Біографії Характеристики Аналіз

Макет антарктиди своїми руками. Виставка ігрових макетів

Ольга Любаш

Хочу запропонувати Вашій увазі майстер-клас з виготовлення макета для дітей" Арктика" з тваринами Арктики.

Для виготовлення макета, нам знадобиться:

Шматок фанери або інший міцний матеріал для основи;

Пінопласт;

Білі паперові серветки;

Шматочки синтепону;

Блакитна гуаш, акрилова біла фарба;

Прозорий герметик (для імітації води);

Для санок - дріт, тонкі шампура і шматочок хутра;

Клей ПВА;

Фігурки тварин;

На основу приклеюємо шматочки пінопласту, утворюючи рельєфні, снігові схили. Обклеюємо їх паперовими білими серветками. Коли клей просохне, покриваємо поверхню білою акриловою фарбою. Даємо добре просохнути. Потім блакитною гуашшю фарбуємо поверхню, де буде вода. Після висихання покриваємо прозорим герметиком і паличкою робимо невеликі хвилі на поверхні. Коли все добре просохне, заселяємо жителями наші макеті оформляємо шматочками синтепону.







Публікації на тему:

Ми із хлопцями ще у молодшій групі почали вивчати правила дорожнього руху. Познайомилися зі світлофором, з його очима-сигналами. Вивчили.

Конспект інтегрованої організованої освітньої діяльності «Арктика та її мешканці» ВідеоПропоную до Вашої уваги конспект безпосередньо-освітньої діяльності з дітьми старшого дошкільного віку на тему "Знайомство.

Конспект НОД у підготовчій до школи «Подорож північ нашої країни. Сувора Арктика»Завдання: 1. Познайомити дітей з кліматичною зоною Арктики, її кліматом, рослинністю. 2. Поглиблювати ставлення до тварин Арктики 3.

Конспект заняття з малювання в студії «Арктика очима дітей» з дітьми підготовчого вікуПрограмний зміст: спонукати до самостійного пошуку способів зображення північних тварин за поданням або з опорою на ілюстрацію;

Макет «Арктика» Мета: В ігровій формі уточнити та розширити уявлення дітей дошкільного віку про Арктику як про одного з материків.

Наочний посібник "Макет "Ліс". Цей посібник використовується для формування уявлень у дітей про ліс, диких тварин. Призначений.

Хочу надати вашій увазі свою роботу. Заняття за правилами дорожнього руху завжди актуальні у дитячому садку для дітей будь-якого віку.

Шканд Наталія Олександрівна

Для виготовлення макету знадобиться:

Шматок пінапласту чи інший міцний матеріал для основи;

Пінопласт для виготовлення айсбергів та крижинок;

Ватні диски;

Паралон;

Синій кольоровий папір;

Контейнер;

Синій харчовий барвник;

Желатин (для імітації води);

Клей ПВА;

Двосторонній скотч;

Фігурки тварин із пластиліну.

Крок 1.

На основу приклеюємо два сині аркуші паперу (імітація води).

Крок 2

Ватний диск ділимо на дві частини, щоб поверхня диска була не гладкою, а з обривною ватою, ці диски приклеюємо на основу, зверху дисків ближче до синього паперу приклеюємо шматки вати. З білої губки вирізаємо крижинки та приклеюємо на синій папір.


Крок 3

У мене знайшлась коробка з пінопласту, яка знадобилася для імітації снігової гори. У неї приклеюємо синій аркуш паперу.


Крок 4

Всередину приклеюємо контейнер (Коли макет буде готовий, заллємо туди желе, пофарбоване в синій колір - імітація води). На коробку також наклеюємо ватяні диски та вату.


Крок 5.

Приклеюємо коробку до основи, але для початку зробимо на ній крижини.


Крок 6.

З пінопласту робимо крижини і приклеюємо одна до одної.

Крок 7

Вирізаємо крижини з пінопласту і приклеюємо один до одного, використовуючи двосторонній скотч. Поєднуємо всі деталі.


Крок 8.

Робимо океан. Використовуємо синій барвник та желатин. Заливаємо та даємо застигнути.


