Біографії Характеристики Аналіз

Схема аналізу уроку у початковій школі приклад. Рівень засвоєння знань учнів

Аспектні аналізи уроків у початкових класах у початкових класах

Аспектний аналіз уроку математики

Тема уроку: «Підсумкове повторення за рік».

Клас: 4

Форма уроку:"Математичний калейдоскоп"

Тип уроку:закріплення вивченого матеріалу

Вид уроку:комбінований

Використовувані технологи:технологія розвитку критичного мислення (на етапі організації уроку та актуалізації опорних знань), сучасна технологія оцінювання (на етапах закріплення вивченого матеріалу, на етапі рефлексії), інформаційно-комунікаційні технології (використання презентації на тему: «Математичний калейдоскоп» на всіх етапах уроку), технологія «Педагогіки співробітництва» (мотивація до пізнавальної діяльності з боку вчителя, вільне висловлювання своєї думки з боку учнів)

Базові можливості школярів, куди спрямоване занятие:розвиток уяви, мислення, здатність розуміти текст, здатність до організації, рефлексії, самовизначення та самовираження.

Групи формованих компетенцій:

Особистісні УУД: розвиток інтересу до різних видів діяльності, розуміння причин успіху у навчанні, розвиток самооцінки на основі заданих критеріїв успішності навчальної діяльності.

Регулятивні УУД: прийняття навчального завдання та вміння дотримуватися інструкції вчителя або запропонованих завдань; вміння самостійно оцінювати правильність виконаної дії та вносити необхідні корективи.

Комунікативні УУД: участь у груповій роботі з використанням мовних засобів для вирішення комунікативних завдань; використання простих мовних засобів передачі своєї думки; прояв ініціативи у освітньому процесі.

Пізнавальні УУД: добування нових знань; переробка отриманої інформації для формулювання висновків.

Форми роботи:фронтальна (спільне виконання завдання), групова (допомога однокласнику), індивідуальна (самостійна робота)

Прийоми роботи:діяльнісний підхід до навчання (самостійний пошук вирішення прикладів та завдань).

Методи роботи:проблемно – сповістить (з опорою на наочність як таблиць, схем) , спосіб самоорганізації пізнавальної роботи всіх етапах уроку.

Мета уроку:організація діяльності учнів із закріплення вивченого матеріалу; формування активної особи; виховання самостійності; розвиток у учнів інтересу до предмета.

Завдання заняття:

1. Закріпити знання та вміння дітей у виконанні математичних дій з багатозначними числами, при вирішенні завдань.

2. Розвивати особистісні комунікативні, регулятивні та пізнавальні УУД.

Програма спостереження:

1. Організаційний момент.

2. Введення у тему

    Робота за групами

Активізує увагу

Наявність індивідуальної та групової робіт

Читання та маркування тексту

Розвиток оперативної пам'яті

Вміння працювати у парі

Розвиток зорової пам'яті

Діагностика швидкості читання, диктант

Виконання, взаємоперевірка.

Фізмінутка

Психологічне розвантаження

Робота із підручником.

Самостійна робота

Швидкість виконання

Глибина знань та вмінь

Рефлексія уроку: відгук

про урок-гру

Так - 100% учнів

Чи тобі було цікаво?

Висновок:

Аспектний аналіз уроку літературне читання у 4 класі

Предмет:літературне читання

Клас: 4-Д

УМК:"Школа Росії".Л.Ф. Кліманова. "Літературне читання. 4 клас »

Тема урока:«Казка про мертву царівну і сім богатирів».

Основні поняття:казка, добро та зло

Метапредметні зв'язки:російська мова

Ресурси:

    підручник Л.Ф. Кліманова "Літературне читання: 4 клас" ч. 1. Стор. 70-90. - М: Просвітництво, 2013;

    комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, презентація «Казка про мертву царівну та сімох богатирів»;

мультиплікаційний фільм за казкою О.С. Пушкіна

2. Організація уроку.

Тип уроку:урок закріплення вивченого на попередньому уроці

3. Структура уроку.

1. Організаційний етап.

2. Постановка мети та завдань уроку.

3. Актуалізація знань.

4. Повідомлення теми уроку

5. Вивчення нового матеріалу

6. Первинне закріплення.

7. Інформація про домашнє завдання.

8. Рефлексія.

Побудова уроку відповідає змісту та поставленої мети.

1. Готовність до діяльності, мобілізація уваги учнів. Створення позитивної емоційної спрямованості на навчальну діяльність. Стимулювання самоконтролю та самоорганізації школярів.

2.Актуалізація вивчених способів дій, розвиток розумових операцій. Уміння орієнтуватися у своїй системі знань (пізнавальні УУД).

Перевірка д/з.

Оцінюють правильність читання напам'ять уривка з казки

Виправляють помилки під час виконання домашнього завдання.

3.Постановка проблеми, формулювання теми уроку, завдань .

Через виконання завдання з відгадування загадки. Відповідають питання вчителя, формулюють мета уроку.

4.Вивчення нового матеріалу

Включення нового знання до системи знань та повторення. Робота за підручником.

5.Фізмінутка

    Закріплення вивченого уроку. Робота в групах

6. Первинне осмислення та закріплення

Учні виділяють і усвідомлюють, що вже засвоєно і що підлягає засвоєнню, оцінюють якість і рівень засвоєння.

Підсумки уроку. Рефлексія

Пропонує учням оцінити кожному свою роботу під час уроку, заповнивши таблицю самооцінки.

Проводить бесіду з питань:

Що особливо зацікавило вас під час уроку?

- Що нового дізналися на уроці?

2. Відповідність уроку вимогам ФГОС.

Урок спрямовано формування та розвиток УУД, досягнення особистісних результатов:

Заплановані результати:

Предметні:

    Вміти визначати відмінювання дієслів з ненаголошеним особистим закінченням, виконуючи покрокові дії алгоритму.

Особистісні. Формування системи моральних цінностей (любов до природи, гордість за свою країну, краса людських відносин, повага до старших)

Метапредметні:

    Регулятивні УУД:формулювання навчальної задачі уроку. Виходячи з аналізу матеріалу підручника у спільній діяльності, розуміння її, планування разом із учителем діяльності з вивчення теми уроку, оцінювання своєї роботи на уроці.

    Комунікативні УУД.Відповіді на питання на основі жудожнього тексту підручника, осмислення правил взаємодії в парі та групі.

    Пізнавальні УУД.Аналіз художнього тексту, виділення в ньому основної думки, відбір опорних слів для створення власного тексту, пошук необхідної інформації в книзі, вміння орієнтуватися у навчальній та художній книзі.

