Біографії Характеристики Аналіз

Носів "Огородники". Н.Носов «Огородники Носів урок літературного читання

«Н.Носов» – У білому сарафані Стояла на галявині. Виховувати повагу до чужої праці. Словникова робота. ВЧИТИ ГРАМОТНОГО, ВИРАЗУВАЛЬНОГО ЧИТАННЯ. Летіли синиці, Сіли на косиці. _У яку пору року описує поет березу? _ Як виглядають дерева взимку? Н. Носов "На гірці". Вчити уважно слухати читання та осмислювати прочитане.

«Носові оповідання» - «Фантазери». Гвинтик і Шпунтік. А виродок стоїть на палиці, з бородою з мочалки. Вгадай розповідь, відгадавши загадки. Самоцвіт. «Моє перше оповідання для дітей». Трилогія. 100-річчя МИКОЛА НОСОВА. "Якщо ви думаєте, що смішні розповіді писати легко і просто, ви помиляєтеся". Анотація. А я раніше літати вмів! - Ану, полети! – Зараз не можу: розучився.

«Носів Огородники» - Поспішаєш – людей насмішиш. Яке з прислів'їв підходить до оповідання? Прочитати розповідь. «Живий капелюх». Микола Миколайович Носов. "Фантазери". Одні навчаються на досвіді інших, інші на своїх помилках. 1) Прочитати розповідь. Рекомендації: прочитайте інші розповіді Н. Н. Носова. Терпіння і труд все перетруть. "Огородники".

«Носів урок» - Тести з розповідей Н. Носова. Кросворд. Читаємо Н. Н. Носова. Творчість Н.Н.Носова. Шукай друга, а знайдеш – береги. Прислів'я. Не кидай товариша у біді. Одного разу обдуриш - іншого разу не повірять. Робив справу, гуляй сміливо. Справі час, а потіха - година. Друг перевіряється у біді. Тест.

«Письменник Носів» – 100 років від дня народження. То посміхаємося, то сміємося, то регочем – та так, що, мабуть, у сусідній кімнаті чути». «Поступово я зрозумів, що писати для дітей – найкраща робота. Шлях до літератури. Микола НОСОВ. (1908–1976). Багато чого бачив, багато знав і вмів. І поваги. «Чого тільки я не встигав тоді!».

"Носів Лялька" - Ми народ Ванек-встанек. Контузія. Розповідь. Виразно прочитати, авторе? Хто є головними героями оповідання? Ми встаємо так серйозно. Нас давили, пластали Стільки різних чобіт! Підібрати до ілюстрації текст із твору. Син Олексій. Використовуючи тренажер, покажіть елементи першої реанімаційної допомоги.

Тема: «Огородники (1ч.)» Микола Носов

Цілі:

  • Ознайомити учнів із новим твором; продовжувати працювати над технікою читання; вчити відповідати на запитання прочитаного, знаходити відповіді на запитання в тексті; розширювати словниковий запас учнів.
  • Виховувати інтерес до предмета.

Обладнання:

  • Презентація
  • Картки зі словами для словникової роботи

Хід уроку:

  1. Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок і ми починаємо урок читання. Перевірте, щоб у вас на партах лежали підручники, пенали та щоденники.

  1. Артикуляційна гімнастика.

Молодці! Ви добре виконали всі вправи і тепер ми можемо продовжити працювати далі.

  1. Перевірка домашнього завдання.

А почнемо ми з вами із перевірки домашнього завдання.

Що вам було поставлено на сьогодні?

Про кого цей твір?

  • Читання учнями ланцюжком «Селянські діти».

Розкажіть, як селянські діти проводили літній день.

Прочитайте, що спостерігав хлопчик у полі.

Молодці!

  1. Вступна розмова.

Сьогодні на уроці ми познайомимося із творчістю чудового письменника Носовим Миколою Миколайовичем (слайд 1). Це письменник, який написав багато смішних розповідей про дітей. Одне з його оповідань ми читатимемо сьогодні на уроці. Називається він «Огородники»

Словникова робота.

У цьому оповіданні вам зустрінуться слова, яких ви, можливо, не знаєте.

1.Бригада- це група людей, що складається з двох або більше людей.

2.Прапор - певного кольору (або кольорів), укріплене на держаку полотнище з написами. (Слайд 2,3).

  1. Читання твору вчителем.

Я зараз прочитаю розповідь, ви уважно послухайте і потім дайте відповідь на запитання «Що мали зробити хлопці?»