Крок 9

Коли все добре просохне і застигне желатин, заселяємо жителями наш макет.


Мешканцями нашої Антарктиди стали пінгвіни, яких діти старшої групи зліпили на ліпленні.

Публікації на тему:

Реалізуючи проект "Квіти" всім сподобалася ідея створити макет «Клумби з квітами». Хлопці з великим бажанням взялися до роботи. Для цього.

Це те, що в нас має вийде в результаті. Що друзі та колеги приступимо. Для акваріума нам знадобиться: - коробка, точніше її кришка;

Пропоную вашій увазі майстер-клас з виготовлення ігрового макета «Собака зі цуценятами» з нетрадиційного матеріалу та матеріалу.

Запропонований макет літаючої тарілки можна використовувати як декорацію для розваг до Дня космонавтики, спортивного свята, присвяченого.

Отакий макет "Ландшафт рідного краю" вийшов у мене. Дітям дуже сподобалось! Багато завдань вирішуються завдяки використанню макету.

Для виготовлення макета нам знадобляться: - Невеликий таз (це може бути будь-яка коробка); - канцелярський ніж; - флористична губка;

Восени 2017 року проходив місячник з т/б у садку. Потрібно було зробити щось цікаве і не складне. Вирішила зробити макет проїжджої.

Зайнялися ми з Юлечкою географією. Розібралися на карті, де суша, а де вода, де живуть деякі особливо цікаві тварини, де наша країна, де найулюбленіші інші країни (наприклад, Туреччина, тому що вона там з бабусями в морі купалася, або Великобританія, т.к. там свинка Пеппа живе) і все в такому дусі. Тобто із картою перше знайомство сталося.
Далі комплект Великої подорожі пропонує детальне знайомство з 15 країнами. Але якось я вирішила з цим питанням почекати і спочатку вивчити материки. Показала Юлечці невеликий фрагмент мультика про пінгвіненка Лоло:

Їй цей мультик дуже сподобався, це багато в чому визначило наші заняття на найближчий місяць))) Вирішено було почати з Антарктиди.
Матеріали брала в тематичних тижнях
Розумниці ВК, у постах Свєти Медведєвої та Іри Козьміної. Велике вам дякую !!!
Грали довго, цілий місяць, всього можу і не згадати, але по фотографіях відновлюватиму)))
Подивилися, як називаються материки, скільки їх. Цей мульт допоміг:

інформація в ньому- простіше вже нікуди, але для знайомства-саме те.
Зібрали пазл-материк, подивилися, чи збігається з малюнком на карті.


Робили аплікацію. О диво, моя донечка навіть до ваті того дня погодилася торкатися, аби пінгвінятку сніжок зробити)))


Пограли з картками з МНЛ, обговорили, які з них стосуються Антарктиди.


Трохи математики: ділили крижинки порівну між пінгвінами.


Збирали математичні пазли. Навіть до 20-ти у нас уже з легкістю стало виходити


Дівчатка взагалі, коли готувала ці матеріали, зіткнулася з тим, що так багато плутанини в інформації! То південнополярний поморник раптом стає АРКТИЧНИМ (але при цьому продовжує жити в Антарктиці), то на одній картинці зображуються білий ведмідь та пінгвін з інформацією, що вони обидві-північні тварини Так я зовсім не біолог, зоолог чи географ, щоб у цих сферах розбиратися. Якби розбиралася, то, напевно, ще більше таких ляпів знайшла б ..... ось, поскаржилася
Далі про хороше)))
Забарвлення. Все сама Юля тут творила, я не торкалася, але підказувала


Спробувала під цю тему підвести ігри зі штучним снігом. Справжнього у нас цього року не було, задовольняємося крохмальним. Якщо пам'ятаєте, донька моя жах як не любить торкатися всього підозрілого, тому цією грою бавилася я сама Юля дуже уважно спостерігала і вбирала сніговиків деталями з кукуруктора. Не торкаючись до них.


Далі я покажу вам наш макет Антарктиди. Це, мабуть, той елемент наших ігор, який зайняв у мене найбільше часу у підготовці, але й грали ми в нього найдовше, цілий місяць. Та й зараз Юля іноді підходить до нього та розігрує різні історії.






