Biograafiad Omadused Analüüs

Heli- ja täheülesanded koolieelikutele. Tutvumine tähega Y

Kirjaoskuse õpetamiseks ettevalmistava õppetunni kokkuvõte

ettevalmistav rühm

Teema: Heli [s] ja täht s

Eesmärgid:

Selgitada heli [de] artikulatsiooni;

Harjutage lapsi mitmuse nimisõnade moodustamisel;

Tutvustage lastele s-tähe kujutist;

Harjutage sõna hääliku asukoha leidmise oskust.

Varustus: pildikomplekt, tähepaneel, kõlakojad, igale lapsele y-täht, käärid, vihikud, peeglid, viltpliiatsid.

Tunni edenemine:

ma . 1) Lapsed seisavad koos õpetajaga ringis.

Poisid, kas teate, mis aastaaeg on?

Mis kuu?

Mis kuupäev täna on?

Aga nädalapäev?

Millised on meie tunnid neljapäeval?

Mida me kõne arendamise tundides teeme? (Õpime ilusti rääkima, sõnu õigesti koordineerima, lauseid koostama, häälikuid õigesti hääldama, et ei läheks nii nagu V. Dragunsky loos “Nõiutud kiri”).

Miks me tähti õpime? (lugema õppimiseks).

Selleks, et meie kõne oleks ilus ja pädev, peame õppima helisid kuulma, neid õigesti hääldama.

Täna teeme tutvust ühe väga huvitava heli ja selle kujutisega - tähega. Õpime seda heli sõnades leidma. Miks see heli nii huvitav on, tahad teada?

Ma loen teile nüüd luuletuse, teie kuulake tähelepanelikult ja proovige arvata, millise heliga me tutvume:

Heli – nähtamatu mees peitis end tunnis s ,

Ja tema vend - vuntsidega vanaisa s .

Lapsed nimetavad heli [s].

2) Heli liigendus

Hästi tehtud, õigesti nimetatud – see on heli [s]. selle hääliku õige hääldamise õppimiseks võta peegel ja harjutame hääldamist: huuled ja hambad on lõhki, mitte pinges, õhk möödub rahulikult, ilma teel takistusi kohtamata, häälepaelad vibreerivad. Pärast tunde, kes tahab, võib veel trenni teha, aga nüüd võta peeglid ära ja seisa ringis.

3) Heli omadused.

Heli [s] on täishäälik.

Mänguharjutus foneemilise kuulmise arendamiseks:

Plaksutame käsi, kui kuuleme heli [s],

Muude helide saatel - langetame käed madalale ja kõnnime üksteise järel ringi.

Heli [s] eraldamine mitmest vokaalist: y, a, e, s, o, u ja, s.

II. 1) - Ja kes teab sõnu, mis algavad heliga [s]? (Lapsed mõtlevad, mille peale õpetaja teeb järelduse).

Ma tean ja teie teate, et heliga [s] algavaid sõnu pole.

Kuid sõnades leidub seda heli sageli. Seda saab kuulda sõna keskel või lõpus. Otsime selle heliga sõnu.

Heliga [s] ja ilma selleta pildid laotakse lauale. Lapsed valivad välja vajalikud pildid, nimetavad neil kujutatut, tuues oma häälega esile heli [s], kleebivad pildi friisile.

2) Friisi koostamine.

3) Sõna kõlaanalüüs(kasutades kõlakoda).

Lapsed istuvad laudades.

Poisid, te juba teate, et igal sõnal on oma maja. Teie ees lebavad helimajad. Otsige üles maja, milles sõna "juust" elab, ja asetage ülejäänud laua servale.

Lapsed otsivad kõlakoda sõnale "juust".

4) Mitmuse nimisõnade moodustamine.

Heli [s] on väga jõukas heli. Mida tähendab sõna "jõukas"? (Laste vastused).

Kust leiame selle sõna tähenduse? (Sõnastikus).

Jõukas tähendab rikast, kellel on palju vara, rikkust, raha, jõukas.

Tema naabritel on aed, heli [s] on aiad (näide ütleb kasvataja, siis mitmuse moodustavad lapsed).

