Біографії Характеристики Аналіз

Конспект на тему космос у старшій групі. Конспект заняття у старшій групі (пізнавальний, художньо-естетичний розвиток): «Космічна пригода Лунтика

Конспект заняття на тему: «Космос» у старшій групі .

Цілі:

Уточнити та узагальнити знання дітей про назви деяких сузір'їв;

Продовжувати формувати дитячі уявлення про літаючі об'єкти (космічна ракета, космічний корабель, літальна «тарілка», супутник);

Закріпити навички рахунку двійками;

Вчити об'єднуватися у грі, виконувати ігрові дії, надходити відповідно до правил та загальних ігрових задумів.

Виховувати дружні взаємини між дітьми, розвивати вміння зважати на інтереси товаришів.

Попередня робота: розгляд фотографій, ілюстрацій до книг про космос, бесіди про планету Земля, будівництво космічних кораблів з модулів та конструкторів, розучування пальчикової гімнастики«Космонавт», викладання зі зірок своє сузір'я.

Хід заняття.

1 частина

Звучить музика, входять діти.

Ми ракету вишикуємо в далекий шляхпідемо.

Найпроменистішу виберемо зірку.

І в дорозі, звичайно, ми

Згадаймо милий будинок.

І п'ятикутні зіркинад Кремлем.

Де планети кружляють, наш корабель пройде,

Там з нами потоваришує сонячний народ.

Вос. - Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо в космічну подорож, подорож до зірок. У безхмарний ясний вечір. Небо над вашою головою всипано багатьма зірками. Вони здаються маленькими, блискучими точками, бо дуже далеко від Землі. Для швидкого орієнтування на зоряному небіастрономи розділили небосхил на райони, а зірки на групи, які називаються сузір'я.Найпомітніші, найяскравіші зірочки вони поєднали уявними лініями, ніби малювали по небу, а потім визначали, на що схожий малюнок. Так і оселився на небі цілий звіринець (Змія, Лебідь, М. Медведиця, Заєць). А ось подивіться, на кого це схоже зображення? (На зайця). А тепер давайте, кожен із вас складе своє зображення – сузір'я Зайця, з елементів гри «Танграм». (Похвала дітям). А давайте тепер злітаємо до нашого сузір'я. Для того, щоби вирушити на це сузір'я, нам потрібно стати ким? Вірно, космонавтами.

2 частина.

А щоб стати космонавтом,

Щоб у небо злітати,

Потрібно багато знати,

Треба багато вміти.

І при цьому, і при цьому,

Ви зауважте

Космонавтам допомагає

Математика.

Щоб потрапити до космосу, на чому нам треба полетіти? (Відповіді дітей). Правильно на космічних кораблях. У мене є два кораблі, давайте дамо назву нашим кораблям і розділимося на дві команди.

Перший корабель та команда будуть називатися, як? Порадьтеся трохи.

І другий корабель та команда будуть називатися, як?

Кожен корабль має свій намічений курс. Якщо ми правильно зробимо розрахунки, то наші космічні кораблі потраплять до нашого сузір'я.

1 кім. 3-1=2 4+2=6 10-1=9

2 кім. 2+1=3 3+2=5 7+2=9

Молодці, всі впоралися із цим завданням, і ваші кораблі долетіли до наміченого курсу.

Фізхвилинка

А зараз ми з Вами, діти,

Відлітаємо на ракеті.

Раз, два – стоїть ракета.

Три, чотири – літак.

Раз, два – бавовна в долоні,

А потім на кожен рахунок:

Один два три чотири -

Руки вищі, плечі ширші:

Один два три чотири -

І на місці були схожі.

3 частина.

Хлопці, космонавтам необхідно не лише рахувати, а й навчитися запам'ятовувати числа. Я вам зараз покажу числа, ви повинні запам'ятати їх та розкласти у себе на столі 2, 4, 6, 8, 10.

На скільки збільшилося число?

Як ви рахували? (Двійками).

4 частина.

А на наших планетах мешкають космічні істоти. Уявімо, якої форми можуть бути космічні істоти? (трикутної, квадратної, круглої, овальної). А подивіться, які у мене космічні чоловічки зображені. Вони відрізняються формою голови, ніг, становищем рук.

У кожному ряду є фігура космічного чоловічка:

З круглою, овальною та квадратною головою,

З круглим, овальним і квадратним м'ячем,

З ногами у формі кола, квадрата, ліній,

І руками, відведеними убік, зігнутими в ліктях або витягнутими вперед.

Давайте визначимо, якого космічного чоловічка не вистачає? (Похвала).

5 частина.

Космічні чоловічки дуже раді, що Ви впоралися з усіма завданнями та пропонують Вам скласти своє сузір'я із зірок.

СТАРШІЙ ГРУПІ

МЕТА: Розвиток пізнавальної активності дітей, художньо-естетичних здібностей.

ЗАВДАННЯ:

    Закріплювати та систематизувати знання про Космос (зірки, сузір'я, сонячну систему, планети). Уточнити знання про дослідження Всесвіту, про космонавтів.

    Розвивати увагу, пам'ять, спостережливість, сценічні здібності. Удосконалювати вміння дітей передавати у зображенні особливості будови космічного корабля у аплікації.

    Виховувати почуття гордості за свою Батьківщину.

    Активізувати словник дітей: сузір'я, Всесвіт, Сонячна система, назва планет, назва сузір'їв, космонавт, слова антоніми.

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: Цикл занять у рамках проектної діяльності"Цей загадковий Космос".

МАТЕРІАЛ ДО ЗАНЯТТЯ: Демонстраційний матеріал"Космос", макет "Сонячна система", матеріал для інсценування (набір інструментів, портрети космонавтів, костюм космонавта), конструктор "Космічні кораблі", ножиці, клей, серветки, форми для вирізування.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

    Діти, ви любите дивитися на нічне небо? Що можна побачити на небі? (Зірки, місяць). Скільки на небі зірок?

Їхня незліченна кількість. У безхмарний ясний вечір небо над нашою головою посипане маленькими блискучими крапками.

    Що таке зірка? (Це величезні розпечені газові кулі, схожі на наше сонце. Вони світяться, але не гріють, бо знаходяться дуже далеко від Землі, тому вони здаються нам такими маленькими.)

Щоб орієнтуватися в зоряному небі, люди дали імена деяким самим яскравим зіркамі об'єднали зірки в сузір'я, які можна порівняти із зображенням предметів та тварин.

Ми з вами спостерігали за найяскравішою зіркою.

Дитина: Є у небі зірочка одна, яка не скажу.

Але щовечора з вікна я на неї дивлюся.

Вона мерехтить яскравіше за всіх і в небі десь, Зараз, мабуть, пілот по ній звіряє шлях!

