Biograafiad Omadused Analüüs

Klassiväline tegevus Hoiame Jumala maailma ilu, metoodiline arendus (3. klass) teemal. Vaimse ja kõlbelise kasvatuse tund vanematele eelkooliealistele lastele “Maailma loomine” Vaatamine muusikalise slaidiseansiga “Ilu päästab maailma”

Tunnimärkmed, 24. september 2017

1. Maailm meie ümber on ilus.

2. Kuidas see kõik tekkis?

3. Otsime raamatutest tarka vastust.

4. Piibel on raamatute raamat.

5. Maailma Looja on Jumal!

Tere hommikust, kallid poisid!Kes oskab öelda, kust pühapäevakoolitund peaks algama? - Just, palvest. Enne kui hakkame midagi tegema, peame paluma Jumala õnnistust, Jumala abi.

Nii et palvetagem. Tõuskem laudadest, pöördugem Issanda Jeesuse Kristuse ikooni poole ja öelgem: „Isa ja Poja ja Püha Vaimu nimel. Aamen". Teeme risti ette. Ja istume jälle oma töölaudade taha. Hästi.

Täna, poisid, räägime väga olulistest asjadest. Ütlesite, et olete juba täiskasvanud, seetõttu võite rääkida tõsistest asjadest.

Ütle mulle, poisid, kas teile meeldib mets? Mis sulle meeldib? Jõgi, meri, ookean...? Kas olete kunagi mägesid näinud? See kõik on väga ilus, poisid.

Aga kust see kõik tuli? Kes selle ilu välja mõtles?

Poisid, pöörame ümber. Mida sa enda ees näed?
- Raamatud.
Kas sul on kodus raamatuid?
- Jah mul on.
Kindlasti on. Ja mul on ka raamatud.

Teate, poisid, kes raamatuid loeb, saab targemaks, sest raamatuid kirjutavad targad inimesed.

Kuid ka targemad inimesed on endalt alati küsinud: kuidas tekkis päike, mis nii mõnusalt soojendab ja särab? Kes leiutas lilled, mis on nii ilusad ja lõhnavad? Ja mis kõige tähtsam, kes leiutas inimese? Kust see kõik tuli?

Ja targad inimesed, püüdes vastust leida, kirjutasid raamatuid.

Läheme raamaturiiulite juurde, poisid. Milliseid raamatuid näete?

Erinevad: suured ja väikesed, erinevat värvi, raamat võib olla loomadest, võib-olla ka muinasjuttudega.

Kõik need raamatud on imelised. Ja kui olete veidi vanem ja teil on oma raamatud – mitmesugused väga huvitavad raamatud.

Kõik need raamatud on head, kuid on üks raamat, millest leiame vastuse küsimusele "kust kõik tuli?" See raamat räägib sellest, kuidas meri, taevas, puud ja lilled, metsad ja mäed tekkisid ning loomulikult sellest, kuidas inimene loodi.

Proovime seda oma raamatukogust leida. Ma annan teile vihje: see on suurim raamat ja see võib olla väga raske.

See on õige, poisid! Sa arvasid. Seda raamatut nimetatakse Piibliks.

Kas ütleme koos? - Piibel.

Vaadake, kui suur ja raske see on, nagu tõeline entsüklopeedia. Igaüks, kes loeb tervet Piiblit, saab väga targaks inimeseks.

Sina ja mina tahtsime teada saada, kuidas meie maailm kujunes, kõike seda, mida me enda ümber näeme.

Avame Piibli ja vaatame. Olgem lihtsalt väga ettevaatlikud.

Kohe esimesel leheküljel on kirjutatud: ... (Lugemine Gen 1:1-5 ). Piibel räägib edasi sellest, kuidas Jumal lõi kõik maailmas.

Piibel ütleb, et kõik, mida me näeme: taevas, päike, kuu ja tähed, loomad ja linnud, mered ja mäed, isegi inimesed – kõik see on loodud Kõigeväelise Jumala poolt.

Kõik, mida Jumal tegi, oli väga ilus. Jumal rõõmustas, nähes, kuidas kalad jões loksusid, kuidas linnud oma tibusid toitsid, kuidas liblikad tiibu lehvitasid.

See kõik oli väga ilus. Ja Jumal tahtis seda rõõmu kellegi teisega jagada. Siis... Siis lõi Jumal inimese. Kõige esimene inimene. Ja nüüd rõõmustasid Jumal ja inimene selle erakordse ilu üle.

Selle kõige kohta loeme Piiblist. See on kõigist olemasolevatest raamatutest kõige hämmastavam.

Svetlana Gontšarova

Eesmärgid:

- laste moraalne areng ja kasvatamine Venemaa traditsiooniliste vaimsete väärtustega tutvumise kaudu;

Andke lastele põhiline ettekujutus Jumalast kui kõige olemasoleva Loojast; näidata, kui kaunilt meie Maa loodi.

