина не може називатися людиною.

Для цього ми пограємось у гру.

Правильно, це доброта.

Слово це серйозне,

Головне, важливе.

Те, що означає воно,

Дуже потрібне для кожного.

У ньому турбота і ласка,

Тепло та кохання.

У ньому прагнення

На допомогу прийти знову і знову.

Ця якість у серці у багатьох живе

І про біль інших забути не дає.

І воно важливіше за обличчя краси.

Здогадалися, що це?

Серце Доброта.

ІІІ Повідомлення теми уро доа.

Про яку якість йтиметься?

Так, сьогодні ми говоритимемо про доброту

ІV Вивчення нового матеріалу

Створимо собі сонце, запалимо його промені . Щоб спілкування нашому класі було доброзичливим, повторимо закони класу (діти на променях сонця читають закони)

1. Радості. Геть нудьгу, хай будуть посмішки на обличчях.

2.Краси. Будь гарний сам і бережи красу навколо.

3.Доброти. Будь чуйним і уважним до людей.

4. Працьовитості. Працюй сам і поважай працю інших людей.

5. Дружби. Хочеш мати друга – будь їм.

6. Чистоти. Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.

7. Поваги. Якщо хочеш, щоб тебе шанували, шануй інших.

8. Відповідальності. Кожен має відповідати за свої вчинки.

Нехай промені цього сонця зігрівають ваші серця та створюють атмосферу доброго взаємини.

Життя людині дається лише один раз і потрібно її прожити так, щоб не було розчарувань від прожитого дня, місяця, року. Кожен із нас хоче бути щасливим. Народна мудрість говорить "Щастя досягає той, хто прагне зробити щасливим інших". Якщо хочеш, щоб люди до тебе добре ставилися, значить ти сам маєш ставитися до них добре. Сьогодні ми постараємося розібратися з вами в тому, які ж якості має виховувати в собі людина, щоб стати щасливою і змінити світ на краще. Як ви вважаєте, щоб до нас добре ставилися, які якості ми маємо у собі виховати? (Відповіді учнів: любити працю, бути чесною, допомагати старшим, бути сильним, милосердним, добрим, уважним…)

Якості, які ви перерахували, прикрашають будь-яку людину, бо доброта творить чудеса. Доброта слабких робить сильними, сильних великодушними, а весь світ чистішим і яскравішим. Саме тому найціннішим у людині є добре серце та добрі вчинки.

що ж кожне слово несе певну інформацію.Розшифруйте, будь ласка, це слово .

Підберіть слова на кожну літеру цього, що означає добрі вчинки.

Д– добродушний, добрий, довірливий

Про– відкритий, чуйний

Б– благодійний, благодійний, благородний

Р– рішучий, радісний

Про- відповідальний

Т- Толерантний, терплячий, зворушливий

А- Активний

1.КВІТКА ДОБРОТИ

Тепер наша квітка доброти розквітне, і ми дізнаємося, як називають …

Того, хто бажає всім тільки добра…? (доброзичливий)

Про добру, м'яку за характером і незлобиву людину говорять …. (добродушний)

Про людину пристойну, гідну схвалення, порядну говорять ….. (добропорядний)

Той, хто має добре серце, називаємо …. (добросердечний)

Про людину старанну, яка чесно виконує свої зобов'язання та обов'язки, говорять …. (сумлінний)

Той, хто відрізняється гарною поведінкою, гарною вдачею, називаємо … (доброрівний)

Про людину високоморальну, яка виявляє чесноту, говоримо …. (доброчинний)

3.Робота з прислів'ями

4.Притча про доброту- А зараз послухайте притчу і спробуйте відповісти на запитання: чому вона нас вчить?

Ранок був дуже холодний. Хлопчик, який продавав газети, дуже змерз, і з голоду в нього не було сил. Йому потрібно було продавати газети, тому що необхідно було заробляти на проїзд автобусом до школи, тому що в його селищі не було старших класів.

Хлопчик був настільки голодним, що набрався сміливості і вирішив підійти до найближчого будинку і попросити їжі. Коли йому відчинили двері, йому стало ніяково, і він попросив тільки попити.

