Biografije Karakteristike Analiza

Program obilježavanja Dana učitelja u školi. Školska linija na Dan samouprave

SCENARIJ DANA UČITELJA U ŠKOLI

Ciljevi i ciljevi:

Odgoj svih sudionika odgojno-obrazovnih aktivnosti za uvažavajući odnos prema radu nastavnika;

Poboljšanje kvalitete međusobnog razumijevanja i komunikacije između nastavnika i učenika;

Razvoj kreativnih sposobnosti učenika kroz sudjelovanje u svečanom programu.

Napredak događaja.

glazba, muzika

djeca:

Gdje počinje škola?
Od posluge, što je na vratima?
Koje zahtijevaju promjenu -
Neka dečki idu samo s njom?

Možda počne
Od lekcija – a nema im kraja?
Uz zvono tako veselo
Koga klinac čeka?

Gdje počinje škola?
Od pet u našem dnevniku,
S pouzdanim i vjernim drugovima,
To odmah pomaže u nevolji.

Možda počne
Iz buketa koji si nježno nosila
I nježno, tiho "Hvala"
Učiteljica ti je rekla.

Da, škola počinje
Sa osmijesima na licima momaka,
Sa lijepim i pametnim odgovorima,
Što se ovdje čuje na lekcijama.

Ona također počinje
S učiteljicom da ujutro
S ljubavlju, nadom i vjerom
Požurite u susret.

Domaćini: 3 osobe

glazba, muzika

Vodeći

Dobar dan dragi učitelji!

Kakav nevjerojatan školski dom! Ovdje se sve miješa: djetinjstvo i mladost, znanost i umjetnost, snovi i stvarni život. U ovoj kući radost i suze, susreti i rastanci.

Vodeći

Da, škola za svakoga od nas ostaje svijetli, radosni otok djetinjstva, gdje se odrasla osoba više ne može vratiti.

Vodeći.

Samo učitelji na ovom otoku imaju dozvolu stalnog boravka. Uostalom, škola je njihov dom, a svi učenici su njihova djeca.

Vodeći.

Kakvo veliko srce treba imati da bi ga velikodušno dijelio na dijelove iz dana u dan, iz godine u godinu!

Vodeći

Ljudi koji su jednom došli u školu na zov srca, nikada iz nje neće izaći. Dragi učitelji! U ime svih momaka, učenika naše škole, čestitamo vam vaš profesionalni praznik, sretan Dan učitelja!

Vodeći

Dopustite mi da vam poželim zdravlje, sreću, duševni mir i ispunjenje svih kreativnih ideja.

1) A pjesma ____________________ otvara naš svečani koncert

Vodeći

Drage učiteljice, došli su vam čestitati učenici 3.a razreda.

djevojka 1. (pokazuje udžbenik ruskog jezika):

Sretan sam što učim ruski

Želim biti jako pametan.

Znam sva pravila napamet.

Dat će mi težak diktat – neka bude!

Svaki diktat ću napisati na "deset".

Ali ne volim rješavati probleme.

Ne volim ni ja primjere.

Uopće ne volim brojke

Ne vidim korist od matematike.

Ostavite sat ruskog

A ostali su zauvijek isključeni -

Onda bih učila bez problema!

Dječak 1 . (uzima udžbenik od djevojčice i brzo ga s negodovanjem lista):

Ti, _______, stvarno si me iznenadio!

Jeste li sretni što ste naučili sva pravila?

Ne znam goru kaznu

Kako se izvodi prema ruskim zadacima.

I kako je teško pisati diktate,

Puno bolje od matematike!

Potrebno je riješiti primjere i zadatke -

Nećete naučiti razmišljati drugačije.

Uostalom, matematika razvija naš mozak!

Dječak 2 . (držanje bučica)

Crtat ćete figure na ploču,

Da, nećete imati mišiće.

Vježbala bih svaki dan

(podiže bučice uvis)

Nikada nisam previše lijen da trčim, skačem.

Neka se uklone matematika i ruski

A tjelesni će nam ovdje ostati!

djevojka 2 . (pročišćava grlo, pokušava s glasom):

Želio bih, bez sumnje,

Ostavite samo satove pjevanja

I imamo crteže.

Rado bih ujutro otrčao na nastavu!

I tjelesni odgoj, matematika i ruski

Preopterećeni smo.

Zašto, kome trebaju? Moramo pjevati i crtati!

Dječak 3 .

Razumijem te, naravno.

I sam volim igrati šah

I ja, vjerojatno, kad bih mogao,

Ostavio samo jednu lekciju u školi -

Lekcija vaše omiljene šahovske igre.

Ali moram vam otkriti važnu tajnu:

Ne volim diktate, ali prijatelji,

Razumijem da se bez njih ne može.

I ne volim učiti pravila

Ali teško živi nepismen!

I ne možemo svi izbjeći matematiku,

Osim toga, ona razvija um,

Što nam više treba.

I tjelesni odgoj razvija tijelo

Svi znaju koliko je to važno.

A crtanje, muzika usađuje nam ukus,

Ne možemo bez njih, bojim se.

Dječak 1 . Ispostavilo se da nam svima treba lekcija.

Dječak 2. Ispostavilo se da svatko ima koristi.

Djevojčica 1. Ispada da ne idemo uzalud u školu.

SVI. Hvala učiteljima!

Što misliš, __ Julia __, tko je vječno dječje pitanje:

"I zašto?" uči nas da sami tražimo odgovor

Tko u jednom radnom danu može nastupiti kao javna osoba, psiholog, umjetnik, pedagog i astronaut (naravno, uloga se odnosi na preopterećenja)?

