Біографії Характеристики Аналіз

Урок повторення події зі звичайними дробами. Дії зі звичайними дробами

Урок-гра з математики у 5 класі

«Всі дії з звичайними дробами»

Виконала:

Дідківська Варвара Володимирівна

учитель математики

Девіз уроку:"Ніколи не беріться за наступне, не засвоївши попереднє".

І. Павлов.

Тема уроку-ігри: «Всі події зі звичайними дробами».

Клас : 5.

Тип уроку : узагальнення та систематизація знань.

Цілі:

    засвоєння та узагальнення учнями правил додавання, віднімання, множення та поділу звичайних дробів, формування умінь та навичок застосування їх при вирішенні завдань, рівнянь;

    розвиток пам'яті учнів, культури усного мовлення, пізнавального інтересушколярів;

    виховати відповідальне ставлення до навчальної праці, самостійність, працьовитість.

Устаткування :

Презентація уроку;

Картки із завданнями до гри «Поле чудес»

Картки до перевірочної роботи;

Сигнальні картки до усним вправам;

Моделі кольорів.

Структура уроку:

Етапи уроку

Вид діяльності

Тип діяльності

Форма діяльності

Організаційний момент.

Постановка мети уроку та мотивація навчальної діяльностіучнів.

1) Вступне слово вчителя.

2) Повідомлення учнів: «Історія виникнення звичайних дробів».

Розвиваюча

Колективна

1) Відгадування кросворду.

2) Усні вправи (тести).

Повторна

Тренувальні

Фронтальна

Фронтальна

1) Гра "Поле чудес".

2) Фізкультхвилинка: «Поляна Правил».

Закріплююча

Повторна

Колективна

Фронтальна

Перевірка умінь учнів самостійно застосовувати знання.

Перевірочна робота(диференційована)

Контролююча

Індивідуальна

Домашнє завдання: засвоєння провідних ідей та основних теорій.

1)Кросворд.

2) Твір казки.

3) № 925 (б, в)

Творча

Закріплююча

Індивідуальна

Підведення

підсумків уроку

Хід уроку

1.Організаційний момент. Слайд 1.

2. Постановка мети уроку та мотивація навчальної діяльності учнів.

Слайд 2 . Хлопці, сьогодні ми вирушимо з вами в незвичайна подорож, ми відвідаємо країну «Звичайні дроби». У цій країні ми зробимо кілька зупинок: побуваємо в «селі Історичній», відвідаємо «Кросвордний замок», заглянемо на «Тестодром», пограємо на «Полі чудес», відпочинемо на «поляні Правил», подолаємо «гори Розуму», поблукаємо в « лісу Казковому». На кожній зупинці вам треба буде показати свої знання правил додавання, віднімання, множення та поділу звичайних дробів, уміння застосовувати їх при вирішенні завдань та рівнянь, проявити активність, винахідливість та кмітливість.

Слайд 3 . Потрапити до країни Звичайні дроби, минаючи «село Історичне» не можна. Тому першу зупинку ми зробимо тут, де група учнів розповість історію виникнення дробів.

Повідомлення учнів: «Історія виникнення звичайних дробів».

3. Відтворення та корекція опорних знань, повторення та аналіз основних фактів.

Слайд 4 . Наступна зупинка "замок Кросвордний» Тут учням потрібно відгадати кросворд.

1.

По вертикалі : 1.Як називається дріб, записаний у вигляді ?

По горизонталі : 2 Як називається дріб, у якого чисельник і знаменник діляться на одне й те число?

3. Як називається дріб, у якого чисельник більший або дорівнює знаменнику?

4. Як називається, записане над межею дробу?

5. Як називається, записане під межею дробу?

6. Як називається дріб, у якого чисельник менший за знаменник?

Слайд 5 . (Відповіді)

1.

2

з

о

до

р

а

т

і

м

а

я

б

ы

до

3

н

е

п

р

а

в

і

л

ь

н

а

я

о

в

4.

год

і

з

л

і

т

е

л

ь

н

5.

з

н

а

м

е

н

а

т

е

л

ь

а

6.

п

р

а

в

і

л

ь

н

а

я

Слайд 6 . А зараз ми заглянемо на «Тестодром» , де учні повинні знайти і показати правильні відповіді питання, піднявши відповідну сигнальну картку.

1. Яке число треба поставити замість *, щоб дріб була правильною?

