Біографії Характеристики Аналіз

Тематичний тиждень у ДОП підготовча група: "Куточок планети, де ми живемо". Конспект заняття у підготовчій групі з фгос

ВІДКРИТО ЗАНЯТТЯ ДЛЯ СТАРШОЇ ГРУПИ «ЗЕМЛЯ, ТАМ ДЕ МИ З ТОБОЮ ЖИВЕМ».

Програмний зміст.

Інтеграція освітніх галузей: «Пізнання» (формування цілісної картини світу); "Фізична культура"; "Комунікація"; «Соціалізація», «Читання художньої літератури».

Мета: розширювати уявлення, що Земля – спільний будиноквсіх людей і всіх живих істот, що мешкають поруч із людиною;

Формувати прагнення берегти свій спільний будинок як умову збереження життя людства та всіх природних мешканців;

Закріплювати поняття, що ми – люди – є частиною природи, що для зростання живих об'єктів необхідно те саме: вода, сонце, повітря;

Виховувати відповідальне та дбайливе ставлення до навколишнього світу, рідної природи.

Попередня робота: розгляд ілюстрацій з альбому «Бережи живе», дидактичні ігри, загадування загадок, заучування прислів'їв, читання художньої літератури про природу.

Матеріали та обладнання: диск з музикою В. С. Висоцького, кульки, символічні зображення (людина, тварини, риби, птахи, комахи, рослини, сонце, повітря, вода, карта світу, глобус, вірші, загадки,

Словникова робота: глобус, планета Земля, заповідник, суша, сонце, вода, жива та нежива природа.

1. Вступна частина.

Грає музика В. С. Висоцького «Пісня про землю».

Діти входять у зал і стають у півколо. Вихователь вітає гостей на відкриття заняття та читає разом із дітьми вірші про Землю.

Лісів і річок чимало, їх багато на Землі, Вони кохання та щастя подарують один тобі. Вони очистять повітря і спрагу вгамують, І в спекотний літній полудень від спеки захистять.

Ліси ти бережи і не рубай так дарма. І знай, що вся Земля – мати на всіх одна. Прекрасніше не знайти ніде такої гармонії. Одна лише у Всесвіті – і немає іншої такої!

П: Хлопці давайте разом з вами вирушимо у світ природи. На нашій землі є жива та нежива природа. Як ви вважаєте, що належить до живої природи?

Д: Це тварини, риби, птахи, комахи, рослини.

П: А до неживої природи?

Д: Це те, що створюється людиною.

В. А зараз ми з вами пограємось у гру, гра-вікторина «Жива і нежива природа».

П: Кожна людина має свій будинок, як і тварин, птахів, комах, квітів і дерев. А як можна назвати наш спільний будинок?

Наш спільний будинок – це планета Земля, яка обертається навколо сонця (вихователь бере в руки глобус). Що це таке?

Д: Це глобус.

Глобус – це макет нашої планети Земля. Глобус придумали та зробили люди. Дивлячись на нього, ми можемо багато дізнатися про нашу планету: наприклад, якої форми Земля?

Д: Вона кругла, схожа на кулю.

Питання: Які кольори є на нашій планеті?

Д: Коричневим, світло-коричневим, жовтим, зеленим, синім, білим.

П: А що означає кожен колір?

Синій - це океани, моря; зелений – це рослинність (дерева, луки, поля); коричневий чи світло-коричневий – це суша (пустелі, Чорнозем'я); білий – сніги, льодовики.

З: Наша планета найкрасивіша з усіх планет. Які ще планети ви знаєте? (Виховник показує слайд планет).

Д: Венера, Марс, Юпітер і т.д.

В: На цих планетах немає життя, тому що немає повітря та води. Земля – це спільний чудовий будинок для всіх людей, звірів та птахів.

2. Основна частина

В: Природа має важливе значення у житті кожної людини. Адже, крім краси та чудового настрою, вона дає людині те, без чого життя неможливе. А що саме – вам підкажуть загадки:

Не вогонь, а боляче палить.

Не пекар, а пече.

Д: Сонце

П: Чи може людина прожити без сонячного світлата тепла?

П: Чому?

Відповіді дітей.

Розминка «Нехай завжди буде сонце»

Наступна загадка:

Через ніс проходить у груди

І зворотний прямує.

Він – невидимий, та все ж

Без нього прожити не можемо.

Діти. Повітря

З: А без повітря можемо ми прожити?

П: Чому?

Діти: Повітря потрібне для дихання, людина може прожити кілька днів без їжі, без води, а ось без повітря вона може прожити лише кілька хвилин.

Гра: «Надуємо кульку повітрям».

Дихальна розминка: «Вдих – видих».

Наступна загадка:

Мене п'ють, мене ллють,

Усім я потрібна, хто я така?

П: Правильно, вода, для всіх сьогодні така звичайна та звична. Чи зможемо ми прожити без води? Чому?

Відповіді дітей.

Досвід з водою: «Тоне, не тоне», «Різнокольорова вода»

В: Без води неможливе існування всього живого:

Всюди, де біжить вода

Цвіте земля, цвіте країна…

Ось, що дає природа всьому живому життя: повітря, сонце, воду. Сьогодні навколо свіже повітрясвітить сонце, зажурчать струмки.

П: Як ви вважаєте, чи зможе людина жити одна на Землі, без тварин, птахів, комах, рослин, дерев? Звичайно, ні. Людина живе у природі, від природи залежить її життя. А як ви вважаєте, хлопці, від людини залежить краса природи?

Д: Залежить, тому що люди садять ліси, оберігають тварин, годують птахів, очищають річки тощо.

П: А чи завжди людина допомагає природі? Чи може він занапастити природу? Як?

Д: Людина забруднює річки, вирубує ліси, відловлює тварин, птахів, рибу, забруднює повітря тощо.