-пізнавальні:

Вчаться здобувати нові знання: знаходити відповіді на запитання, використовуючи свій життєвий досвід та інформацію, отриману на уроці;

Відрізняти нове від відомого з допомогою вчителя;

Вибирати найефективніший спосіб вирішення;

Виконувати дії за заданим алгоритмом;

Вміти орієнтуватися у своїй системі знань.

Урок збудований у рамках системно – діяльнісного підходу, розвиває в учнів здатності самостійно ставити навчальне завдання, проектувати шляхи їх реалізації, контролювати та оцінювати свої досягнення.

Урок був проблемним і розвиваючим, вчитель сам націлюється на співпрацю з учнями та вправно спрямовує учнів на співпрацю з учителем та однокласниками.

Вчитель уміло організує проблемні та пошукові ситуації, активізує діяльність учнів, висновок роблять вони самі.

Урок відповідає ФГЗС.

Цей урок має безпосередній зв'язок із пройденим матеріалом.

6. Методика проведення уроку.

Активізація була представлена ​​через систему питань, різні форми організації роботи, використання проблемної ситуації, елементів цікавості та наочності (мультимедійна презентація), застосування здоров'язберігаючих технологій.

Використовувалися

репродуктивні методи;

Завдання пошукового характеру;

Метод наочності;

Дедуктивний метод;

Метод контролю та самооцінки.

Ступінь складності завдань збільшувався поступово.

На всіх етапах уроку пріоритетна роль відводиться навчальним завданням. Вони виконуються як фронтально, і у процесі самостійної роботи.

Обсяг самостійних робіт відповідає віковим вимогам, достатній, пізнавальний, пошуковий.

Використовувалися різні види контролю: самоконтроль, учень – учитель (порівняння своєї роботи із зразком на дошці).

Організована цим чином робота дозволила учням орієнтуватися у своїй системі знань, відрізняти «нове» від уже відомого за допомогою вчителя, добувати нові знання, знаходити відповіді на запитання, використовуючи підручник та інформацію, отриману на уроці.

7. Психологічні аспекти уроку.

На уроці було створено сприятливий клімат та комфортні умови для кожного учня. Враховувалися фізіологічні та психологічні особливості дітей, проводились види роботи, які знімали втому. Розвиток психічних процесів під час уроку відбувалося через мобілізацію уваги учнів у різний спосіб: через пряме вимога, пов'язуючи вивчення матеріалу із життям, з допомогою використання різного цікавого матеріалу. Велася робота над переважанням навантаження на мислення над навантаженням на згадку учнів. Заохочування до активного засвоєння знань велося через стимулювання учнів до застосування різних способів навчального навантаження. Зміст матеріалу та види роботи на уроці були спрямовані на підтримку пізнавальної активності учнів протягом усього уроку.

8. Домашнє завдання.

9. Висновок самоаналізу.

Навчальний час на уроці використовувалося ефективно, запланований обсяг уроку виконаний, заявленої мети та поставлених завдань проведений урок досяг. Інтенсивність уроку була оптимальною з урахуванням фізичних та психологічних можливостей першокласників. Доброзичлива обстановка, позитивний настрій на урок, підбір сучасних методів та прийомів допоміг кожній дитині

Аспектний аналіз уроку навколишнього світу

Урок НАВКОЛИШНЬОГО СВІТУ У 4Д КЛАСІ

«СВІТ ОЧИМИ ІСТОРИКА»

Клас: 4

Цілі
діяльності
вчителі

створити умови для ознайомлення учнів із наукою історією, визначення меж знання та «незнання»; сприяти формуванню у учнів уявлення про навколишній світ з погляду істориків, початкових умінь пошуку необхідної інформації та аналізу отриманої інформації; розвитку інтересу
до предмета «Навколишній світ»

Тип уроку

відкриття нового знання

Заплановані
освітні
результати

Предметні(обсяг освоєння та рівень володіння компетенціями) : отримають можливість навчитися працювати з підручником, працювати з моделями об'єктів, що вивчаються, і явищ навколишнього світу.

Метапредметні(компоненти культурно-компетентнісного досвіду/набута компетентність) : оволодіють здатністю розуміти навчальне завдання уроку, відповідати на питання, узагальнювати власні уявлення; слухають співрозмовника та ведуть діалог, оцінюють свої досягнення на уроці; вміють вступати у мовленнєве спілкування, користуватися підручником.

Особистісні:мають мотивацію до навчальної діяльності, навички співпраці з дорослими та однолітками у різних ситуаціях

методи та форми
навчання

пояснювально-ілюстративний; фронтальна, індивідуальна, колективна

Освітні
ресурси

http://download8.proshkolu.ru

Обладнання

Інтерактивна дошка, комп'ютер; фотографії або листівки із зображенням музеїв; схема "Історичні джерела"; картки зі словами; індивідуальні картки із завданнями; кросворд

Основні
поняття

Історія, історик, історичні джерела, архіви, експонати

Програма спостереження:

1. Організаційний момент.

Використання презентації організувало учнів, дало позитивний настрій на урок

2. Введення у тему

За допомогою представлених на екрані завдань вчителю вдалося досягти того, щоб учні сформулювали тему уроку

Робота з кросвордом

(Поетапне виконання завдань)

Закріплюють отримані знання

Активізує увагу

Наявність індивідуальної та фронтальної робіт

Вивчення нового матеріалу

Розвиток оперативної пам'яті

Вміння працювати з підручником

Розвиток зорової пам'яті

Робота за картками

Виконання, взаємоперевірка.

Закріплення здобутих раніше знань

Фізмінутка

Психологічне розвантаження

Робота із підручником.

Вміння застосовувати правила ділового співробітництва.

Прояв активності у взаємодії,

Уміння домовлятися та приходити до спільної думки у спільній діяльності.

Практична діяльність

Швидкість виконання

Глибина знань та вмінь

Учні приходять до висновку, як важливо мати міцні знання

Рефлексія уроку: відгук

про урок-гру

Чи задоволений ти, як пройшов урок?

Так - 100% учнів

Чи тобі було цікаво?

Чи ти зміг закріпити свої знання?

Чи ти зміг показати свої знання?

Висновок:вчителю в ході всього уроку вдалося підтримувати навчально-пізнавальний інтерес до навчального матеріалу, систематизувати знання учнів, розвивати практичні вміння та навички, здатність до самооцінки на основі критеріїв успішності навчальної діяльності, що говорить про його професіоналізм та майстерність.

Діясний підхід був виправданий: діти самостійно ділилися своїми знаннями. Було створено умови для особистісного розвитку, формування навчальної діяльності, збагачення практичного досвіду та словникового запасу учнів.

Як виглядає аналіз уроку з ФГОС? Зразок розглянемо пізніше, спочатку з'ясуємо особливості сучасної організації навчання, її складові.

Робота експерта

Урок, який розробляється у повній відповідності до стандартів другого покоління, має серйозні відмінності від традиційної форми.