A tko nam smišlja zadaću od 4-5 sati, odvraćajući nas od štetnog utjecaja ulice, TV-a i računala?

- Tko ne može proživjeti dan bez naših roditelja, informirajući ih o našim raznim postignućima?

Vodeći.

Učitelji! Čestitamo vam
Hvala vam za ono što ste nas naučili!
Bez vas ne bismo imali znanja
I ne zamišljajte kako bismo tada živjeli!

2) Broj ________________________________________________________________

Vodeći.

Ne postoji niti jedna osoba koja se danas ne bi sjećala svojih voljenih mentora, odgajatelja!

1. Svatko ima samo jednom u životu

Ima svoj prvi, svoj nezaboravni razred.

2. I prva nas učiteljica prva upozna,

A kurs će nam biti postavljen na karti otkrića.

3. Naša prva učiteljica! Svima nam nedostaješ

U očima sada bez tebe strepnja i tuga.

4. Ipak nas zvono ne zove na tvoj sat.

Povedi nas opet, odvedi nas u prvi razred.

5. Gledamo te u oči i dižemo ruke,

Pitajte barem 100 puta - nećemo dobiti "2"!

6. Nisu nas učili uzalud, mi to razumijemo,

I uvijek smo vam zahvalni na tome!

Vodeći.

Naši učitelji su nesebični ljudi. Imam dojam da su stalno u školi. Dođeš ujutro u školu - oni su već tu, izađeš iz škole - oni više tamo. Ali svatko od njih ima obitelj, svoju djecu, konačno. I kako ih uopće uspijevaju školovati?

Vodeći. Kakvo veliko srce trebate imati da biste ga tako velikodušno trošili na nas dan za danom, godinu za godinom! Uostalom, učitelj nije samo zanimanje, poput mehaničara ili prodavača, učitelj je poziv i zov duše.

Vodeći.

A kakva mora biti dobra, strpljiva i vječna duša!!!

3) Dragi učitelji, za vas ____________________________________________________

Vodeći.
Među našim učiteljima ima vrlo mladih učitelja koji su tek na početku svoje karijere.

Vodeći
Na pozornicu su pozvani:

Anastazija Olegovna i Sergej Sergejevič

Vodeći
Imamo tradiciju, uvijek intervjuiramo nove učitelje.
Intervju:
Voditelji redom postavljaju sljedeća pitanja:

A.1. Zašto ste htjeli postati učitelj?
R.2. Tko je i što utjecalo na vaš izbor?
Yu.3. Što je za vas bilo neočekivano prvog dana na poslu?
A.4. Plače li vam se kad uložite dvojku?
R. 5. Koje metode varanja poznajete?
A.6 Jeste li otpisali sebe, ako jeste, na koji način?
Yu.8 Vaše želje kolegama.

Vodeći.

Da biste dugo ostali unutar zidova ove škole, morate položiti zakletvu:

- Kunemo se da ćemo sijati razumno...

- Kunemo se!

- Radi sve misleći...

- Kunemo se!

- Čuvati čast škole

- Kunemo se! Kunemo se! Kunemo se!

Vodeći.

Nadamo se da vas razočaranje neće progoniti i da ćete rado krenuti na posao.

Vodeći.

U našoj školi ima puno učitelja, ali među njima izdvajam one koji su na zasluženom odmoru i dolaze nam samo u posjetu.

1. Makhova Ljudmila Stepanovna

2. Kulueva Antonina Ivanovna

3. Ryazanova Galina Mikhailovna

Vodeći.
Dragi naši učitelji! Dopustite mi da vam kažem veliko hvala za vaš nesebičan rad, za vašu velikodušnost, za toplinu vašeg srca.

Učitelj nije bivši,
Učitelj je zauvijek.
I svjetlo od znanja koje si dao,
Prebrodit ćemo godine.
Ono što ste obećali
Donijet ćemo plodove.

Hvala učiteljima
Govorimo u ime njihovog rada! četiri) I ova će pjesma zvučati za vas _______________________________

Vodeći.

Hajde, odgovori mi, Julia_, koja je naš čuvar, predradnik, administrator, upravitelj, učitelj i upravitelj opskrbe! Tko, ne štedeći sebe, tvrdoglavo vuče kolica sa školskom prtljagom?

Vodeći.

Ja, po mom mišljenju, pogađam tko ujutro ima puno posla i briga, tko sastavlja nastavni plan i program i provjerava ga, a pritom uspijeva izgrditi djecu, organizirati obroke za društvo školaraca, jedanaesti razred povjeriti najviše iskusni učitelji i mnoge druge stvari.

Zajedno.Ovo je naš direktor...

Vodeći.

Riječ ima ravnateljica škole Prosvetova Elena Vasilievna.

Vodeći.

A sada će nam učenici 7.a razreda reći što je

"dobro" a što je "loše"

Što je dobro, a što loše"

Došao sam u školu s prijateljem i pitao: “Alyokha, što je “dobro”, a što “loše”?

Objasnit ću ti, brate, iskreno i bez kvake, što je u školi “dobro”, a što u školi “loše”. Evo, na primjer, došli ste sa štakorom u aktovci. - Jako je dobro: svi će se zabaviti.

Ako se učitelj nije uplašio, nije prekidao nastavu. Dakle, lekcija je bila uzaludna, vrlo je loše!