Koolieelikutele Vana Testamendi peamiste sündmustega tutvumine;

Sisendada lastesse armastustunnet, hoolivat ja hoolikat suhtumist taimestiku ja loomastiku suhtes, õpetades neid olema ettevaatlikud ümbritseva maailma – Issanda suure loomingu – suhtes;

Optimistliku ellusuhtumisega vaimse ja moraalse isiksuse kujunemise edendamine, keskendudes Jumala tundmisele, aidates veenduda Tema reaalsuses, tutvudes Tema loodu ilu ja tarkusega rahu, aitavad kaasa kõrgemate moodustumisele (religioosne) tunded;

Kõne arengu soodustamine lapsed: sõnavara rikastamine, verbaalse suhtlemisoskuse arendamine;

Töös visaduse ja täpsuse oskuste arendamine.

- kasvatada huvi vastu kaunid kunstid;

Ülesanded:

- paljastada mõisted "nähtav maailm", « nähtamatu maailm» , "maailm inglid» ;

- inglid, nende vaimsus;

Alusta rahu; mõiste selgitamine « loodud» ;

- Inglid head ja kurjad; erinevus Inglid väärt: Peainglid, keerubid ja seeravid.

Pühaduse, sügise mõiste inglid. Kurat

Õppige palvet Kaitseingel;

Selgitage kristliku nime tähendust;

Tehke kuuetiivalise seeravi käsitöö;

Eeltöö:

Töö illustreeriva materjaliga; vestlused "Jumala rahu meie ümber", "Valgus. päev. öö", "Taevas"; õuemäng "Päev öö"; loo lugemine "Meie maailm";Lastepiibli lugemine (Vana Testament); loominguline laste tegevused: joonistamine ja teemakohane disain"Pilved", "Päev öö", "Mida me oma jalutuskäigul nägime"

Sõnavaratöö:

Jumal, issand, piibel, maailm, inimese loodud, taevalaotus, valgus, pimedus, öö, päev.

Visuaalne materjal:

– ikoonid ja illustratsioonid koos kaitseingli kujutis, pilt kuue tiivaline seeravi;

– lastepiibel;

Kirikulaul;

- Muusikasarjad: laulu salvestus “Püha Danieli kloostri koor Laul ingel»

Jaotusmaterjal (iga lapse kohta):

– albumileht;

– viltpliiatsid, värvipliiatsid, guašš, akvarell, värvipliiatsid;

- lihtne pliiats;

– vesi purgis, palett;

– salvrätik, vatitükk;

- PVA liim;

- pabervormid: kuus kollast paberist tiiba (kolm paari);

– valgest paksust paberist ovaalne;

– kuldsest paberist halo.

Tunni käik:

I. Õpetaja pöördub rühmas istuvate laste poole tuba:

- Poisid! Vaadake enda ümber olevaid esemeid, valige mõni ja öelge, mis materjalist see on tehtud, kelle poolt ja milliste vahenditega.

- See on õige, poisid, te vastasite mu küsimustele. Hästi tehtud! Jah, inimene saab teha palju asju. Selleks vajab ta materjali (millest teha) ja tööriistad (mida teha).

II. Nimetage nüüd midagi, mis on ka meie grupis, aga pole materjalist, midagi sellist NÄHTAMATU.

(Vihjeks lülitab õpetaja sisse klassikalise muusika.)

Lapsed: - helid.

- Mis meie toas veel on? nähtamatuks?

Lapsed: – õhk, soojus...

– Kas tundeid on võimalik näha? Näiteks armastus?

Lapsed: - Ei.

- Jah, armastus, nagu kõik tunded, nähtamatuks. Aga me teame kindlalt, et see on olemas, sina ja meie tunneme, kuidas meie ema meid armastab. Siin, kuulge, luuletus "Armastus" ja mõtle - "Mis on armastus?"

"Armastus".

Mis on armastus?

Kes teab, kuidas armastada?

See on armas, lahke ema

Ta lohutab

Ja tal on sinust kahju

Isegi kui sa oled kangekaelne.

Ja armastus annab talle

Ja meie kõigi jaoks on ainult Jumal -

See, kes armastab maailmas kõige rohkem

Ja sa mäletad alati

See armastus on Jumal

Ja me kõik oleme Tema jaoks vaid lapsed.

– Aga kas armastust tunneb ainult inimene? Kas loomad, aga ka taimed suudavad headele tunnetele vastata? Kuulake lugu selle kohta.

Varem elas koos ühe kuningaga vana aednik, kes armastas kõiki kuningliku pargi lilli ja taimi. Ta ei kastnud neid lihtsalt, lõikas maha kuivanud oksi, kobestas maad, ei rohi umbrohtu välja, vaid rääkis iga lillega ja tundis sellest kahju. Ja lilled, vastates tema armastusele, rõõmustasid kõiki oma erakordse ilu, imelise aroomi ja erksate värvidega. Aastad möödusid, aednik suri ja tema asemele tuli teine ​​- noor ja õppinud. Ta kastis ka lilli, lõikas kuivanud oksi, kobestas maad, kuid iga lillega ei rääkinud ega halastanud. Ja kaunid lilled kasvasid ikka veel kuninglikus pargis, kuid nüüd ei puudutanud nende ilu kedagi.

– Öelge mulle, poisid, miks kadus lillede erakordne ilu?

– Jah, selgub, et kõik elusolendid maa peal tunnevad nende vastu armastust ja vastavad sellele. Pidage meeles, me ütlesime teile, et see, mis eristab inimesi taimedest ja loomadest, on surematus...