    Як називається ця зірка? ( Полярна зірка) У якому сузір'ї знаходиться Полярна зірка? (у сузір'ї Малої ведмедиці)

Графічна вправа «З'єднай крапки»

Спробуємо поєднати зірочки у цих сузір'ях і подивимося, що вийде. Дитина: Ось Ведмедиця Велика Кашу зіркову заважає Великим ковшем у казані великому. А поруч тьмяно світиться Мала Ведмедиця, Маленьким ковзанком Збирає крихти! Відгадайте загадку, тоді дізнаєтеся, що ще можна побачити на небі. Вночі по небу гуляю, Тьмяно Землю висвітлюю. Нудно, нудно мені однієї, А звуть мене ... (місяцем)! (виставляється ілюстрація)

    Що ж таке Місяць і чому художник намалював так, що Земля тримає Місяць за руку? (Місяць - це супутник Землі.)

    А що таке Земля? (Земля – це планета.)

    Правильно. Ми говорили, що Земля це рідний будинок, а Сонячна система - рідне місто, де знаходиться наш будинок. У цьому сонячному містечку є інші планети.

    Усі ці планети об'єднані у Сонячну систему. Чому цю систему назвали – Сонячною? (Бо всі планети обертаються навколо Сонця. Сонце - це велика гаряча зірка, вона зігріває і освітлює планети.)

Кожна планета має свій власний шлях. Не можна їй, повірте, згорнути з орбіти. Навколо Сонця обертаються наші планети. По-різному всі вони Сонцем зігріті.

Дидактична гра "Сонячна система"

    Допоможіть мені повернути планету на свою орбіту. На цій планеті така спека,

Що там виявитись небезпечно, друзі! (Меркурій)

А цю планету холод страшний скував, Теплом її сонячний промінь не дістав. (Плутон)

А ця планета нам усім дорога, Нам життя подарувала планета .... (Земля)

До планети Земля дві планети близькі. Дружок, імена їх швидше назви. (Венера, Марс)

А ця планета пишається собою,

Оскільки, вважається найбільшою.9Юпітер)

Планета кільцями оточена І цим від усіх вона відрізнилася. (Сатурн)

А що це за планета Зеленого кольору? (Уран)

Цар морський назві тій планеті дав, Він іменем своїм її назвав. (Нептун) Кружиться хоровод планет, У кожної свій розмір і колір. Для кожної дорога визначена, Але тільки на Землі світ життям заселений.

    Чому ми можемо стверджувати, що лише на Землі є життя? (Це підтверджують дослідження.)

Людину завжди цікавила загадковий світКосмосу. Чи є повітря на інших планетах, чи там є тварини, рослини. І ось вчені під керівництвом Корольова винайшли перший супутник, встановили на ньому прилади, запустили у космічний простір.

    Яке жива істотапершим побувало у Космосі? (Собаки: Білка та стрілка.) У космічній ракеті під назвою «Схід»

Хто перший на планеті піднятися до зірок зміг? (Ю.А.Гагарін) -12 квітня 1961 року вперше у світі Ю.Гагарін здійснив успішний політ навколо Землі на космічному кораблі. Цим подвигом пишається наша країна.

    Хто повторив подвиг Гагаріна? (Г.Тітов, В.Терешкова, С.Савицька)

    Чим займаються космонавти під час польоту? (Вони ведуть медичні, технічні спостереження, вивчають поверхню Землі, Місяця, інших планет. Повідомляють про урагани, що наближаються, тайфуни, стихійні лиха, уточнюють прогноз погоди, забезпечують супутникове тіло, радіо зв'язок.)

Мовна гра "Скажи навпаки"

    Яким має бути космонавт? Я називатиму якості, а ви до кожного мого слова підберіть інше слово, що означає протилежну якість.

Ледачий - працьовитий

Злий – добрий

Слабкий - сильний

Повільний - швидкий

Неохайний - акуратний

Сумний - веселий

Нервовий - спокійний

Старий – молодий

Боягузливий - сміливий

Незграбний - спритний

    Усі якості, які перерахували ви, притаманні космонавту.

    Ви хотіли б стати космонавтами?

Інсценування "Космічний політ"

Перша дитина:Герої-космонавти літали на ракетах.

Ми бачили наших космонавтів на портретах.Друга дитина:Давайте пограємо – ракету змайструємо!

Як наші космонавти, все в Космос полетимо!Третя дитина:Таку славну гру придумав ти для нас.

Що потрібне для ракети? Дістанемо ми зараз.Перша дитина:У мене, хлопці, є чудовий клей.Друга дитина:Я приніс із собою скриньку цвяхів.Третя дитина:Ось картон, фанера, будь-який інструмент.Всі разом:Змайструємо ракету ми раптово.

    А ми, хлопці, допоможемо нашим космонавтам змайструвати ракету.

Дидактична гра «Збери з частин»

друга дитина:Ми зараз всі космонавти, Як Гагарін, як Титов Екіпаж ракети нашої У космос вилетіти готовий.Четверта дитина:Чекають на нас швидкі ракети для польоту на планети. На яку захочемо, на таку полетимо.

    Ракета до вильоту готова? Займайте місця.(Діти встають парами)

    Починаємо відлік: 10, 9, 8, 7 ... 1, пуск.Третя дитина:Летить у космічні дали

Наш космонавт навколо Землі, Хоч у кораблі малі віконця, Все бачить він, як на долоні: Степовий простір, морський прибій, А може бути й нас із тобою.Друга дитина:Командир корабля, повідомите обстановку!Перша дитина:УсеВПОВНОМУ ПОРЯДКУ! Третя дитина:Дозвольте вихід у відкритий космос!Перша дитина:Дозволяю! Увага невагомість!

Релаксаційні вправи «Парим у повітрі»

Пропоную повернутись на Землю.

Ось ми й удома. Під час подорожі ми побачили багато цікавого. Пропоную зобразити те, що ви побачили.

Візьміть готові форми, виріжте їх за контуром, складіть одну загальну картину і приклейте зображення,(самостійна діяльність дітей)

Підбиття підсумків заняття.

Конспект НОД у старшій групі на тему: Космос

Конспект безпосередньої освітньої діяльностідля дітей старшого дошкільного вікуна тему: "Космос - це здорово!"

У техніці малювання пластиліном, аплікація, колажування.

Вихователь МДОУ дитячий садок №16 «Малишок», М.О. м. Серпухів, вихователь

Програмні завдання:

Художня творчість:

Продовжувати знайомити дітей із технікою малювання пластиліном,

Розвивати вміння розрізати папір для отримання різних геометричних фігур, складати з цих фігур зображення різних предметів,

Закріплювати вміння передавати в ліпленні виразність образу,

Формувати технічні вміння та навички роботи з різними матеріаламидля ліплення.

Пізнання:

Розвивати сприйняття кольору, форми, властивостей предметів та матеріалів,

Продовжувати знайомити дітей із різними геометричними фігурами,

Формувати вміння використовувати як еталони площинні та об'ємні форми.

Комунікація:

Розширення уявлення дітей про різноманіття навколишнього світу,

Заохочення спроб дітей ділитися з педагогом та однолітками різноманітними враженнями,

Збагачення мови дітей прикметниками, що характеризують властивості якості предметів.

Матеріали:

Для вихователя: ноутбук, екран та проектор, зразок роботи, дошка чи мольберти для показу техніки виконання.