Аналіз уроку з ФГЗС у початковій школі базується на розгляді розвитку у молодших школярів універсальних навчальних дій. Експерт, що оцінює професійну діяльність вчителя, звертає особливу увагу застосування педагогом проблемного навчання.

Основні параметри сучасного уроку

Схема аналізу уроку з ФГОС включає пункт, де відзначається вміння школярів самостійно формулювати тему навчального заняття. В основне завдання вчителя входить підведення хлопців до усвідомлення теми. Викладач тільки ставить уточнюючі питання, при відповідях на які учні правильно формулюють цілі заняття.

Аналіз уроку з ФГОС у початковій школі містить план досягнення мети, поставленої початку заняття.

Школярі виконують УУД (універсальні навчальні дії) згідно з планом, розробленим разом із наставником. Педагог організовує фронтальну, парну, індивідуальну діяльність.

Схема аналізу уроку з ФГОС містить пункт, де відзначається вміння вчителя пропонувати хлопцям різні варіанти роботи, включаючи і індивідуальні завдання.

Серед характерних рис сучасного уроку від традиційної форми виділимо наявність взаємоконтролю, також самоконтролю. Будь-який аналіз уроку у школі з ФГОС містить рефлексію. Основні помилки, недоліки, прогалини у знаннях, виявлені під час проведення самооцінки, усуваються школярами самостійно. Діти проводять оцінку не лише власних УУД, а й аналізують досягнення своїх однокласників.

На етапі рефлексії передбачається обговорення досягнутих успіхів, і навіть аналіз результативності проведеного заняття.

При складанні домашнього завдання педагог враховує індивідуальний розвиток дітей, підбирає вправи та завдання різного рівня складності, на уроці виступає у ролі консультанта, що дає поради хлопцям у процесі їхньої самостійної діяльності.

Аналіз уроку з ФГОС - схема

Як має виглядати аналіз уроку з ФГОС? Зразок схеми, розробленої для нових освітніх стандартів, має суттєву відмінність від класичної форми.

Виділимо основні пункти, що приймаються експертами до уваги в оцінці сучасного навчального заняття. Отже, що включає аналіз уроку з ФГОС? Зразок для завуча передбачає наявність цілей, організаційних процесів, видів мотивації школярів. Урок має повною мірою відповідати психологічним та фізіологічним особливостям, віку дітей. Аналіз відкритих уроків з ФГОС складається на окреме заняття (захід). У карті експертом зазначаються дані педагога, назва закладу освіти, навчальний предмет, методичний комплект, тема заняття, а також дата проведення уроку.

Варіант заповненої схеми

Як буде виглядати аналіз уроку з ФГОС? Зразок картки дасть відповідь на це запитання.

  1. Основні цілі.

Присутність виховної, освітньої, що розвиває цілей уроку. В якому обсязі вони були досягнуті? Чи були реалізовані практичні цілі, які вчитель поставив перед учнями?

  1. Організація уроку.

Як було організоване заняття? Логіка, структура, тип, часові рамки, відповідність обраній структурі методів щодо заняття.

Що ще включає аналіз уроку з ФГОС? Зразок для завуча містить блок про формування пізнавального інтересу школярів до навчальної дисципліни, що вивчається.


Основний зміст уроку

Оцінюється доцільність наукового підходу до матеріалу, відповідність рівня викладання віковим особливостям школярів, шкільній програмі.

Будь-який аналіз уроку з ФГОС, зразок якого ми розглянемо пізніше, має на увазі прояв пізнавальної активності та ступеня самостійності школярів шляхом моделювання вчителем різних проблемних ситуацій. Для їхнього дозволу хлопці використовують власний життєвий досвід; здійснюється зв'язок теоретичної бази із практичними навчальними діями.

В уроці повинні бути міжпредметні зв'язки, а також логічне використання матеріалу, вивченого на попередніх заняттях.

Методика проведення

Експерти оцінюють актуалізацію способів діяльності наявних у школярів знань. Аналізується створення під час уроку проблемних ситуацій, уточнюючих питань – прийомів, які використовуються педагогом під час роботи. Порівнюється тривалість репродуктивної та пошукової діяльності, обсяг самостійної роботи школярів.

Особливе місце в аналізі приділяється застосуванню під час заняття діалогу, принципу диференційованого навчання, нестандартних ситуацій, зворотного зв'язку між учителем та дитиною, грамотного поєднання кількох видів діяльності.

Оцінюється наявність наочних демонстраційних матеріалів, що сприяють підвищенню мотивації, повному виконанню завдань, поставлених на початку навчального заняття, їх відповідність до цілей та завдань уроку.

Окрема увага при аналізі уроку з ФГОС приділяється розгляду психологічних організаційних моментів: обліку індивідуальності кожної дитини, спрямованості дій педагога на розвиток мислення, пам'яті, уяви, чергування завдань різного ступеня складності, наявність емоційного розвантаження дітей.

Варіанти оцінки експертів

Наприклад, аналіз уроку "Навколишній світ" з ФГОС передбачає як сумування кількості балів у кожному пункту, а й додаткові пояснення експертів.

За повної відповідності проведеного уроку (заняття) всім вимогам карти ФГОС фахівці виставляють максимальну кількість балів. Якщо критерії виконані педагогом частково або зовсім не виконані, йому виставляється від 0 до 1 бала.

У графі про організацію уроку експерти враховують різноманітність форм навчальних занять: засвоєння нової інформації, комплексне використання УУД, актуалізацію, узагальнення навичок, контроль, корекцію.

У графі про відповідність вимогам ФГОС аналізуються УУД. Експерт розглядає вміння щодо груп: регулятивні, пізнавальні, комунікативні, особистісні якості.

Наприклад, аналіз уроку читання з ФГОС передбачає формування всіх УУД, але особливу увагу приділяють особистісним якостям.

Схема аналізу уроку у рамках ФГЗС

Тема – Вода.

Загальна кількість балів – 24 бали.

Короткий аналіз результативності

Основних цілей уроку досягнуто, реалізовано під час навчального заняття (2 бали).

Подано урок пояснення нового матеріалу, що має логічну структуру, оптимальне співвідношення етапів часу (2 бали).

Мотивація забезпечується шляхом застосування демонстраційного та індивідуального експерименту (2 бали).

Цей урок орієнтований на ФГОС, дотримані дидактичні принципи, здійснюється формування універсальних навчальних навичок (2 бали).

Під час заняття педагог застосовує сучасні технології: проектну та дослідницьку діяльність, ІКТ (2 бали).

Матеріал уроку відповідає віковим особливостям школярів (2 бали).

Простежується зв'язок між теоретичними знаннями та їх практичним застосуванням, особлива увага приділяється самостійній діяльності, розвитку пізнавальної активності (2 бали).