Lapsed: - hing.

– Jah, oma surematu hingega on inimene nagu Jumal. Ja kui kogu oma elu inimene "toita" hing armastusega Jumala ja lähedaste vastu, valguse ja rõõmuga, siis on tema hing pärast surma seal, kus on armastus, valgus ja rõõm, see tähendab Jumala juures. Elu armastuses on suur rõõm. Ja Jumal tahtis, et teised olendid saaksid selle rõõmu osaliseks. Sel eesmärgil lõi Ta maailma. Jumal esiteks loodud inglid. Nad loodi headeks, teenima Jumalat ja täitma vabatahtlikult Tema püha tahet armastusest ja rõõmust. (esitlus - Film:6 min)

II. Taevane maailm. Inglid.

- Poisid, välja arvatud nähtav meid ümbritsev maailm, Jumal lõi maailma NÄHTAMATU. Nad elavad selles INGLID, Jumala teenijad.

Miks neid nii kutsuti? (INGLID)

- Sõna « Ingel» tähendab "sõnumitooja". Inglid tuua inimestele sõnum – sõnum selle kohta, mida Jumal inimesele käsib.

Eelkõige Inglid olid pühad vaimud, kuid need pole kõik ühesugused. Neil on vanemad Inglid- ülemused on just sellised Inglid. Vanem Ingleid nimetatakse peaingliteks, keerubid ja seeravid. Üks vanematest Inglid ei tahtnud Jumalale kuuletuda, muutus uhkeks ja muutus kurjaks ingel.

Keda nimetatakse pühakuks?

Millised olid kõik alguses? Inglid?

Kas see on kõik Inglid on võrdsed?

Kuidas kutsutakse vanemaid? Inglid?

Mida üks neist tegi? inglid?

Mis temast sai?

Esimene on kuri inglit kutsutakse kuradiks. Kurat on endaga palju muud head segi ajanud Inglid; nad ei kuuletunud Jumalale ja muutusid ka kurjaks. Need on kurjad inglid neid nimetatakse rüvedateks vaimudeks.

Mis on esimese kurja nimi? ingel?

Kes on kurat?

Mida kurat teistele tegi? inglid?

Milleks teised on saanud inglid?

Miks nad kurjaks muutusid?

Mis on nende nimed?

PALVE KAITSEINGEL

– Lisaks sugulastele ja sõpradele on igal kristlasel NÄHTAMATU ABILINE – hea KAITSEINGEL mille Jumal annab ristimisel.

Ingel Guardian aitab teha häid tegusid ja kaitseb kurja eest. Ta on alati inimesega koos. Kuid halvasti käitudes tõrjub inimene oma Angela ja solvab teda.

Sa peaksid alati meeles pidama oma Kaitseingel. Kristlased pöörduvad tema poole koos palve:

"Pühak Jumala ingel"Mu eestkostja, palvetage minu eest Jumala poole!"

Poisid! Kuulake imelisi luuletusi, millest kristlased on kirjutanud Angela:

« Ingel»

Kas teil on JUMALA INGEL

Särav, lojaalne, parim sõber.

Ta tuleb alati appi

Kui midagi juhtub äkki,

Ingel sinu kõrval

JA poodi nähtamatult,

Ja kui sa oled ulakas

Ta on ärritunud ja kurb.

Kangekaelsetest inimestest ja valetajatest

Ingel võib lahkuda,

Ja sul on selline sõber

Te ei leia seda kogu maailmast.

- Poisid! Kas teile meeldisid luuletused?

(Laste vastused : - Jah, väga.)

- Miks see inimesele antakse? kaitseingel?

(Laste vastused)

-Milline ta on?: hea või kuri?

(Laste vastused : - Lahke).

-Mida ta teeb?

(Laste vastused : – valvab, kannatab, nutab).

- See on õige, poisid! Ingel kaitseb meid, kaitseb kurja eest ja päästab rasketel aegadel.

- Õige! Poisid! Teeme oma lähedastele ja sõpradele kingituse - aplikatsiooni "Kuue tiivalised seeravid ja teised taevalikud inglid» . Siis paneme nad taevasse (joonistatud)

Lapsed! Kes teab, kes on seeravid?

(Jäta ettekanne meelde ja vastus)

Õige…

IV. Seeravid on taevased jõud, eeterlikud, Jumalat armastavad, tulised, seisavad Jumalale kõige lähemal.

- Lapsed! Kas keegi teist on näinud Serafimi pilt templis, raamatutes? Kui te pole seda veel näinud, vaadake lähemalt illustratsiooni, mida ma teile näitan. Näete, et nad on kuuetiivalised seeravid. Prohvet Jesaja raamatus kirjutatud: „Seerafid seisid Issanda ümber, igaühel neist oli kuus tiivad Kahega kattis ta näo ja kahega kattis jalgu ja kahega lendas. Ja nad kutsusid üksteist ja rääkis: Püha, püha, püha on vägede Issand! Kogu maa on täis Tema au!” (Js 6, 1-2).