U učionici je velika buka, svi okolo brbljaju.

Ovo je jako dobro - svi već sve znaju.

Ali učitelj nije otišao, već je uz uzdah rekao: "Brzo dnevnici na stol!" - ovo je jako loše.

Došao sam na težak ispit sa varalicama.

Vrlo je dobro, samo oprezno

Ako su me izbacili iz razreda uz urlik, dobit ću pojas doma - ovo je jako loše

U pauzi je velika tutnjava, svi trče jesti, Ovo je jako dobro, nema bolje.

Zaključio sam sljedeće, ti si moj prijatelj, Aljoha, promjene su dobre, ali lekcije su loše.

Video.

glazba, muzika

Heroji:
Stari ljekarnik - starac, s vijugavim šiškama, u ogromnim naočalama, u medicinskoj kuti, čupavih obrva;
Baka - Pogrbljena starica, u marami na glavi, sa nekoliko naslikanih zuba, sa štapom;
Bivša manekenka (u godinama) - živahna starica, u masivnim štiklama, okićena nakitom, jarko našminkana, golemi plijen iz jastuka;
Biker - ogroman starac, s bradom, s naušnicom u uhu, u kožnoj odjeći, s lizalicom.
Crazy - postariji živahni djed, u pidžami, s bedžom (odjel broj 13), stalno škilji i histerično se zarazno smije.

(idi na glazbu)

1 heroj:

Zamislite tko smo mi:
Bake, djedovi nisu jednostavni.
Starci mi smo nestašni,
Kolovođe su duhoviti.

2 heroj:

Želimo vam čestitati
Vaš dan ćemo pretvoriti u bajku.
Čestitke za Dan učitelja
A sada da se predstavimo

3 heroj:

Mi smo maturanti, da budem iskren,
Laganje, naravno, nije primjereno.

4 heroj:

Ovo je trenutak,
Pogledajte tko je postao tko!

Stari kemičar:

Zdravo, ja sam stari kemičar,
I želim ti reći
Kako je ponekad sjedio uz gitaru,
Ali htio sam znati više.

Učitelji su me smatrali
Natjerali su sve da trpaju
Da ne znam kasniju tjeskobu,
Lako naučite predmet.

Baka:

Studirao sam ovdje
I ponekad malo nestašan,
A sad sam star
Govorim samo gluposti.

Dovodim svog malog unuka ovamo
Unatoč sklerozi,
Mora znati sve znanosti,
Da brzo postaneš pametan.

Biker:

Ja sam bajker, tip ubojica,
Išao u školu svaki drugi dan
Neka lekcija bude cool
Bio sam previše lijen da ga podučavam.

Pa zašto? Gubljenje!
Ja sam odabrao bicikl
Neka je plaća mala
Mogla sam se sama prehraniti.

Bivši model:

Izašao sam s licem, likom,
Ali bila je totalni idiot.
Rasklopljeno i izblijedjelo
Je li život uzaludan?

Trebao sam učiti
Raditi i raditi.
Fotografije ne traju vječno
Vrijeme je vrlo prolazno.

U životu ne bih bio fantom
Bivša manekenka s diplomom!
Mi smo lutke, ali život je igra,
Kao da je sve jučer bilo!

Lud:

Pogledaj moju odjeću
Kako je on divno sjedište.
Pogledam, pa, ravno na "bis!"
Pokazati vam chtol striptiz?

Šala, šala, ne budi bezobrazan!
Smiluj se pacijentu!
Ja sam sramota za sve
Još se sjećam svojih učitelja.

Uvijek se hvalio dnevnikom,
A u njemu je bila samo "dvojka"!
U glavi mi je nered
Pa ljudi, ja sam idiot!

3 heroj:

Predstavili smo se, otvorili
Žurite na odmor!

4 heroj:

Dan učitelja nije samo takav!
Sada će biti najukusnije!

(zajedno):

Zajedno vam želimo...

Bivši model:

Gledajte dalje od svojih godina

Stari kemičar:

Um da sja desetljećima,

Baka:

Živite dugo, i to bez problema!

1 heroj:
Želimo vam sve najbolje,
Za uspjehom!

Neka vas loše vrijeme zaobiđe
Uvijek će biti puno sreće!

5) Broj ________________________________________________________________

Intervju

Vodeći

Za tvoju mudrost i strpljenje

Želimo vam se zahvaliti.

Sakupi sve cvijeće na svijetu

I dati vam danas!

Vodeći

Neka u ovu dvoranu u ovo doba

Vatre gore jače!

I još jednom vam čestitamo

Vaši učitelji!

Vodeći

Vaš dan, učitelji! Hvala vam, dragi učitelji, što jeste, što jeste i svi vas puno volimo!

Još jednom vam čestitamo praznik!

Uoči približavanja profesionalnog praznika Dana učitelja, svaka škola suočava se s pitanjem pronalaženja nove visokokvalitetne i originalne skripte. Iz velikog izbora blagdanskih scenarija objavljenih na Internetu, ponekad je teško pronaći kompetentan, promišljen materijal koji zahtijeva manje ispravke.

Scenarij praznika Dan učitelja - ciljevi, ciljevi i priprema

Ciljevi i ciljevi :

odgoj svih sudionika odgojno-obrazovnih aktivnosti za odnos poštovanja prema radu učitelja, prema zvanju učitelja;

poboljšanje kvalitete međusobnog razumijevanja i komunikacije između nastavnika i učenika;

Scenarij praznika Dan učitelja - kratak opis razvoja

Tijekom svečane priredbe voditelji u poetskom obliku odaju počast svojim učiteljima, izgovarajući im riječi zahvalnosti i zahvalnosti koje s pravom zaslužuju. Prisjećajući se grčkog značenja riječi "učitelj, nastavnik, profesor", dečki prenose prisutne u povijest nastanka ove časne profesije.