П: Люди можуть примножити природу, а можуть погубити решту. В історії людства зустрічається багато прикладів, коли людина не враховуючи закони природи, завдавала величезної шкоди тваринному та рослинному світу. Але людина може виправляти свої помилки, і нашій країні створилися заповідники. Що таке заповідник? Це місце, де трави, квіти, ягоди, гриби, дерева, птахи, риби охороняються державою. Місце, де природа має право жити за законом. Це острівці порятунку природи від людини. Це наше багатство, яким кожен може пишатися. Але ми повинні не забувати про те, що не тільки в заповіднику ми зберігаємо красу і життя всьому живому, а й у всьому світі та на всій землі.

В: Людина на Землі – найрозумніша і найсильніша істота і всі свої знання та вміння має відправити на охорону та захист природи на нашій планеті.

Діти читають вірші:

Дивлюся на глобус – куля земна,

І раптом зітхнув він як живий,

І шепочуть мені материки:

«Ти бережи нас, береги! ».

У тривозі гаю та ліси,

Роса на травах як сльоза,

І тихо просять джерела:

«Ти бережи нас, береги! ».

Зупинив олень свій біг:

«Будь людиною, людина.

В тебе ми віримо - не збрехні,

Ти бережи нас, бережи! »

Дивлюся на глобус - земна куля,

Такий прекрасний та рідний,

І шепочуть губи: «Збережу!

«Я збережу вас, збережу!

З: Щоб зберегти нашу планету Земля, треба бути розумним і добрим. А зараз, давайте ще раз згадаємо як прекрасна та улюблена наша Земля. (Показ слайду про Землю)

О: Ось і добігла кінця наше заняття, дякую за увагу.

Можливо, це вас зацікавить:

  1. Хід НОД: Діти, подивіться, у нас сьогодні дуже багато гостей. Всі вони такі гарні, з добрими очима прийшли подивитися на вас. Давайте привітаємось з ними!

  2. Девіз: «Світ врятує доброта» Тема: Аплікація «Будиночок для собачки». Мета: познайомити з штучним матеріалом– віскоза, розвивати художню уяву та естетичний смак; розвивати конструкторське...

  3. Конспект відкритого заняття у старшій групі на тему: «Весна». Завдання: Освітні: Уточнити та систематизувати уявлення дітей про весняні зміни у природі. Розвиваючі:1. Активізувати словник дітей поняттями...

  4. Відкрите заняттяз малювання для дітей 4-5 років «Сніговик та друзі». Освітня область«Художня творчість» Програмний зміст: Вчити дітей створювати гарний образ сніговика з різних...

  5. туристи. (Відкрите інтегроване заняття у старшій групі) Мета: формування основ екологічних знаньу процесі оптимальної реалізації завдань даного заняття. Завдання: 1) Виховувати за допомогою рухів.


  • Рейтингові записи

    • - 15 516 переглядів
    • - 11 022 переглядів
    • - 10 382 переглядів
    • - 9 438 переглядів
    • - 8 447 переглядів
  • Новини

      • Популярні есе

          Особливості навчання та виховання дітей у школі V виду Метою спеціальної освітньої установи для дітей з обмеженими можливостямиздоров'я (ОВЗ),

          "Майстер і Маргарита" Михайла Булгакова - твір, що розсунув межі жанру роману, де автору, мабуть, вперше вдалося досягти органічного з'єднанняісторико-епічного,

          Відкритий урок«Площа криволінійної трапеції» 11клас Підготувала вчитель математики Козляковська Лідія Сергіївна. МБОУ ЗОШ №2 станиці Медведівської Тимашівського району

          Знаменитий роман Чернишевського "Що робити?" був свідомо орієнтований традицію світової утопічної літератури. Автор послідовно викладає свою точку зору на

          ЗВІТ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ТИЖНЯ МАТЕМАТИКИ. 2015-2014 навч. рік Цілі предметного тижня: - підвищення рівня математичного розвиткуучнів, розширення їхнього кругозору;

      • Екзаменаційні твори

          Організація позакласної роботиз іноземної мови Тютіна Марина Вікторівна, вчитель французької мовиСтаття віднесена до розділу: Викладання іноземних мовСистема

          Я хочу, щоб жили лебеді,І від білих зграйСвіт добрішим став...А. ДементьєвПісні та билини, казки та оповідання, повісті та романи росіян

          "Тарас Бульба" - не зовсім звичайна історична повість. У ній не відображені якісь точні історичні факти, історичні діячі. Невідомо навіть,

          У повісті “Суходіл” Бунін малює картину зубожіння та виродження дворянського родуХрущових. Колись багаті, знатні та могутні, вони переживають період

          Урок російської мови у 4 «А» класі

Тетяна Застільська
Конспект заняття з екології «Куточок планети, де ми живемо»

Опис матеріалу: Пропоную вам конспектНОД для дітей підготовчої групи з темі: « Куточок планети, де ми живемо» .

на заняттяформуються первинні уявлення про малу батьківщину, про її тварину та рослинному світі. Виховується любов до природи, вміння правильно поводитись у природі, бажання її берегти.

Завдання. Закріплювати знання про рослинний та тваринний світ рідного краю; закріплювати уявлення про те, як не можна поводитися в природі. Вчити висловлювати свою точку зору, розмірковувати та давати необхідні пояснення, розвивати зв'язне мовлення. Розвивати інтерес до вивчення рідного краю. Виховувати у дітей любов до природи, бажання берегти та захищати її.

Матеріал: карта Росії; картинки для кожної дитини по темі: чого ми не повинні робити в природі; плакат із картинками рослин, по ньому діти будуть знаходити відповіді на загадки; іграшки, що зображують диких тварин; картинки ягід: смородини, черемхи, малини, чорниці, журавлини, калини, суниці, брусниці.

Хід заняття.