Käsitöö tegemine

- Täna meie klass Me mitte ainult ei joonista, vaid teeme ka aplikatsiooni. Vaadake, teie laudadel on mitu paberit vormid: valge ovaalne, kuldne halo ja kolm paari tiibu. Need andmed on rakenduse jaoks vajalikud, Serafimi kujutamiseks ja teiste inglite kujutamiseks. Meil on taevas, kuhu me paigutame oma seeravid ja inglid

Kui lapsed joonistavad ja aplikatsioone teevad, tutvustab õpetaja taustamuusikat

(Lapsed joonistavad muusika saatel).

Õpetaja käib ridu läbi, kiidab iga last, vaatab, parandab

Voldime paberiosadest Serafimi ja inglite kujutis. Lapsed panevad paberist vorme ja valmistavad paarikaupa tiibu. Seejärel liimitakse halo peale. Kasutage pliiatsit, et visandada nägu ovaalsele kujule, visandage see viltpliiatsiga, kleepige see peale ning lisage juuksed ja paelad. Seejärel liimitakse tiivad peale, kasutades aplikatsiooni leotamiseks salvrätikuid. Ülemised ja alumised tiivapaarid on liimitud neid ristades. Võimalusel tehakse tiivad kuldsest paberist, aga on võimalik ka kollasest paberist, kuldne paber peaks värvilt erinema halo kuldsest paberist.

Muusikaline taust kõlab, kui lapsed teevad kuuetiivalisest seeravist aplikatsioonijoonistuse

Kui töö on valmis, kiidab õpetaja kõiki.

- Poisid! sa oled nii imeline kujutatud oma töödes Serafimov ja inglid. Ja nüüd asetame seeravid taevasse ja inglid, Kui ilus see välja tuli, rõõmustame oma vanemaid. Las nad näevad, kui suurepärane sa oled!

Pärast mängu kuulavad lapsed laulu « Ingel» (sõnad raamatus 4, lk 74, milles Ingel kiidab Jumalat. Pärast laulu teeb õpetaja kokkuvõtte klassid.

VII. Alumine joon klassid

- Poisid! Peame alati kõige eest Jumalat tänama! Ärge unustage seda teha. Ja ma tahtsin ka sind küsi: Kas sulle meeldis see klass? Mida uut ja huvitavat sa täna õppisid?

(Laste vastused).

Enne lasteaiast lahkumist näitavad lapsed vanematele näitust. Nad rõõmustavad oma edu üle. Kõik lähevad koju hea tujuga.

    Aja organiseerimine.

    Emotsionaalne meeleolu tajumiseks.

(Kõlab rahulik muusika. Õpetaja loeb luuletust.)

Kuidas taevas särab -

Kõrgus ja ilu!

Ja see hüppab valjult üle taeva

Päike on nagu kollane pall!

Öösel, et see poleks hirmutav,

Valgustid põlevad;

Ja seisab nagu üllatunult,

Mets oma rohelises lehestikus...

Millest see luuletus räägib? (Ümbritseva maailma ilust.)

3. Teadmiste uuendamine.

Vestlus meid ümbritseva maailma ilust.

Kui paljud teist on metsas käinud? Mida ilusat sa seal nägid?

Kes oli põllul? Mis seal ilusat on?

Kes oli merel? Mis seal ilusat on? (Laste vastused.)

Mängu hetk.

Sulgege silmad ja kujutage ette kõige ilusamat asja meid ümbritsevas maailmas. Rääkige meile, mida esitasite. (Laste vastused.)

Kas maailm meie ümber on ilus? (Jah.) Imetleme selle ilu.

Vaata muusika saatel slaidiseanssi “Ilu päästab maailma”.

4. Kehalise kasvatuse minut.

Päike magab.

Päike magab ja taevas magab.

(Vasaku põse kokku pandud peopesad paremale põsele.)

Isegi tuul ei tee mingit häält.

Varahommikul tõusis päike

(Nad tõstsid käed üles ja sirutasid.)

See saatis oma kiired kõigile.

(Laiutame käed külgedele.)

Äkki puhus tuul,

(Tõstame käed üles.)

Taevas on pilves,

(Katsid oma näo kätega.)

Ja raputas puid.

(Kere pööre vasakule-paremale.)

Vihm patutas katustel,

(Hüppab paigale.)

Vihm trummeldab katustel,

(Plaksutage käsi.)

Päike vajub järjest madalamale.

(Käändub ette.)

Nii peitus see pilvede taha,

(Kükitame.)

Ühtegi kiirt pole näha.

(Nad tõusid püsti ja peitsid käed selja taha.)

5. Motivatsioon õppetegevuseks.

(Tahvlil on illustratsioonid, mis kujutavad loodust ja inimese tehtud esemeid.)

Jagage illustratsioonid kahte rühma. Miks seda niimoodi levitati? (Mõnel pildil on kujutatud inimese loodud objekte, teistel aga loodust.)

Kas sulle meeldib see, mida inimene on loonud? See on ilus? (Jah.)

Kas loodus on ilus? (Jah.)

(Õpetaja paneb kaks silti: "Ilu inimese loodud" Ja "Ilu pole kätega tehtud".)

Mida tähendab käsitsi valmistatud ilu? Ja mitte käsitsi tehtud? (Laste vastused.)