Для дітей: основа для композиції (аркуш кольорового картону темно-синього або фіолетового кольору), пластилін, намистини, паєтки, вирізки з космонавтами та космічними кораблями, клей.

Хід заняття:

В. – Здрастуйте, хлопці. (Доброго дня)

В. – Скажіть, будь ласка, яке свято скоро наближається (День космонавтики), правильно, хлопці, воно відзначається 12 квітня. І я пропоную вам сьогодні разом зі мною не надовго відправиться в космос, і побачити все те, що бачать космонавти і дізнатися, що ж там там хмари нашої улюбленої планети.

Але для цього потрібно міцно заплющити і голосно - голосно сказати поїхали! Три чотири!

(Гаситься світло, на екрані спалахують слайди. Вихователь розповідає.)

У неосяжних просторах космосу обертається Земля.

Вона – одна із планет Сонячної системи. Сонячна система – це об'єднання планет та його супутників – що обертаються навколо зірки – Сонця.

Планет лише дев'ять, всі вони різні. У глибокій космічній мерзлоті, на межі сонячної системи, рухаються планети – невеликі тіла з льоду, пилу та каміння. А між орбітами Марса та Юпітера розташоване велике скупчення астероїдів – кам'яних брил.

Земля – третя від Сонця планета.

Вона являє собою величезний кам'яна куля, більша частинаповерхні якого вкрита водою.

Землю оточують шари повітря, які називаються атмосферою.

Наша планета знаходиться в постійному русі: вона обертається навколо своєї осі та навколо Сонця

Зірки здаються нам з вогниками, що далеко світяться, тому що вони знаходяться дуже далеко. Насправді кожна зірка – це гігантська газова куля, подібна до нашого сонця, яка випромінює тепло і світло.

Сузір'я – це візерунок із зірок, які створюють будь-яку фігуру.

Першою людиною, що підкорила космос, був радянський космонавтЮрій Олексійович Гагарін.

Політ тривав 1 годину 48 хвилин. Корабель «Схід» здійснив один оберт навколо Землі.

У космічній ракеті

З назвою «Схід»

Він першим на планеті

Піднятися до зірок зміг.

Співає про це пісні

Весняна крапель:

Навіки будуть разом

Гагарін та квітень. Ст. Степанов.

Для проведення деяких досліджень потрібно, щоб людина тривалий час перебувала у космосі. Були придумані космічні будинки. орбітальні станції. Супутники, запущені людиною в космос, надсилають на Землю знімки нашої планети і знімки космічного простору.

Хлопці, сподобалося вам у космосі?

Що особливо запам'яталося?

Як називаються люди, які літають у космос на космічних кораблях? (космонавти)

Як звали першого у світі космонавта? (Юрій Гагарін)

А як називався корабель, який підняв його в небо? («Схід»)

Які ви молодці, так уважно слухали.

В. – Побувати в космосі, це велика подія, яка дарує багато вражень, а враження дуже добре допомагають творчості. Тому я пропоную вам зараз сісти за столи і разом зі мною зліпити наш дивовижний космос.

(Діти переходять у робочу зону)

Фізмінутка

Щоб у космос полетіти, треба багато вміти.

Бути здоровим не лінуватися, у школі добре вчитися.

І зарядку щодня робитимемо – нам не ліньки!

Вліво, вправо повернутися назад, знову повернутися,

Присідати, поскакати та бігти, бігти, бігти.

А потім все тихіше, тихіше бути схожим – і сісти знову.

В. – Хлопці, давайте подивимося, що лежить у нас на столах (зірки, космічні кораблі, пластилін, намистини, клей, фотографії Ю.Гагаріна). З цього можна зробити цілий космічний простір, наприклад від таке. (вихователь демонструє дітям зразок)

Зараз я розповім вам як зробити із пластиліну ось такі планети та комети.

Алгоритм виконання.

Вибираємо головний об'єкт (вирізка космонавта, космічного корабля), приклеюємо до центр роботи,

Щоб зліпити з пластиліну нашу планету нам знадобиться 3 кольори: шматочок зеленого, білого та синього. Змішуємо всі три кольори так, щоб на грудочці з'явилися розлучення. Сплющуємо. Прикріплюємо на роботу.

Щоб зробити такі зірки і комети наш пластилін потрібно спочатку прикріпити в те місце де буде зірка, а потім просто відтягнути пальчиком кінчики в сторони. Виходять такі промені. Також виконується хвіст комети.

Намистини та паєтки допоможуть нам зробити наш космос яскравим і сяючим, їх ми ось так кріпимо на пластилін.

Але, знайте що в космосі не обійтися без вірного товариша та друга, тому працювати ви сьогодні будите парами, а в кінці ми подивимося, чия ж команда найкраще впоралася з роботою.

В. – Все зрозуміло? Ну тоді приступаємо до роботи.

(самостійна діяльністьдітей)

Під час роботи звучить легка музика.

Наприкінці всі роботи викладаються на килимі, виходить космічний простір.

В. – Хлопці давайте подивимося на наш космос, які чудові роботи у вас вийшли. І все це ви зробили своїми руками.

В. – Яка робота на вашу думку вийшла найцікавіша? Чому?

В. – Сподобалися вам у космосі?

В. – Хлопці, я думаю, нашим космонавтам дуже сподобалися б ваші роботи, космос вийшов як справжній. Ну, а нам пора вирушати на Землю, адже тут на землі на нас чекає ще багато цікавого.

У ряді десятиліть, щороку

Ми мітимо новими космічними віхами,

Але пам'ятаємо: до зірок розпочався похід

З Гагарінської російської «Поїхали!»

Література:

Комплексні заняття, старша група Н.В. Лабодіна, Волгоград «Вчитель», 2012

Енциклопедія дошкільника, Н.М. Малофєєва, М. "Росмен", 2007 р.

Комплексні заняття з розвитку мови, навчальний посібник, Г.Я. Затуліна, Педагогічне суспільство Росії, М., 2007

Конспект НОД для дітей старшої групи "Політ у космос".

чт., 19.12.2013

Баженова Ольга Миколаївна,

вчитель – логопед

МА ДОУ Голишманівський

дитячий садок № 5 "Джерельце"

Завдання:

Освітня область«Пізнання ».

Розширити уявлення про професію космонавта.

Освітня область "Комунікація".

Збагачувати мовлення дітей іменниками, прикметниками, що позначають тему «космос».

Розвивати вміння підтримувати розмову. Заохочувати спроби ділиться з педагогами та іншими дітьми різноманітними враженнями та знаннями про космонавтику.

Освітня область «Соціалізація».

Розширити уявлення дітей про рік космонавтики. Розвивати прагнення висловлювати своє ставлення до оточуючого, самостійно шукати при цьому різні мовні засоби.

Попередня робота:

    Розгляд картин про космос.

    Ознайомлення з картою сонячної системи.

    Бесіди про супутників та кораблів.

    Заучування віршів про космос.

    Знайомство із сюжетно – рольовими іграми"Космодром", "Подорож сонячною системою".