Glazbeni brojevi izmjenjuju se sa zanimljivim izjavama voditelja, među kojima je bilo mjesta za manifestaciju domišljatosti samih učitelja. Učitelji, raspoređeni po metodičkim društvima, odjelima ili drugim kriterijima, dobivaju zabavne kreativne zadatke. Učiteljima se nude zadaci kao što su:

1) Pogodite poslovicu ako je poznato njezino objašnjenje ili značenje.

2) Prisjetite se likovnih djela u kojima se u naslovu nalazi brojka "tri".

3) Po imenu psa zapamtite naziv djela u kojem se spominje.

Za svaki zadatak u razvoju naznačen je skup pitanja koji se po želji mogu i nadopuniti. Druga skupina učitelja, najveća, pozvana je na sudjelovanje u natjecanju "Što? Kako? i zašto?", gdje također trebaju biti spretni u traženju odgovora na neobična pitanja.

Organizacija svečanog događaja prema scenariju koji vam je predložen nikoga neće ostaviti ravnodušnim i omogućit će junacima prigode - učiteljima, da dobiju puno zadovoljstva i zaslužene čestitke upućene njima. Detaljno preuzimanje praznična skripta dan učitelja može biti na početku članka. Prezentaciju možete pogledati ovdje ispod, koristeći player ↓

Voljeni učitelji igraju važnu ulogu u životu osobe. Na Dan učitelja želim im čestitati na poseban način, a ne samo tradicionalnim koncertom, cvijećem, razglednicama. Naravno, sve će se to također dogoditi, ali može se predstaviti u obliku neobične lekcije.

obrnuta lekcija

Na dan učitelja učenici obično preuzmu uzde upravljanja u školi u svoje ruke. Dan samouprave je i nastava koju srednjoškolci drže svojim mlađim drugovima. Formirajte još jedan od učitelja, i neka u njemu budu najneobičnije lekcije.

Na primjer, na satu matematike možete rješavati zabavne probleme. A na početku - zagrijavanje. Postavljaju se pitanja o životu škole. Na primjer, koliko prozora ima školska kantina? Na odmoru zvuči vesela pjesma.

U lekciji ruskog možete napisati "naprotiv". Uzima se mali tekst, diktira se kao i obično, ali riječi u njemu moraju biti napisane unatrag. Vidjet ćete i sami koliko će to zabave izazvati vaše "učenike".

Domaća zadaća se provjerava na satu povijesti. Zamolite učitelje da ispričaju zanimljiv događaj iz školskog života. Ili se prisjetite kako su i oni sami išli u prvi razred, njihov prvi sat u ovoj školi... Možete na velikom ekranu pokazati fotografije učitelja dok su bili u školi i pogoditi čija je to fotografija. Postoji mnogo opcija, ali ne odgađajte, pred vama su još zanimljivije lekcije.

U književnosti neka osmisle usmeni "portret idealnog učenika" ili napišu "Moj najdraži učenik". A možete dati i druge teme za eseje: "Kako sam proveo praznike", "Posjećujem svog maturanta" ... Neka maštaju. Na tjelesnom će raditi aerobik. Na satu glazbenog pjevat će svi zajedno prerađenu pjesmu o školi. Tehnologija je recept za uspjeh. Na zemljopisu će vam pokazati mjesta gdje su ljetovali, ili odakle su došli, ili gdje bi htjeli posjetiti kada budu. A možete završiti satom crtanja, gdje će svatko dobiti razglednicu s lijepim riječima upućenu njemu i sam je obojiti, a zatim odnijeti za uspomenu.

Kako napraviti takvu lekciju?

Naravno, u učionici gdje je "lekcija obrnuta", sve bi trebalo biti vedro i svečano. Ovdje će oba izdana od strane svake klase, i cvijeće s kuglicama, i lišće biti na mjestu. U "pauzama" učenici nastupaju s koncertnim brojevima, prikazuju se prezentacije s čestitkama, slušaju se pjesme na zahtjev (potrebno ih je prikupiti unaprijed). Satovi za učitelje ne bi trebali trajati duže od 10 minuta, a završavali bi polaganjem cvijeća i tradicionalnom čajankom uz rođendansku tortu.

Lekcije priče obično se grade po problemsko-kronološkom principu, odnosno složeno se prikazuju razni događaji u određenom vremenskom razdoblju. Svaka lekcija priče- to je dio obrazovnog procesa, zaokružen u semantičkom, vremenskom i organizacijskom procesu.

Trebat će vam

  • didaktička pomagala, oprema,

Uputa

Svaka lekcija ima svoju strukturu. Obično lekcija počinje provjerom znanja prethodne, zatim glatkim prijelazom na novu temu, učenjem novog materijala, konsolidacijom i primanjem. A ovisno o temi i vrsti lekcije, postoji povećanje ili smanjenje u nekoj fazi sata, ili možda njezin izostanak.

Pri izradi nastavnog plana potrebno je uzeti u obzir činjenicu da će sat biti učinkovit samo ako su sadržaj sata i njegova metodika međusobno povezani. A također učitelj postavlja, određuje njegovu vrstu, priprema potrebne dodatne materijale: didaktička pomagala, opremu, odabire svijetle događaje i izvatke iz. Analiza lekcije pomaže u određivanju njezine učinkovitosti.