Millistel piltidel on kujutatud inimese loodud ilu? Millistel pole see käsitsi valmistatud? Seletama.

Probleemne küsimus.

Kust kogu see imeline ilu tuli? Kust kogu maailm tuli? Kust tuli kogu elu meie kaunil Maa peal? Kes lõi kuldse päikese, hõbedase kuu, ahvatlevad tähed, sinised mered, kiirevoolulised jõed, vaiksed järved, mäetipud? Ja kas on tõsi, et kõik maailmas kujunes iseenesest? (Lapsed teevad oletusi.)

6. Töötage teemaga.

Õpetaja lugu.

Muidugi, kõik tekkis põhjusega. Kas ilus pilt saab end maalida? Või saab maja ise ehitada? Nii nagu kunstnik maalis pildi, kirjanik kirjutas raamatu, ehitaja ehitas maja, nii peab meid ümbritseval maailmal olema oma Looja, oma Looja. See Looja on Jumal.

Jumal mitte ainult ei loonud kogu universumit. Ta täitis selle eluga ja kehtestas imelise korra (harmoonia).

Tähed liiguvad harmooniliselt ja harmoonias mööda teatud teid ja seadusi üksteise ümber. Kõik taimed ja loomad jaotuvad maa peal selle järjestuse järgi. Ja kes peaks sööma, mida ta sööb, see sööb.

Jumal andis kõigele oma aja, koha ja eesmärgi. Ainult inimene elab kõikjal maa peal ja valitseb kõige üle. Jumal andis talle mõistuse, surematu hinge ja suure kingituse – vaba tahte valida hea ja kurja vahel. Seetõttu vastutab iga inimene ise oma asjade, oma tegude, oma elu eest.

7. Töö jätkamine.

Piltide värvimine “Jumala maailm” või joonistamine teemal “Jumala maailma ilu” (vaikse muusika saatel). Tööde näitus.

Vestlus inimese suhetest teda ümbritseva maailmaga.

Vaata, millise kauni maailma on Jumal meile loonud. Ja kes määrab, milline see maailm olema saab? (inimeselt)

8. Konsolideerimine.

Loo “Kõik on sinu kätes” lugemine ja arutelu.

Kõik teie kätes...

Kunagi elas ühes linnas suur tark. Tema tarkuse kuulsus levis kodulinnas kaugele, inimesed tulid kaugelt temalt nõu küsima.

Kuid linnas oli mees, kes oli oma hiilguse peale kade. Tuli kord heinamaale, püüdis liblika kinni, istutas selle kinniste peopesade vahele ja mõtles: “Las ma lähen targa juurde ja küsin: ütle, oh targem, milline liblikas on mu käes – elus või surnud? Kui ta ütleb - surnud, avan oma peopesad, liblikas lendab minema, kui ta ütleb - elus, siis panen oma peopesad kinni ja liblikas sureb. Siis saavad kõik aru, kumb meist targem on.»

Nii see kõik juhtus. Kade mees tuli linna ja küsis targalt: "Ütle mulle, oh targem, milline liblikas on minu käes - elus või surnud?"

Siis ütles tark, kes oli tõeliselt tark mees: "Kõik on teie kätes."

Kuidas sa sellest loost aru said? (Laste vastused.)

9. Kokkuvõte.

Ma tahan meie õppetunni lõpetada luuletusega, millega ma seda alustasin. Ja vastate luuletuses sisalduvale küsimusele.

Kuidas taevas särab -

Kõrgus ja ilu!

Ja see hüppab valjult üle taeva

Päike on nagu kollane pall!

Öösel, et see poleks hirmutav,

Valgustid põlevad;

Ja seisab nagu üllatunult,

Mets oma rohelises lehestikus.

Aga kust see ime tuleb?

Kust kogu see ilu tuli? (Laste vastused.)

See on Jumal sinu ja minu jaoks

Ta korraldas puhkuse maa peal.

Ja seda kingitust imetledes,

Olgem Jumalale tänulikud.

Tema, kes lõi imelise maailma,

Meie Isa, Taevane Isa!

Miks on Jumal meie taevane Isa? (Laste vastused.)

10. Peegeldus.

Kuidas tunnete end tunni lõpus? Kui see on hea, siis naerata, kui mitte väga hea, siis kortsuta kulmu.

Tõde: Jumal tegi kõik ilusaks.

Eesmärk: näidata, et Jumal on kõige Looja. Õppige hoolitsema kogu Jumala loodu eest.

Dogmaatika: Jumal on Looja.

Kristlik eetika: Jumala loodu eest hoolitsemine.

Huvi:

Kes selle eseme valmistas? (laud, kapp, raamat). Kuidas kutsutakse inimesi, kes maju ehitavad? (ehitajad). Maju ehitavad erinevad töölised: müürsepp, mehaanik, puusepp ja teised. Kuidas nad kutsuvad seda, kes tegi lilli, vett, kive, loomi? (Jumal).

Täna saame teada, kuidas see kõik juhtus.

Piibli lugu:

(Kõik loomise päevad on tahvlil numbritega 1 kuni 6)

Maas ei olnud midagi. Ta oli alasti ja kole.