Жінка, яка відчинила йому двері, зрозуміла, глянувши на хлопчика, що він голодний. Вона винесла йому молоко у великій склянці. Коли хлопчик випив усе молоко, він спитав:

Скільки мені потрібно заплатити за молоко?

Нічого, – жінка з усмішкою на обличчі йому відповіла, – мене вчили з дитинства не брати гроші за добрі справи.

Я молитимуся за Вас, - тихо прошепотів хлопчик.

Він відчув себе повним сил, коли він відійшов від дому, і віра його стала сильнішою. Він зрозумів, що Бог завжди допомагає стражденним і приходить на допомогу у найважчий момент.

Пройшло багато років і все довкола змінилося. Та молода жінка вже стала старенькою і її здолала тяжка хвороба. Лікарі, які були у тому селищі, не могли їй допомогти. Її перевели до міської лікарні. Все одно діагноз ніхто не міг поставити. І тому викликали доктора медичних наук.

Як тільки лікар дізнався звідки ця жінка, він відразу пішов оглядати цю жінку. То був той самий хлопчик, який підробляв, продаючи газети.

Він дізнався про цю жінку і робив усе можливе і неможливе, щоб їй допомогти.

Лікування зайняло багато часу та зусиль від лікаря, але, зрештою, хвороба залишила стареньку.

Після лікування лікар сказав, щоб рахунок за лікування спочатку було надано йому.

Коли він отримав рахунок, він написав щось внизу рахунку і тільки тоді розпорядився, щоб рахунок передали жінці.

Жінка чекала, коли їй прийде рахунок за її лікування та розуміла, що воно обійдеться їй дуже дорого і, можливо, їй доведеться продати все своє майно

Коли їй принесли рахунок, вона молилася Богу. Вона почала пильно дивитися на рахунок із кругленькими цифрами і побачила внизу рахунку напис: «Рахунок повністю оплачений за одну склянку молока» та підпис лікаря.

Жінка розплакалася і відразу згадала голодного хлопчика і склянку молока, яку вона йому винесла.

Мораль.

Носіть у серцях любов і доброту і даруйте її людям, що оточують Вас. Так, світ може здатися, на перший погляд, жорстоким та нещадним. Але це лише на перший погляд. Якщо Ви несете у світ щиро добро та любов, то Ви отримуєте від світу в десятки разів більше.

5.Робота з підручником (с.77)

Дістається недешево

Щастя важких доріг.

Що ти зробив гарного,

Чим ти допоміг людям?

Цим заходом виміряться

Усі земні праці,

Може, виростив деревце

Чи очистив ставки?

Може, будуєш ракету?

Гідростанцію? Будинок?

Зігріваєш планету

Своєю мирною працею?

Чи під сніговим порошком

Життя рятуєш кому?

Робити людям гарне –

Добре самому

Про які свої добрі справи ви можете розповісти?

6.Вправа «Душевні образи серця»

7.ДЕРЕВО ДОБРИХ СПРАВ

7. Рефлексія «Квіткова галявина доброти»

А.П.Чехов звернувся до вас, молодого покоління, з такими словами: «Поки молоді, сильні та бадьорі, не втомлюйтеся робити добро!»

Добрі серця-це сади.

Добрі слова-це коріння.

Добрі думки-квіти.

Добрі справи-плоди.

Якими якостями, на вашу думку, має мати людина, про яку можна сказати, що вона добра?

(Діти виходять із квітками, які вони приготували заздалегідь. У центрі квіток написані слова, що позначають якості доброї людини. Діти прикріплюють свої квіти.

Яка чудова вийшла квіткова галявина! На ній розквітли необхідні людські риси. Це милосердя, співчуття, працьовитість, безкорисливість, співчуття, подяка, повага, ніжність, скромність.

Дбайте про свій сад, не дозволяйте йому заростати бур'янами, наповнюйте його сонячним світлом, добрими словами та справами! Поспішайте робити добро!

V. Підсумок уроку .

Про яку людську якість ми говорили на уроці?