Організаційний момент.

Вихователь. Діти, подивіться карту. Ця мапа нашої країни. Як вона називається? Відповіді 2 – 3 дитини. (Росія)

Вихователь. Карта може багато розповісти про нашу країну.

Росія – найбільша країна у світі. Коли на одному кінці нашої країни люди лягають спати, на іншому кінці починається ранок, на одному кінці нашої країни може йти сніг, а на іншому – буде тепло, світитиме сонечко.

*Вранці сонечко встає,

Нас на вулицю гукає.

Виходжу з дому я:

Привіт, вулицю моя!

Я співаю і в тиші,

Підспівують птахи мені.

Трави шепочуть мені в дорозі:

Ти скоріше, друже, рости!

Відповідаю травам я,

Відповідаю вітру я,

Відповідаю сонцю я:

Привіт, Батьківщина моя.

*Якщо скажуть слово "Батьківщина"

Відразу в пам'яті встає

Старий будинок, в саду смородина,

Товста тополя біля воріт.

Або степ, від маків червоний,

Золота цілина.

Батьківщина буває різна,

Але в усіх вона одна!

Основна частина.

1. Вихователь. У кожного з нас є своя мала батьківщина– той куточок планети, де ми народилися, виросли, де знаходиться наш рідний будинок. Батьківщина величезна та прекрасна, і у кожного вона одна, як мама. Батьківщиною треба пишатися, любити її, дбати про неї. Наша мала Батьківщина – село, в якому ми живемо. Як воно називається? (Відповіді 2-3 дітей)

Вихователь. Вам подобається наше село? Чим вона подобається? (Відповіді 2-3 дітей)

Вихователь. А тепер, я пропоную вам вирушити в подорож нашою малою Батьківщиною, і згадати все, що ви знаєте про рослинний і тваринний світ нашого краю. Ми вирушаємо в природу, а отже маємо бути обережними та уважними.

2. Розгляньте картинки, які лежать у вас на столах, та розкажіть, чого ми не повинні робити в природі?

Діти. Не кидати сміття, а прибирати його. Чи не ламати гілки дерев. Чи не рвати квіти. Не лякати птахів тощо.

Вихователь. Якщо кожен буде виконувати ці нехитрі правила, наші луки, ліси та селище стануть чистим та красивим.

3. Фізкультурна хвилина.

Рухи виконуються за текстом.

Руки підняли і помахали,

Це дерева у лісі.

Лікті зігнули, кисті струснули -

Вітер збиває росу.

Плавно руками помахаємо –

Це до нас птахи летять.

Як вони сядуть, покажемо –

Крила склали назад.

4. Вихователь. А зараз пограємось у гру «Рослини нашого краю». Я вам загадаю загадки, а ви на плакаті із рослинами знайдете відповідь.

1. Його навесні та влітку

Ми бачили одягненим,

А восени з бідолахи

Злітають усі сорочки. (Дерево)

2. Що це за дівиця:

Не швачка, не майстриня,

Нічого сама не шиє,

А в голках цілий рік. (Ялина)

3. Зла, як вовчиця,

Печеться, як гірчиця!

Що це за диво?

(Кропива)

4. З-під снігу розквітає,

Раніше за всіх весну зустрічає. (Пролісок)

5. На зеленій тендітній ніжці

Виросла кулька біля доріжки.

Вітерець прошурхотів

І розвіяла цю кулю. (Кульбаба)

6. Стоять у полі сестрички –

Жовте вічко, білі вії. (Ромашки)

7. Під сосною біля доріжки

Хто стоїть поміж трави?

Ніжка є, але немає чобітка,

Капелюшок є, немає голови. (Гриб)

8. Ех, дзвіночки, синій колір,

З язичком, а дзвону немає.

(Дзвіночки)

9. Розбіглися по лужку

Безтурботною легкою зграйкою

Немов дівчатка-підлітки

Білоствольні. (Бізки).

Вихователь. Наша білоствольна красуня – берізка подобається всім. Це дерево – символ нашої Батьківщини. Люди люблять ходити в березовий ліс, щоб відпочити, набратися сил та енергії. Тільки треба пам'ятати, що відпочиваючи у лісі не можна шкодити природі.

На землі ми живемо з тобою.

Немає прекраснішої за землю рідну.

Тож давайте берегти і любити.

Чи не губити її, не губити.

5. Вихователь. Наступна гра «Дикі тварини нашого краю».

Діти підходять до столу, на якому розкладені іграшки, що зображують диких тварин, та розповідають про них.

Вихователь. Де мешкають дикі тварини? Чим вони харчуються? (Відповіді дітей.)

Діти. Дикі тварини мешкають у лісі. Там вони, будують собі будиночки, знаходять свою їжу. Деякі звірі люблять поласувати лісовими ягодами.

6. Вихователь. У наших лісах ростуть різні ягоди. Ягоди дуже смачні. Люди теж збирають ягоди, з них варять компот, варення, кисіль, печуть пироги. Які ягоди ви знаєте та куштували на смак?

Діти. Смородина, черемха, малина, чорниця, журавлина, калина, суниця, брусниця.

Дидактична вправа «Назви ягоди за картинками».

Діти виходять до дошки і називають які ягоди зображені на картинках.

7. Вихователь. Наша подорож у природу добігла кінця.

Природа нашого краю красива і різноманітна, але беззахисна перед людиною.

*Дерево, трава, квітка та птиця

Не завжди вміють захиститись

Якщо будуть знищені вони,

на планеті ми залишимося одні.

*Якщо я зірву квітку,

Якщо ти зірвеш квітку,

Якщо разом я і ти,

Якщо всі зірвуть квіти,

То залишаться порожні

Усі дерева та кущі

І не буде краси!

Публікації на тему:

Дошкільний вік є сприятливим часомна формування моральних і патріотичних почуттів. Сучасні освітні стандарти.