  • “Päev 3” Milliste lilledega kaunistas Jumal maa? (astrid, roosid, karikakrad jne) Millised puud ilmusid maa peale? (jõulupuu, kask, pappel).
  • “4th day” Laul “Kes lõi?”. Lõõgastume ja laulame laulu. (Kes lõi: taevas ja maa, tormine meri, rohelised puud, sädelevad tähed? Meie Issand Jumal.) Nii palju loomi lõi Jumal.

  • “Päev 5” (õpetaja võtab sobiva isetehtud mänguasja ja laste silme all ajab selle sirgeks ja kinnitab klammerdajaga (see näitab, et Jumal lõi ka kõik elusolendid). Milliseid kalu sa tead? Milliseid linde sa tunned tead?).

  • “Päev 6” (Loomade loomine. Õpetaja küsib mõistatusi, lapsed arvavad, kelle Jumal lõi 6. päeval, pärast õiget vastust valmistab õpetaja laste ees isetehtud mänguasja.

  • Orav. Männipuu sees on lohk, õõnes on soe, aga kes elab õõnsuses soojas?

  • Siil. Pugeja roomab, kannab nõelu jne.

  • Jäär ja hobune. , Kukk, Koer.




Nii palju loomi lõi Jumal. Kuid me pole veel kõiki nimetanud. Jumalale väga meeldis see, mida Ta tegi – ta lõi. Kas sulle meeldib see? (Laulu “Kes lõi?” jätk. Kes lõi: paksud jõehobud, hambulised krokodillid, sina ja mina? Issand Jumal.)

— “7. päev” – puhkepäev

Piibli ajaloo kordamine – jooniste järgi numbrites.

Õpetaja näitab liigutustega kuldset salmi:

"Alguses" - tõuseb püsti,

"loodud" - "teeb ​​kätega kukli",

"Jumal" - osutab ühe käega taeva poole,

"taevas" - mõlema käega kõrgele, kõrgele,

"ja maa" - käed on langetatud, kükitavad madalal.

„Gen. 1:1,” ütleb ta istudes.

Lapsed kordavad õpetaja järel, alguses aeglaselt, siis kiiremini. Siis soovi järgi, kes suudab salmi kiiremini öelda.

Rakendus:

Pallimäng. Õpetaja kutsub sõna ja viskab palli ühes reas istuvatele lastele järjekorras. Kui see, mida õpetaja nimetas, on jumala loodud, siis lapsed püüavad palli kinni, kui mitte, siis viskavad selle minema. Näiteks: laud, karu, jäär, redis, T-särk, maa, lamp, kuu, taldrik jne. Või töötage pildiga "Jumala loodud või inimese loodud".

Mäng.- Poisid, kelle jaoks lõi Jumal nii ilusa maailma? (Meile). Kas arvate, et saame loomadele haiget teha või puid murda (ei). Mida me peaksime tegema? (vastupidi, hoolitsege).

Õpetaja jagab lastele esemeid või joonistusi. Lapsed peavad kindlaks tegema, kellele need esemed või joonistused kuuluvad: halbadele lastele või headele, kes hoolivad keskkonnast, ja ütlema, milleks need objektid on:

kepp, kauss luuga,

jalg kortsub lill, kastekann,

leivapuruga söötja,

murtud oksaga käsi,

linnumaja jne.

Kuidas soovite edasi minna? Kuidas Jumal tahab, et me käituksime? (hooles loodusest).

Modelleerimine

Õpetaja valmistab ette suure paksu rohelise papi ja kutsub lapsi meisterdama plastiliinist (igaüks 1 käsitöö), mida Jumal lõi. Seejärel puistatakse koos laste loodud papppinnasele laiali. Lapsevanemad on oodatud seda ühist käsitööd vaatama.

Kodutöö

Rääkige oma vanematele, mis teile tunnist meelde jäi, ja meisterdage koos vanematega talveks lindude söögimaja.

Varustus:

(õpetajale)

omatehtud mänguasjad

mõistatused loomade kohta

numbrid 1-6 – “Loomispäevad”

mängudes kasutatavad esemed või joonised

pilte erinevatest lilledest, puudest

(lastele)

plastiliin

papp igale õpilasele

suur roheline papp

pilt "Loodud või tehtud"

laul "Kes lõi?"

Kes selle lõi?

Kes lõi (laputavad linnud?) 3 korda

Kes lõi lehvivad linnud?

Meie Issand Jumal!

Kes lõi (sädelevad tähed?) 3 korda

Kes lõi sädelevad tähed?

Meie Issand Jumal!

Kes lõi (mälava mere?) 3 korda

Kes lõi märatseva mere?

Meie Issand Jumal!

Kes lõi lehvivad linnud,

Sädelevad tähed, tormine meri?

Kes lõi sind ja mind?

Natalia Churilina
Vaimse ja kõlbelise kasvatuse tund vanematele koolieelsetele lastele “Maailma loomine”

Munitsipaalautonoomne eelkool haridusasutus

"Lasteaed "Mašenka"

Vaimse ja moraalse kasvatuse tund

Sest vanemas koolieelses eas lapsed

teema: « maailma loomine»

Esitatud: õpetaja

Churilina N.V.

n. Stroitel

Selgitav märkus.