При формуванні нових умінь та навичок вчитель орієнтується на раніше вивчений матеріал (2 бали).

Під час заняття для школярів створюються проблемні ситуації, вчитель формулює спеціальні питання, спрямовані на необхідність ухвалення учнями самостійного вирішення (2 бали).

Педагог використав метод проблемного навчання, диференціальний підхід, проектну та дослідницьку діяльність, поєднував завдання репродуктивного характеру з творчими завданнями, спрямованими на розвиток логічного мислення школярів (2 бали).

Самостійна робота була пояснена у повному обсязі, передбачала пошук інформації, спостереження, практичні досліди, порівняння отриманих результатів (2 бали).

Протягом уроку відчувався якісний зворотний зв'язок між учнями та наставником, комфортний психологічний клімат (2 бали).

Висновок

Щоб урок, проведений за вимогами нових федеральних освітніх стандартів, вважався результативним і ефективним, викладачеві необхідно мати уявлення про критерії, які їм мають бути виконані. Схема аналізу заняття з ФГОС дозволяє педагогу проводити самоаналіз, виявляти проблеми у роботі, усувати їх до того, як оцінкою діяльності почнуть займатися професійні експерти.

АНАЛІЗ УРОКУ З ФГОС

Вчитель початкових класів
Дрезненської гімназії
Гусєва Ірина Євгенівна

АНАЛІЗ УРОКУ З ФГОС
Кожен урок повинен бути для наставника завданням, яке він повинен виконувати, обмірковуючи це заздалегідь: на кожному уроці він повинен чогось досягти, зробити крок далі і змусити весь клас зробити цей крок.
К.Д. Ушинський.
Аналіз (самоаналіз) уроку (системи уроків) - це детальний і всебічний розгляд його як єдиного цілого під певним кутом зору (аспектом). Вибір аспектів залежить як від аналітичної потреби, так і від практичної необхідності, що виникла.
Способи відвідування уроків
1. Вибіркове.
2. Тематичне.
3. Паралельне.
4. Комплексне вивчення окремих класів.
5. Цільове відвідування уроку із запрошенням спеціаліста.
В освітньому закладі застосовуються такі форми аналізу та самоаналізу уроку:
1. Короткий (оцінний) аналіз — загальна оцінка функцій уроку, що характеризує вирішення освітньої, виховної та розвиваючої задач.
2. Структурний (поетапний) аналіз - виявлення та оцінка домінуючих структур (елементів) уроку, їх доцільності, що забезпечує розвиток пізнавальних здібностей учнів.
Урок з ФГОС складається з 9 обов'язкових етапів:
Організаційний момент, самовизначення до діяльності.
Актуалізація знань та фіксація труднощів у діяльності.
Постановка навчального завдання
Побудова проекту виходу із скрути
Реалізація побудованого проекту
Первинне закріплення з промовленням у зовнішній мові
Самостійна робота із самоперевіркою
Включення в систему знань та повторення
Рефлексія навчальної діяльності на уроці, інформація про домашнє завдання та виконання.
3. Повний аналіз - система аспектних аналізів, що включають оцінку реалізації завдань уроку, змісту та видів навчальної діяльності учнів за такими характеристиками, як рівні засвоєння учнями знань та способів розумової діяльності, розвиток учнів, реалізація дидактичних принципів та результативності уроку.
4. Структурно-часовий аналіз - оцінка використання часу уроку щодо кожного його етапу.
5. Комбінований аналіз — оцінка (одночасна) основної дидактичної мети уроку та структурних елементів.
6. Психологічний аналіз - вивчення виконання психологічних вимог до уроку (забезпечення пізнавальної діяльності учнів розвиваючого типу).
7. Дидактичний аналіз — аналіз основних дидактичних категорій (реалізація принципів дидактики, відбір методів, прийомів та засобів навчання та навчання школярів, дидактична обробка навчального матеріалу уроку, педагогічне керівництво самостійною пізнавальною діяльністю учнів тощо).
8. Аспектний аналіз - розгляд, детальне та всебічне вивчення та оцінка під певним кутом зору будь-якої сторони або окремої мети/задачі уроку у взаємозв'язку з результатами діяльності учнів.
Приклади аспектів уроку:
використання методів, що розвивають на уроці;
вивчення способів активізації пізнавальної діяльності учнів;
шляхи розвитку пізнавального інтересу;
формування у школярів загальнонавчальних умінь та навичок;
перевірка та оцінка знань, умінь та навичок учнів;
забезпечення здоров'язберігаючої функції уроку;
психологічний клімат під час уроку;
рівень та характер використання ІКТ на уроці;
організація проблемного навчання на уроці тощо.
9. Комплексний аналіз - одночасний аналіз дидактичних, психологічних та інших основ уроку (найчастіше системи уроків).
10. Найбільш оптимальним і об'єктивним може бути лише системний аналіз - сукупність взаємозалежних прийомів і процедур, що використовуються для вивчення об'єктів і процесів, що є складними цілісними системами.
Аспекти системного аналізу:
метафізичний (декомпозиція - розчленування);
структурний (взаємозв'язок);
функціональний (забезпечення функцій);