Чайку-поморника та одного пінгвіна я зліпила сама, заздалегідь. Решту-разом з Юлечкою. Морський пластиковий котик.
Тут у нас пінгвіни та яйця висиджують, і від чайок їх рятують, і в море за рибою плавають.... всього навіть не згадаю вже, але Юлечка оцінила!
Ще ми будували гніздо з каміння, як справжні пінгвіни:


Споруджували айсберг:


Складали з кубиків слова. Це у Юлі вже добре виходить, але не завжди вдало


Зробила кита з помпончиком, що символізує фонтан води. Завдання - дмухати в кита, щоб помпон підлітав (дихальна гімнастика) Моя дочка відмовилася за такими правилами грати і вирішила засунути цей помпон у кита і дмухати. Ну та гаразд, дме, тренує легені все ж таки)))


Ще тренували моторику-виловлювали кольорові крижинки з моря, після цього ще дули на кораблик, ганяли його морем


Проводилки:


Це Юля в ролі пінгвіна видобуває рибку в морі для пінгвіня. У ролі пінгвіненка - мама, яка вже так награлася, що могла тільки малорухливе дитинча зображати.


Тут ми складали речення зі слів. Дуже доньці такі завдання подобаються, їх здорово виконує. Причому я їй просто віддаю стос слів і прошу, щоб сама діяла)))


Це з

Майстер-клас з виготовлення макета "Арктика".

Іванова Олена Володимирівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок №34» м.Іванове
Опис:майстер-клас буде цікавим вихователям, педагогам додаткової освіти, дбайливим батькам.
Макет «Арктика» є коробкою з матеріалами. Усі складові макету мобільні. Діти за бажанням наповнюють його вмістом. Гра з ним сприяє розвитку творчого мислення та розвитку задатків ландшафтного дизайнера.
Призначення:оформлення природного центру (освітня область - пізнавальний розвиток), використання як наочного та дидактичного посібника, для самостійних ігор.
Ціль:
Виготовлення макета «Арктика»
Завдання:
- Розширювати уявлення дітей про різних материків;
- формувати інтерес до тваринного світу та особливостей кліматичних умов Арктики;
- Створити умови для розвитку пізнавально – дослідницької діяльності дітей.

Арктика(від грец. - «ведмедиця», «що знаходиться під сузір'ям Великої Ведмедиці», «північний») - єдиний фізико-географічний район Землі, що примикає до Північного полюса і включає околиці материків Євразії та Північної Америки, майже весь Північний Льодовитий океан з островами ( крім прибережних островів Норвегії), а також прилеглі частини Атлантичного та Тихого океанів.
Арктика – місце проживання цілого ряду унікальних тварин: вівцебик, дикий північний олень, сніговий баран, білий ведмідь, песець та вовк. Полярний ведмідь є хижаком, він вважає за краще полювати на морських тварин з льоду. У холодних регіонах живуть багато видів птахів і морських жителів. У морях Арктики мешкають тюлені, моржі, і навіть кілька видів китоподібних: вусаті кити, нарвали, косатки і білухи. Крім того, в Арктиці мешкають росомахи, горностаї та довгохвості ховрахи. (З Інтернету)

Матеріали для роботи:
Кришка від коробки з-під паперу для ксероксу, залишки рельєфних шпалер світло-блакитного кольору, кольоровий папір, картон, 2 картинки із зображенням природи Арктики, 2 файли, ножиці, клей, олівець простий, лінійка, скотч двосторонній, білий поролон, фігурки тварин .



Техніка безпеки під час роботи з ножицями:

1) Працюйте з добре відрегульованими та заточеними ножицями.
2) Ножиці кладіть кільцями до себе, а стуленими лезами від себе.
3) Не залишайте різальні інструменти розкритими.
4) Не залишайте інструменти на краю столу.
5) Стежте за рухами лез під час різання, бережіть пальці лівої руки.
6) Передавайте ножиці лише у закритому вигляді, кільцями вперед;
7) Не грайте різальними інструментами, не підносьте до обличчя.
8) Працюйте ножицями лише за столом.