Lapsed vanem koolieelne vanus jõuda üsna kõrgele füüsilise ja vaimse arengu tasemele, valdab peaaegu igat tüüpi tegevusi täiuslikkuseni, eristub suure liikuvuse, piisava vastupidavuse poolest, kõne muutub kirjaoskavaks, sõnavara laieneb, ilmub võime lühikesi kunstiteoseid ümber jutustada, lugusid isiklikest asjadest koostada. kogeda fantaseerides. Selle lapsed vanus oskavad juba oma käitumist juhtida, hakkavad esitama endale nõudmisi, mida täiskasvanud neile varem esitasid; see saab võimalikuks tänu laste teadlikkusele üldtunnustatud normidest, käitumisreeglitest ja kohustusest neid järgida. Moodustamine vanemad lapsed religioossed tunded põhinevad mitte ainult emotsioonidel, vaid ka teatud teadmistel, õigetel ideedel heast ja kurjast, õiglusest. Preester Aleksander Elchaninovi sõnul on "oluline kiirustada, et täita lapse süda ja meel valguse ja headusega juba varakult." vanus", "see on just see pinnas, millesse külvatud saak annab kolmekümne, kuuekümne ja isegi sajakaraadise saagi. Siis, kui hing kivistub, kõveneb, tajutud lapsepõlves võib see inimest taas puhastada ja päästa. Seetõttu saate teha järeldus: Mida mida inimene lapsepõlves tajus, määrab kogu tema edasise elu.

Öeldu põhjal seadsin ennast sihtmärk: anda lastele põhiline ettekujutus Jumalast kui kõige olemasoleva Loojast; näidata, kui kaunilt meie Maa loodi.

Eesmärgile keskendudes sõnastasin ülesandeid:

Tutvumine koolieelikud Vana Testamendi peamiste sündmustega;

- lastes armastustunde kasvatamine, hooliv ja hoolikas suhtumine taimestiku ja loomastiku suhtes, õpetades neid austama ümbritsevat maailma – Issanda suurt loomingut;

Moodustumise edendamine vaimselt- moraalne isiksus, kellel on optimistlik ellusuhtumine ja kes on keskendunud Jumala tundmisele, et aidata end veenda Tema reaalsuses, tutvudes tema loodu ilu ja tarkusega rahu, aitavad kaasa kõrgemate moodustumisele (religioosne) tunded;

Kõne arengu soodustamine lapsed: sõnavara rikastamine, verbaalse suhtlemisoskuse arendamine;

Töös visaduse ja täpsuse oskuste arendamine.

Oodatud Tulemus.

Läbi süstemaatilise töö vaimne ja moraalne kasvatus Loodan saavutada järgmist tulemused:

Käitumisoskuste stabiilsus;

Vaimse arengu stabiilsus;

Terviklikkus maailma tajumine;

kasvatus terviklikult ja harmooniliselt arenenud isiksus;

Meeskonna moodustamine, kus kõik on väärtuslikud ja kõik on üksteisega kooskõlas;

Enesetäiendamise ja iseseisva loovuse võimete arendamine;

Eeltöö:

illustreeriva materjaliga töötamine; vaatlused kõndimise ajal; vestlused "Jumala rahu meie ümber", "Valgus. päev. öö", "Taevas"; õuemäng "Päev öö"; loo lugemine "Meie maailm";Lastepiibli lugemine (Vana Testament); loominguline tegevus lapsed: joonistamine ja kujundus teemal "Pilved", "Päev öö", "Mida me oma jalutuskäigul nägime", "kirik".

Sõnavaratöö:

Jumal, issand, piibel, maailm, inimese loodud, taevalaotus, valgus, pimedus, öö, päev.

Varustus: lastepiibel, kelluke, inglifiguurid, sülearvuti, illustratsioonimaterjal (loomispäevi kujutavad joonised, värviline paber, liim, näidis õpetaja,pildid, millel on kujutatud erinevaid objekte.

Tunni käik:

Kasvataja: Poisid, mul on väga hea meel, et te täna lasteaeda tulite. Hoidkem kätest kinni ja naeratagem üksteisele. Meie kell helises, ta kutsub meid klass. Lähme õigeusu nurka. Palun öelge, mis on õigeusk?See sõna tähendab õigesti Jumala ülistamist. Kuidas me saame Jumalast teada?Me pole kunagi Jumalat oma silmaga näinud, kuid saame Tema kohta õppida Piiblist. Mida sa tead Piiblist?See on püha raamat. Selle kirjutasid pühad mehed Jumala enda käsul. Piibel koosneb Vanast Testamendist (kirjutatud enne Kristuse sündi) ja Uus Testament (kirjutatud pärast Jeesuse Kristuse sündi) Kas meie nurgas on selline raamat?Jah. Avame esimese lehe. Täna räägib Piibel meile, kuidas maailm tekkis ja kes see on loodud. Läheme oma kinosaali ja vaatame huvitavat multikat. Kuid kõigepealt annan teile piletid inglite kujul, kes on teile õigeusu mõistatused koostanud.