Вірш, присвячений року екології «Поклик Планети»Вітаю колеги! 2017 рік – рік Екології. З дітьми ми проводимо різноманітні заходи, присвячені темі природи, живої і неживої.

Конспект ігрового заняття «Що? Де? Коли? з екології у підготовчій групі «Знавці природи»Тема: «Знавці природи» Мета: Систематизувати знання дітей про природу, природних явищахпро прилади, за допомогою яких визначають погоду.

Конспект безпосередньо освітньої діяльності з екології «Знавці природи» гра «Що? Де? Коли?Конспект безпосередньо освітньої діяльності з екології тема: "Знавці природи" гра "Що? Де? Коли? Цілі: Закріпити знання.

Конспект освітньої діяльності з екології для старшої групи «Повітря – багатство нашої планети»Муніципальне дошкільне освітня установа дитячий садок№62 "Сніжинка" Міський округ Подільськ Московської області Вихователь.

Ціль:

  • викликати інтерес до проблеми екологічної кризина Землі та наслідків діяльності людини;
  • формувати емоційно-позитивне ставлення до навколишнього світу, розуміти його стан від дій людини;
  • виховувати любов до природи

Завдання:

  • розвивати зв'язне мовлення дітей; активізувати словниковий запасдітей (назва планет, космічних тіл);
  • розвивати уяву дітей в ізодіяльності за допомогою різних з матеріалів; розвивати творчі здібностідітей;
  • формувати вміння працювати у парах

Матеріал:глобус, фотографії, альбоми, фломастери, воскова крейда, кольорові олівці, обручі.

Зразковий хід:

I.Організаційна частина. Етюд "Мій настрій".

ІІ.Ситуативна розмова, розмова «Наша планета»

Вихователь:Чому у нас гарний настрій? (Нас оточують небо, природа, сонце, люди). Що нас об'єднує всіх мешканців на різних точкахЗемлі? (Ми живемо на одній планеті).

Вихователь:Діти, сьогодні ми поговоримо про нашу планету. Планета, де ми живемо, називається Земля. Наша планета – це величезна-величезна куля. Вона дуже гарна! Про це розповідали космонавти, які бачили її з Космосу в ілюмінаторах. космічного корабля. Така блискуча блакитна куля (вихователь обводить глобус)! Чому нашу планету називають блакитною? (Бо на планеті Земля більше води, ніж суші). (Перегляд фотографій).

ІІІ.Відгадування загадок.

Ця жовта зірка

Зігріває нас завжди,

Усі планети висвітлює,

Від інших зірок захищає.

Вночі по небу гуляю,

Тьмяно землю висвітлюю.

Нудно дуже мені однієї,

А звуть мене ... (місяцем)

На планеті чудеса;

Океани та ліси,

Кисень є в атмосфері,

Дихають люди їм і звірі

Вихователь:Скоро ми вирушимо в космічна подорождо планет Сонячної системи. А що таке сонячна система? ( сонячна системаскладається з Сонця та небесних тіл, що обертаються навколо нього, це 9 планет з їх супутниками, а також астероїди, комети та метеорити).

IV.Фізкультхвилинка. Гра «Чекають на нас швидкі ракети»

Чекають на нас швидкі ракети

Для прогулянок планетами

На яку захочемо

На таку полетимо

Але у грі один секрет

Запізнілим місця немає

Раз, два, три – біжи.

(Діти біжать в обручі по 3 особи).

На які планети ви приземлилися, а які планети ви ще знаєте? Я пропоную вам повернутись на нашу планету.

Раз, два, три – біжи.

V.Проблемна ситуація «Планета у небезпеці».

Вихователь:Ось ми й прилетіли. Ой, хлопці дивіться, хтось залишив нам листа. Цікаво, що у ньому написано.

« Допоможіть, допоможіть. Наша планета наразилася на небезпеку. Врятуйте нашу планету! »

Як нам з вами допомогти? Адже ми ще малі, а планета величезна. (Відповіді дітей)

VI.Художня творчість (Малювання).

Вихователь:Я пропоную вам придумати екологічні знаки для порятунку планети, з цими знаками звернемося до дорослих і попросимо їх врятувати нашу планету.

Вихованці розбиваються по парах (трійках), домовляються, виконують завдання. Педагог дає право вибору матеріалу (гуаш, фарби, крейди, олівці та ін.) Передбачається створення проблемної ситуації– один із дітей залишається поза командою. Вихованці вирішують самостійно проблему (беруть додатковою людиною до команди)

VII.Виставка дитячих робіт.

Після виконання завдання хлопці розглядають роботи та розповідають, що означає їхній знак. Після цього знаки розміщуються на міні-виставці.

Вихователь:

Є одна планета – сад

У цьому холодному космосі.

Тільки тут ліси галасують,

Птахів зустрічаючи перелітних

Лише на ній одній цвітуть

Конвалії в зеленій траві

І бабки тільки тут

У річку дивуються здивовано.

Бережи свою планету

Адже іншої схожої нема.

Тюліна Олена Миколаївна
Посада:музикальний керівник
Навчальний заклад:ДБДОУ №124
Населений пункт:м. Санкт-Петербург
Найменування матеріалу:конспект
Тема:Конспект заняття "Різнокольорова планета"
Дата публікації: 13.06.2016
Розділ:дошкільна освіта

Конспект комплексного заняттяв

підготовчій групі«Різнокольорова планета»

з використанням ЕОР, складений вихователем

підготовчої групи Павлович Н.В. і

музичним керівником Тюліною О.М.