Naabrid on marja kasvatanud ja helil [s] on marjad.

Naabritel on maja ees lillepeenar ja helil [s] on lillepeenrad.

Aidas ei ole heli [s] mitte lehm, vaid ... (lehmad), mitte lammas, vaid ... (lammas), mitte kits, vaid ... (kitsed).

Ja kodus heli [s] juures pole tuba, vaid ... (toad), mitte diivan, vaid ... (diivanid).

Huvitaval kombel, poisid, ainult heli [s] ilmus sõna lõppu, objekte oli rohkem.

Fizminutka: mäng "Õpi näitama".

Osutage aknale, osutage uksele

Siis kuni laeni, nüüd alla põrandani.

Osutage lauale, osutage toolile,

Osutage sõbrale, kes oleks peaaegu magama jäänud.

Osutage peale, näidake, kus jalg on,

Näita mulle, kus on su põlved, näita mulle.

III. a) Kirjaga tutvumine

Mis helist me täna räägime? (Helid]).

Näitan teile tähist, mis tähistab heli – see on täht s (näitab tähte).

See kiri on alati lühike, ta elab kuuendal korrusel, korteris nr 6 (tähe paigutus paneelil).

b) Kirjapildi analüüs

Õpetaja koos lastega uurib kirja.

Võtke kõik oma s-kirjad. Millised on y-tähe elemendid? (Kaks pulka, poolring).

Kas pulgad on samad või erinevad?

Kääridega töötamine.

Nüüd veenduge, et nimetasite õigesti, millistest osadest täht s koosneb.

Lapsed lõikavad neile antud tähti.

C) Tähe kujutise süntees.

Ja nüüd lisage saadud elementide hulgast oma reale s-täht.

Harjutus "Keera viltpliiats rulli".

Nüüd võta viltpliiats, rulli seda sõrmedes ja joonista y-tähele sõbranna.

Lapsed töötavad märkmikus. Kui lapsed on kirjutamise lõpetanud:

Ja Sasha hoidis kogu õppetunni jooksul saladust ja nüüd avab ta selle teile. Ta teab luuletust y-tähe kohta:

Y - kiri on hästi toidetud, kannab kõhtu täis.

IV.

Y-tähel on aed. Tahad teada, mis seal kasvab?

Kaalikas kasvas

Kollane ja tugev

Peet maja ees

Vaatab otse aknast välja.

Väike kast oli edukas,

Sööme seda oma südameasjaks.

Ja porgandi saak

Koguge magusat, mahlast.

2) Harjutus "Soola supp" näputäie arendamiseks

Kõhuga y-täht armastab väga süüa. Ta keedab köögiviljasuppi ja soolab seda (võimleb).

Keeda kartuleid ja soolab (võimlemine).

Ja mis veel valmistab ette y-tähe? (Lapsed loetlevad erinevad toidud ja vastavalt soola).

3) Tunni kokkuvõtte tegemine.

Mis teile tänases tunnis meeldis?

Kus saate seda kasutada?

Millist häält ja tähte tahaksid järgmises tunnis õppida?

Varustus: Tasuta pildid: hiired, juust, kell, seebikarp, vuntsid, säga. Pildikomplekt iseseisvaks tööks. Diagrammikaardid. Visuaalse diktaadiga kaardid. Kirjad.

Tunni edenemine

1. Korralduslik hetk. huultele treeninguga.

2. Tunni teema sõnum. Täna jätkame tutvust häälikuga "y".

Hääldame heli, leiame heli sõnadest ja tekstist, tutvume Y-tähega.

3. Hääliku "y" leidmine sõnadest.

Eksponeeritud laste ees. Lapsed nimetavad pilte ja hääliku koha sõnas. Korratakse, et häälik "y" esineb ainult sõna keskel või lõpus.

4. Hääliku "y" leidmine tekstist.

Lapsed, kuulake lugu kahest hiirest. Proovige meelde jätta sõnad heliga "y".

Küsimused loo jaoks. Kes istus kapis? (Hiired).