1) 5; 2) 6; 3) 4.

2. Вкажіть найменший дріб

1) ; 2) ; 3) .

3. При яких х рівність дробів вірно?

1) 6; 2) 20; 3) 1.

4. Знайдіть значення виразу ( + )∙ 9.

1) 2) ; 3) 3.

5. Яке число треба поставити замість *, щоб рівність( ) 2 = * було вірним?

1) 2) ; 3)

6. Яке з чисел є коренем рівняння х + =1.

1) ; 2) ; 3)

7. Знайдіть від числа 12

1)8; 2)18; 3)4.

4. Узагальнення та систематизація знань та їх застосування під час виконання практичних завдань.

На «поле Чудес" учням треба розшифрувати фразу, при цьому, кожен із учнів повинен обчислити значення висловлювання, записаного на картці.

Цілі уроку:

  • Освітня: забезпечити повторення, узагальнення та систематизацію матеріалу на тему “Звичайні дроби”
  • Розвиваюча: створити умови для контролю (самоконтролю) засвоєння знань, розвивати здатність формування умінь застосовувати прийоми узагальнення, перенесення знань у нову ситуацію, розвиток математичної мови, уваги, пам'яті
  • Виховна: сприяти вихованню інтересу до математики, пізнавального інтересу, здатності слухати думки та відповіді однокласників, критично їх оцінювати, виховувати почуття співпереживання та відповідальності

Тип уроку:урок узагальнення та систематизації предметних знань, закріплення умінь.

Форми проведення уроку: фронтальна, індивідуальна, робота в парах, група.

План проведення уроку.

  1. Організаційний момент.
  2. Повідомлення теми уроку та постановка цілей уроку. Мотивація навчальної діяльності.
  3. Актуалізація знань. Узагальнення та систематизація знань.
  4. Застосування знань.
  5. Самостійна робота
  6. Рефлексія.

Хід уроку

Організаційний момент.

Здрастуйте, хлопці! Сідайте! Перевірте, чи готово до уроку: зошит і підручник, письмове приладдя, щоденник. Девізом сьогоднішнього уроку є слова французького письменника Анатоля Франса: “Вчитися можна лише весело. Щоб перетравлювати знання, треба поглинати їх із апетитом.”

Хлопці, а хто скаже, що означає поглинати з апетитом? (Радісно, ​​весело, із задоволенням).

Ось і ми поглинатимемо знання на уроці з великим задоволенням, тому що вони нам надалі знадобляться.

Відкриваємо зошити, пишемо число, класна робота. (Час для запису).

2. Усний рахунок

А хто мені скаже якась головна навичка в математиці? (Усний рахунок)

А тепер я перевірю, як ви навчилися складати і віднімати прості дроби з однаковим знаменником. Ми з вами виконаємо математичну розминку. Вам надається 1 хвилина. У зошиті пишемо лише відповіді. Хто готовий покладіть ручки убік, щоб я бачила. (Перевіряємо відповіді 1 читає, а всі сигналізують лінійками: зелена – так, помаранчева – ні)

Повідомлення теми уроку та постановка завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності.

А тепер давайте, хлопці, повторимо, що ми вивчали з вами на минулих уроках. А допоможе нам математичний кросворд. А кросворд незвичайний, що підкаже тему сьогоднішнього уроку. Працювати з цим кросвордом ми будемо в парах. А якщо працюватимемо в парах, то повторимо правила роботи в парах. (Діти відповідають)

Згадали, а тепер розгадаємо. Слова розташовуються в ньому лише по вертикалі, ліворуч-направо. На розгадування вам 1,5 хвилини.

Якщо зробили відклали ручки убік. Отже, час вийшов.

(1. Яка математична дія позначає дробова риса? (Поділ)

2. Як називається число, що стоїть над дрібною рисою? (числитель)

3. У дробі число 1 називають частиною. (цілої)

4. Дві рівні дробипозначають одне й теж дробове.... (число)

5. Як називається число, яке стоїть під дробовою рисою? (знаменник)

6. Дроб, в якому чисельник менший за знаменник називається...... (правильним)

7. Дроб, у якому чисельник дорівнює чи більше знаменника називається.... (неправильним)

8. Рівні частини називають.... (частками))

Ми відгадали кросворд, тим самим повторили теми попередніх уроків. Хто зробив одну помилку, а хто дві?