ДБДОУ №124

Вік:
старший дошкільний вік
Місце проведення
: музична зала
Час проведення:
21.05 2014, 9.30
Ціль:
 Узагальнити знання дітей про те, що Земля є спільним домом для всіх, хто живе на Землі.  Конкретизувати уявлення про людей на нашій планеті.  Залучення дітей підготовчої до школи групи до сприйняття народної музики, розвитку здатності виражати її характер за допомогою виконавських та творчих умінь.
Програмні завдання
:
Навчальні:
 Формування уявлень про те, що на Землі багато країн та різних народів.  Закріпити назви країн, познайомити із прапорами різних країн, національними костюмами, музикою, танцями.  Розширити світогляд дітей через знайомство музичною культурою інших країн.  Розвивати творчі здібності та навички музично-ритмічних рухів;  Виразність виконання музичного матеріалу.
Розвиваючі:
 Розвивати пізнавальну активністьта кругозір дітей.  Розвивати емоційне сприйняття.  Розвивати промовистість мови, активізувати словник дітей.  Збагатити знання та музичні враження дітей про національні особливості та звичаї інших країн.  Активізувати словниковий запас дітей.  Розвивати творчу активністьдітей, щоб діти отримували радість та задоволення від виступу.

Виховні:
 Виховувати почуття поваги до людей різних національностейпрагнення жити у дружбі з усіма народами Землі.  Формувати в дітей віком навички толерантних відносин.
Технології:
 Організація сприйняття музики різних країн, яка спрямована на естетичний розвиток дітей.  Ігрові;  Мультимедійні;  Технології співробітництва. Дитина, що успішно взаємодіє в колективі; Дитина, що протистоїть нетолерантним відносинам; Соціально адаптована дитина.
Обладнання та атрибути:
Модель земної кулі, ілюстрації, енциклопедії, ноутбук, мультимедійний проектор, екран.
Дидактичний матеріал:
диск з матеріалами для проведення «Країни світу» за матеріалами сайту «Твоя дитина» //tvoyrebenok,СД з музичним оформленням.
Діти:
фіни, італійці, француз, росіяни.
Методичні прийоми:
Розмова, розгляд ілюстрацій, художнє слово, дидактична гра"Хто де живе? », « Дізнайся, чий прапор?», цікава вікторина, перегляду танців і слухання музики народів світу.
Музичний матеріал:

1.Пісня «Карнавал» (муз. та сл. Ващенка)

2.Пісня «Планета дитинства» (Муз. А.Журбіна, сл.П.Синявського)

3.Фінська полька (фін. нар)

4.Тарантелла (італ. нар)

5.Пісня «Я живу в Росії»

(В.Цвєтков, Н.Загуменников)

6.Кадриль (рус. нар.)

7. «Сонячний круг» (Л.Ошанін, А.Островський)

Попередня робота:
Розгляд атласу «Світ і ми», розгляд ілюстрацій народів світу, читання віршів В.Орлов «Різнокольорова планета». Слухання музики інших народів, розгляд слайдів із зображенням різних країн. Розучування віршів, пісень, танців.
Хід заняття:
Звучить ф/г пісні «Карнавал» муз та сл. Ващенко, діти заходять до зали змійкою, танцюють.
Вихователь:
Наш рідний дім, наш спільний будинок – Земля, де ми з тобою живемо! Ти тільки подивися довкола: Тут річка, там – зелений луг. У лісі дрімучому не пройдеш, Води в пустелі не знайдеш! А десь сніг лежить горою, А десь спекотно та взимку… Одна в них назва є: Ліси, і гори, і моря – Все називається Земля!
Пісня «Планета дитинства» сл. П. Синявського, муз.
.
Журбіна.

Вихователь
: Діти, хто знає, що це? - Показ глобуса. Відповіді дітей.
Вихователь:
Правильно. Це глобус, модель земної кулі. на земній куліп'ять континентів: Європа, Азія, Америка, Африка, Австралія (показ на глобусі).
Вихователь.
Діти, які ви знаєте? (Відповіді дітей із показом на екрані.)
Вихователь:
На нашій Землі багато країн, де мешкає багато людей. Вони і різні, і схожі одна на одну. Відрізняються люди і кольором волосся і розрізом очей. Люди по-різному співають, танцюють, носять одяг, різних країнахрізні традиції, люди говорять різними мовами.
Вірші дітей «Різнокольорова планета» (Саша Д.).

Саша Д.:
Багато різних країн на світі, І на кожному сонці світить, І скрізь сміються діти, Підростаючи день за днем, Ми і вас з собою кличемо, Подорожувати світом, Вивчати цю планету.
Ну сміливіше, йдемо!
Віка:
На світі живуть Різнокольорові діти Живуть на одній різнокольоровій планеті. І ця планета На всі часи У всіх різнокольорових лише одна.
Микита:
Кружиться планета, Велика планета, Долонями сонця Вона обігріта, Але гріють планету Набагато тепліше Посмішки та сміх Різнобарвних дітей!
Вихователь.
Діти, кожна країна має свій прапор, давайте подивимося? (Відповіді дітей із показом на екрані).
Вихователь:
Я пропоную пограти у гру «Хто де живе? » Я називаю країну, а ви – народ, який там живе.
Виховати - діти
: Америка - американці Росія - росіяни Англія - ​​англійці Франція - французи Індія - індійці Австралія - ​​австралійці Німеччина - німці
Вихователь
: Правильно, діти! Разом із нами на земній кулі живуть люди різних національностей. Вони різняться за кольором шкіри, язиком, національним традиціям. -Давайте помріємо з вами. У якій країні ви хотіли б побувати, знайти собі друзів та чому?

Діти:
розповідають 2 - 3оповідання.
Вихователь
: Правильно, діти! Я хочу запросити Вас у подорож країнами та подивитися які танці люблять танцювати у різних країнах, а допоможе нам у цьому наш чарівний екран. Отже, хлопці ми з Вами у Фінляндії.

Звучить музика. На екрані з'являються види Фінляндії.