Mida hiired sõid? (Kõrvits). Mida ütles kass, kui ta kappi vaatas? (Mida sa teed?). Kuidas perenaine kassi sõimas? (Oh, sa naljamees!) Ütle uuesti sõnad häälikuga "y".

Fizminutka.

Õuemäng “Oi, kui väsinud on hiired, nad närisid kõike, sõid kõike.

Oodake, petturid, me tuleme teie juurde.

Paneme hiirelõksu

Võtame nad kõik korraga kinni.

5. Sissejuhatus Y-sse.

Siin on kirves, palk lähedal.

Said, mida vajate:

Selgus, et täht Y-

Me kõik peame seda teadma.

Kaarditöö. Lapsed teevad ringi või maalivad üle tähe Y. Nad kutsuvad kaardil olevaid sõnu, määravad hääliku “y” koha ja värvivad soovitud ruudu üle või trükivad tähe Y. U. Kuuldav diktaat.

Logopeed nimetab häälikuid, lapsed valivad õiged tähed.

6. Hääliku "y" häälduse parandamine fraasides.

Lapsed, pidage meeles, mis võib minna? (Pöörake tähelepanu küsimustele kes? mida?, sest lapsed ajavad nad segadusse).

Kas tead, et aeg võib veel minna?

Kuidas me kellaaega teame?

Tunni järgi.

Kus sa kella nägid?

Mis on nende nimed?

Laste ees on eksponeeritud erinevat tüüpi kellasid.

Seda kella kantakse randmel. Need on randmed.

See kell ripub seinal. Need on seinale kinnitatud.

See kell on laual. Need on töölauad.

See kell on mänguasi. Need on mänguasjad.

Ja kui kell ripub tänaval, siis kuidas neid nimetatakse?

Tänavakell.

Korrake tundide nimetusi.

7. Kuulmis tähelepanu arendamine. Plaksutage käsi, kui kuulete sõna "y"-heliga.

Härjad, seep, öökullid, kass, poeg, tolm, suits, uni, kitsed, piibud, melon, arbuus, kõrvits.

8. Õppetunni kokkuvõte. Laste töö hindamine.

Sihtmärk: Jätkake vokaalide tundmaõppimist.

Ülesanded:

  • Hariduslik: Tutvustada heli [Y] ja tähe graafilist kujutist, õpetada lapsi õigesti andma akustilis-artikulatsioonikarakteristikut, kujundada helianalüüsi oskusi.
  • Hariduslik: arendada nimisõnadest omadussõnade sõnastusoskusi, arendada peen- ja üldmotoorikat, kõne hingamist ja häälejõudu, foneemilist kuulmist, tähelepanu, mõtlemist, ruumitaju;
  • Hariduslik: Kasvatage austust sõbra vastuste vastu.

Varustus:

Demonstratsioonimaterjal: ilus ümbrik rühma aadressiga, heleda paberi lehed, "kivid" - tähed, "jõe" vaip, suur labürint "naaritsatega", rebuse pilt, hiire mänguasi, joonis maja, näidiskiri, töölehe näidisülesanded, kolm erinevas suuruses kasti.

Jaotusmaterjal: väljalõigatud pildid laste alarühmale, töölehed ülesannetega, kandikud tähtede elementidega, kandikud mustade ja punaste laastudega, “suitsu” kaardid.

Tunni edenemine

1. Korraldamise hetk

Lastega kohtutakse rühma sissepääsu juures. "Hommikust kutid! Paljud teist tulid lasteaeda väga varakult, aga kas tuli meelde nägu pesta ja hambaid pesta? Pidagem meeles, kuidas me seda teeme"

Enesemassaaž ja artikulatiivne võimlemine

Vesi, vesi, pese mu nägu peopesadega juhime mööda otsaesist keskelt templiteni)

Et silmad säraksid silmanurkadest mööda põsesarnasid kuni oimukohtadeni)

Et põsed õhetaks (Põskede hõõrumine peopesadega ringjate liigutustega)

Suu naerma (nimetissõrmedega keskelt ülahuule kohal ja seejärel alahuule all suuname huulte servadele)

Hammas oli puhas ja valge (naerata, näita hambaid ja hoia kaua)

Õpetaja: Täna on teile lasteaeda tulnud sõnum helide ja tähtede riigist! (Näitab ümbrikut) „Kallid poisid! Kutsume teid külastama meie riiki, tutvuma uue heliga ja õppima, kuidas kirjutada seda heli tähistavat tähte.