Я вам на початку уроку сказала: тут зашифровано слово, яке підкаже тему сьогоднішнього уроку. Яке це слово? Виконувати події з якими числами ми з вами навчилися? (діти відповідають: натуральними та звичайними дробами)

Звертаючись до ключового слова кросворда, уточніть, хлопці, тему уроку?

(відповідь: події зі звичайними дробами)

Записуємо тему! (пишуть у зошиті)

3. Постановка мети та завдань уроку

З'ясували про що ми говоритимемо сьогодні на уроці.

Скажіть мету сьогоднішнього уроку? (опитування) Ціль : Продовжити роботу над формуванням навичок складання та віднімання звичайних дробів.

Це буде наша ціль! (на дошку)

Хлопці, а щоб здійснити нашу мету, які ми повинні будемо вирішити завдання:

1)повторитиправила складання та віднімання дробів з однаковими знаменниками; порівняння дробів.

2)застосовуватиїх під час вирішення завдань

Довгий час дроби вважалися найважчим розділом математики. У німців навіть склалася приказка “потрапити до дробів”, що означає потрапити у скрутне становище. Але сьогодні ми з вами на уроці доведемо, що дроби не зможуть поставити нас у скрутне становище.

4. Закріплення

Вирішуємо індивідуально. (Наприкінці рішення робимо взаємоперевірку-не парна робота)

1. Порівняйте:

а) б) в) (Коли порівнюємо промовляємо правила)

2. Обчисли:

а) б) в) г) Промовляємо правила

Перше завдання виконано.

Фізкультхвилинка.

Дружно з вами ми рахували і про числа міркували,
А тепер ми дружно підвелися, свої кісточки розім'яли.
На рахунок раз кулак стиснемо, на рахунок два в ліктях стиснемо.
На рахунок три – притиснемо до плечей, на 4 – до небес
Добре прогнулися, і один одному усміхнулися слайд №8
Про п'ятірку не забудемо – добрими завжди ми будемо.
На рахунок шість прошу всіх сісти.
Числа, я, і ви, друзі, разом дружна 7-ма

3. Завдання:

У пакеті було кг цукерок двох сортів. Маса цукерок одного сорту дорівнює кг. Чому дорівнює маса цукерок іншого сорту?

У перший день туристи пройшли наміченого шляху, а в другий день - Яку частину всього шляху туристи пройшли за два дні?

Друге завдання виконано.

5. Самостійна робота

1-вар

2)

3)

4)

5)

6)

7)

2-вар

2)

3)

4)

5)

6)

Розташувати відповіді щодо зростання. І відгадайте зашифровані слова.

Давайте перевіримо, які слова у вас вийшли. А коли перевіримо ви самі поставите собі оцінку залежно від того, скільки ви припустилися помилок. Приступимо до перевірки першого варіанта. Яке слово у вас вийшло? (КАЛЬЦІЙ) Правильно! Перевіримо 2 варіант (ФОСФОР) Правильно!

А що таке кальцій та фосфор хто знає? А як ви вважаєте чому я вирішила зашифрувати ці мікроелементи? (Правильно, тому що вони важливі для нашого мікроорганізму)

Наближається весна і нашому організму все важче протистояти хворобам через нестачу вітамінів та мікроелементів.

Навіщо нам потрібний КАЛЬЦІЙ? (Кістки робити міцними)

Де він міститься?

У яких продуктах? (Показати таблицю в презентації)

Подивіться, що ви повинні будете з'їсти коли прийдете додому! Щоб ваші кісточки були міцними.

Навіщо потрібний ФОСФОР? (Для роботи нашого мозку, щоб ви добре вчилися). Подивіться, де він міститься. (Показати таблицю). Ось як важливі ці мікроелементи.

6. Домашня робота

Відкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання з підручника №1076 та творче завдання: складіть кросворд з ключовим словом"ВІТАМІН". Тому що на наступному уроці ми продовжимо розмову про вітаміни. Кросворд повинен складатися з математичних понять.

7. Підсумок уроку

Що ви пройшли сьогодні на уроці? А щоб оцінити свою роботу на уроці, візьміть на столах кружечки і намалюйте на них смайлик:

  • Усміхається – все зрозуміло;
  • Байдужий - все зрозуміло, але можна ще вирішувати;
  • Сумний – все не зрозуміло.

Ось вам мій смайлик (показую дітям свій смайлик, а вони показують свої). Я дуже задоволена на уроці і бачу вам сподобався урок.