Індивідуальна робота:

Допомогти Микиті Г, Насті Л. висловлювати свою думку на тему « Космос», правильно вживати в мові іменники та прикметники.

Посібники та матеріали:

    Глобус (колекція глобуси).

    М'яч.

    Музичний супровід.

    Портрет космонавта. (Гагарін Ю. А.).

    Сузір'я (велика та мала Ведмедиця, трикутник, лебідь)

Хід заняття

Вихователь:

Привіт діти,

Дівчата та хлопчаки!

Рада бачити всіх вас я.

На телевізійній передачі у себе.

Діти, які телевізійні передачі любите? (На добраніч, Розумниці та розумники, Теленяня, Найрозумніший). Сьогодні у нас в ефірі дитяча передача «Мандрівка в космос». Як ви знаєте, у кожній передачі завжди є ведучий.

Ведуча передачі Ірина Олександрівна, а в гостях у нас, діти старшої групи дитсадка № 17. Почнемо нашу передачу з пісні, послухайте будь ласка пісню та скажіть про кого вона?

Звучить пісня про космонавтів.

Діти: Про космонавтів.

Вихователь: Чудово! Хто здогадається, чому я увімкнула цю пісню.

Діти: Цього дня вперше людина полетіла у космос.

Вихователь: Вперше мешканець планети Земля кинувся до зірок. Хто знає, як звали першого у світі космонавта?

Діти: Юрій Олексійович Гагарін.

Вихователь: Діти з портрета дивиться на нас усміхнений, сміливий льотчик – космонавт, герой Радянського Союзуполковник Юрій Олексійович Гагарін.

А тут зверніть на фотографію, він одягнений інакше, в той одяг, в якому він перебуватиме в польоті. Весь його костюм називається скафандром. До нього входить оболонка, шолом, рукавички, черевики. Скафандр, як кабіна космічного корабля, там є все, щоб космонавти змогли перебувати в польоті. У скафандрі є трубки з дихальною сумішшю, які потрібні для дихання, там же є невелика коробочка, яка підтримує нормальну температуру тіла. Костюм - скафандр дуже міцний захищає від тиску, випромінювань. Скафандр пов'язаний із Землею, у ньому знаходяться мікрофон із датчиками апаратури, ми можемо бачити та розмовляти з космонавтами. Скафандр важкий і його можуть одягати лише треновані, витривалі люди.

Вихователь: А ось зараз Катя, прочитай вам вірш про цю чудову людину.

Читання вірша. Знаєте, яким він хлопцем був,

Той, хто стежку зоряну відкрив?

На руках увесь світ його носив.

Син Землі та зірок. Ніжний був і простий.

Вихователь:

А як ви розумієте у цьому вірші рядка, що Юрія Гагаріна весь світ носив на руках?

Діти: Після повернення на землю він об'їхав весь світ, зустрічався з жителями різних країн.

Вихователь: Сказано чудово – просто та ясно. Як ви думаєте, чому його називали сином Землі та зірок.

Діти: Він перший чоловік, який полетів у космос, побачив нашу землю та зірки. А ви бажаєте вирушити в космічний простір.

Діти: Так

Ведучий: А якими потрібно бути для польоту в космічний простір.

Діти: Сильними, міцними, спритними, витривалими.

Вихователь: Давай ми з вами розстанемося і станемо такі.

Фізкультхвилинка.

Давайте розімнемося,

Потягнемося, прогнемося.

Пострибати нам час!

Не буде в м'язах лінощів,

Нам із нею не по дорозі,

Притисніть до грудей коліна,

Руками обхопи!

Нахили вліво – вправо.

І два кроку вперед,

Стоїмо на місці прямо та швидкий поворот.

Вихователь: Добре! Я бачу, ви готові, а тепер наша телестудія перетворилася на великий космічний простір, і ми з вами, як Юрій Олексійович Гагарін летимо до зірок.

Підійдіть, подивіться, помилуйтеся сяйвами сузір'їв. А хто може сказати, що таке сузір'я? Прекрасно! Сузір'я це скупчення зірок на небі. А хто назве сузір'я, яке ми бачимо? Давайте порахуємо зірки у наших сузір'ях. Чудово! Правильно порахували. А на небі можна порахувати зірки?

Діти: Ні.

Вихователь: Так їх незліченну кількість. Небо над нашою головою всипане тисячами зірок. Вони нам здаються маленькими блискучими точками, бо знаходяться далеко від Землі. Насправді зірки дуже великі.

Хлопці ми знову в телестудії, я хочу сказати, що в космосі крім зірок є 10 планет, але всі космонавти, які літали в космос, сказали, що найпрекрасніша планета земля.

Подивіться, що я вам покажу.

Діти: Глобус.

Вихователь: Правильно діти, це зменшена планета Землі.

Подивіться уважно, що незрозуміло на глобусі?

А що вас вражає?

Діти: Що наша Земля маленька, ми можемо помацати її руками.

Вихователь:

Давайте покажу, де ми знаходимося? Ми знаходимося в місті Тюмені, а ось наш дитячий садок №17.

А зараз я хочу показати місце, звідки стартував наш Юрій Олексійович Гагарін. Це космодром Байканур у Казахстані. А зараз приготуємося до зльоту, дружно рахуємо 5, 4, 3, 2, 1. Летимо у – у – у. Скільки разів облетіла ракета "Схід" нашу землю.

Діти: Один раз

Молодці!

А політ тривав 1 годину 48 хв.

Ну і чудеса в передачі, звідки щось покотилося що це?

Діти: М'яч.

Вихователь: Скажіть діти, чим схожий м'яч та глобус. А чим глобус відрізняється? Наш м'яч хоче з вами пограти у гру «Назви слова про космос».

Вихователь: А ще хочете пограти?

Діти: Хочемо.

Вихователь: Пропоную вам гру "Знайди свою ракету".

Вихователь: Діти, що вам запам'яталося у нашій передачі?

Що розкажіть сьогодні мамам та татам? А найцікавіше чекає на вас попереду, ми ще зустрінемося цього тижня.

Література:

Урок Гагаріна / За редакцією Ю. А. Докучаєва. - М.: Дитяча література. – 1985. – 143 с., іл. Документальне оповіданняпро першого космонавта світу Юрія Гагаріна і гагаринців 39.

Зірковий син/За редакцією Л.А. Обухів. - М.: Дитяча література. 1974.

Космічна гавань / За редакцією А.Ф.Молчанова, А.А.Пушкарьова: Видавництво: Машинобудування. 1982.

«Свідоцтво про публікацію у ЗМІ» Серія А № 0002276,

штрих код (№ квитанції) 62502669050254 Дата відправки 21 грудня 2013 р.

Зайчикова Любов Миколаївна,

вихователь МБДОУ д/с №1 «Волошка»

місто Навашине Нижегородська область

Мета: формування у дітей позитивної мотивації до пізнання та позитивного ставлення до світу у вигляді ігрового цікавого матеріалу.