Töötage kõnehingamise võimsusega

Kui lapsed annavad nõusoleku ja sõidavad teele, blokeerib tee “kiire jõgi”. Aga ülekäiku pole.

Õpetaja küsib lastelt, mis aastaaeg väljas on, ja pakub vastust põhjendamiseks. (Lapsed nimetavad sügise märke.)

Õpetaja: Ja meie lehed katsid kõik kandikul olevad. Hingame kõik koos ninaga sügavalt sisse ja puhume toruga huuli kokku surudes tugevalt lehtedele.

Lapsed puhuvad lehti maha ja näevad "kive" tähtedega A, O, U, E, I.

Õpetaja: Me kasutame neid kive jõe ületamiseks.

Üle jõe asetatakse kivid ja iga laps hüppab õpetaja eeskujul kivilt kivile, hüüab kõvasti ja selgelt kirja kindlale rünnakule.

Teisele poole üle läinud, näevad lapsed maja. "Kes majas elab?" Lapsed arvavad ära rebuse (hiiri).

3. Postituse teema.

Töötage nimisõnast omadussõna sõnamoodustusega

Õpetaja võtab hosthiire välja. "Hiir on erinev. Kuidas nimetatakse hiirt, kes elab inimese majas? (majahiir). Hiir arvutis? (arvuti). Ja hiir, kes põllul elab?" (väli)

Töötage paberilehel orienteerumise ja kuulmis tähelepanu arendamisega.

Laste ette ilmub tahvel – labürint.

Õpetaja: Põldhiirel on palju sahvreid ja need on kõik ühendatud maa-aluste käikudega. Minu õhutusel lähme esimesse sahvrisse ja uurime, millist heli nad meile tutvustada tahavad.

Õpetaja ütleb marsruudi ja laps liigutab seda mööda hiirt: "Läheme noolest üles, pöörame paremale, alla, lillest mööda." Mink eemaldatakse tahvelarvutist, pööratakse ümber ja kuvatakse "?" (küsimus). Õpetaja näitab kaarti esemetega: lilled, laud, tool, voodi. Ta palub esemed loetleda: “Mis on kaardil üleliigset? (Lilled.) Miks? (laste vastused) See lisapilt aitab meil tunni teemat paljastada. Ütleme uuesti sõna “lilled” ja nimetame viimast heli ”(lilled-s) Lapsed kiirgavad heli [S].

4. Helide iseloomustus vastavalt artikulatsioonile ja akustilistele tunnustele.

Õpetaja: Vaata peeglisse ja ütle heli [ы]. Skeemi küsimused:

Kas huuled on avatud või suletud? (avatud)

Kas hambad on avatud või kinni? (avatud)

Kus on keel? (see asub suu põhjas)

Kas miski takistab õhuvoolu suust väljumist? (Ei)

Järeldus: Kuidas nimetada helisid, mille hääldamisel õhuvool takistust ei kohta? (vokaalid) Mis tingimusvärv tähistab vokaaliheli? (punasega)

5. Foneemilise kuulmise arendamine.

Õpetaja pakub teise naaritsa juurde minna hiirega teise lapse juurde. (Läheme üles, pöörame vasakule, üles, kellukesest mööda, puravikest mööda) Teisele poole naaritsale on joonistatud kõrv.

Õpetaja: Ma nimetan erinevaid helisid. Kui kuulete [S], plaksutage käsi. (Väikese ekraaniga katab õpetaja suu laste silmade eest ja teeb hääli) (Siis silbid) Sa-so-sy-mo-you-yr-vo.

Ja nüüd teen ettepaneku jalutada.