Ви вільні. Дякую за урок.

Кросворд

1. Яку математичну дію позначає дробова характеристика?

2. Як називається число, що стоїть над дрібною рисою?

3. У дробі число 1 називають...частиною.

4. Два рівні дроби позначають одне й теж дробове.

5. Як називається число, яке стоїть під дробовою рисою?

6. Дроб, в якому чисельник менший за знаменник називається......

7. Дроб, в якому чисельник дорівнює або більше знаменника називається.

8. Рівні частини називають.

Тип уроку:урок узагальнення та систематизації знань.
Форм проведення: урок-подорож.
Цілі уроку:
освітні:узагальнити та систематизувати знання на тему: «Всі дії зі звичайними дробами»;
розвиваючі:розвиток пізнавального інтересу, комунікативних навичок, математичної мови, уваги;
виховні:збільшення ступеня дисциплінованості, організованості, виховання працьовитості, почуття колективізму, виховання осмисленої навчальної діяльності.
Міжпредметні зв'язки:історія, географія.
Форми роботи на уроці: фронтальна, індивідуальна, групова, парна.
Необхідні матеріали та обладнання:проектор, комп'ютер, картки із завданнями, презентації.
Час: 40 хвилин.
Етапи уроку:
1. Організаційний момент. (2 хвилини)
2. Постановка мети уроку. Вікторина. (10 хвилин)
3. Естафета. (10 хвилин)
4. Пошук помилок та виправлення. (8 хвилин)
5. Робота у парах. Розв'язання задач. (8 хвилин)
6. Підбиття підсумків. Домашнє завдання. (1 хвилина)
7. Рефлексія. (1 хвилина)
1. Організаційний момент.
1 слайд
Здрастуйте, діти. Сьогодні у нас з вами буде незвичайний урок. У нас будуть сьогодні незвичайні
ігри зі звичайними дробами.
2 слайд
Ми вирушимо в подорож чарівним математичним поїздом країнами світу. І трошки
дізнаємося про історію математики. Але головне для нас сьогодні повторити пройдений
раніше матеріал про прості дроби і процесів із нею. Відкрийте зошити,
запишіть число 17 лютого. Тема уроку: «Дії зі звичайними дробами».
Отже, мандруватимемо ми на математичному поїзді, у якого три вагони. Вагони – це наші ряди.
Перший другий третій. Це наші команди. На дошці ви бачите таблицю, до якої
ми записуватимемо результати. Поїхали.
2. Постановка мети уроку. Вікторина.
3 слайд
Спочатку ми потрапляємо до столиці нашої батьківщини – Москви. Ви бачите, де вона розташована на карті.
4 слайд
Москва дуже стародавнє місто. Вважається, що він заснований в 1147, хоча це точно не відомо і,
швидше за все він ще давніший. Заснував Москву князь Юрій Володимирович
Довгорукий, шостий син Володимира Всеволодовича Мономаха. Перший вітчизняний
Підручник з математики вийшов у 1703 році. Леонтій Пилипович Магніцький видав
"Арифметику". За цим підручником навчався Михайло Васильович Ломоносов, який назвав
цей підручник брамою вченості. Хто чув про нього? Що ви знаєте про нього?
Михайло Васильович Ломоносов дуже добре навчався.
А як навчаєтесь ви? Які правила нам потрібно знати, щоб написати контрольну роботупо темі:
«Дії зі звичайними дробами»?
5 слайд
Учні називають правила. Вони з'являються на слайді.
- Наша мета сьогодні – повторити ці правила та закріпити вміння ними користуватися.
А тепер проведемо вікторину. Я ставитиму питання, а ви піднімати руку і відповідати на них.
Кожен, хто правильно відповів, заробляє один бал для свого вагона. За вигуки
віднімається один бал.
- Як складати або віднімати дроби та с різними знаменниками?
- Як складати чи віднімати змішані числа?
- Основна властивість дробу.
- Як помножити дріб надроб?
- Як помножити дріб на натуральне число?
- Як можна помножити змішане числона натуральне?
- Як перемножити два змішані числа?
- Як поділити дріб на дріб?
- Як поділити дріб на натуральне число?
- Як можна поділити мішане число на натуральне?
- Як поділити змішане число на дріб чи змішане число?
- Як поділити натуральне число на дріб чи змішане число?
3. Естафета
6 слайд
Які ми молодці! (Помічники підбивають проміжні підсумки) Ми впоралися із завданням і тепер
вирушаємо до Греції. На презентації показано мапу, де відзначено розташування Греції та її столиці.
7 слайд
Столиця - Афіни
Греція вважається колискою західної цивілізації. Самі греки досі називають свою країну
Елладою, а себе еллінами. Стародавня Греціяутворилася приблизно в 3-му тисячолітті до н. е.
Математика - найдавніша з наук. Саме слово «математика» грецького походження, означає:
"Наука, вивчення". Вважається, що математика як наука народилася саме у Греції.
Греки казали, що числа правлять світом чи, як сказав Галілей: «Книга написана мовою математики».
У Греції жило безліч великих вчених, таких як Піфагор, Архімед, Фалес і т. д. Яких грецьких вчених ви знаєте?
Греція – батьківщина олімпійських ігор. Тому тут нам потрібно взяти участь в естафеті.
Естафета. Усний рахунок.
На кожен ряд лунає дві картки з обчислювальними прикладами.
Картка з написом: «Туди» дається кожній людині, що сидить на першому варіанті першої
парти. Картка з написом: «Назад» дається кожній людині, яка сидить на другому варіанті останньої парти.
Отже, у нас три ряди та три команди. Кожен вирішує за одним прикладом, записує відповідь на картці та передає її наступному
учаснику. Картка з написом: "Туди" рухається з першої парти на останню, а з написом: "Назад" - з останньої парти на першу.
За кожен правильно вирішений приклад ставиться один бал у загальний залік. Перевірка відбувається одразу після того, як діти виконають завдання, допомагають запрошені старшокласники.
Завдання є на 8 слайді
4. Пошук помилок та виправлення.