Također, u pripremi za lekciju postavljaju se zadaci koji odražavaju metodologiju izvođenja određene lekcije. Postoje različiti tipovi, kao što je lekcija koja sadrži sve elemente procesa učenja o određenoj temi; lekcija učenja novog materijala; ponavljajuće-generalizacijski sat i kontrolni sat ili sat kontrole i provjere znanja. Dakle, ovisno o tome koje zadatke postavlja nastavnik - on će odabrati vrstu lekcije.

Slični Videi

Bilješka

Postoje određeni zahtjevi za nastavu moderne povijesti:
1. Izgradnja lekcije odvija se korištenjem najnovijih dostignuća u pedagoškoj praksi, uzimajući u obzir sve zakone obrazovnog procesa.
2. Primjena različitih didaktičkih pravila i načela ovisno o vrsti sata i vodeći računa o diferencijaciji nastave.
3. Uspostavljanje međupredmetnog povezivanja.
4. Osiguravanje potrebnih uvjeta za spoznajnu aktivnost, uvažavajući interese, potrebe i sklonosti učenika.
5. Motivacija i aktivacija osobnog razvoja.
6. Korištenje učinkovitih pedagoških nastavnih sredstava.
7. Formiranje praktičnih vještina koje mogu biti korisne u životu.

Koristan savjet

Ovisno o dobnoj kategoriji učenika, vrste nastave mogu varirati. Osim toga, postoje nestandardne lekcije kao što su lekcije u obliku natjecanja, turnira, kvizova, igara, KVN, lekcija bajki, debata i tako dalje. Nestandardne lekcije doprinose razvoju kognitivnog interesa, unose raznolikost u život učenika. Međutim, cijeli obrazovni proces ne može se graditi samo od netradicionalnih lekcija. Takve lekcije su odmor, a za odmor se morate dugo pripremati i raditi.

Struktura lekcija književnost može ovisiti o specifičnostima predmeta, didaktičkim ciljevima i mjestu lekcija u općem sustavu oblik držanja. Ovisno o tome, neke se faze mogu proširiti ili skupiti, spojiti u jednu ili biti odsutne. Razmotrite najčešći tip lekcija književnost- kombinirano.

Uputa

Započnite lekciju s organizacijskim trenutkom, tijekom kojeg izgovarate temu i postavljate predstojeće ciljeve i zadatke za učenike. Na primjer, kada proučavate rad A.S. Puškin u 6. smatra pjesmu “I.I. Puščin"; tema se može formulirati na sljedeći način: „Osjećaj prijateljstva kao pomoć u teškim kušnjama (A.S. Puškin „I.I. Puščin”)”, a zadatak za učenike koji će se izraziti na ovaj način: „U lekciji ćemo utvrditi kako je pjesnik tretirao prijatelje nego jer su bili prijatelji."

U sljedećoj fazi lekcija provjeriti domaću zadaću ili znanje prethodnog gradiva koje je logično povezano sa sadržajem tekućeg lekcija. Ovo također može poslužiti kao prijelaz na materijal. Na primjer, nekoliko učenika može se pripremiti o određenom razdoblju u životu i stvaralaštvu nekog književnika, nastanku djela, kratkom prepričavanju epizoda književnog teksta i sl.

Podijelite proučavanje novog materijala u nekoliko točaka. To će vam omogućiti da logično izgradite rad na djelu i ne odgađate pozornicu. Na primjer, kada proučavate pjesmu M.Yu. Ljermontova “List”, izdvojiti njegovo čitanje i analizu kao zasebnu točku, a sljedeća je komparativna analiza sa drugom pjesmom ovog pjesnika “Jedro”.

Prilikom konsolidacije proučavanog materijala, provesti primarnu generalizaciju, utvrditi stupanj asimilacije od strane učenika veza između činjenica, znanja i vještina koje su potrebne za samostalan rad. Na primjer, u komparativnoj analizi pjesama možete napraviti tablicu ili usmeni opis lika, njegov portret.

Jasno formulirati domaću zadaću i po potrebi objasniti njezinu provedbu. Zadaci mogu biti pismeni i usmeni te kreativni.

Slični Videi

Trebat će vam

  • - radno mjesto (štafelaji, stolovi, stolice, tabla);
  • - pribor za crtanje (boje, papir, olovke, kistovi, gumice, palete, krede, flomasteri);
  • - predmeti za građenje mrtve prirode;
  • - rasvjeta.

Uputa

Pravilno organizirajte svoj radni prostor. Ako tražite mrtvu prirodu ili samo jedan predmet, rasporedite ga tako da ga cijela grupa može slobodno razgledati. Razmotrite temu. Pokušajte izbjeći nasumične postavke. Predmeti moraju biti usklađeni u smislu. Na primjer, vaza sa žutim lišćem i grančicom planinskog pepela može ući u mrtvu prirodu na jesensku temu, pored nje staviti zrelu crvenu jabuku i nekoliko klasova pšenice. Ukrasite postavku draperijama.

Odredite pravu rasvjetu. Ako nema dovoljno prirodnog svjetla, spojite fluorescentne svjetiljke i usmjerite svjetlo na stranu kompozicije. Ne biste trebali usmjeravati svjetlo odozgo - u ovom slučaju bit će teško razraditi crno-bijelu stranu kompozicije.