Fizminutka

1-2(plaksutage sõnale) – saared ( peopesad "panevad" rindkere tasemele)

3-4 (puuvill sõna kohta) - me ujusime rinnuliujumise liigutused)

5-6 (puuvill sõna kohta) – me oleme siin ( istuge maha ja plaksutage põlvi)

7-8 (puuvill sõna kohta) - mändide kohal varvastele sirutatud, käed üles sirutatud)

9-10 (puuvill sõna kohta)- oleme teel (paigal kõndides)

Ma lugesin kümneni. (iga silbi jaoks erinevad liigutused)

6. Hääliku hääldamine sõnades. Hääliku asukoha määramine sõnas

Õpetaja: Ja nüüd määrame hääliku asukoha sõnades: sõna alguses, keskel või lõpus.

Lapsed tulevad igale lapsele poolitatud piltidega laudade rühma: 1. laudade rühmal on 4 lõhestatud pilti: pull, ilves, rott, kala, kitsed, koprad.

2. laudade rühmal on poolitatud pildid: melon, kõrvits, kurk, tomat

Õpetaja: Nimetage kogutud pildid ühe sõnaga. (loomad, köögiviljad)

Iga laps helistab veel kord kogutud pildile, tuues oma häälega heli [s] esile, ja selgitab, kus ta antud heli kuulis. (sõna alguses, keskel, lõpus).

Õpetaja: Mõelge sõnadele, mis algavad tähega [S]. (Lapsed ei oska nimetada) Üheskoos järeldavad: [S] on huvitav selle poolest, et venekeelses kõnes pole sellega algavaid sõnu.

7. Heli [s] tähistamine tähega “ы”.

Lapsed lähenevad jälle labürintile ja teine ​​laps järgib naaritsale antud juhiseid. Mingi seljale on joonistatud pliiats. "Poisid, mis te arvate, mida me nüüd teeme?" (õpi Y-tähte kirjutama).

Lapsed istuvad kirjaliku töö tegemiseks töölaudade taga. Õpetaja näitab kaardil olevat tähte Y. Kuidas kiri välja näeb (laste vastused ja õpetaja versioon). Mitu elementi on ühes kirjas? Milline? (kaks vertikaalset pulka ja üks poolring),

Õpetaja: Pange Y-täht kokku vastavalt 3-st elemendist koosnevale mustrile, mis igaühel on kandikul.

Visuaalse taju arendamine.

Õpetaja: Pliiats otsustas teid proovile panna ja kattis peaaegu täielikult joonte taga oleva kirja meie silmadest (näitab kaarti ja juhib laste tähelepanu nende töölehed) (lisa)

Otsige üles joonte taga olev täht ja värvige see punase värvipliiatsiga. Ja selleks, et kiri saaks ilus, peate oma sõrmi sirutama.

Sõrmede võimlemine.

Õpetaja näitab ja esineb koos lastega: iga sõrm soojeneb sõrme alusest kuni otsani, alustades pöidlast.

See sõrm on kõige paksem, tugevam ja suurim

See sõrm on selleks, et see välja tuua

See sõrm on pikim ja see seisab keskel

See sõrm on nimetu, ta on kõige hellitatud.

See sõrm, kuigi väike, on osav ja julge

Seejärel värvivad lapsed kirja.

Õpetaja: Nüüd kirjutame õhku tähe: (Õpetaja selgitab ja näitab) tõmmake ülevalt alla vertikaalne pulk, pulga keskelt - poolring paremale poole ja jälle vertikaalne pulk ülalt alla .

Mitu korda “kirjutavad” lapsed koos õpetajaga õhku kirja. Seejärel paneb õpetaja tahvlile järgmise ülesande näidise. Lastele trükitakse ülesanne töölehtedele. Poisid õpivad lihtsa pliiatsiga kirja kirjutama 3 liigutusega mööda punktiirjoont. Lapsed teevad paberitükkidele tähe ümber, panevad kaunilt kirjutatud kirja alla täpi. Kui laps täidab ülesande teistest kiiremini, pakutakse talle paberilehelt lisaülesanne (otsi kalal või ülesandel nr 4 (vt lisa) kõik “s” ja ring need ümber).