Читання оповідання та з'ясування першого враження.

Молодці, хлопці. Бачу, ви всі уважно слухали оповідання.

  1. Фізмінутка.

Раз - підвестися, підтягнутися
Два - зігнутися, розігнутися
Три - у долоні три бавовни, головою три кивки.
На чотири - ноги ширші.
П'ять – руками помахати
Шість – за стіл тихенько сісти.

  1. Читання твору учнями.

Відкрийте підручники на сторінці 178. Прочитайте розповідь «Огородники (1ч.)» самостійно.

Молодці! А тепер давайте прочитаємо його усі разом. Я називатиму учня, який читатиме, а решта мають уважно стежити.

  1. Аналіз прочитаного твору.

Як звали головних героїв?

Яке змагання організували хлопці та дівчата?

Чим Мишка не сподобалася їхня ділянка?

Як працював Ведмедик? Знайдіть у тексті.

  1. Фізхвилинка для очей.

Ми з вами багато читали і наші очі трохи втомилися. Давайте дамо відпочити і зробимо їм гімнастику.

Очі бачать все навколо,

Обведу ними коло.

Оком бачити все дано-

Де вікно, а де кіно.

Обведу я ними коло,

Подивлюся на світ навколо.

  1. Дидактична вправа «Продовж».

Хлопці, а зараз ми з вами пограємось. Я читатиму вам початок пропозиції, а ви повинні будете знайти її і дочитати до кінця.

Тема:Н. Н. Носов «Огородники»

Цілі:Удосконалення техніки читання (правильність, швидкість, усвідомленість, виразність); розширення словникового запасу дітей, уміння чітко та повно відповідати на поставлені питання;

формування основ літературної освіти, розширення читацького кругозору; виховувати поняття про працьовитість та їхнє ставлення до праці;

закріпити інтерес до творчості Н. Носова – майстра

гумористичного жанру у дитячій літературі.

Обладнання:виставка малюнків за твором К. Паустовського, виставка творчості Н. Носова (до 100-річчя народження), портрети

К. Паустовського та Н. Носова; книги Н. Носова "Тук-тук", квітка ромашка.

Цитата: «...Усі герої Носова «як живі», які фантазія, їхні вчинки і навіть витівки вчать читачів добру, благородству»

С. Михалков

Хід уроку:

I. Організаційний момент

    Цілі та завдання нашого уроку літературного читання (на листочку).

II. Перевірка будинку. завдання.

Ми з вами перестали вивчати чудовий твір К. Паустовського.

Це - «Кошик з ялиновими шишками» (показ портрета)

А зараз звернемося до нашої виставки. Чий це малюнок? Скажіть, який момент зображений на цьому малюнку? (Відповіді дітей)

ІІІ. Заключна розмова.

    До кого можна віднести слова «Чарівник і великий музикант» (К. Паустовського та Е. Грига)

    А чому? (А. Григ – пробуджує в нас чисті та добрі почуття музикою, а К. Паустовський словами)

    Як на вашу думку, чи любив К. Паустовський музику?

    Якими словами це можна довести? (Читання цитати: «Всі герої Носова «як живі», а їхня фантазія, їхні вчинки і навіть витівки вчать читачів добру, благородству»)

С. Михалков)

IV. Ознайомлення з виставкою.

    Перед вами виставка про життя та діяльність Н. Носова. Вона присвячена 100-річчю від дня народження письменника.

    А зараз подивимося, як ви знаєте твори Н. Носова. (Три команди 1 ряд, 2 ряд та 3 ряд). У вас конверти, в них розкладені картки зі словами – складіть із них назви творів письменника.

1 ряд - "Фантазери", "Мішкіна каша"

2 ряд - «Заплатка», «Живий капелюх»

3 ряд - «Клякса», «Федіна задача».

    Хто вже готовий? (Читаємо, що вийшло)

    Усі твори, які ви назвали, містяться ось у цій книзі (показ книги)

V. Розмова.

    Який характер мають оповідання М. Носова. Які вони? (Веселі, смішні, забавні, цікаві, прикольні, загадкові, пізнавальні).

    Хто головні герої його творів? (звичайні хлопчики та дівчата)

    А якими якостями наділив письменник своїх героїв?

VI. Робота з ромашкою.

(Перед вами пелюстки ромашки, напишіть на кожному одне з головних на ваш погляд якостей, без якого не могли обійтися герої Носова)

Діти записують та прикріплюють до дошки пелюстки.