Obrazovni proces u osnovnoj školi ima svoje metodičke specifičnosti, čije poštivanje izravno utječe na uspjeh učenika prvog razreda, njihov odnos prema učenju u budućnosti. Umnogome od učitelja ovisi hoće li mali učenik težiti znanju, s radošću ići u školu.

Reći ćemo vam kako organizirati Dan učitelja u školi i ponuditi vam skriptu za praznični program za Dan učitelja.

Organizacija ljetovanja, naravno, u potpunosti je odgovornost učenika i njihovih roditelja.

Prije svega izdaju zidne novine: djeca na papiru za crtanje kruže dlanovima flomasterima, stavljaju svoje fotografije unutra u najmlađoj dobi (1-2 godine) i pišu kratke čestitke i želje. Ako su dlanovi raznobojni, novine će ispasti elegantne i svečane. Možete objaviti natječaj za najneobičniju titulu.

Zatim djeca smišljaju pitanja za intervju i pitanja o školi i razredu za igru ​​Zabavni ispit. Osim toga, pokušavaju diskretno saznati koje pjesme, pjesmice voli njihova učiteljica (misli se na razrednicu) i pripremaju koncert iznenađenja.

Praznik počinje školskim zvonom. Dotjerana djeca, stojeći za svojim stolovima, pozdravljaju učiteljicu. Svatko ima cvijet u svojim rukama (živi ili napravljen vlastitim rukama). Naizmjence prilaze učitelju, daruju cvijet i izgovaraju svoje čestitke u uobičajenom ili pjesničkom obliku. Zatim počinju lekcije u kojima svi nastoje biti aktivni, pažljivi, točni, kako bi naglasili svečanost trenutka. Nakon nastave u razred dolaze roditelji, a eventualno i maturanti prijašnjih godina. Počinje blagdanski program.

Djeca dovedu učitelja do novina i zamole ih da prepoznaju svoje učenike na fotografijama te pročitaju njihove želje i čestitke.

Učitelj tada sjedi u sredini razreda i intervjuira se. Nakon intervjua trebala bi navesti najzanimljivije, po njezinu mišljenju, pitanje.

Pitanja mogu biti:

Kada ste poželjeli postati učitelj? Gdje ste studirali?

Kako ste učili u školi? Čega se sjećate iz školskog života?

Koji su vam predmeti bili najdraži?

Koliko godina radite u školi?

Jeste li nervozni prije prvog sastanka u razredu?

Što ste mislili o odlasku na prvi sat?

Što volite, a što ne volite u svom poslu?

Vaš omiljeni pisac, film, boja, glazba, godišnje doba...

O čemu razmišljaš kad ideš u školu? A iz škole?

Dugo radite u školi i razredu. Da vidimo poznajete li ih dobro.

Koliko katova ima škola? Koliko prozora ima u učionici? Koliko stepenica moraš popeti do škole?

Gdje je stol u uredu ravnatelja? Ravnatelj? Kako se zove školska konobarica?

Tko se u našem razredu bavi sportom, glazbom...itd. d.

Na kraju ovog intervjua, djeca žele svojoj učiteljici sve najbolje, najsvjetlije, radosne, kako bi rad donosio manje tuge, a više uspjeha, novih otkrića, a djeca oduševljavaju svojom marljivošću, kreativnošću, željom za učenjem!

Nakon toga se svi zajedno šalju u zbornicu, gdje će se održati Događaji posvećena Danu učitelja.

Program za Dan učitelja "Veliko pitanje"

Gosti i uzvanici zauzimaju svoja mjesta za stolovima uz melodije školskih pjesama. Zvuci fanfara. Na pozornicu izlaze voditelji (dječak i djevojčica).

Mladić. Dobar dan dragi učitelji!

Mlada žena. Talentiran i mudar!

Mladost. Mladi i kreativni!

Mlada žena. Uz šuštanje zlatnog lišća, sunčan listopadski dan, ponovno vam dolazi profesionalni praznik.

Mladost. Od srca vam čestitamo, dragi naši učitelji, Dan učitelja!

Mlada žena. Drago nam je što vas možemo pozdraviti u ovoj prekrasnoj dvorani, u kojoj vlada atmosfera nečeg magičnog i nesvakidašnjeg!

Mladost. Vi, čije je ponosno ime Učitelj, ovaj program prihvaćate kao dar!

Mlada žena. Svi učitelji na svojim satovima svakodnevno postavljaju pitanja nama, učenicima, i uče nas pronaći odgovore na njih.

Mladost. A danas ćemo zamijeniti uloge, postavljajući vam škakljiva, oh-jako teška pitanja!

Mlada žena. Pozvani na pozornicu ... (ime i patronim učitelja).

Mladost. Može li (gluma) stajati na jednoj nozi jednu minutu?

Mlada žena. Ovo je naše veliko pitanje. Tko misli da može, neka podigne crveni karton, a tko se s tim ne slaže, neka podigne plavi.

(Domaćin poziva dva protivnika za stol u blizini parenja: s plavom i crvenom kartom.)

Mladić(odnosi se na protivnike). Sada obrazložite svoje stajalište.

(Zvuk odgovora.)

Mlada žena. Pažnja, došlo je vrijeme!

(Sudionik stoji na jednoj nozi minutu.)

Mlada žena. U ovom sporu (a) je pobijedio ... Naš pobjednik dobiva nagradu, a gubitnik mora ući u imidž školske čistačice i tu ulogu prikazati tijekom cijelog odmora. U tome će vam pomoći rekviziti: kućni ogrtač, kanta vode, krpa. Obucite se i započnite svoje dužnosti.