Процес роботи:

1. Відміряти смужки шпалер, що дорівнює боковим сторонам кришки по ширині, довжині, висоті. Вирізати прямокутник, що дорівнює дну коробки.


2. Обклеїти бічні сторони коробки, наклеїти прямокутник на дно.


3. Вирізати по трафарету літери А, Р, К, Т, І. (Трафарет більше формату А4, довелося сканувати 2 рази, інакше краї не входили).



4. Обвести по контуру на блакитному папері, вирізати.


5. Наклеїти літери на коробку там, де буде передня частина. Можна прикрасити картинкою або наклейкою на тему.


6. Роздрукувати картинки чи фотографії з краєвидами Арктики. Я пропоную ці:



7. Ущільнити їх картоном, вкласти у файл збереження зовнішнього вигляду. Якщо є можливість, можна заламінувати.


8. З двох сторін по довжині та ширині наклеїти шматочки двостороннього скотчу.


9. Приклеїти картинки з цих боків.


10. З поролону відрізати два шматочки довільного розміру та форми. "Общипати" їх ножицями для рельєфності. Це будуть крижини та крижинки.


11. Викласти їх у коробці у довільній формі.


12. Оселити тварин.




Діти з великим задоволенням грають із подібними макетами, розглядають тварин, малюють та ліплять нових «мешканців». А якщо під час гри виникають питання, шукаємо відповіді в енциклопедіях.

Проект у середній групі «Арктика та Антарктида очима дітей»

Напрямок:проектна діяльність у дошкільній установі, інтеграція освітніх областей: «Пізнавально-дослідницька», «Читання художньої літератури», «Художня творчість».
Анотація:познайомити дітей з Арктикою та Антарктидою, з кліматом, з тваринами, проведення дослідів та експериментів.
Проблема: Розширити знання дітей у галузі пізнавально-дослідницької діяльності
Тривалість проекту: короткостроковий (1 тиждень).
Види дитячої діяльності: ігрова, комунікативна, пізнавально - дослідна, продуктивна, сприйняття художньої літератури.
Завдання проекту:
розвиваючі:
ознайомити з кліматичними умовами Арктики та Антарктиди;
із тваринним світом полярних районів;
розвивати допитливість, увагу, пам'ять, уяву, творчість;
навчальні:
закріплювати вміння створювати колективну роботу із заданої теми «Життя на Північному та Південному полюсах»;
закріплювати навички вирізування, наклеювання, використання трафаретів;
що виховують:
виховувати любов до природи, інтерес та прагнення вивчати природу;
формувати розуміння, що з збереження природи її треба берегти.
Участники проекту: діти середньої групи (4 – 5 років)
Керівник проекту: вихователь Патаніна Міла Андріївна
Забезпечення проекту.
Матеріально-технічне та навчально-методичне:
Набори для роботи: кольоровий картон, набір розмальовок, простий олівець, кольорові олівці, клей, ножиці, пластилін, гуаш, акварель, пензлики тощо;
Ілюстрації Арктики та Антарктиди та тваринного світу;
Дидактичні ігри в розвитку пам'яті, мислення, уваги;
Дитяча навчальна література:
Що таке хто такий? Том 1
Журнали: Твої веселі хлопці – горбатий кит, 41 випуск; Твої веселі звірятка – білий ведмідь, 10 випуск; твої веселі звірятка - імператорський пінгвін, 1 випуск.
Тварини Арктики та Антарктиди (16 навчальних карток).
Школа семи гномів. Хто самий?
Школа семи гномів. Народи світу.
Енциклопедія для дітей. Жителі льодів.
Тимофєєва Л. Л. Загадкові тварини.
Тематичний словник у картинках. Світ тварин. Дикі звірі та птахи гарячих та холодних країн.
Заплановані результати: на основі отриманих знань діти матимуть уявлення:
про материки Арктика та Антарктиди;
про тваринний світ Північного та Південного полюсів, визначатимуть їх на вигляд;
знатимуть про способи виживання за умов вічної мерзлоти;
впізнавати та називати їх дитинчат;
застосовувати технічні навички роботи з ножицями та дотримуватися техніки безпеки.
Продукт проектної діяльності.
1. Виготовлення моделі під назвою «Життя в Арктиці та Антарктиді».
2. Карта «Тваринний світ Арктики та Антарктиди».
3. Альбом «Наш проект «Арктика та Антарктида очима дітей».
Презентація проекту.
Запрошення інших груп на перегляд моделі «Життя в Арктиці та Антарктиді».
Етапи проекту.
1 етап. Підготовчий.
Обговорення теми проекту та вибір форми для його захисту.
Підбір матеріалів для реалізації проекту.
Виготовлення дидактичних ігор.
Робота з методичним матеріалом,
літературою на цю тему
2 етап. Виконання проекту.
Підбір ілюстрацій районів Арктики та Антарктиди та тваринного світу.
Оформлення картки, макету.
Систематизація занять.
3 етап. Результати.
Презентація проекту у формі виставки для батьків та демонстрації дітям інших груп.
Підбиття підсумків та аналіз роботи.