Завдання:
Освітні:
Вчити конструювати предмет, що складається з геометричних фігур за заданою схемою.
Удосконалювати навички рахунку в межах 10. Ознайомити з утворенням числа 10 на основі порівняння двох груп предметів, користуватися поняттям більше, менше, порівну.
Закріплювати уявлення про частини доби (ранок, день, вечір, ніч) та їх послідовність.
Удосконалювати уявлення про трикутник, його властивості та види.

Розвиваючі:
Розвивати логічне мислення, знімання, кмітливість, пізнавальну активність, вміння чути одне одного. Сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мови, уміння аргументувати свої висловлювання Формувати навички самостійної роботи.

Виховні:
Виховувати взаємодопомогу, дружні взаємини, вміння працювати у команді, формувати навички взаємоконтролю; узгоджувати свої дії з діями однолітків

Інтеграція освітніх галузей:
Пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, мовний розвиток, фізичний розвиток, художньо-естетичний розвиток

Види дитячої діяльності у НОД:
- ігрова;
- комунікативна;
- продуктивна;
- Пізнавальна;

Попередня робота: ознайомлення з космосом, сузір'ями; дидактичні логіко-математичні ігри; читання «Незнайка на місяці»

Обладнання:
Ноутбук, проектор, блоки Дьенеша, табличка «Конструкторське бюро», білі халати - 10 шт., схеми збирання ракети, макет ракети, зірочки на гумці (гімнастики для очей), мольберт та зірки, набір геометричних фігур на підносі, чарівний промінь, коробка -Посилання із зображенням Незнайки, математична гра.
На флешці: слайди, музика для фізкультхвилинки, космічна музика

Хід освітньої діяльності
Сюрпризний момент
Діти входять до зали.
П: Хлопці сьогодні ми вирушаємо у подорож у космос. А ви пам'ятаєте, хто з мультгероїв літав у космос? (Незнайка). Так, ми з вами читали розповідь про те, як Незнайко літав у космос.
(Звук приходу СМС)
П: Мені прийшла СМС-ка, в ній йдеться, що сьогодні до нас у дитячий садок прийшов незвичайний лист - відео лист. Бажаєте дізнатися від когось воно?
Д: Так
(на екрані з'являється Незнайка)
- Без мене полетіти хотіли? Я, Незнайко, дізнався, що ви знаєте цифри, постаті, любите займатися математикою. Тому я приготував вам подарунок сюрприз. Але щоб отримати його, вам необхідно здійснити подорож до космосу та виконати три завдання. Якщо ви сміливі, рішучі, впевнені у своїх силах, тоді вирушайте в дорогу. Щасливої ​​дороги".
З: Хлопці ви любите математику? Впевнені у своїх силах та знаннях? Тоді вирушаємо у подорож!
- А на чому ми можемо полетіти в космос? (На ракеті)
- Де ж узяти ракету?
- Хлопці, я пропоную вам вирушити до конструкторського бюро і стати справжніми вченими, сконструювати справжню ракету. Одягайте халати, проходьте в конструкторське бюро. Допомагайте одне одному. (Діти виконують роботу стоячи біля столів)
- Увага, розпочинаємо роботу. Перед вами геометричні фігури та схема збирання, вам потрібно побудувати ракету, на якій ви полетите. Чи готові? Приступаємо до завдання.
(Діти викладають ракету за схемою з блоків Дьєнеша, фонова музика)
Я бачу, що ваші ракети готові, а мені хочеться дізнатися:
- Скільки всього фігур використали?
– Скільки квадратів?
- Скільки трикутників?
– Скільки червоних?
– Скільки синіх?
- Молодці, хлопці, впоралися із завданням. Знімайте халати. Щоб полетіти в космос потрібно бути сильними, здоровими та витривалими. Що допомагає нам бути здоровим?
Діти: Зарядка!
- Правильно, заряджання, фізичні вправи. Я пропоную вам виконати вправи, щоб стати справжніми космонавтами.

Раз-два, стоїть ракета. (Піднімають руки вгору)
Три-чотири, скоро злет. (розводять руки убік)
Щоб долетіти до Сонця (коло руками)
Космонавтам потрібний рік. (беруться руками за щоки, хитають головою)
Але дорогий нам не страшно (руки в сторони, нахили корпусом вправо-ліворуч)
Адже кожен з нас атлет (згинають руки в ліктях)
Пролітаючи над землею (розводять руки убік)
Їй передамо привіт. (Піднімають руки вгору і махають).

Тепер ви вже космонавти, можна вирушати у політ. Проходьте в ракету (Діти сідають на стільчики, поруч із макетом ракети)
- Щоб ракета злетіла, потрібно порахувати від 10 до 1. Хто хоче порахувати? (Запитати 2-х дітей)
– А тепер давайте всі разом. Отже, екіпаж готовий до польоту! Увага на екран, починаємо відлік: 9, 8 ... 2, 1, 0 пуск! (Відео запуску ракети).
- Політ розпочався (слайд зоряне небо). Хлопці, наш політ триватиме цілодобово. Скільки частин на добу? (4)
-Ми пролітаємо повз хмари, (слайд з хмарами) на них перше завдання від Незнайки.
. Назвіть частини доби (ранок, день, вечір, ніч).
. Зараз у нас якийсь час доби? (Ранок). Назвіть, якого кольору хмара ранок? (Блакитне).
. А хмара день, якого кольору? (жовтого) А якого кольору хмара вечір? (сірого)
. А фіолетова хмара, яка частина доби? (ніч)
- Настала ніч. Вночі на небі з'являються зірки. Ось і до нас на долоню опустилися зірки. (одягаємо на пальчик зірочку) Вони допоможуть нам зробити гімнастику для очей, щоб наші очі відпочили (діти встають біля стільчиків)

Раз-наліво, два - направо,
Три наверх, чотири вниз.
А тепер по колу дивимось,
Щоб краще бачити світ.
Погляд направимо ближче, далі,
Тренуючи м'яз очей.
Бачити скоро будемо краще,
Переконайтеся зараз!

Ну ось, наші очі відпочили, займайте свої місця. Наш політ триває, а зірочки повертаються на небо. (Збираю зірочки)
(слайд - 9 зірочок)
На зоряному небі з'явилися хмари. (Слайд 9 зірок та хмар) А ось і наступне завдання від Незнайки.
. Потрібно порахувати, скільки хмар та зірок на небі.
-Хлопці, порахуємо хмари та зірки. Правильно їх порівну по 9. Ще одна зірочка з'явилася на небі. (Слайд 10 зірок і 9 хмар) Скільки тепер зірок? Як вийшло 10? Чого більше на небі зірок чи хмар? На небі з'явилася ще одна хмарка. (слайд 10 зірок та хмар) Скільки стало хмар? Знову порівну, по десять.
- Молодці, хлопці, впоралися із завданням. Наш політ продовжується.
(звучить музика) на слайді картинка космос
Фізкультхвилинка «невагомість».
- Яка чудова музика звучить, вона спокійна, повільна, тиха. Так і хочеться ширяти над Землею, літати в космічному просторі. У космосі невагомість і всі рухи плавні та повільні. Давайте і ми з вами спонукаємо в невагомості.
(Під повільну музику діти імітують рухи космонавтів у відкритому космосі.)