9 слайд
Молодці! Тепер наш поїзд чарівним чином опиняється у Пекіні, столиці Китаю.
10 слайд
Виникнення китайської цивілізаціїна берегах річки Хуанхе відноситься до початку II тис. До н.
Математика зародилася в Китаї в давнину. У Китаї було створено «математику в дев'яти книгах»,
підсумовує математичні знання, накопичені за століття. Китайці вперше в історії людства запровадили поняття негативних чисел, знали події зі звичайними дробами, вміли їх скорочувати, вирішували завдання на відсотки тощо.
Цифри позначалися спеціальними ієрогліфами. Китайці вважали на спеціальній
дошці «суаньпань», аналогічною російським рахункам.
Ви зараз перетворюєтеся на китайських мудреців і повинні визначити, чи вірно вирішені приклади, і, якщо ні -
вказати помилку та виправити. За правильно знайдену помилку вагонам нараховуються бали.
Неправильно вирішені приклади діти вирішують у зошитах (завдання на 11, 12 слайдах).
5. Робота у парах. Розв'язання задач.
13 слайд
А тепер ми в Індії. Зараз її столиця – Нью-Делі.
14 слайд
У долині річки Інда ще III тис. до зв. е. існувала розвинена цивілізація. Індійці винайшли
десятковий запис числа. У 5-му, 6-му столітті жив Аріабхаті, великий індійський
математик та астроном. У його працях зустрічається безліч рішень обчислювальних
задач. У 7-му столітті працював інший відомий математик та астроном - Брахмагупта.
Починаючи з Брахмагупта, індійські математики вільно поводилися з негативними числами, трактуючи їх як обов'язок.
Хто знає, що таке негативні числа? Навести приклад завдання. - У мене було три вівці. Я повинен
сусідові чотири. Скільки у мене овець?
У 1-му тисячолітті до н. з'являються священні книги"Веди" (знання). Веди спочатку передавалися усно
у віршованій формі протягом тисячоліть, потім були зібрані в 1-му тисячолітті до нашої ери.
Завдання, яке стоїть зараз перед нами, за 8 хвилин вирішити як можна більше завданьу парах. Усі бали,
набрані вами, підсумовуються та йдуть до загального заліку. Можете розділити завдання, вирішуйте їх у зошиті, а відповіді записуйте на картках.
Усі завдання важать по одному балу.
Першій парті кожного ряду дається перший варіант, другий парті - другий тощо.
Помічники перевіряють правильність розв'язання завдань, доки вийшов час можна вказувати дітям на помилки.
Після закінчення часу всі картки збираються, підраховуються бали, набрані кожним рядом, виставляються в таблицю.
Завдання є на 15 слайді
6. Підбиття підсумків. Домашнє завдання.
Після закінчення часу ми підбиваємо підсумки. Усім молодці. Домашнє завдання на 16-й слайді.
7. Рефлексія
Що вам найбільше сподобалося на уроці? Що виявилося найважче? Що нового ви сьогодні
впізнали?
Дякую за урок! До побачення!