Mladić. Naš program se nastavlja, a (ime i patronim učitelja) je pozvan na pozornicu.

Mlada žena. Hoće li (gluma) znati izražajno pročitati pjesmu dok žvače čokoladicu?

Mladost. Ovo je sljedeće veliko pitanje.

Tko se slaže? Tko je protiv? Podignite karte. (Dvoje se poziva na pozornicu.) Obrazložite svoj izbor.

(Sudionik jede čokoladu dok recitira bilo koju pjesmu.)

Mlada žena. Pobjednik dobiva nagradu, a poraženi će na neko vrijeme postati školsko zvono, obilježavajući sva sljedeća pitanja i najzanimljivije trenutke programa treskom! Započnite!

Mladost.

Hoće li moći ponoviti plesne pokrete koje će prikazati naša voditeljica?

Mlada žena. Tko misli da može, diže crveni karton, tko misli da ne može, plavi. (Dvoje se poziva na pozornicu.) Obrazložite svoj izbor.

(Djevojčica pokazuje plesne pokrete, učiteljica ponavlja.)

Mladić. Naš pobjednik dobiva nagradu, a poraženi puše balone na pozornici - što više to bolje.

Mlada žena.(ime i patronim učitelja) je pozvan na pozornicu.

Može li... napuhati mjehurić od žvakaće gume?

Mladost.

(Natjecatelj pokušava napuhati mjehurić od žvakaće gume.)

Mlada žena. Pobjednik će dobiti nagradu, a poraženi će napraviti raciju "Čistoća je ključ zdravlja!". Vaš zadatak je obići prisutne tijekom cijelog odmora provjeravajući čistoću cipela, ruku, odjeće, vrata, ušiju itd. I, na zahtjev voditelja, povremeno izvješćujte o rezultatima obavljenog posla.

Mladić. (ime i patronim učitelja) je pozvan na pozornicu.

Hoće li sudionik našeg natječaja moći sam sebi reći 10 komplimenata u 10 sekundi?

Mlada žena. Tko se slaže? Tko je protiv? (Dvoje se poziva na pozornicu.) Obrazložite svoj izbor.

(Sudionik daje komplimente 10 sekundi.)

Mladost. Pobjednik će dobiti nagradu, a poraženi će dobiti ovaj zadatak. Vani je jesen, bljuzgavica, toliko nam nedostaje toplina sunca. Na našem odmoru bit ćeš sunce. Svake dvije minute moraš javiti da nas griješ svojom toplinom, da tu toplinu stvarno osjetimo. Ključna fraza: "Ja sam sunce!"

Mlada žena.(ime i patronim učitelja) je pozvan na pozornicu.

Hoće li naš sljedeći sudionik s povezom na očima moći pričvrstiti rep slonu (slika aviona na štafelaju) na odgovarajuće mjesto?

Mladost. Tko se slaže? Tko je protiv? (Dvoje se poziva na pozornicu.) Obrazložite svoj izbor.

(Sudionik s povezom na očima pokušava pričvrstiti rep slonu.)

Mlada žena. Pobjednik dobiva nagradu, a gubitnik na pozornici savija papirnate avione i pušta ih u dvoranu tijekom cijelog praznika.

Mladić. Rezimirajmo i provjerimo kako su se naši polaznici snašli sa zadacima te im se zahvalimo pljeskom! A sada vam želimo prikazati kratki mjuzikl o razgovoru učitelja i učenika u izvedbi naših učenika.

učitelj, nastavnik, profesor(pjeva na melodiju pjesme "Ne mogu drugačije").

Nema sna, nema dana bez briga.

Puno rada znači...

Oprosti mi za tri dvojke

Nisam si mogao pomoći...

Ne bojim se uvreda i svađe,

Inat tone u rijeku...

I u dnevniku postoji takav prostor,

I pet je dovoljno.

Razboliš se - doći ću,

Osobno ću staviti senf.

Sve mogu, sve mogu

Bit ćeš odličan učenik.

Student(pjeva na melodiju "Marša montera").

Nije dobro, nije izvrsno

Ali nema gorkog kajanja – kako da ne!

Zdravi smo bez senfa,

Učitelji - pozdrav!

učitelj, nastavnik, profesor(pjeva na motiv pjesme "Pismo" iz Declovog repertoara).

Želim te sada pitati

Želim shvatiti što nije u redu

Pomozi mi, pomozi mi

Želim da i moja duša pjeva.

Učenik (pjeva na motiv pjesme “Šta radiš”).

Ne gledaj me, o nemoj, nemoj,

I nemoj mi smetati mozak.

Kažeš mi direktno - što ti treba, što ti treba,

Možda ću ti reći što želiš.

učitelj, nastavnik, profesor(pjeva na motiv pjesme "Zima u srcu" iz repertoara grupe "Gosti iz budućnosti").

Od tvojih dvojki

Od tvojih gluposti

Cijela škola plače

I oboje smo ravnatelji.

bit ću miran

Iz riječi koju si dao

Kad se odjednom odlučiš

Budi opet pametan.

Ukloni mamuzu

Sa vašeg stola -

Već sam jako stroga.

Sa svog stola

Skini mamuzu!

Možeš li me čuti?

Student(pjeva na motiv pjesme “Što si mislio?” iz repertoara grupe “Nezgoda”).