План реалізації проекту.

Понеділок
Освітня діяльність:
«Материки Арктика та Антарктида: які вони? »
Попередня робота: розгляд ілюстрацій про кліматичні умови Заполяр'я, читання літератури.
Цілі і завдання
уточнити уявлення про кліматичні умови;
сприяти накопиченню досвіду в умінні порівнювати та розрізняти;
викликати інтерес до вивчення цієї теми.
Форма та зміст
бесіда за змістом картинок;
Досліди з льодом.
Малювання «Білий ведмідь»
Хід заняття:
Подивіться на карту (глобус) можна відразу визначити, де на нашій планеті холодно? (так. Білою фарбою)
Це вірно. Хто знає, як називаються ці місця?
Північний полюс та Південний полюс.
Краєвиди Арктики бліді,
Часом зовсім не видно:
Стіна важких хмар

Приховує далечінь холодних льодів;
Свинцем налита хвиля
Зітхаючи, треться об краї;
Громада-айсберг на воді,
Як похмурий замок на скелі,
Суворим воїном стоїть
Снігові простори зберігає;
У розривах хмар - місяць у колі,
Віщає близьку завірюху;
Серед торосів чийсь слід
Вже завихає сніг;
Світанок ранку змінює ніч,
Так день за днем ​​йдуть геть.
У безмовному світі царства льоду -
Мороз, спокій та тиша.
«Сонце в Арктиці»
Сонце тут ніколи не піднімається високо над обрієм. Його промені ковзають поверхнею Землі, даючи їй дуже мало тепла. Ось чому тут царство льоду та снігу
Поверхня Арктики вкрита льодом, товщина якого дорівнює висоті триповерхового будинку. Це найсуворіше місце Землі.
Взимку настає такий час, коли сонце взагалі не сходить. Триває полярна ніч. Тільки бліде світло зірок та місяця висвітлює безкраї снігові простори.
На зимовому арктичному небі можна побачити полярне сяйво, одне з найдивовижніших явищ природи.
На зміну полярної ночі приходить полярний день. І вдень і вночі світить сонце.
Лише чотири місяці на рік температура піднімається вище за нуль градусів.
Настає коротке літо. У цей час ґрунт відтає лише на кілька десятків сантиметрів і покривається квітучим килимом.
Тут дуже важко ходити. Місцевість перетворюється на суцільне непрохідне болото, тому що за довгу і холодну зиму земля промерзає на велику глибину, а за коротке літо встигає розтанути лише невеликий верхній шар і вода, не може просочитися в глиб землі, їй заважає земля, що сильно промерзла. Її ще називають вічна мерзлота. Тому й утворюються болота.
Антарктида, Антарктида,
Холодна ти навіть на вигляд,
Ти на кольоровому глобусі
Крижаним лежиш плямою
А насправді Антарктида
Холоднішим, ніж навіть на вигляд,
У холодильнику і те
Було б спекотніше, ніж у пальті.