Вихователь:
Ми з вами у Фінляндії. Ця холодна, але така доброзичлива країна на півночі Європи. Фінляндія - країна зразкової чистоти. Тут на вас чекають безкраї озера та річки, воду з яких можна пити, березові та хвойні ліси, де прямо під ногами ростуть гриби та ягоди та справжня фінська екзотика – Північне сяйво – феєрверк, народжений самою природою – справді захоплююче видовище в арктичному небі. Фіни називають це явище "лисячим вогнем".
Вірш Гриші П.:
Річки, озера, полярна ніч, Фінляндія - півночі дочка! Тролі з казки, Лижі, санки, Сосни, сяйво, упряжки оленячі, Хвойного духу в обличчя подих. Хаски - собаки, "уги" - чобітки Фінську польку танцюють, ніжки!
Вихователь:
У цій країні дуже люблять танцювати польку.
Танець «Фінська полька». (Фін.нар.)
Добре Фінляндії, але ми вирушаємо далі. Наш шлях лежить до Італії. Італійці танцюють "Тарантеллу".
Звучить музик, на екрані – ІТАЛІЯ.

Вихователь:


Хлопці, ми в Італії! Уявіть, що ви загубилися в Італії! Навколо – ні друзів, ні знайомих… Уявили? Так ось, ніяка біда не страшна, Якщо в Італії знати імена: Альдо, Адольфо, Нікколо, Анджела, Нанні, Джузеппе, Томмазо, Кармела, Б'янка, Розіна, Умберто, Лучано, Джанні, Джованні, Сібілла, Сільвано,
Енцо, Лоренцо ... ну і так далі ... Загалом, збіжиться на крик підлогу - Італії. Що не помістяться всі в Колізей! (вірші А. Усачова)
Віка:
Італія, Італія Чудова країна! Як багато сонця, світла, І музика чути!
Роберт:
Веселою тарантелою Порадуємо ми вас. Дзвінить веселий бубон Зве він до танцю нас!
ТАНЕЦЬ ТАРАНТЕЛА. (італ. нар.)

Вихователь:
Чудова країна Італія, але нам треба вирушати далі. Ми вирушаємо у ФРАНЦІЮ!
Вірші про Францію (читає Артур М.).

Артур:
Я дуже люблю Францію, Хоча я не француз. І я місця в ній знаходжу На різний смак: У чудовому місті Пломб'єр Придуманий був ПЛОМБІР. А з Рокфор, наприклад, пішов відомий СИР. Напевно, в місці Лангедок Готували ЛАНГЕТ, А де чудове містечко, В якому раніше за всіх їдок скуштував ВИНЕГРЕТ? Я дуже люблю Францію, Хоч я і не був у ній. Я карту Франції куплю - Більше і смачніше!
Вед. запитує у дітей про столицю Франції та її пам'ятки.

(
назвати столицю Франції, головну річку у Парижі, музей у Франції, парк розваг….)

Вікторина:
1.Яку країну називають «туманний Альбіон» 2.Назвіть саму велику країну 3.Жителі якої країни дуже люблять макарони 4. Як інакше називається країна Японія 5. Назвіть символ Франції. А зараз настав час вирушати додому до Росії.
На екрані заставка з краєвидами Росії.
Наша країна дуже гарна та дуже велика. Який головне містоу Росії, назвіть які міста ви ще знаєте? (Відповіді дітей) За старих часів російські люди дуже любили проводити ярмарки, головна забава на ярмарку була катання на гойдалках. Хочете спробувати?.
Д/гра «Російські майстри».

Даша:
Ах, Росія, ти, Росія, Як співає твоя душа, Сторона моя рідна До чого ти гарна!
Яким:
Волги-матінки розливи, Берези тут шумлять і ниви, Сходить червона зоря, Росія, ти нам дорога!
Єгор:
Золоті поля І берізки навколо, Ти, Росія моя, Ти улюблений наш дім!
Вихователь:
Русь талантами багата, співають дівчата та хлопці. Ми любимо наші пісні вільні, І берізки білоствольні!
Пісня «Я живу в Росії» (В.Цвєтков, Н.Загуменников) – виконує

Ліза.

Вихователь:
Який танець люблять танцювати у Росії?
Діти:
Кадриль!
Ігор:
Ми покажемо російський стиль Ми виходимо на кадриль!
Танець «Кадриль».(рус. нар.)

Вихователь
: Як ви думаєте, про що мріють усі люди на землі? (Висловлювання дітей.)
Вихователь
: Звичайно, всі люди мріють про світ Вони хочуть жити під сонцем разом, дружною родиною. Це головне бажання всіх людей, усіх дітей планети.
Вихователь
: Що б ви могли побажати дітям усієї землі? (Відповіді дітей) Давайте послухаємо про мир та дружбу вірші, які прочитає Іра Т.
Іра:
Давайте берегти Від знегоди будь-яка Велика і довірлива Куля блакитна! Давайте ж, хлопці, Назло негод Обіймемо планету Своїм хороводом! Розвіємо над нею Хмари і дим, Образу її Нікому не дамо!
Діти під музику «Сонячний круг» (Л.Ошаніна, А.Островського) виходять із зали.

Дата ___________

Тема тижня: Куточок планети, де ми живемо.

Підсумковий захід: Вікторина: «Край, у якому я живу»

Ціль:Вчити дітей виявляти самостійність у пізнанні навколишнього світу, використовуючи досвідчено – експериментальну діяльність, метод проблемних ситуацій;створення в дітей віком радісного настрою; формування екологічно грамотної поведінки, дбайливого ставлення до природи, бажання дітей конкретними справами та вчинками прикрашати свою Землю.

Завдання:

Освітні: формувати ставлення до планеті Земля, у тому, що Землю треба берегти; залучити дітей та їхніх батьків до проблеми чистоти навколишньої природи.