Генетичний (походження та можливість подальшого розвитку).
Вимоги щодо підготовки та відвідування уроку
1. Вивчити класний журнал, що дає уявлення про успішність учнів із даного предмета за певний період.
2. Визначити тему, що вивчалася на попередньому уроці.
3. Звертати увагу на регулярність та своєчасність оцінки знань учнів.
4. Проводити аналіз кожного уроку індивідуально з кожним учителем.
5. Проводити обговорення уроку принципово та вимогливо, але коректно та доброзичливо.
6. Аргументувати неприємні для вчителя зауваження фактами та положеннями з теорії педагогіки та психології.
Загальні рекомендації щодо аналізу уроку
1. Не можна давати всім вчителям однакові рекомендації (що годиться одному, то недоцільно іншому).
2. Будь-які рекомендації щодо покращення роботи вчителя повинні спиратися на його досягнення та сильні сторони.
3. Потрібно заохочувати творче проведення уроку, спонукати вчителя до самостійної розробки його структури та методики.
4. Слід оцінити, наскільки раціонально були використані обрані вчителем прийоми та методи навчання, наприклад, наскільки доцільними за цих умов були ті чи інші види бесіди, самостійної роботи.
5. Зауваження та рекомендації вчителю мають бути чітко сформульовані та записані у довідку за підсумками аналізу уроку.
Схема аналізу уроку з ФГЗС
Клас__________________________________________________________________
Предмет_______________________________________________________________
Вчитель _______________________________________________________________
(ПІБ, категорія)
Автор підручника_________________________________________________________
Тема урока_____________________________________________________________
Тип уроку_______________________________________________________________
Кількість учнів у класі_____________________________________________
Було на уроці___________________________________________
Етапи аналізу Бали
1. Основні цілі уроку: освітня, розвиваюча, виховна. Чи простежується реалізація поставлених учителем цілей уроку?
2. Організація уроку: тип уроку, структура уроку, етапи, їх логічна послідовність та дозування у часі, відповідність побудови уроку його змісту та поставленої мети.
3. Яким чином вчитель забезпечує мотивацію вивчення даної теми (навчальний матеріал)
4. Відповідність уроку вимогам ФГОС:
4.1. Орієнтація на нові стандарти освіти.
4.2. Націленість діяльності формування УУД
4.3. Використання сучасних технологій: проектна, дослідна, ІКТ, ін.
5. Зміст уроку:
5.1. Наукова правильність освітлення матеріалу на уроці, його відповідність до вікових особливостей
5.2. Відповідність змісту уроку вимогам програми.
5.3. Зв'язок теорії з практикою, використання життєвого досвіду учнів з розвитку пізнавальної активності і самостійності.
5.4. Зв'язок матеріалу, що вивчається, з раніше пройденим матеріалом, міжпредметні зв'язки.
6. Методика проведення уроку:
6.1. Актуалізація знань та способів діяльності учнів. Постановка проблемних питань, створення проблемної ситуації.
6.2. Які методи використовувалися учителем. Яка частка репродуктивної та пошукової (дослідницької) діяльності? Порівняй співвідношення: зразкове число завдань репродуктивного характеру: («прочитай», «перекажи», «повтори», «згадай») та зразкову кількість завдань пошукового характеру («доведи», «поясни», «оціни», «порівняй», « знайди помилку»)
6.3. Співвідношення діяльності вчителя та діяльності учнів. Обсяг та характер самостійної роботи.
6.4. Які з перерахованих методів пізнання використовує вчитель (спостереження, досвід, пошук інформації, порівняння, читання тощо)
6.5. Застосування діалогових форм спілкування.
6.6. Створення нестандартних ситуацій під час використання знань учнів.
6.7. Здійснення зворотний зв'язок: учень-учитель.
6.8 Поєднання фронтальної, групової та індивідуальної роботи.
6.9. Реалізація диференційованого навчання. Наявність завдань для дітей різного рівня навчання.
6.10. Засоби навчання. Доцільність їх використання відповідно до теми, етапу навчання.
6.11. Використання наочного матеріалу: як ілюстрація, для емоційної підтримки, для вирішення навчальних завдань. Наочний матеріал є надмірним, достатнім, доречним, недостатнім.
6.12. Формування навичок самоконтролю та самооцінки.
7. Психологічні основи уроку:
7.1. Облік вчителем рівнів актуального розвитку учнів та зони їхнього найближчого розвитку.
7.2. Реалізація функції навчання. Розвиток якостей: сприйняття, уваги, уяви, пам'яті, мислення, мови.
7.3. Ритмічність уроку: чергування матеріалу різного ступеня складності, різноманітність видів навчальної діяльності.
7.4. Наявність психологічних пауз та розрядки емоційної сфери уроку.
8. Домашнє завдання: оптимальний обсяг, доступність інструктажу, диференціація, уявлення права вибору.
9. Наявність елементів нового у педагогічній діяльності вчителя (відсутності шаблону)

Разом: За кожен критерій ставляться бали від 0 до 2: 0 - критерій відсутній, 1 - проявляється частково, 2 - у повному обсязі.
ВИСНОВОК
Сучасний урок – це синтез традицій та новацій. Це процес і результат діяльності педагога, який освоїв і продовжує освоювати продукти традиційних та інноваційних методик.
На сучасному уроці:
1. Педагог як визнає право учня на власне судження, а й зацікавлений у ньому.
2. Нове знання виглядає істинним не тільки через авторитет викладача, вченого або автора підручника, але й через доказ його істинності системою міркувань.
3. Матеріал уроку включає обговорення різних точок зору вирішення навчальних проблем, відтворює логіку змісту уроку, показує способи застосування практично досліджуваного знання.
4. Спілкування з учнями будується таким чином, щоб підвести їх до самостійних висновків, зробити співучасниками процесу підготовки, пошуку та знаходження знань та варіантів його використання.
5. Педагог будує питання до матеріалу, що вводиться і відповідає на них, викликає питання у учнів і стимулює самостійний пошук відповідей по ходу уроку. Добивається те, що учень думає разом із.
Схема аналізу уроку допомагає як у побудові навчального заняття, і при самоаналізі відкритого уроку. Орієнтуючись на вимоги, можна скоригувати свою роботу в такий спосіб, ніж запобігти порушенням у структурі сучасного уроку.

У сучасних умовах спектр діяльності заступника директора середньої школи стає дедалі ширшим. Через це постійно доводиться шукати нові способи контролю, які дозволяли витрачати мінімум часу та отримувати більше інформації про те, як і якими методами ведеться викладання під час уроків. Відповідно, актуальна та добре продумана схема допомагає впоратися з цією проблемою.

Загальна спрямованість аналізу

Відомо, що ФГЗ наполягає на використанні у навчанні, спрямованого на становлення розвиненої та зрілої особи, що навчається. Щоб навчання було цікавим, а діяльність педагога результативною, потрібний своєчасний, але «м'який» контроль. Виникає багато питань: як правильно організувати урок, як правильно оформити роздавальний та методичний матеріал, щоб ним було зручно користуватися як самому викладачеві, так і тим, хто навчається.

Нами пропонується стиснена та класична схема аналізу уроку, заснована на рекомендаціях ФГОС та досвіді вчителів. Ця розробка допоможе швидко та повно проаналізувати практично будь-який урок, незалежно від його теми та спрямованості.

Структура уроку

Спочатку розберемося з тим, які етапи обов'язково повинен містити в собі кожен «сеанс» роботи з учнями. Отже, загальні рекомендації такі:

  • Стадія організації.
  • Видача мети та проведення мотивації учнів. Від правильності цього етапу залежить дуже багато. Наприклад, проводячи аналіз уроку літератури, слід звертати увагу на вступні дані та ті слова, якими викладач намагається зацікавити своїх учнів.
  • Проведення Простіше кажучи, в цей час учням дають нові відомості, які вони повинні вбудувати в вже засвоєну карту предмета.
  • Учні засвоюють отримані дані, читають літературу та глибше знайомляться з темою, читаючи методичні матеріали.
  • Вчитель, ставлячи питання, що наводять, перевіряє, наскільки його підопічні засвоїли новий матеріал.
  • Проводиться закріплення отриманих відомостей.
  • Дається нове домашнє завдання, під час виконання якого учні глибше знайомляться з темою та навчаються працювати з нею самостійно.
  • Рефлексія. Учні аналізують усе почуте та побачене, роблять висновки.