Урок збудовано за вимогами ФГОС. Цей урок: урок-подорожі.


«конспект уроку»

Урок на тему: «Дії зі звичайними дробами»

Концептуальна мета вчителя:показати значимість формування та розвитку творчого мисленняу школярів у сучасному суспільствічерез проектну діяльність

Завдання вчителя на даному уроці:

    Створити умови для прояву пізнавальної та творчої діяльності.

    Показати здійснення формування та розвитку творчого мислення через проблемне навчання.

    Показати первинний результатвикористання розвиваючих завдань у формуванні та розвитку творчого мислення у школярів.

Цілі уроку:

    Загальноосвітні – узагальнити та систематизувати знання про звичайні дроби, закріпити та вдосконалити навички дій зі звичайними дробами, підготуватися до вивчення нової дії з дробами – поділу.

    Розвиваючі – розвиток пам'яті, уваги, творчого мислення та пізнавальної активності, розвивати навички самоконтролю та самооцінки досягнутих знань та вмінь

    Виховні – виховання активних, які прагнуть знань, небайдужих, допитливих учнів.

Завдання уроку:

1) створення для учнів комфортних умовтворчого мікроклімату, ситуації успіху;

2) полегшення процесу вчення учнів.

Стратегічна мета:Протягом усього уроку забезпечувати зв'язок теми, що вивчається, з життя Проблема:Знаючи первісні відомості про звичайні дроби, що навчаються не замислюються над їхньою цінністю.

Проблемне питання: Чи часто використовують дроби в сучасного життя? Чи давно вони з'явилися і як?

Варіанти розв'язання:

Через спеціальні тренувальні завданнязі звичайними дробами показати зв'язок математики з життям та використовуючи ІКТ.

Епіграф уроку:«Хто з дитинства займається математикою, той розвиває увагу, тренує мозок, виховує у собі наполегливість і завзятість у досягненні мети» А.І. Маркушевич

Хід уроку:Слайд 1

Доброго дня! Візьміться за руки, побажайте один одному удачі. Сідайте.

Сьогодні я пропоную епіграфом до нашого уроку взяти висловлювання радянського математикаі педагога Олексія Івановича Маркушевича: «Хто з дитинства займається математикою, той розвиває увагу, тренує мозок, виховує у собі наполегливість і завзятість у досягненні мети».(Слайд 2)

Хлопці, я недаремно взяла цей епіграф до уроку. Ще раз прочитайте слова Олексія Івановича Маркушевича. Як ви думаєте, чим ми займатимемося сьогодні на уроці? (розвивати увагу, тренувати мозок, виховувати в собі наполегливість та завзятість у досягненні мети). Але кожен урок має ще й конкретну мету. А щоб її поставити розпочнемо нашу подорож. Сьогоднішній урок – це урок подорожі різними станціями. Я бажаю вам успіху у подоланні всіх труднощів. Щоб нам вирушити в дорогу, потрібно відповісти на запитання, відповідаємо по піднятій руці.

    Як називається розподіл чисельника та знаменника на одне й те саме число.

    Як називається елемент дробу, що стоїть над межею, під межею.

    Якою дією можна замінити дробову межу.

    Для того, щоб порівняти дроби з різними знаменниками потрібно…

    Які числа називаються взаємно оберненими.

    Який дріб називається правильним.

    Розкажіть правило додавання дробів.

    Розкажіть правило віднімання дробів.

    Розкажіть правило множення дробів.

    Розкажіть правило розподілу дробів.

Яке слово ключове?..... Що таке звичайна? (Звичайний дріб)

Отже, чим же ми сьогодні займатимемося на уроці? Що ми повторюватимемо?

(Дії з дробами).

А які дії з дробами ви можете виконувати? ЯКУ МЕТА ПОСТАВИМО НА УРОК?

(Складання, віднімання, множення, розподіл, скорочення, виділяти цілу частину з неправильного дробу, перекладати змішаний дрібу неправильну).