Розвиваючі:

розвивати пізнавальні здібностідітей, сприяти розвитку моральних якостейхарактеру, сприяти розвитку мислення, пам'яті, уяви.

Виховні:

виховувати почуття захоплення рідною планетою, виховувати почуття приналежності до спільноти землян, виховувати почуття любові та поважного ставлення до своєї Батьківщини, природи.

ОД дітей та дорослих

Понеділок.

Фізичний розвиток

Організація ОД

на основі рухової діяльності в інтеграції з пізнавальною діяльністю.

Тема: « Склад числа 10 із одиниць».

Ціль:Продовжувати вчити складати число 10 одиниць.

2. Фізичний розвиток. ( фізична культура).

Тема: «Повторення бігу в середньому темпі (тривалість до 1,5 хвилини)»

Ціль:Повторити біг у середньому темпі (тривалість до 1,5 хвилини); розвивати точність кидка; вправляти у стрибках.

Прийом дітей.

Проведення УГ (комплекс №3)

Розмова: « Чиста вода – багатство країни»

Пальчикова гра: «Хто живе у моїй квартирі?»

П\ і "Стригай вище", "День і ніч".

Трудова діяльність

Збір насіння, збирання сухої трави, листя.

Складання оповідань з особистого досвіду: «Моя прогулянка містом»

Екологічна граіз м'ячем: «Я знаю…».

Мета: закріплювати назви об'єктів природи (звірі, птахи, риби, дерева, квіти).

Вправляти Артема, Машу, Настю в рахунку до 10 і назад, рахувати предмети в межах 10, вирішувати приклади на віднімання.

Внести карту світу, земної кулі.

Виготовлення атрибутів для гри: «Подорож картою світу»

Папка – пересування: «Дивні місця міста Острогозька»

Пріоритетні види дитячої діяльності

ОД дітей та дорослих

Освітня діяльністьв режимних моментах реалізації освітньої темина основі інтеграції різних видівдіяльності

Індивідуальна ОД дітей (види діяльності та відповідні формироботи)

Проектування предметно-просторового середовища у рамках реалізації освітньої теми

Взаємодія з батьками/соціальними партнерами

Вівторок

Мовленнєвий розвиток.

Організація ОД

на основі мовної діяльностів інтеграції з руховою та образотворчою діяльністю.

1. Фізичний розвиток (фізична культура).

Тема: «Вправа дітей у ходьбі із зміною напрямку руху за сигналом».

Ціль:2.Мовленнєвий розвиток (навчання грамоті).

Тема:"У світі книг". Читання та відгадування загадок, запис слів-відгадок, читання прислів'їв, малювання колобка у зошиті в лінійку.

Ціль:Продовжувати знайомити з умовними позначеннями. Заохочувати до самостійного читання. Розширювати та закріплювати уявлення про навколишній світ. Пояснювати, як відгадувати загадки, виділяючи характерні ознаки. Розвивати увагу та логічне мислення. Пояснювати, як розуміти переносне значенняприслів'їв, сприймати образний зміст прислів'їв про книги. Вправляти в умінні писати слова друкованими літерами. Познайомити з зошитом у лінійку, з поняттями «широкий» та «вузький» рядок.

3.Художньо- естетичний розвиток(Малювання).

Тема:«Тато (мама) гуляє зі своєю дитиною у сквері, вулицею»

Ціль:Закріплювати вміння малювати фігуру людини, передавати відносну величинудитини та дорослого. Вчити розташовувати зображення на аркуші відповідно до змісту малюнка.

Прийом дітей.

Проведення УГ (комплекс №3)

Розмова:«Дружать діти всієї Росії»

Д/і: «Підбери головний убір до костюма»

Спостереження:властивості повітря. Допомогти дітям під час спостережень підтвердити знання, що повітря не має смаку, кольору, запаху,може бути різної температури; повітря потрібне всьому живому на землі.

П і «Ластівки», «Устигни добігти».

Гімнастика після сну: «Бешкетні дітлахи».

Ситуативна розмова:

"Небезпечні невидимки". Запропонувати обговорити, що може статися з тими, хто неякісно та нерегулярно миє руки.

Гра з літерами. Запропонувати дітям знайти слово у ряді букв.

Інд. робота з розвитку зв'язного мовлення – складання оповідань на тему: «Що таке Батьківщина?». Підвести дітей до висновку, що Батьківщина - це і будинок, в якому ми живемо, і будь-який куточок - парк, дитячий садок, майданчик, батьки, мама, тато, тобто все те, що для нас дуже дорого.

Перегляд презентації: «Красиві куточки нашої планети:

Консультація для батьків: «Безпека очима дітей»

День тижня

Пріоритетні види дитячої діяльності

ОД дітей та дорослих

Освітня діяльність у режимних моментах щодо реалізації освітньої теми на основі інтеграції різних видів діяльності

Індивідуальна ОД дітей (види діяльності та відповідні форми роботи)

Проектування предметно-просторового середовища у рамках реалізації освітньої теми

Взаємодія з батьками/соціальними партнерами

Середа.

Соціально – комунікативний розвиток.

Організація ОД

на основі комунікативної діяльності в інтеграції з пізнавально-дослідницькою та конструктивною діяльністю.

1.Пізнавальний розвиток(ФКЦМ).

Тема: «Бережіть тварин!» .

Ціль:Розширювати уявлення дітей про різноманіття тваринного світу. Закріплювати знання про тварин рідного краю. Розширювати уявлення про взаємозв'язки тварин із середовищем проживання. Виховувати усвідомлене дбайливі стосункидо світу природи.2. Пізнавальний розвиток. (ПІПКД). Тема:« Морозко»

Ціль:Формування уявлень про агрегатні перетворення води та сезонних змінахв природі. Формування процесів перетворення.

Прийом дітей.