Як досягти максимального закріплення знань?

Щоб діти справді засвоїли інформацію та навчилися її використовувати надалі, потрібно докласти більше зусиль. Практика показує, що одного уроку при цьому не вистачає. Потрібен другий, закріплювальний. Загалом його структура практично не відрізняється від наведеної вище, але ФГОС рекомендує давати учням ситуаційні завдання для закріплення: типові і змінені. Так можна наочно переконатися, що діти справді засвоїли весь обсяг матеріалу та можуть використовувати їх у «польових умовах». Це надзвичайно важливо.

Отже, із структурою занять ми розібралися. Але як із цим пов'язана схема аналізу уроку? Все просто: не знаючи його класичної побудови, складно буде щось перевіряти та контролювати. Продовжимо знайомство із темою.

Завдання аналізу уроку з ФГОС

Чим повніше буде проаналізовано хід конкретного заняття, тим більше грамотних та обґрунтованих рекомендацій можна буде дати вчителю. Вони допоможуть спеціалісту (особливо молодому) визначити причини тих проблем, що призводять до недостатньої засвоюваності матеріалу, який він дає на своїх заняттях. З іншого боку, регулярне усунення недоліків у роботі як зробить її результативнішою, а й у значною мірою підвищить самооцінку вчителя.

Слід відразу попередити, що запропонована нами схема аналізу уроку передбачає добре розвинене вміння рефлексії. Без цієї навички неможливо «озирнутися назад», щоб зафіксувати та оцінити власні промахи та помилки.

Навіщо це робити?

Отже, вивчення якості проведення навчальних занять надає такі неоціненні можливості:

  • Навчитися правильно ставити цілі та завдання як перед учнями, так і перед собою.
  • Навчитися бачити зв'язок між умовами та способами подачі матеріалу та швидкістю вирішення навчальних завдань.
  • Формування вміння прогнозувати та передбачати результативність застосування тих чи інших педагогічних прийомів, що використовуються вчителем на практиці.
  • Зрештою, тільки так можна донести до багатьох учнів просту істину: чим швидше «схоплювати» загальні положення на початку уроку, тим простіше орієнтуватиметься як у конкретному предметі, так і в усіх суміжних галузях. Це особливо важливо для складних сучасних умов, коли фахівцям часом доводиться перебудовуватись буквально «на льоту».

Важливо зрозуміти, що запропонований план універсальний. Зокрема, схема аналізу уроку математики нічим не відрізняється від перевірки уроку російської мови. Підхід до подачі матеріалу однаковий, і в будь-якому випадку потрібно, щоб діти з інтересом та щирим бажанням вивчали новий матеріал, який стане їм у нагоді.

Що потрібно робити?

Отже, починаємо розумітися безпосередньо з методологією проведення аналізу. По-перше, вибірково досліджуються фрагменти заняття. Спеціаліст дізнається, чим займаються учні, які їм надаються для цього можливості. Втім, звертати увагу слід навіть не це. Під час уроку слід використовувати такі технології:

  • Проблемний діалог. І тут перед учнем ставиться якесь нетипове завдання. Йому необхідно знайти її рішення, використовуючи ті відомості, які він отримав на уроці. Вітаються нестандартний підхід та кмітливість. Особливо це добре, коли аналіз уроку (9 клас і вище) проводиться одночасно із зустріччю учнів та представників підприємства (при проведенні професійного орієнтування).
  • Продуктивне читання. Як випливає з назви, учень щільно працює з текстом, виявляючи найнеобхіднішу інформацію. Найкраще, коли цей етап передує проблемному діалогу: так можна наочно переконатись у повноті засвоєння нового матеріалу.
  • Рефлексія або оцінка навчальних успіхів. Учні вчаться адекватно оцінювати проведену роботу, виявляючи промахи та огріхи в ній, роблять висновки щодо способів їх уникнення надалі. Дуже добре, якщо основні тези записуються, а через кожні кілька занять учень перевіряє, наскільки добре йому вдається дотримуватися сформульованих зауважень. Така схема аналізу уроку у школі дозволить показати дітям практичну цінність таких занять.

Які функції має виконувати вчитель під час проведення уроку?

Їх кілька, і всі вони однаково важливі. Найбільш класична та очевидна функція – регулятивна. Саме вчитель задає цілі і складає загальний план уроку, він визначає, наскільки успішно учні впоралися з тими проблемами, які перед ними ставилися на попередніх заняттях. Говорячи простіше, він ставить оцінки за класну та домашню роботу.

Але при цьому багато хто начисто забуває про другу функцію - пізнавальну. Саме від викладача залежить, з яким полюванням або відсутністю такої учні будуть пізнавати нове.

Інший вчитель може навіть пояснення з основ перетворити на захоплюючу розповідь, а інший навіть вивчення цікавого художнього твору здатний перетворити на справжнє катування. Такий приклад аналізу уроку показує, наскільки важливою є особиста чарівність і харизма людини, яка його проводить.

Важливо розуміти одну річ. При аналізі ступеня виконання цієї функції потрібно враховувати, наскільки людина може розкрити практичні аспекти пояснюваного ним матеріалу. Наприклад, якщо сухо розповісти основи теорії електролізу, тільки наполегливі учні намагатимуться вникнути в суть явища. Якщо ж докладно розповісти про те, що такі процеси протікають, наприклад, в акумуляторах автомобіля, що за їх допомогою можна видобувати багато важливих речовин із звичайної води та кухонної солі, зацікавлених стане помітно більше. Це найбільш зручний приклад аналізу уроку.

Про комунікацію та взаємозв'язки між учнями

Третя функція – комунікативна. На неї теж не звертають уваги багато викладачів, що призводить до найважчих для дітей наслідків. Призначення цієї ролі вчителя просто і складно одночасно. Він повинен навчити дітей правильно говорити, доносячи свої думки до оточуючих, і не соромитись виступати перед публікою. При цьому не йдеться про створення «універсального оратора»: учень, хай навіть і висловлює якусь хибну думку, повинен уміти обговорити її зі своїми товаришами, спільно дійти висновку про неточності своєї теорії та взяти до уваги заперечення опонентів.

Якщо людина цьому не навчиться з молодих нігтів, нічого хорошого на нього не чекає. Або він перетвориться на «сіру мишу», будучи нездатним висловити жодного припущення, або ж, навпаки, стане абсолютно нетерпимим до чужої думки демагогом. І грань тут, хоч би яким дивним це виглядало, досить тонка. Особливо це справедливо, якщо проводиться урок у початковій школі, аналіз якого має бути особливо поглибленим.