(Доброта, ощадливість, вміння дружити, активність, любов до праці, винахідливість, працьовитість, чесність, допитливість, ввічливість).

    Всі ці якості дуже важливі, але ввічливість – одна з найважливіших якостей вихованої людини.

    Всі ці якості мають герої оповідань Н. Н. Носова. Навіть у наші дні можна зустріти таких самих витівників, фантазерів, городників.

VII. Оголошення теми уроку.

а) Сьогодні ми з вами познайомимося ще з одним оповіданням Н. Носова «Огородники», працюватимемо з першою частиною.

б) Словникова робота. (на дошці словник)

    Табір. Що таке табір? Яку пору року їздять у табір? Чим діти займаються у таборі? (Але не лише діти в таборі відпочивають, вони займаються трудовими справами: прибирання території, а підготовка до різних заходів – це теж праця)

    Вожатий, ватажок, водити. По ряду однокорінних слів. Скажіть хто ж такий вожатий? (Людина, яка була заводилою)

    Бригади. Значення цього слова ми дізнаємося у тлумачному словнику. (Це група осіб, які виконують певну ділянку роботи. /франц. слово/

VIII. Первинне читання І частини с. 79 - 83

а) Вчитель – учні.

Сіли як слухачі. Я читаю текст, хтось продовжуватиме.

IX. Гудіння читання.

Перегляньте I частину та дайте відповідь на запитання: Хто розповідає історію про городників? (герої чи автор)

        А чому ви так думаєте? Доведіть словами з тексту. (Ми приїхали до табору)

        Ведмедик який: хвалькуватий, скромний, працьовитий?

        А вам зустрічалися такі Ведмедики?

        А на кого кричав Мишко? За що він образився?

        Яку пораду ми можемо дати Мишкові? (вибери прислів'я)

    Конкурс «Я – диктор»

Уявіть собі, що ви вступили до школи юних дикторів. Диктор - працівник радіо та телебачення. Виберіть уривок з оповідання, що сподобався, і прочитайте всьому класу правильно і виразно. Будь ласка, мікрофон.

    Домашнє завдання на дошці стор. 79-83, питання 7,8

    Підсумок уроку.

З творчістю якогось письменника ми познайомилися?

Яка головна якість оповідання Н. Носова «Огородники»? (працелюбність)

    Оцінка. Дякую всім. Дякую.

30.01.2017 23:57

Технологічна карта уроку літературного читання 4 клас Н.Носов "Огородники", презентація до уроку, тест з перевірки д/з за твором К. Паустовського "Кошик з ялиновими шишками"


"Тест"

тест на 7 - 10 хвилин уроку

    Як звали дівчинку? _______

а) терпіння б) впевненості в) сміливості

а) тиждень б) більше місяців) три дні

тест на 7 - 10 хвилин уроку

Тест «Кошик з ялиновими шишками»

    Кого зустрів у лісі Едвард Гріг?

а) дочка лісника б) дочка рибалки в) дочка мисливця

    Яка пора року описується в оповіданні, коли Гріг зустрів дівчинку? ___________

    Як звали дівчинку? _______

    Чому забажав вчитися Гріг дівчинці?

а) терпіння б) впевненості в) сміливості

    Скільки часу писав Гріг для Дагні музику?

а) тиждень б) більше місяців) три дні

    У якій країні відбувалися події? _______________

    На якому інструменті грав Гріг? ______________

    Про яку іграшку говорила дівчинка?

а) про ляльку б) про ведмедика в) про заводний паровозик

    Який подарунок дістала Дагні на 18-річчя?

_________________________________________________________________________________

    Як описує Паустовський дівчинку? ______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Перегляд вмісту документа
«Технологічна карта уроку Носів»

Технологічна карта уроку

Предмет : літературне читання

Клас : 4 б

Дата : 30.11.16

Програма УМК «Гармонія»

Тема урока: Н. Носов «Огородники»

Тип уроку : Урок відкриття нових знань.

Цілі і завдання

Освітня:

Ознайомити із твором Н Носова; створити умови на формування навички правильного, усвідомленого, побіжного читання; формувати пошуковий спосіб читання, виявляти причинно-наслідкові зв'язки подій, визначати та формулювати особисте ставлення до персонажів.

Розвиваюча:

Сприяти розвитку усного мовлення, пізнавального інтересу, розвитку відтворюючої уяви, творчого мислення; розширювати словниковий запас.

Виховна:

Виховувати почуття доброти, сили волі, завзяття у досягненні соєвої мети.