1. Imeline helin kallab, kallab. Ta kutsub kõiki palvele. Tead ja ma tean, et nad helistavad (kellad)

2. Inimesed tulevad siia pühapäeviti. Ja pühade ajal on siin vahel rahvast täis. Siin inimesed parandavad meelt ja saavad päästetud. Kuidas seda kohta nimetatakse?

3. Kui lähedased need meile on näod: Jumalaema ja Päästja. Me näeme kõigi pühakute pilku. Piltidelt või (ikoonid)

4. Tema seisab ja mina seisan. See põleb ja ma tahan põleda armastuses Jumala ja inimeste vastu. Selle eest ma palvetan, seda ma tahan ja ma süütan selle.... (küünal)

5. Ausalt öeldes pole eriti mugav süüdatud küünalt käes hoida. Ja templis on muidugi kõige jaoks oma koht. Kuhu me küünla paneme? (küünlajalg)

6. Kes suutis selle maailma nii imeliselt välja mõelda?Elu, kes selle inimestele kinkis muidugi (Jumal)

7. Kui keegi on sind solvanud, siis Jumal õpetas meid mitte karjuma, mitte hoidma viha oma südames, vaid kogu südamest…. (anna andeks)

8. Kui soovite elada kaua ja saada õnnistusi, siis teie, oma isa ja ema lapsed, peaksite…. (loe)

Kasvataja ulatab lastele inglid ja nad lähevad kõik koos vaatama multikas: « maailma loomine»

Kasvataja: Poisid, kas teile multikas meeldis? Läheme magnettahvli juurde ja pidage seda meeles Jumal lõi esimesel päeval? Lapsed loevad luuletusi ja panevad magnettahvlile päevi looming kroonlehtede kujul ringis.

1 laps:Esimesel päeval? Nähtamatu maailm. Vaimne eeter voolab. Inglid laulavad selles laule. Ja valgus leidis peavarju. Jumal eraldas valguse pimedusest.

2 last:Teisel päeval?Taevaalune kust tuleb vihm. Üleval ja all on vesi. Ja taevas nende vahel siis. Jumal loodud vesi ja taevalaotus – maad ümbritsev kosmos-taevas.

3 last:Kolmandal päeval? Mered tehti veest. Nende hulgas on kuiv maa. Jumal istutas maa peale lilli, rohtu, puid, põõsaid.

4 last:Neljandal päeval?Jumal loodud taevas on palju tulesid. Sellest ajast peale on päike, tähed ja kuu alati paistnud.

5 laps:Viendal päeval?Kalad vees, konnad ja maod maas. Ja linnuparved taevas, putukad ja kääbused metsades.

6 laps:Kuues päev näitas meile imet!Ei millestki, väljast eikuskilt: jõehobud, krokodillid, hirved, tiigrid ja gorillad... Maa on täis! Ja nüüd ootab meid kõiki üks imeline asi. Loomise kroon on inimene! "Pärige kogu maa igaveseks!" Kuuendal päeval ilmusid Jumala sõna järgi maa peale erinevad loomad. Sellel päeval Jumal loodud inimesed – mees ja naine – ning andsid inimestele korralduse kogu maa eest hoolt kanda.

Kasvataja: Poisid, kuidas peaksime suhtuma ümbritsevasse loodusesse? Miks? Ja Jumal lõpetas oma töö seitsmendal päeval. Ja Looja õnnistas seitsmendat päeva ja käskis iga seitsmenda päeva pühendada Jumala ja teiste teenimisele; ta muutis seitsmenda päeva pühaks. Mida peaksime seitsmendal päeval tegema? Vaata telekat? Mängima arvutimänge? Peame minema kirikusse, külastama haigeid, külastama.

Ja nüüd mängime mängu "Jumala rahu" Ma räägin sulle, mida Jumal lõi, ja sa näitad seda oma liigutustega. Jumal lõi päikese (käed üles, Jumal lõi linnud (kätega vehkimine, jumal lõi tuule (puhu nende huultega, Jumal lõi karu (kõnni), jumal lõi puud) (tõuseb varvastel) jne.

Poisid, kutsun teid meie loometöökotta. (lapsed istuvad laudades) Täna kaunistame erinevaid esemeid paberkuulikestega. Selleks vajame materjalid: mis tahes objekti joonistamine (päike, liblikas, lill, kala jne) ,

värviline paber, liim. Vaata, kuidas ma rebast kaunistasin. Mis värvi paberit ma kasutasin? (oranž) Eseme kaunistamiseks vali paberi värv, rebi ära väikesed tükid, kortsu sõrmede ja peopesadega, vormi pall ja liimi joonisele. Töötame hoolikalt ja kiiresti. Hästi tehtud, poisid! Kui ilusaid rakendusi olete loonud. Tooge need näitusele.

Mis eseme sa kaunistasid, Sonya? Päike. Mis päev on jumal loonud päikese? Neljandal. Millise eseme Nikita kaunistas?Linnu. Mis päev on jumal loodud linnud?Viiendal. (lapsed nimetavad kaunistatud eseme ja päeva, mille Jumal selle lõi)

Maailm oli ammu meie päralt loodud,

Ja me elame selles maailmas,

Jumal andis selle meile

Ja ta paljastas loomise saladuse.