Плаваючі "крижані гори". Це айсберги. Чи чули ви щось про айсберги? Айсберги - це величезні гори льоду, що відкололися, від крижаних берегів та течією їх винесло у море. Форми айсбергів найдивовижніші і химерні: це гігантський снігово-білий лебідь або горбистий острівець з широкими долинами, то острів з високими горами, ущелинами, водоспадами і вертикальними схилами. Зустрічаються айсберги схожі на корабель із надутими вітром вітрилами, на піраміду, на чудовий замок із баштами. У сонячну погоду айсберги дуже гарні. Вони здаються різнокольоровими.
ДОСВІД № 1. Лід тоне чи ні?
Як же з'явилися ці крижані громади? Іноді біля берегів Антарктиди відламуються від льодовика величезні важкі крижані брили і вирушають у подорож океаном. Що відбувається з цими шматками льоду? Плавають чи тонуть? Якщо ми помістимо у воду, налиту в прозорий посуд, великий шматок льоду. Що ми побачимо? Втопився він? Чому? Більшість у айсберга теж прихована під водою. Вони плавають у морі по 6-12 років, поступово тануть і дробляться більш дрібні частини. Чи небезпечні айсберги? Для кого? Айсберги велику небезпеку становлять кораблів. Так, 1912 року, зіткнувшись з айсбергом, затонув пасажирський теплохід "Титанік". Ви, мабуть, чули про нього? Загинуло багато людей. З того часу Міжнародний льодовиковий патруль стежить за рухом айсбергів та попереджає кораблі про небезпеку. Наш корабель дуже обережний, пройшов серед айсбергів, не заважали нам і криги. Знаєте, чому? Ми пливли на криголам, Цей корабель з міцним носом, він розколює навіть найміцніші крижини, прокладаючи собі дорогу.
ДОСВІД № 2. Танення льоду.
Ми пофарбували воду в синій колір і поклали в чашу з водою мушлі. Коли океан був готовий, ми запустили крижину.
Діти спостерігали як таїть крижана тарілка. Усередині утворюються дірки.
Діти дійшли висновку: Якщо в теплу воду покласти лід, він розтане швидко, водночас у чаші стане холодна.
Відмінність Арктики від Антарктики полягає в наступному:
Обидві території перебувають у діаметрально протилежних частинах планети. Арктика – на півночі, Антарктика – на півдні.
Основою Арктики служить Північний Льодовитий океан. Для Антарктики – материк Антарктида із прилеглими водами.
Територією Антарктика вдвічі більше, ніж Арктика.
В Арктиці тепліше, в Антарктиці холодніше, до того ж тут велика амплітуда річних температур.
В Арктиці йде активний видобуток корисних копалин. Антарктика стала резервом з корисними копалинами планети, скарбницею людини, залишеної потім.
В обох регіонах виживають різні представники флори та фауни.
Малювання «Білий ведмідь»
(малювання гуашшю, жорстким пензлем, тичковим методом)