Отже, ми сьогодні на уроці узагальним і систематизуємо знання про звичайні дроби, закріпимо та вдосконалимо навички виконання дій зі звичайними дробами, для того , щоб підготуватися до вивчення нової теми, нової події зі звичайними дробами. Що це за дія? (Поділ.)

Відкрийте, будь ласка свої зошити, запишіть сьогоднішнє число 26 березня, класна роботата тему уроку.

Зелене світлосвітлофора спалахнув, вирушаємо далі. Прибуваємо на станцію

1 станція. "Третій зайвий"(Слайд 3)

Робота у парах. Якщо ваші думки розійшлися, можна працювати самостійно. (Даю на різних листочках) На завдання дається 2 хв. (Виконуючи завдання, на листочках діти викреслюють ручкою зайвий дріб.)

Вибери зайве, і поясни чому.

1. ;зайва 8/3, т.к. вона неправильна

2.
зайва 1/3 т.к. вона нескоротна.

3.
зайва 1/9, т.к. 5/9 та 9/5 взаємозворотні

4.
зайва 1/5 т.к. 25/100 і ¼ це рівні дроби

Слайд 4

Перевіряємо за допомогою слайдів. У вас на столах лежать Критерії, за якими вам потрібно оцінити завдання.

Наш поїзд знову вирушає в дорогу. Прибуваємо на наступну станцію

2 станція «Ти мені – я тобі»(Слайд 5)

На виконання завдання приділяється 10 хвилин.

На картках записано приклади. У тому числі є вірні, є невірні. Ваше завдання за допомогою символів намалювати діаграму за таким правилом: якщо приклад вірний ^ , якщо неправильний -.

1) 5 + 4 = 9 2) 7 · 3 = 23

3) · = 4) 6 + 4 = 10

5)
6) 5 · =

Слайд 6

Поміняйтеся зошитами із сусідом і перевірте рішення сусіда за зразком. Поставте необхідна кількістьбалів за критеріями.

Наш поїзд знову вирушає в дорогу. Прибуваємо на наступну станцію.

3 станція "Дослідна"(Слайд 7)

Дослідження: Професія та дроби!!!

Ми підготували завдання, які доводиться вирішувати нашим батькам у своїй професійної діяльності. Хлопці, давайте спробуємо вирішити деякі з цих завдань разом!

Слайд 8Завдання 1:Лікар терапевт:

У структурі захворюваності в осінньо-зимовий період перше місце посідає ГРЗ. Це становить 3/5 від загальної кількості хворих. Скільки людей перехворіли на ГРЗ, якщо Загальна кількістьхворих 660 людей?

660 ÷ 5 · 3 = 396 (чол)

Відповідь: 396 людей перехворіли на ГРЗ.

(Завдання на знаходження дробу від числа, вирішується напів усно, коментуючи з місця.) (Згадуємо алгоритм розв'язання таких завдань)

Діти, подивіться, будь ласка, тут два завдання від швачки. Як хотілося б встигнути їх вирішити на уроці. Але час уроку обмежений. Як же нам вчинити? (Вирішити за варіантами)

Слайд 9.Завдання 2 та 3 Ці дві задачі від Кравців.Давайте ці завдання розв'яжемо за варіантами.

    Швачка може виконати замовлення за 3 дні, а її учениця – за 6 днів. Яку частину замовлення можуть виконати за один день, працюючи разом?

1/3 + 1/6 = 2/6 + 1/6 = 3/6 = ½

Відповідь: ½ частина замовлення швачка та учениця можуть виконати за один день, працюючи разом.

    Швачка пошила костюм. На спідницю пішло 2 1/2 м тканини, але в жакет – на ¾ м тканини більше. Скільки тканини пішло на костюм?

1) 2 ½ + ¾ = 2 2/4 + ¾ = 2 5/4 = 3 ¼ (м) - пішло на жакет

2) 2 ½ + 3 ¼ = 2 2/4 + 3 ¼ = 5 ¾ (м) – пішло на костюм.

Відповідь: 5 ¾ м тканини пішло на костюм.

Слайд 10.Завдання 4:маляр:

Пофарбували чверть довжини паркану, а потім ще 8 метрів. В результаті пофарбували половину огорожі. Яка довжина всього паркану?

(можна розглянути різні способирішення)

(8 + 8) · 2 = 32(м) або

8 · 4 = 32 (м)

Відповідь: 32 м довжина всього паркану.