Особистісна функція

Ми невипадково винесли її окремим пунктом, оскільки значення цієї ролі вчителя недооцінити складно. Як її розшифрувати? Завдання вчителя тут у тому, щоб сформувати моральну, відповідальну, самодостатню особистість. Кожна дитина унікальна, а тому зробити це буває непросто. Особлива складність полягає в тому, що багато вчителів, свідомо чи несвідомо, вибирають собі певних «улюбленців», ставлення до яких краще через якісь особистісні якості.

Принаймні такі висновки багатьох фахівців від ФГОС, які проводили чимало часу, вивчаючи підходи до навчання у всіх школах країни. Саме на підставі їхніх вимог та складено уроку, що пропонується в рамках даного матеріалу.

Такого бути не повинно, тому що подібна ситуація в багнети сприймається рештою класу, при цьому падає авторитет самого викладача, учні набагато критичніше ставляться до його слів і вчинків. Все це заважає повноцінно працювати з класом і давати дітям новий матеріал. Тож загальну інформацію ми розкрили. Після цього можна запасатися олівцем та папером. Вони будуть потрібні для виставлення балів за кожен елемент аналізу.

Важливо! У цьому випадку проводиться оцінка не за звичною всім п'ятибальною системою, а лише за двобальною (від 0 до 2). У цьому слід керуватися такими критеріями: якщо «0», проведення уроку повністю відповідає стандартам. Якщо "1", то відповідає не повністю. Отже, оцінка «2» означає, що це було проведено ідеально. Отже, що має на увазі схема аналізу уроку? Зразок передбачає розгляд кожного етапу уроку окремо.

Етапи аналізу заняття

Етап номер один: перевірка якості проведення заняття, вивчення виконання тих функцій, які має виконувати урок (освітня, розвивальна та виховна). Звертають увагу і на саму організацію процесу творення: наскільки логічно вона організована, на манеру подачі інформації та інші важливі фактори. Нарешті, найважливіше для цього етапу: наскільки якісно вчитель може забезпечити мотивацію учнів, з тим щоб вони якомога повніше і якісно засвоювали новий матеріал. За цілі, організацію та мотивацію послідовно виставляють бали.

Нині ж звернемо увагу на відповідність аналізованого заняття найновішим вимогам ФГОС. На цьому етапі відповідають на кілька запитань:

  • Чи орієнтується вчитель на нові освітні стандарти та прийоми. Звичайно, аналіз уроку в 1 класі не передбачає пред'явлення таких жорстких вимог, але у разі перевірки уроків у старшокласників на це потрібно звертати особливу увагу.
  • Формування здібності у дітей до Простіше кажучи, чи можуть учні швидко і грамотно використовувати інформацію, що надається, при вирішенні різних ситуаційних завдань.
  • Дуже важливим є практичне використання нових підходів до навчання: проекти, дослідження.

Як і в минулому випадку, за кожен підпункт виставляється оцінка у балах. На наступному етапі оцінюється сам зміст уроку. Отже, що передбачає схема аналізу уроку? Зразок, наданий нами на сторінках цієї статті, передбачає глибоке занурення в тематику заняття, що проводиться.

Наукова обґрунтованість проведеного уроку

По-перше, наскільки відповідає матеріал, що подається науково підтвердженим даним. Наскільки об'єктивним є бачення вчителем цього питання. Зрештою, наскільки відповідає зміст уроку вимогам програми. Це також багато хто втрачає з уваги, що не дуже добре. Також (відповідно до останніх вимог ФГОС) потрібно, щоб на уроці розглядалося якнайбільше практичних ситуацій, щоб інформація, що дається в рамках навчального заняття, могла з успіхом використовуватися учнем у його дорослому житті, в «польових» умовах.

Зрештою, програми уроків мають бути логічно взаємопов'язані. Це спрощує розуміння учнями даної на заняттях інформації та прискорює процес «вникнення» дітей у найскладніші, багатоступінчасті теми. Таким чином, схема аналізу уроку з ФГЗ передбачає зупинку на оцінці наступних моментів:

  • Наукова обґрунтованість.
  • Відповідність програмі.
  • Зв'язок теоретичної та практичної частини.
  • Взаємозв'язок між раніше пройденими темами та новим матеріалом. Особливо це важливо, якщо вчитель проводить урок у початковій школі. Аналіз таких занять має проводитися особливо ретельно.

Методологія проведення занять

Тут основний наголос робиться на вміння створення вчителем проблемних ситуацій та ведення діалогів, під час яких учні шукають способи вирішення цих проблем. Це також із розряду нових вимог ФГОС. На це дивляться, коли проводиться аналіз відкритого уроку.

Яка частка дедуктивної та репродуктивної діяльності? Найпростіше визначити якість викладання по співвідношенню наступних різновидів питань: «прочитай, розкажи, перепиши» та «доведи, поясни, порівняй». Чим останніх більше і повніше, об'єктивніше відповіді них - тим краще ведеться процес викладання. Що ще важливіше, при цьому діти набагато краще та повніше засвоюють навіть складну навчальну програму. З урахуванням тих обсягів, які їй передбачені і мають звичку збільшуватися з кожним роком, це дуже важливо.

Якщо проводиться аналіз уроку історії, то наголос на докази та порівняння має бути максимальним. Учні в цьому випадку не просто зазубрюють факти про події, що відбулися в минулому, але і можуть самостійно зрозуміти, чому і чому так сталося.

Наголос також робиться на співвідношення самостійної роботи учнів та вчителя. Наскільки часто учні самостійно досліджують проблему та роблять висновки щодо неї? Учні повинні вміти не лише уважно слухати викладача, а й самостійно шукати вирішення проблеми, користуючись виключно знайденою інформацією. Це основне обставина, яке обов'язково передбачає схема аналізу уроку з ФГОС.

А як підбивати підсумки? Все дуже просто: бали, одержані за результатами перевірки кожного пункту, складаються. Чим більше вийде підсумкова сума – тим краще.

Слайд 1

Тема.Аналіз уроку у початкових класах корекційної школи з позиції системно-діяльнісного підходу.

Нові віяння в освіті торкнулися корекційних шкіл. У зв'язку з офіційним запровадженням ФГОС з 2016 р., де системно-діяльнісний підхід у навчанні є пріоритетним та обов'язковим, то перед учителем стає завдання формування знань відповідно до нових стандартів універсальних навчальних дій.

Слайд 2

Системно - діяльнісний підхід і двох понять, системний і діяльнісний.

Система (від др.-грец. σύστημα — ціле, складене з частин; з'єднання) — безліч елементів, що у відносинах і зв'язках друг з одним, що утворює певну цілісність, єдність.

Діяльність - специфічно людська форма активного ставлення до навколишнього світу, зміст якої становить його доцільну зміну та перетворення.

Системно-діяльнісний підхід - це організація навчального процесу, у якому чільне місце відводиться активної та різнобічної, максимально самостійної пізнавальної діяльності школяра. Ключовими моментами діяльнісного підходу є поступове ухиляння від інформаційного репродуктивного знання до знання дії.