Проведення УГ (комплекс №3)Розмова:«Стався до своєї планети правильно»

Вирішення проблемної ситуації: «Що станеться, якщо не буде води та мила?»

На прогулянці спостереженняза одягом дорослих та дітей. Мета: Продовжувати формувати вміння встановлювати найпростіші зв'язки між змінами у живій та неживійприроді. П/і«З купини на купину»,"Перебіжки".

Гімнастика після сну: «Бешкетні дітлахи».

Фантазія на тему: "Моє місто в майбутньому". Запропонувати дітям збудувати місто майбутнього з його красивими будинками, проспектами. Сприяти розвитку творчості, самостійності, ініціативи, конструктивних навичок. Удосконалювати вміння розмірковувати, робити самостійні висновки, знаходити відповідні рішення. Виховувати вміння працювати узгоджено.

Підлоговий та настільний будівельні матеріали. Ігровий персонаж – Карслон.

Закріпити знання про місяці кожної пори року та основні ознаки різних пір року (дидактична гра: «Яка пора року»).

Запропонуватиігри – лабіринти.

Ціль:Сприяти розвитку просторової орієнтації, мислення, зорової уваги.

Папка – ширма: «Абетка пішохода»

День тижня

Пріоритетні види дитячої діяльності

ОД дітей та дорослих

Освітня діяльність у режимних моментах щодо реалізації освітньої теми на основі інтеграції різних видів діяльності

Індивідуальна ОД дітей (види діяльності та відповідні форми роботи)

Проектування предметно-просторового середовища у рамках реалізації освітньої теми

Взаємодія з батьками/соціальними партнерами

Четвер.

Пізнавальний розвиток.

Організація ОД

на основі пізнавальної діяльності в інтеграції з художньо-естетичною діяльністю.

1. Пізнавальний розвиток (ФЕМП).

Тема: «Склад числа 3 із двох менших чисел» .

Ціль:Вчити складати число 3 із двох менших чисел.

2. Художньо – естетичний розвиток. (Ліплення).

Тема:«Гриби (овочі, фрукти) для гри в магазин»

Ціль:Закріплювати вміння дітей передавати форму, пропорції знайомих предметів, використовуючи раніше засвоєні прийоми ліплення. Вчити домагатися більшої точності передачі форми (поглиблення вигину капелюшка, потовщення ніжки).3. Фізичний розвиток (фізична культура). Тема:Вправа дітей у ходьбі із зміною напрямку руху за сигналом. Ціль:Вправляти дітей у ходьбі із зміною напрямку руху за сигналом; відпрацьовувати навичку приземлення на напівзігнуті ноги у стрибках з лави; розвивати координацію рухів у вправах із м'ячем.

Прийом дітей.

Проведення УГ (комплекс №3)

Бесіда: «Традиції чаювання у різних народів».

Д \ гра: "Знайди відмінності".

На прогулянці спостереження за змінами, що сталися у природі.

П\ і "Не пропусти м'яч", "Хитра лисиця".

Гімнастика після сну: «Бешкетні дітлахи».

У музично-естетичному центрі створити умови для гри "Веселий оркестр". Дати дітям можливість створити дружний колектив, використовувати музичні іграшки та інструменти. Сприяти розвитку фантазії, почуття ритму.

Ігри на вибір дітей.

Вправа:"Дзеркало".

Мета: вправляти дітей у ходьбі разом із іншими видами рухів; збагачувати руховий досвід дітей, розвивати координацію рухів.

Російська народна гра:«Ключі»

Мета: прищеплювати інтерес до народним іграм; вправляти дітей у виконанні ігрових дій; сприяти розвитку уваги, швидкості реакції.

Пам'ятка-буклет для батьків: Грамотна моваважливий компонентпідготовки дитини до школи»

Пріоритетні види дитячої діяльності

ОД дітей та дорослих

Освітня діяльність у режимних моментах щодо реалізації освітньої теми на основі інтеграції різних видів діяльності

Індивідуальна ОД дітей (види діяльності та відповідні форми роботи)

Проектування предметно-просторового середовища у рамках реалізації освітньої теми

Взаємодія з батьками/соціальними партнерами

П'ятниця.

Художньо-естетичний розвиток.

Організація ОД

на основі образотворчої діяльності в інтеграції із музичною діяльністю.

1.Мовленнєвий розвиток (розвиток мови)

Тема: «Лексико-граматичні вправи»

Ціль: Активізувати мовлення дітей.

2.Художньо – естетичний розвиток (малювання).

Тема:«Місто ввечері»

Мета: Вчити дітей передавати в малюнку картину вечірнього міста, колірний колорит: вдома світліше за нічне повітря, у вікнах горять різнобарвні вогні; закріплювати вміння оформляти свій задум.3. Художньо-естетичний розвиток ( музична діяльність) за планом музичного керівника.

Прийом дітей.

Проведення УГ (комплекс №3)

Розмова: «Дружать народи нашої планети»

Мета: шанувати культуру, звичаї різних народів.

Спостереження за осіннім небом, хмари.

П/і «Жмурки».

"Знайди своє місце".

Гімнастика після сну: «Бешкетні дітлахи».

Вікторина: Край, в якому я живу.

Сюжетно – рольова гра: "Моя сім'я".

Мета: вчити дітей самостійно розподіляти ролі, користуватись атрибутами, виховувати дружні взаємини.

Д/і «Знайди предмети схожі на багатокутники» з Машею М., Артемом Ст.

Активізувати увагу дітей на розгляді альбому "Історія моєї країни".

Чергування в куточку природи та по їдальні.

Мета: закріпити навички виконання обов'язків чергових.

Підібрати книги про природу для самостійного читання та розгляду ілюстрацій на тему осені.

Запропонувати батькам відвідати краєзнавчий музейдля поповнення знань дітей про рідне місто.