Формовані вміння

Предметні вміння

Формувати навичку читання, насамперед виразність. Вдосконалити пошуковий спосіб читання. Формувати відтворюючу уяву. Визначати емоційний характер твору. Виявляти та характеризувати оповідача. Визначати особисте ставлення до персонажів. Характеризувати персонажів. Виявляти причинно-наслідкові зв'язки. Виявляти ідею твору. Співвідносити прислів'я з прочитаним твором. Виділяти епізод. Розділяти текст на смислові частини. Виділяти елементи розвитку. Складати план. Ілюструвати прочитане (словесно). Читати за ролями. Складати словесний діафільм. Створювати висловлювання як продовження прочитаного. Створювати текст на тему.

УУД:

Особистісні:Формувати морально-етичні орієнтири. Розвивати здатність до моральної оцінки. Розвивати емпатію. Розвивати здатність до емоційно-особистісної децентрації.

Регулятивні:Приймати та виконувати поставлене навчальне завдання. Планувати свою діяльність. Формувати здатність до самоаналізу, самооцінки

Пізнавальні:Орієнтуватися у тексті твору. Визначатиме головне. Аналізувати твір для визначення його емоційного характеру. Аналізувати твір із метою характеристики персонажів. Аналізувати твір для виявлення причинно-наслідкових зв'язків. Аналізувати твір визначення його ідеї. Аналізувати твір із метою виділення елементів розвитку дії. Синтезувати прочитане. Порівнювати твори (художнє та пізнавальне).

Комунікативні:Вступати в спілкування, висловлювати свою точку зору, слухати іншого, дотримуватися правил спілкування. Створювати висловлювання як продовження прочитаного. Створювати текст на тему.

Форми роботи учнів: фронтальна, індивідуальна

Обладнання: комп'ютер, мультимедійний проектор

Хід уроку

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учня

УУД, що формуються

I . Організаційний момент. Самовизначення до діяльності

Емоційний настрій.

Сьогодні на уроці багато гостей, а гості – це завжди радість, це добрий настрій.

Я сподіваюся, що радість спілкування, душевне тепло, розуміння пануватимуть на нашому уроці.

Привітають усмішкою гостей, бажають один одному подумки удачі і тихо сідають за парти.

Регулятивні УУД

II . Перевірка домашнього завдання

Над яким твором ви працювали вдома?

Перевірку виконання д/з ми проведемо у формі тесту. (Роздає тести)

Розповідь К.Паустовського «Кошик з ялиновими шишками»

Працюють за тестами

Регулятивні УУД

Слухають, доповнюють,

уточнюють висловлені

Комунікативні УУД

Актуалізація знань та фіксація скрути у діяльності

Починаємо урок літературне читання. Я пропоную вам скласти синквейн до слова УРОК

Мотивація

Свій урок ми розпочинаємо у незвичайному місці, де нас привітно зустрічають мудреці, які всі знають про людське життя.

Якось передсвітанною часом ТРИ мудреці схилилися наді мною, І я запитала їх, піднявши повіки:

Що головне, скажіть у людині?

Звичайно, розум -перший мені відповів.

З ним кожен шлях і правильний і світлий.

Дякую, що просвітив мене. Я вклонилася, голову схиляючи.

Другий відповів:

- Воляна шляху, Який потрібно з гордістю пройти, Щоб гідно добігти кінця. Я вклонилася до пояса мудрецю.

Та ні, не те, - захвилювався третій. - Послухайте, що він суворо відповів: (пауза)…

Що ж вважав головним у людині третій мудрець?

Повернімося до цього питання наприкінці уроку.

Цікавий, корисний

Вчимося, читаємо, переказуємо

Вчитель дає нові знання

(Діти висловлюють свої варіанти)

Особистісні УУД

Формуємо мотивацію до навчання та цілеспрямованої пізнавальної діяльності.

Комунікативні УУД

Оформляти свої думки у усній формі.

Пізнавальні УУД

III . Постановка навчального завдання

Раніше багато дітей об'єднувалися в піонерські загони. Піонери, щоб їх відрізняли від інших дітей, мали червоні краватки. Влітку ті, хто хотів, виїжджали до піонерських таборів. Оскільки діти носили горде звання «піонер», що означає «перший», то вони не лише відпочивали в таборі, а й працювали. Загони змагалися між собою – хто краще та швидше виконає поставлене перед ними завдання. Про життя у піонерському таборі ми й прочитаємо в оповіданні Миколи Миколайовича Носова «Огородники».