У космосі так здорово!
Зірки та планети
У чорній невагомості
Поволі пливуть! (переміщаємося по залі)

Увага, ми наближаємось до сузір'я трикутників (Трикутники на люстрі)
І тут на нас чекає третє завдання від Незнайки:
. Викладіть перед собою всі трикутники, що лежать на таці.
. Чим схожі фігури? (Три кути, три сторони.)
Трикутник – це така геометрична фігура, У якої три сторони та три кути. А чим відрізняються трикутники? У трикутників сторони можуть бути рівної довжиниі може бути різної довжини. Трикутник, у якого усі сторони рівні, називається рівностороннім. Трикутник, у якого всі сторони різні за довжиною, називається різнобічним.
- Хлопці, ви успішно впоралися з усіма завданнями, настав час повертатися до дитячого садка. А щоб прискорити наше повернення на Землю, я користуюся чарівним променем. Вставайте, хлопці в коло, міцно візьміться за руки: (гаситься світло, вмикається музика).
Промінь чарівний ми включаємо,
Очі дружно закриваємо.
Раз два три чотири п'ять -
У космосі летимо знову.
Корабель хитається - раз
Корабель хитається - два,
Корабель хитається - три!
Ось і Земля – подивися!
- Ось і закінчилася наша космічна подорож. Ми знову на Землі, дитячому садку. Скажіть, хлопці, а от якби ви полетіли в космос по одному, як би ви почувалися, з усіма завданнями ви справилися? А чому ми змогли впоратися з усіма завданнями?
- Нам допомагала дружба, ми разом, ми одна команда – тому нам все вдалося, ми з усіма завданнями впоралися.
- Хлопці, вам сподобалася наша подорож? Якщо вам було легко справлятися із завданнями, візьміть собі зірочку з посмішкою, а якщо деякі завдання здалися вам важкими або незрозумілими, візьміть сумну зірку. (Діти беруть зірочки)
(На слайді різні сузір'я)
- У космосі дуже багато сузір'їв, але немає сузір'я Дружби. Чи не настав час виправити помилку і запалити сузір'я дружби?
(Діти наклеюють сузір'я Дружби на мольберті, музика Барбаріки)
- Хлопці, чудове вийшло сузір'я, а давайте уявімо, що ви стали зірочками, утворіть сузір'я дружби. (Діти встають у коло).
- Дійсно, дружба допомогла нам сьогодні впоратися з усіма труднощами, і я впевнена, що й надалі допомагатиме вам у всіх ваших справах!
(Звук листа, на слайді картинка посилка)
Нам прийшла посилка від Незнайки (коробка із зображенням Незнайки, всередині гра та лист для дітей) «Дорогі хлопці, ви успішно впоралися з моїми завданнями. В пам "ять про космічній подорожідарую вам математичну гру. Грайте та навчайтеся.»
- Здорово! Який корисний подарунок, а я хочу запропонувати вам намалювати малюнки про нашу космічну подорож та розповісти про неї батькам удома.

Ціль:уточнити та узагальнити знання про космос.

Завдання:

Освітні:

  • Формувати поняття "космос", "космічний простір", "сонячна система";
  • Збагачувати мовний словниксловами на тему;
  • Закріпити знання дітей про планети сонячної системи;
  • Вчити визначати самоціль.

Розвиваючі:

  • Розвивати логічне мислення;
  • Розвивати творча уявадітей;
  • Удосконалювати навички роботи з клеєм та пензлем;
  • Розвивати дрібну та загальну моторику;
  • Вчити чітко, відповідати на ці запитання.

Виховні:

  • Виховувати повагу до важкої та небезпечної професії космонавта;
  • Виховувати почуття гордості за рідну країну.

Матеріал:

  • Розрізні картинки із космічним сюжетом; повітряна куля блакитного кольору, фломастер чорний; інтерактивна дошка, ноутбук; фантастична музика у записі; листи білого паперу за кількістю дітей, клей, пензлі, серветки для аплікації; зірка, бубон.

Попередня робота: Розмова з дітьми про свято 12 квітня – “День космонавтики”.

  • Розгляд предметних картинок із зображенням перших космонавтів, супутників Землі, космічних станцій.
  • Початкове знайомство з Всесвітом, Сонцем та сонячною системою. Читання віршів, казок та розповідей про космос.
  • Безпосередньо освітня діяльність

    Введення у тему заняття.

    Дидактична гра"Розрізні картинки".

    Ціль: вміти складати сюжет, розвивати мислення, увагу, дрібну моторику

    Опис гри: вихователь готує картинки, на яких зображено предмет чи сюжет, пов'язаний із темою заняття. На зворотній сторонікожної картинки наклеюється лист кольорового паперу, тоді кожна картинка “сорочка” виходить свого кольору. Потім картинки розрізаються на фрагменти, щоб кількість фрагментів збіглося з кількістю дітей. Фрагменти картинок розкладаються на столі лицьовою стороною нагору.

    Хлопці, давайте пограємось. Я маю розрізні картинки. Скажіть, як із ними можна пограти?

    - (Відповідь дітей)

    Щоб зібрати картинку в одне ціле, необхідно правильно підібрати фрагменти.

    Діти по одному вибирають фрагмент картинки. Підходять до столів із прапорцями одного кольору з картинкою. Збирають фрагмент одне ціле.

    Хто здогадався, про що сьогодні ми говоритимемо?

    - (Відповідь дітей)

    Але перш ніж нам поговорити про космос, дайте відповідь, будь ласка, мені на запитання, в якому населеному пункті ми живемо?

    - (Відповідь дітей)

    Правильно ми живемо у Новому Васюгані. А Новий Васюган знаходиться в Томській області. А Томська область входить до складу Росії. А Росія одна з багатьох країн на нашій планеті Земля.

    Планета Земля схожа на кулю. Вона кругла. І якщо ми вийдемо з дому і будемо рухатися тільки вперед, то через багато-багато часу повернемося знову до свого будинку. Ось подивіться, як я можу пройти цей шлях на цій повітряній кульці, адже він теж круглий, як наша планета Земля. Я, поставлю фломастер на верхній точці, і поведу лінію вниз. І ось я знову опинилася в тій точці, звідки почала рух. Отак і давні мандрівники переконалися, що наша планета Земля кругла.

    Що ж оточує нашу Землю?

    - (Відповідь дітей)

    А що ж ще у космосі?

    - (Відповідь дітей)

    А ми можемо, просто подивившись на небо побачити із Землі планети?

    - (Відповідь дітей)

    Так, звичайно, просто глянувши на небо, ми не побачимо з вами планет. Планети та зірки можна побачити із землі лише у телескоп. Телескоп – це велика підзорна труба. І спостерігають за зірками та планетами в телескоп вчені, яких називають астрономи.

    Як називається підзорна труба, яку дивляться на зірки?

    Як називають учених, які дивляться на телескоп?

    А ми зараз із вами зможемо побачити далекі планети?