Posjetio sam knjižnicu pretprošle zime,

Već sljedećeg dana nisam se smatrao Baldom.

Naučio sam dvije formule, jednu definiciju,

I nakon što ste me saslušali, iz nekog razloga ste rekli: "Ništa!"

Razumijem - ovo je savjet! Sve hvatam u hodu

Ali nije jasno na što točno misliš?

Nisam razumio što si htio reći

Nisam razumio što si htio reći!

Ne, ne razumijem što želiš reći!

Pa što si točno mislio?

Što si mislio, što si mislio, što si mislio?

učitelj, nastavnik, profesor(pjeva na motiv pjesme "Bez mene" iz repertoara A. Pugačeve).

Znam, dušo, znam što je s tobom:

Opet nisi naučio lekciju.

I s nadom, možda uzaludnom,

Ipak ću te pitati, prijatelju.

(Oduzima varalicu od učenika.)

Student.

Bez varalice, odgovorit ću vam

Nimalo, nimalo lako.

Ja sam krhka ptica bez kolijevke

Letim jednim krilom.

Učitelj, nastavnik, profesor.

Ne traži je draga moja,

Sada je prekasno.

Naći ćeš je, lijepa moja,

A onda ćemo pjevati.

Student(pjeva na melodiju pjesme “Oj, puna je kutija, puna”).

(Vadi jaslice iz džepova i rukava!)

Oh, kutija je puna,

Predat ću što je potrebno, bez poučavanja.

Oh, zašto si tako okrutan

Stavite dvojku na rame.

učitelj, nastavnik, profesor(pjeva na motiv pjesme "Atrakcija" iz repertoara grupe "Bube").

Imam mišljenje: bez ikakve sumnje,

Kompletna sva nesposobnost i neznanje ničega, ali!

Ponašanje daje dojam:

Povuci se u hodnik ti, oh, vrijeme je za dugo vremena!

Zajedno. Oh, moja je tuga šira od svemira,

Oh, oh, oh, oh, oh, oh, oh.

Student(pjeva na motiv pjesme “Oprosti mi, vjeruj mi” iz repertoara A. Pugačeve).

Tako se dogodilo, izgleda da je to sudbina,

Bez diplome – ni tamo ni ovamo.

Očigledno, znanje dolazi samo jednom,

Tek sad mi je postalo jasno!

Što ti je na svijetu dragocjenije?

Odgovorit ću ne krijući ništa:

Škola i učitelji.

Žao mi je, vjeruj mi - sad mi je žao.

Oprosti mi, vjeruj mi - sada ću postati pametniji i bolji!

Učitelj, nastavnik, profesor.

I oprostit ću i nikad neću pustiti!

Djevojčica i dječak(zajedno). Volimo vas učitelji! Sretni blagdani i vidimo se uskoro!

Da biste vedro i veselo proslavili Dan učitelja, morate napustiti banalne blagdanske koncerte i pokazati malo mašte.

Zvjezdane staze

Gotovo svaka škola ima crvene tepihe. Često se šire za maturante. Zašto ih ne iskoristiti? Postavite, na primjer, takav tepih na ulazu u zbornicu, tako da se učitelji, hodajući po njemu, osjećaju kao prave zvijezde današnjice. Neka se svaki učitelj pojavi u dvorani uz zapaljivu glazbu, pljesak, bljeskalice fotoaparata i radosne pozdrave.

originalni scenarij

Kako koncert ne bi bio dosadan, možete napisati cijeli scenarij za jednu neobičnu situaciju. Primjerice, avion s učenicima pada u ocean, a sva se djeca nađu na malom pustom otoku bez hrane i vode. Trebaju odabrati tko će biti gazda na otoku i tako dječaci i djevojčice počinju pokazivati ​​jedni drugima svoje talente kako bi odredili tko je najbolji. Osim toga, možete smisliti originalan kraj. Bit će i zabavno i zanimljivo.

Predstaviti

Uobičajeno je da učitelji daju cvijeće i slatkiše i, najvjerojatnije, već su prilično umorni od njih. Za svakog učitelja možete odabrati nesvakidašnji poklon, polazeći od predmeta koji predaje, ili od interesa samog učitelja. Na primjer, kemija se može predstaviti vazom za cvijeće u obliku tikvice na kojoj će biti napisani različiti kemijski elementi, a učitelj književnosti - jedna od knjiga modernih autora, daleko od školskog kurikuluma.

švedski stol

Obično koncert traje 1,5 ili 2 sata. Za to vrijeme možete ogladnjeti. Ali umjesto uobičajenih sendviča ili peciva iz kantine, učiteljima možete pokloniti domaće poslastice. Pripremite jedno jelo za svaki razred, bilo da je to pizza ili pita. Osim toga, čak možete zamoliti studente da sami skuhaju nešto kod kuće. U ovom slučaju, razne poslastice zadovoljit će vaše omiljene učitelje. Ova verzija švedskog stola bit će najprikladnija, prvo, puno je ukusnija od uobičajenih zalogaja, a drugo, odmah je jasno da se učenici s ljubavlju odnose prema svojim starijim mentorima.

Dan učitelja je prekrasan praznik. Nijedan školski život nije potpun bez njega. I treba ga pamtiti cijelu godinu. Glavno je da se učitelji osjećaju potrebnima ne samo na ovaj dan, nego kroz sve godine svog rada, jer učitelj nije samo osoba koja daje znanje, on je osoba koja otvara vrata u jedan novi, potpuno nepoznati svijet. za djecu.