Повідомлення про творчість письменника.

З твором якогось письменника ми познайомимося сьогодні на уроці?

презентація.

Слухають вчителі

Підготовлені діти повідомляють про творчість Носова, показують презентацію

Регулятивні УУД

приймають навчальне завдання та дотримуються інструкції вчителя; розуміють важливість планування своєї діяльності.

Комунікативні УУДРозвиваємо вміння слухати та розуміти мову інших.

Оформляти свої думки у усній формі.

IV . Знайомство з текстом

1. Читання оповідання по – ланцюжку.

2. Обговорення прочитаного, перечитування та робота з текстом

-Яким ви уявляєте собі оповідача?

- Розкажи про те, яким був Мишко?

– Що заважало хлопчикам успішно виконувати завдання?

-Чи добре вчинили хлопчики, вирішивши працювати вночі? Чому?

- Хіба це погано, що хлопчики, замість відпочивати, вирішили працювати ще й уночі? Чи не характеризує їх як трудівників?

Читають текст оповідання

Відповідають на запитання

Регулятивні УУД

Працювати із підручником, знаходити потрібну інформацію.

Комунікативні УУД

Пізнавальні УУД

Робити висновки внаслідок спільної роботи класу та вчителя.

Знаходити відповіді на запитання у тексті

V . Первинне закріплення у зовнішній промові

Робота з питань та завдань підручника.

1. Вибіркове читання завдання 5 стор.

2. Запитання 6-7

Знаходять у тексті епізод: «Дійшли до пня…»

Відповідають на запитання, чи співвідносять прислів'я до тексту

Пізнавальні УУД

Знаходити відповіді на запитання щодо ілюстрацій; знаходити відповіді на запитання у завданні.

Особистісні УУД

Розвиваємо вміння висловлювати своє ставлення до героїв, висловлювати емоції.

Оцінювати вчинки відповідно до певної ситуації.

VI . Застосування знань та умінь у новій ситуації

Робота в ТПО стор. 88 Завдання 1.

Виберіть та підкресліть потрібні слова

Яка ще ця розповідь? Напишіть.

Вибирають відповідні слова: повчальний, кумедний.

VII . Рефлексія діяльності (Підбиття підсумків)

Повернемося на галявину до мудреців. Що відповів третій мудрець?

Невелика моя про це повість,

Але головне у людини – совість .

Про що змусив нас задуматися ця розповідь? Для чого письменник створив його?

Будь-яке буває у житті, можна й оступитися. Але треба вміти знайти сили, виправити свою помилку.

Які слова могли бути результатом нашої роботи?

Ви сьогодні були справжніми читачами, ви зуміли відкрити секрет автора та розкрили ідею твору.

Завершіть речення…

Ця розповідь змусила подумати про те, які ми.

    Сьогодні я дізнався…

    Було цікаво…

    Було важко…

    Урок дав мені для життя.

Особистісні УУД

Порівнювати самооцінку своєї діяльності з оцінкою вчителя.

Оцінювати вчинки відповідно до певної ситуації

Комунікативні УУД

Вміти формулювати власну думку та позицію

VIII . Інструктаж виконання домашнього завдання.

Відкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання: стор. 84 – 95 читати, завдання № 8-9, ТПО стор. 88 – 89

Записують завдання у щоденники

Перегляд вмісту презентації
«Презентація учня»

Життя та творчість Миколи Миколайовича Носова

Підготувала учениця 4 «Б» класу

Месропян Ганна


Микола Миколайович Носов 1908 - 1976


Народився Микола Носов

у Києві в Україні.


Шкільні роки

  • Захоплення шкільних років були різноманітні: музика, співи, аматорський театр, твір для рукописного журналу «Ікс», а також хімія, шахи, радіо, електроніка, фотографія.
  • Пізніше Носов продавав газети, був чорноробом, землекопом, косарем, візником колод.

Як я став дитячим письменником?

«Дитячим письменником я став тому, що коли я виріс, мені взагалі захотілося стати письменником. А стати письменником мені захотілося тому, що в мене було цікаве життя, і я мав про що розповісти людям. »


Перша розповідь

Як і багато знаменитих письменників, Микола Носов спочатку складав казки та розповіді просто так – для свого маленького синочка.

А потім одне своє оповідання, він називався «Вигадники», він відніс до журналу «Мурзилка».

Розповідь надрукували.

Це було 1938 року.