    - (Відповідь дітей)

    Правильно, ми зможемо зробити телескоп з паперу. У нас на столах розкладено все, що потрібне для роботи.

    Показ вихователя. Один край листа потрібно намазати клеєм і згорнувши лист трубочкою, накласти інший кінець листа. Акуратно промокнути серветкою по всій довжині труби, що вийшла.

    Діти підходять до столів. Робота відбувається стоячи. Якщо діти потребують допомоги, вихователь допомагає. Діти виконують роботу під музику. <Музыка1>

    Ось тепер у кожного з вас є свій телескоп. Запрошую на свої місця. Сідайте на стільчики, ми спостерігатимемо за зоряним небом.

    Діти сідають навпроти інтерактивної дошки. На екрані з'являються планети. Гімнастика для очей Діти дивляться на планети спочатку одним оком, а потім вихователь пропонує подивитися на планети іншим оком.

    Ціль: тренування м'язів органів зору.

    На екрані з'являються планети. Звучить фантастична музика. <Музыка2> Вихователь для кожної планети читає вірш.

    Меркурій

    Меркурій – найближча до Сонцю планета,
    Залитий він променями гарячого світла,
    Так багато йому дістається променів,
    Що ця планета інших гарячіша!
    Так швидко Меркурій біжить орбітою,
    Наче квапить: Мене наздожене!

    Венера

    На честь богині краси
    Названо, Венеро, ти!
    У темних небесах сяєш,
    Красою нас обдаровуєш.

    Земля

    Від Сонця третя за рахунком планета,
    Наша Земля менша за Зірки.
    Але їй вистачає тепла та світла,
    Чистого повітря та води.
    Життя Землі – це хіба диво?
    Метелики, птахи, жучок на квітці.
    Життя на зе6млі ви знайдете всюди -
    У найдальшому, глухому куточку.

    Марс

    Марс – таємнича планета.
    Вона за розмірами трохи більше Місяця,
    Через криваво-червоний колір
    Назвали планету на честь бога війни.

    Юпітер

    Юпітер - найбільше планет,
    Але на планеті суші немає.
    Всюди рідкий водень
    І лютих холод цілий рік!

    Сатурн

    Сатурн – гарна планета
    Жовто-жовтогарячого кольору,
    І кільцями каміння та льоду
    Оточена вона завжди.

    Уран

    Уран - лежня, і встати йому лінь,
    Піднятися планеті неспроможність,
    Сорокаріччя триває там день
    І сорокаріччя – ніч.

    Нептун

    Планета Нептун від Землі далеко,
    Побачити її у телескоп нелегко,
    Від Сонця за рахунком планета восьма,
    Панує на ній вічно зима крижана.

    Плутон

    Мчить у просторі далекий Плутон,
    Він Сонця променями ледь освячено.
    А щоб не нудьгував у на самоті він,
    з ним супутник летить під назвою Харон.

    Ми з вами побачили планети Сонячної системи. Усі планети обертаються навколо Сонця. Ще їх називають Сонячна сім'я. Які планети ви запам'ятали?

    - (Відповіді дітей)

    А ви знаєте, що на Місяці живе Зірочот, який вважає планети. Це така гра. Пропоную пограти у “Зірочки”.

    Діти стають у коло і вимовляють лічилку, причому передають один одному зірку. Вибраний звездочет рухається під звук бубна підскоками за колом. Як тільки бубон замовкає, зорецвіт зупиняється і стає між двох дітей, які встають спинами один до одного, і на рахунок раз-два-три – біжи! – оббігають у різних напрямках коло, намагаючись першими повернутися у вихідну точку та забрати зірку у зоречета. Гра триває 3-4 рази.

    На Місяці жив звездочет.
    Він планетам провадив відлік.
    Меркурій – раз, Венера – два,
    Три – Земля, чотири – Марс,
    П'ять – Юпітер, шість – Сатурн,
    Сім – Уран, восьмий – Нептун,
    Дев'ять – далі за всіх Плутон...
    Хто не бачить – вийди геть!

    Ми земляни та живемо на планеті Земля. Скажіть мені, будь ласка, хтось ще живе в космічному просторі?

    - (Відповіді дітей)

    Можливо, ви і маєте рацію, і в космосі дійсно живуть інопланетяни.

    Стукіт у двері. Входить дитина у костюмі інопланетянина.

    Хлопці, гляньте, до нас прилетів інопланетний гість. Давайте привітаємось.

    Мені здається, що це ще не зовсім дорослий інопланетянин, а ще дитина. І, певно, він, як і ви любить пограти.

    - (Інопл.) Я хочу загадати вам загадки.

    Серед поля блакитного –
    Яскравий блиск великого вогню.
    Не поспішаючи, вогонь тут ходить,
    Землю - матінку обходить,
    Світить весело у віконці.
    Ну, звичайно, це... (сонце).

    Ясними нічками
    Гуляє мама із доньками.
    Донькам не твердить вона:
    - Спати лягайте, пізно! -
    Тому що мати – Місяць,
    А доньки... (Зірки).

    Літера А, літера А –
    Голова алфавіту.
    Знає Вова, знає Світлана,
    "А" схожа на... (ракету).

    – (інопл.) Я дуже люблю танцювати. Потанцюйте зі мною. Я станцюю інопланетний танець, а ви повторюйте рухи за мною . <Музыка3>

    Фіз. хвилина Танець інопланетянина.

    Мета: профілактика втоми, порушення постави, зору та психоемоційна розрядка.

    - (Інопл.) Мені час поспішати додому, до побачення!

    Діти прощаються із інопланетним гостем.

    Ну ось, інопланетний гість відлетів. А хто ще літає у космос?

    - (Відповіді дітей)

    А хто знає, як звали першого космонавта?

    - (Відповіді дітей)

    Сонячний ранок 12 квітня 1961 року. Ракета стрімко рвонула в небо, залишаючи за собою вогняний слід палива. Так із космодрому Байконур стартував перший в історії космічний корабель із людиною на борту.

    Вірш читає дитина.

    Перший космонавт.
    На космічному кораблі
    Він летів у міжпланетній темряві,
    Здійснивши навколо Землі виток.
    А корабель називався "Схід".
    Його знає та любить кожен,
    Був він молодий, сильний, відважний.
    Пам'ятаємо погляд його добрий із прищуром,
    Його звали Гагарін Юра.

    На слайд-шоу на тему Космос. Під пісню "Знаєте, яким він хлопцем був..." музика А. Пахмутової. <Видео1>

    Список використаної літератури.

    1. Дітям про космос і Юрія Гагаріна - першого космонавта Землі: Бесіди, дозвілля, оповідання / Авт.-сост. Т. А. Шоригіна, сост. М. Ю. Парамонова. - М: ТЦ Сфера, 2014. - 128с.- (Бібліотека Вихователя).
    2. Скоролупова О. А. заняття з дітьми старшого дошкільного віку на тему "Підкорення космосу". - М: ТОВ "Видавництво Скрипторій 2003", 2010. - 80с.