Хлопці, вирішуючи ці завдання, ми стикалися з дробами? Для чого ще в житті потрібні дроби та вміння виконувати дії з дробами? (для того, щоб складати статистичні звіти, щоб знати скільки тканини потрібно на костюм, скільки фарби потрібно)

Людям різних професій необхідно вміти вирішувати завдання на дроби, знати правила складання та віднімання, множення та поділу дробів.

Хлопці, так непомітно ми прибули на станцію підсумкову.

4 Станція «Підсумкова» (Слайд 40)

Підсумок уроку:

Хлопці, чи досягли ми цілей уроку? (Так) Що ми повторили?

(-Дії з дробами: додавання, віднімання, множення, розподіл, скорочення дробів.)

(-Рішення завдань на дроби.)

Діти, я пропоную вам оцінити свою роботу на уроці:

Рефлексія:(Слайд 11)

Я розумів усе, про що йшлося і що робилося на уроці.

Я приймав активна участьв роботі. Мені було цікаво.

Мені було досить комфортно на уроці, але я приймав у ньому не

Дуже активна участь. Мені було не дуже цікаво

До відповідей на уроці я не був готовий.

Мені було нудно на уроці.

Заключне слововчителі:

Ось і закінчилася наша подорож. Я дуже рада, що сьогоднішній урок був для вас цікавим і повчальним. Ви з'ясували незрозумілі моменти, якщо вони у вас були. Піднялися на сходинку вище у своїх знаннях. А закінчити урок хотіла б словами великого російського письменника Льва Миколайовича Толстого: (Слайд 12)

"Людина подібна до дробу: у знаменнику - те, що він про себе думає, у чисельнику - те, що він є насправді. Чим більше знаменник, тим менше дріб".

Дякую за урок!

Перегляд вмісту документа
«Оціночні листи»

ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЛИСТ

Критерії

Бали

1 станція. "Третій зайвий"

Знайшов зайве та зміг пояснити

Припустився помилок

2 станція «Ти мені – я тобі»

Виконано правильно

Допущено одну помилку

Виконано неправильно

3 станція «Дослідна»

Вирішив усі завдання

Не вирішив жодного завдання

Не вирішив два завдання


Критерії

Бали

1 станція. "Третій зайвий"

Знайшов зайве та зміг пояснити

Знайшов зайве і не зміг пояснити

Припустився помилок

2 станція «Ти мені – я тобі»

Виконано правильно

Допущено одну помилку

Виконано неправильно

3 станція «Дослідна»

Вирішив усі завдання

Не вирішив жодного завдання

Не вирішив два завдання

Не вирішив жодного правильного завдання

Оцінка:

7 балів – «5»

6-5 бали – «4»

4-3 бали – «3»

2 і менше – «2»

ОЦІНЮВАЛЬНИЙ ЛИСТ

7 балів – «5»

6-5 бали – «4»

4-3 бали – «3»

2 і менше – «2»

Перегляд вмісту документа
«картки»

1. ; зайва 8/3, т.к. вона неправильна

2. зайва 1/3 т.к. вона нескоротна.

3. зайва 1/9 т.к. 5/9 та 9/5 взаємозворотні

4. зайва 1/5 т.к. 25/100 і ¼ це рівні дроби

1. ; зайва 8/3, т.к. вона неправильна

2. зайва 1/3 т.к. вона нескоротна.

3. зайва 1/9 т.к. 5/9 та 9/5 взаємозворотні

4. зайва 1/5 т.к. 25/100 і ¼ це рівні дроби

1. ; зайва 8/3, т.к. вона неправильна

2. зайва 1/3 т.к. вона нескоротна.

3. зайва 1/9 т.к. 5/9 та 9/5 взаємозворотні

4. зайва 1/5 т.к. 25/100 і ¼ це рівні дроби

1. ; зайва 8/3, т.к. вона неправильна

2. зайва 1/3 т.к. вона нескоротна.

3. зайва 1/9 т.к. 5/9 та 9/5 взаємозворотні

4. зайва 1/5 т.к. 25/100 і ¼ це рівні дроби

1) 5 + 4 = 9 2) 7 · 3 = 23

3) · = 4) 6 + 4 = 10

1) 5 + 4 = 9 2) 7 · 3 = 23

3) · = 4) 6 + 4 = 10

1) 5 + 4 = 9 2) 7 · 3 = 23