Ці книги написав Микола Носов:

"Тук-тук-тук" (1945)

«Сходинки», «Веселі оповідання» (1947)

«Весела сімейка» (1949) «Щоденник Колі Синіцина» (1950)

«Вітя Малєєв у школі та вдома» (1950) Книга отримала Державну премію СРСР

«Пригоди Незнайки та його друзів» (1953) «Незнайка у Сонячному місті» (1958)

«Незнайко на Місяці» (1964) За трилогію про Незнайка Носов отримав премію ім. Н.К.Крупської

«Пригоди Толі Клюквіна» (1961)

«Повість про мого друга Ігоря» (1971)

«Таємниця на дні колодязя» (1977)




Тема: «Огородники» Микола Носов(1 частина)

Цілі:

    Ознайомити учнів із новим твором; продовжувати працювати над технікою читання; вчити відповідати на запитання прочитаного, знаходити відповіді на запитання в тексті; розширювати словниковий запас учнів.

    Виховувати інтерес до предмета.

Обладнання:

    Презентація

    Картки зі словами для словникової роботи

Хід уроку:

    Організаційний момент.

Продзвенів дзвінок і ми починаємо урок читання. Перевірте, щоб у вас на партах лежали підручники, пенали та щоденники.

    Артикуляційна гімнастика.

Але перш ніж починати читати давайте зробимо зарядку для того, щоб красиво і правильно читати. («Збірник», «Трубочка», «Маляр», «Смачне варення», «Кінька», «Покарати неслухняну мову»).

Молодці! Ви добре виконали всі вправи і тепер ми можемо продовжити працювати далі.

    Перевірка домашнього завдання.

А почнемо ми з вами із перевірки домашнього завдання.

Що вам було поставлено на сьогодні?

Про кого цей твір?

    Читання учнями ланцюжком «Селянські діти».

Розкажіть, як селянські діти проводили літній день.

Прочитайте, що спостерігав хлопчик у полі.

Молодці!

    Вступна розмова.

Сьогодні на уроці ми познайомимося із творчістю чудового письменника Носовим Миколою Миколайовичем (слайд 1). Це письменник, який написав багато смішних розповідей про дітей. Одне з його оповідань ми читатимемо сьогодні на уроці. Називається він «Огородники»

Словникова робота.

У цьому оповіданні вам зустрінуться слова, яких ви, можливо, не знаєте.

1.Бригада- це група людей, що складається з двох або більше людей.

2.Прапор - певного кольору (або кольорів), укріплене на держаку полотнище з написами. (Слайд 2,3).

    Читання твору вчителем .

Я зараз прочитаю розповідь, ви уважно послухайте і потім дайте відповідь на запитання «Що мали зробити хлопці?»

Читання оповідання та з'ясування першого враження.

Молодці, хлопці. Бачу, ви всі уважно слухали оповідання.

    Фізмінутка.

Раз - підвестися, підтягнутися
Два - зігнутися, розігнутися
Три - у долоні три бавовни, головою три кивки.
На чотири - ноги ширші.
П'ять – руками помахати
Шість – за стіл тихенько сісти.

    Читання твору учнями.

Відкрийте підручники на сторінці 178. Прочитайте розповідь «Огородники (1ч.)» самостійно.

Молодці! А тепер давайте прочитаємо його усі разом. Я називатиму учня, який читатиме, а решта мають уважно стежити.

    Аналіз прочитаного твору.

Як звали головних героїв?

Яке змагання організували хлопці та дівчата?

Чим Мишка не сподобалася їхня ділянка?

Як працював Ведмедик? Знайдіть у тексті.

    Фізхвилинка для очей.

Ми з вами багато читали і наші очі трохи втомилися. Давайте дамо відпочити і зробимо їм гімнастику.

Очі бачать все навколо,

Обведу ними коло.

Оком бачити все дано-

Де вікно, а де кіно.

Обведу я ними коло,

Подивлюся на світ навколо.

    Дидактична вправа «Продовж».

Хлопці, а зараз ми з вами пограємось. Я читатиму вам початок пропозиції, а ви повинні будете знайти її і дочитати до кінця.

Молодці! Ви дуже уважні.

    Підсумок уроку.

Подивіться на ілюстрацію на стор. 180. До якого місця оповідання вона належить? Прочитайте.

    Домашнє завдання.

Відкрийте свої щоденники та запишіть домашнє завдання стор.178-180 (прочитати).

    Оцінка роботи учнів під час уроку.