    Ціль:допомогти дітям сформувати первісне уявлення про Всесвіт, космос; показати; дати елементарні поняття; космос, небесні тіла, їх характерні особливості; збагатити словник дітей словами планета, ілюмінатор, телескоп та ін., продовжити роботу з читання.

    Хід заняття

    Вихователь (В.).Діти, зі показаних мною слів виберіть ті, які пов'язані з небом: книга, птах, курка, дзеркало, хмара, вата; калюжа хмара, лампа, картина, блискавка, квіти; пароплав, вертоліт, човен, велосипед, аероплан; гудзик, ножиці, зірки, свічка, вогонь, сонце; кішка, сумка, місяць, день, вовк, дирижабль; машиніст, парашутист, матрос, тракторист, льотчик, шофер.

    Хлопці тут у нас працював розсіяний художник. Він усе переплутав. Допоможіть розставити все на свої місця: веселка - птахи - аероплан - хмари - хмари - блискавка - літак - ракета - місяць - зірки - сонце.

    Ст.Знаєте, давно люди прагнули розгадати таємниці неба. Дивлячись угору, вони не переставали дивуватися сонцю, яскравій вогненній кулі, від якої навколо світло, як від величезної лампочки. А вночі вони вдивлялися в зірки, наче хтось запалив лампочки-гірлянди. Люди дивилися на літаючих птахів і їм так само хотілося піднятися вгору, полетіти. Так народилася мрія про поле.

    Вчені-винахідники вирішили здійснити цю мрію. Якось хтось змайстрував крила, як у птаха, з воску та пір'я. Але з цієї витівки нічого не вийшло. Сонце розтопило віск, пір'я розлетілося, крила розпалися. Але мрія людини про політ не загинула. Через багато століть два брати-французи Монгольф'є винайшли паперову повітряну кулю, на якій піднялися над землею.

    А ще згодом американські брати Райт злетіли над землею на моторному літаку. Він був кращим повітряної куліале на ньому не можна було досягти великих висот. Для цього знадобився потужніший двигун - реактивний. Так поступово люди дізналися, що у них над головою немає жодної стелі з лампочками, а хмари – це зовсім не вата, а скупчення пари. Люди дізналися, що таке хмари, блискавка, грім, від чого трапляється гроза та дощ. Вони винайшли телескопи, щоб заглянути до невідомого космічний світ, ближче розглянути зірки та планети. новий реактивний двигунпідняв високо над землею супутник. Зрештою, люди винайшли космічну ракету. Це дуже складна техніка, яку назвали космічним кораблем. (Все оповідання супроводжується показом картинок, ілюстрацій.)

    Для того, щоб побачити та розглянути космічний корабель, нам треба потрапити на космодром. (Картки розкладені по всій групі, діти повинні їх прочитати очима і зібратися там, де знаходиться «космодром».)

    А ось і космічний корабель. Він готовий до старту. Він має вхідний шпок, ілюмінатори. Керують космічним кораблем космонавти. Як ви вважаєте, будь-яка людина може стати космонавтом? (Сильний, сміливий, здоровий…) Що для цього треба робити? (Займатися спортом, робити зарядку, гартуватися, їсти добре.)

    Розвиваюча гра «Зарядка з веселими чоловічками»

    На картках схематично зображені чоловічки у різних позах. Діти повинні швидко виконати такі ж рухи.

    Ст.А ось і космонавти з'явилися (ілюстрація). Подивіться, вони одягнені у спеціальні костюми: комбінезони, шоломи, за спиною балони з киснем, тому що в космосі немає повітря з киснем, яким ми дихаємо.

    Подивіться, все готове до польоту. І ми з вами займемо місця у центрі управління польотом. Слідкуватимемо за польотом космічного корабля.

    лабіринт.Завдання у тому, щоб діти провели космічний корабель до зірок.

    Ст.Окрім зірок в ілюмінатори можна побачити багато цікавого. Це різні планети. З Землі планети здаються маленькими зірочками. Але космонавти бачать їх такими. (Вихованець показує біти знань «планети»).

    Сама яскрава зірка- Сонце - величезна вогненна куля. Воно таке яскраве, що на нього не можна довго дивитися – втомляться очі. І наближатися до нього на космічному кораблі теж не можна – він згорить. А ось на Місяці космонавтам удалося побувати. Місяць – це не зірка, а супутник Землі. Місяць теж куля, але кам'яна, тверда, холодна. А наша планета Земля з космосу виглядає блакитною кулею, тому що навколо неї шар повітря з киснем – атмосфера. На нашій планеті Земля багато води, сонячні променіЗігрівають планету, тому на Землі ростуть рослини, живуть комахи, тварини, птахи і ми – люди. А люди, що живуть на планеті Земля, називаються "земляни".

    Візьміть до рук будь-який предмет (кубик, м'ячик, олівець) і, піднявши високо вгору, відпустіть його. Що з ним трапилося? Чому він упав униз, на підлогу? (Відповіді дітей) Будь-який кинутий предмет падає на землю - це земне тяжіння. Земля притягує до себе, а в космосі все знаходиться в невагомості, все стає легким, легшим за повітря і тому все плаває, як у воді: предмети, одяг, люди. Щоб космонавти змогли поїсти, їхня їжа у вигляді пасти знаходиться у тюбику (такому, як Зубна паста), тільки з іншими назвами: каша, морс, куряче суфле.

    Хлопці, а чи знаєте ви, хто був першим космонавтом? (Відповіді дітей.) Щоб перевірити, чи маєте ви рацію, нам треба розчарувати зачарований малюнок. Обведемо контур із точок.

    Діти з'єднують крапки, проступає зображення собаки.

    Ст.Правильно, діти, це собака на прізвисько Лайка. І лише тоді, коли люди переконалися, що Всесвіт не несе загрози життю, 12 квітня 1961 р. у космос нарешті полетів чоловік. Першим космонавтом планети Земля став Ю. А. Гагарін. З того часу робота в космосі – звичайна справа.

    На цьому наша подорож космосом завершується. Але щоб залишити про нього пам'ять, можна заштрихувати різнокольорові зірочки і наклеїти їх на нічне небо.

    А зараз я прочитаю вам вірш «Стурбована людина».

    Жив та був у світі білому

    Людина - творець уміла.

    Стану, - він сказав собі, -

    Найшвидшим на землі!

    Походив, подумав трохи -

    Проклав залізну колію.

    Зробив перший паровоз,

    Щоб до станції довіз.

    А потім набрався сили

    І вагони змайстрував.

    Покатався, і – додому.

    Міркує сам із собою:

    Паровоз - швидше за коня,

    Але я повинен признатися:

    Хоч винна і швидка,

    Швидкість таки не та!

    Знову майстер у майстерні

    І не милий йому спокій!

    Винайшов автомашину,

    Швидше сів у кабіну

    І об'їхала куля земна.

    Не задоволений я їздою!

    Слабкуватий трохи хід,

    Чи то річ - літак

    Людина-творець веде!

    Всю планету облетів,

    Але ж це не межа!

    І вирішив цю проблему -

    Сконструював ракету!