Слайд 4

Основне педагогічне завдання - створення та організація умов, що ініціюють дитячу дію.

При проведенні відкритих уроків у 2015 – 2016 н. році з використанням системно-діяльнісного підходу, ми зіткнулися з проблемою, яку спробували вирішити і представити вам на огляд - це аналіз уроку з позиції системно-діяльнісного підходу. Ми знайшли різні види зразкових аналізів уроку, але вони призначені для масових шкіл. Пробували оцінити результати своєї діяльності, але, як правило, виходило, що у старших класах результат педагогічної діяльності був вищим, ніж у педагогів молодших класів. Під час обговорення методичного дня, ухвалили рішення: розробити бланки для аналізів уроків за ланками (у нас 2 ланки) та для виховної діяльності. Мене призначили відповідальною за розробку аналізу уроку у початковій школі. Результати представляю вашій увазі.

Карта аналізу уроку у початковій (корекційній) школі з позиції системно-діяльнісного підходу (СДП)

Клас _____ ПІБ вчителя ___________________________________________

Мета відвідування _____________________________________________________

Назва уроку ______________________________________________________

Тема урока __________________________________________________________

Дата відвідування ______________________________________________________

Карта аналізу уроку міститься у таблиці, що містить колонки з назвами… і приклади наводитиму з відкритого уроку на тему Домашні тварини. Кішка. Впізнавання, називання. Зовнішній вигляд, звички, їжа. Яку користь кішка приносить людині, як людина дбає про неї.

п/п

параметри

критерії

Наявність критеріїв

оцінка

примітка

мотивація

1.Доброзичливість,

2.зацікавленість навчальним матеріалом,

3.цікаві форми,

4. нестандартний урок

1емоційність

2. було цікаво?

3. змішані на листі танцюємо, на матем. -вірші і т.д.

4.це нетрадиційна (невстановлена ​​структура: урок-гра, змагання, аукціон, інтегрований, бінарний - проводять 2 вчителі)

цілепокладання

1.Мета визначається вчителем.

2.Мета уроку узгоджується в обговоренні з учнями.

3.Мета уроку учні формулюють частково самостійно

Приклад із конспекту

Навіщо потрібні кішки?

Залежно від класу виставляється оцінка, а також з урахуванням точності та чіткості її постановки

Характер навчальних завдань

1.Репродуктивний (виконання на зразок);

2.Репродуктивний із включенням самостійної роботи;

3. Пошуковий, творчий (з елементами творчості)

Приклад?

Визначити забарвлення

Як гладити кішку

Приклад?

Управління пізнавальною діяльністю школяра та характеристика діяльності того, хто навчається на уроці

1.приймає проблемну ситуацію, задану вчителем;

2.приймає цілі та завдання, поставлені вчителем;

3. використовує запропонований алгоритм дій;

4. використовує запропоновані ресурси;

5. вміє частково формулювати проблему;

6. намагається вирішити проблему самостійно;

7. вміє планувати роботу з допомогою педагога;

8. частково здійснює контроль своїх дій

Оцінка виставляється в залежності від класу 1-4, від контингенту учнів та від правильного управління педагога пізнавальною діяльністю учнів

Форми освоєння уроку

1. самостійна;

2. робота у парах;

3. робота у групах;

4. індивідуальна;

5. фронтальна

Необхідна різноманітність

Методи, що використовуються на уроці

1. проблемний виклад (вчитель знайомить з процесом пошуку вирішення тієї чи іншої проблеми);

2. репродуктивний (виконання за зразком або неодноразове відтворення повідомлених знань та способів діяльності);

3. евристичний (вчитель організує участь учнів у виконанні окремих кроків пошуку вирішення проблеми);

4. пояснювально-ілюстративний;

Вибрати продукти, якими нагодували б кішку

Для чого потрібні кішки (лікар, гарний настрій, артисти, синоптики)

3. це методика навчання на відкритті або припущенні (пошуковий метод)

Застосування інноваційних технологій (ефективність застосування)

2. проектна діяльність (елементи);

3. елементи проблемно-діалогічного уроку

У корекції. шк. Не використовується

По мірі можливості

Комунікація учнів

1. дотримується мовних норм;

2. вчаться працювати у парах та групах;

3. вміють домовлятися між собою;

4. уникають конфліктних ситуацій;

5. ставлять питання розуміння;

Формування БУД

1. під час пояснення нового матеріалу, активність належить педагогу;

2. пояснення нового матеріалу вчителем із включенням проблемних питань, евристичної бесіди;

3. поєднання пояснення вчителя з висловлюваннями учнів (із життєвого досвіду);

Організація зворотного зв'язку на уроці

1. вчитель запитує – учень відповідає;

2. вчитель ставить проблему - учні вибирають способи та форми зворотного зв'язку;

3. спільне моделювання ситуацій (обговорення оцінок);

звички

принесли кошеня додому

Система оцінювання досягнень учнів

1. самооцінка учнів з урахуванням словесної характеристики;

2. включення що у обговорення відповіді;

3. заявка на оцінку із зазначенням своїх причин;

Рефлексія

Слайд 5-17

1. учні висловлюються з приводу уроку;

2. учні оцінюють результат роботи;

Результативність уроку

1. результати уроку збігаються з метою уроку;

Домашнє завдання

1. завдання подібні до класних;

2. обсяг завдань трохи більше 25% від класної роботи;

3. завдання диференційованого характеру;

У 1 класі не задаються

Висновки: Відмінний урок, системно-деят. Підхід простежується протягом усього уроку і т.д._____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Рекомендації:__Опублікувати на сайті, провести для молодих педагогів, - якщо урок хороший, якщо є недоліки, то відвідати чиїсь уроки іт.д.________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Підпис особи, яка відвідала урок _____________________________________________________

Слайд 5

Рефлексія- Роздум людини, спрямоване на аналіз самого себе, власних вчинків та минулих подій.

Слайд 6

Поділяється на види:

фізичну (встиг – не встиг);

сенсорну (самопочуття: комфортно – дискомфортно);

інтелектуальну (що зрозумів, що усвідомив - що не зрозумів, які скрути відчував);

духовну (став краще - гірше, творив чи руйнував себе, інших).

Слайд 7, 8, 9

Рефлексія настрою та емоційного стану

Слайд 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16

Рефлексія діяльності

Ми проведемо рефлексію нашого спілкування гра "Мікрофон". Прошу висловити свою думку щодо мого виступу. (Сподобалося? Нове дізналися? Було цікаво? Настрій гарний? Доповніть: - я зрозуміла, що…, - мене здивувало… - я зможу…)

Слайд 18 “Велика мета освіти - це знання, а дії (Герберт Спенсер)