Вівторок
Заняття: "Тваринний світ".
Попередня робота: розгляд ілюстрацій та розмова про тварин Півночі.
Цілі і завдання:
уточнити уявлення про тварин, про їх зовнішній вигляд, звички;
сприяти накопиченню знань на цю тему;
виховувати любов до природи.
Форма та зміст:
бесіда щодо серії картин;
знайомство з будовою тіла та звичками тварин;
д/і: «Чиї сліди»;
досліди з водою.
Освітня діяльність.
Розповіді про тварин.
ТЮЛІНЬ.
Він такий вгодований - цей шар жиру рятує його від переохолодження, як куртки. А ласти допомагають швидко рухатися у воді, щоб полювати на рибу. Як ви вважаєте, чому тюлень – хижак?
БІЛИЙ ВЕДМІДЬ.
Найголовніший ворог тюленя. Адже ніде немає ні кущика, ні травинки. Давайте поспостерігаємо за білим ведмедем, який плаває у морі. Ось він підплив до крижини. На якій лежить тюлень, висунувся з води і передніми лапами навалився на край крижини. Та нахилилася, і тюлень влучив у лапи ведмедя. Моржі теж стають його здобиччю.
А чим харчуються моржі та тюлені? (рибий)
А хто ще любить рибу? (Птахи). Вони селяться по скелястих берегах, утворюючи пташині базари.
Поки ми говорили про птахів, ведмідь виліз із води і обтрусився. Від нього полетіли бризки на всі боки. А чому ведмідь не покривається льодом, адже він вилазить із води на такий сильний мороз?
ДОСВІД № 1. То чому шерсть ведмедя не покривається льодом?
чаша з водою
крем
серветки
У чашу з водою опускаємо руку і виймаємо її. Подивіться. Яка вона? (рука мокра, вкрита тонким шаром води).
Якби зараз був мороз, що трапилося б із водою? (Вона перетворилася б на лід).
Тепер витріть руки і трохи змастіть їх кремом. Опустіть руку у воду та вийміть її.
Яка вона? (Вода зібралася крапельками).
Струсимо руку. Що трапилося? (Ці краплі з руки злетіли)
На руці води не буде, отже, на мороз нічому буде перетворюватися на лід.
То чому шерсть ведмедя не вкривається льодом?
Хутро тварини покрите жировими виділеннями, які перешкоджають зледеніння та намокання
А хто ще із тварин використовує цю хитрість? (водоплавні птахи)
Подумайте, де людина використовує явище не змочування? (деталі машин)
У ведмедя і лапи покриті довгим водонепроникним хутром.
ПІНГВІН.
Ці птахи добре пірнають та плавають. Чому лапи схожі на ласти? (щоб цим птахам було зручно плавати)
Лапи у них потужні, з грубою шкірою, пристосовані для ходіння по гострих льодах та кучугурах.
Оперення не намокає, інакше б вилазячи з води він би відразу перетворився на бурульку. Чому пір'я пінгвінів не намокає?
Як ви вважаєте, чим харчуються ці птахи?
Розповіді про тварин Арктики та Антарктики.



Середа
Освітня діяльність: розгляд ілюстрацій у книгах, читання.
Цілі та завдання: розширювати знання дітей про різноманітність тваринного світу.
Форма та зміст:
бесіда за змістом книг, журналів тощо;
розфарбовування, тварини, що сподобалася;
д/і: «Дізнайся за описом», «Чий голос».
Розгляд разом із дітьми книг, журналів, ілюстрацій, обговорення.
ДОСВІД № 1. Вічна мерзлота
Експеримент
Два горщики із землею (в одному земля заморожена)
Два стаканчики з водою
Паличка
Чи однакова кількість землі в них насипана? (Так).
Вода однакової температури? (Так).
- Як ви думаєте, що станеться, якщо ми виллємо у кожен горщик по склянці води?
– Наливаємо у кожен із горщиків по склянці води.
– Чому ж вода залишилася на поверхні?
- Мабуть, їй щось завадило просочитися всередину. Що ж?
В Арктиці воді заважає одвічна мерзлота. За довгу і холодну зиму земля промерзає на велику глибину, а за коротке літо встигає розтанути лише невеликий верхній шар і вода, не може проникнути в глиб землі, їй заважає земля, що сильно промерзла. Тому й утворюються болота.
Якщо ми з вами зараз візьмемо поличку і встромимо її в землю, де вода ввібралася (виконуємо) - ми не виявимо там ніякої перешкоди.
Але якщо ми спробуємо проткнути землю у другій склянці (виконуємо), то відчуємо, що там щось заважає. Що це? Вічна мерзлота (багаторічна мерзлота). Я спеціально заморозила землю, щоб вам було зрозуміліше, що таке вічна мерзлота.
Прослуховування голосів тварин Арктики та Антарктики «Чий голос?», діти намагаються вгадати, чий голос вони почули (касатка, пінгвін, тюлень тощо).
Опис тварин та вгадування «Дізнайся за описом».
Розфарбовування тварини, що сподобалася.



Четвер
Творча майстерня:
Цілі і завдання:
навчити відображати у роботі точні копії форм тулуба, зовнішній вигляд, довкілля;
розвивати творчу фантазію
Форма та зміст:
виготовити міні - модель довкілля і тварин Півночі (силуети тварин, айсберги, крижини витриманих у колірній гамі);
робота над міні-макетом «Життя в Антарктиді»
розфарбовування фігурок тварин Арктики;
ліплення «Пінгвін».
ДОСВІД № 2. Переливання води зі склянки в склянку за допомогою трубочки.