Fizminutka;

Lumivalgeke venitas ärgates magusalt. (lapsed seisavad varvastel ja sirutavad käed üles)

Üks kord painutamine, kaks korda painutamine (kallutab küljele)

Ja venis jälle. ( tõmba käed üles)

Ja siis jooks-jooks jooksis paljajalu. (jookse paigal)

Lapsed jäävad püsti.

8. Foneemiliste esituste arendamine ja töö häälikuanalüüsi ja sõna “suitsu” skeemi alal.

Meie kutseümbrik sisaldab helisid: me ei näe neid, kuid kuuleme neid. Kui nimetate helisid kiiresti püüdmise järjekorras, tunnete sõna ümbrikust ära.

Õpetaja võtab välja ja “viskab” helid [d] (Maša, mis heli sa tabasid?), [s] (Ivan, mis heli sa tabasid?), [m]. Mis sõna oli ümbrikus? (suitsu). Hästi tehtud, tegite suurepärast tööd.

Lapsed tulevad taas laudade rühma, millel on mustade ja punaste tähistega kandikud ja kaart. (riis)

Õpetaja küsib lastelt uuesti: Mis oli sõna esimene häälik? ([D] ja lapsed panevad kiibi heliskeemi 1. lahtrisse). Mis oli 2. heli? ([s]). Mida me tema kohta õppisime? (see on täishäälik, mis tähendab, et me tähistame seda punase kiibiga. Nad panevad punase kiibi 2. lahtrisse.) Mis on 3. heli, mis sulle visatakse? (m). Asetage 3. lahtrisse must kiip. Kogu aeg juhitakse laste tähelepanu sellele, et paneme laastud vasakult paremale.

Õpetaja näitab kõiki toiminguid oma mudeli järgi. Lõpus palub ta nimetada heli vastavalt näidises näidatud lahtrile. ([m], [s], [d]). Ja siis palub ta vastavast lahtrist kiibi eemaldada ([d], [m]).

Õpetaja: Mis heli jääb? ([s]). Mine töölehtedega tabelite juurde, otsi üles sama kõlakoda ja kirjuta teise aknasse Y-täht. Lapsed täidavad ja ülesannet kontrollitakse.

9. Tunni lõpu korraldamine.

Meie õppetund on lõppenud.

Mis heliga olete tuttav?

Milline ülesanne teile kõige rohkem meeldis?

Õpetaja: Mulle meeldis teiega koos reisida, seega on teile selle tunni mälestuseks valmistatud üllatus. See ei ole esimeses ega ka kõrges kastis.

Lapsed arvavad. See on pilt töölehe viimase ülesandega. Lapsed on oodatud täitma ülesannet – juhtima hiirt läbi labürindi juustuni – soovi korral iseseisvalt või koos vanematega kodus.

Tere mu kallid lugejad!

Ja jälle rubriik õppida tähti, ja praktiline materjal ja täht "Y". Kasutades kunstisõna, lastele on tähti lihtsam tutvustada, ma arvan, et olete sellest juba aru saanud. Noh, hästi valitud mängud aidata lapsel täht paremini meelde jätta.

täht "Y"

Rõõmsad luuletused

Ja vaene kiri S Võsaga ekslemine, paraku.

A. Šibajev

Kindel märk ja täht S

Me vajame seda oma tähestikus.

Kindel märk - kraanas,

S- diivanil olevas hiires.

Ja siit tuleb kiri S.Ilma S sa ei õpi.

Sõnn madaldab kahte tähte: - MU!

- MJÄU! ütles kass talle. -

Kuulnud? Nii et meie, kassid

Me teame rohkem tähti kui sina.

G. Vieru

* * * Mõnikord see kiri

Lõpus ja keskel

Kapsa lõpus, roots,

Ja meloni keskel.

S- lõhnav seep, valge, seebine,

Seep näeb räpane välja

muigega.

Kui räpane naine mäletas seepi,

Seep peseks selle lõpuks maha.

Naljakas poistele ja tüdrukutele:

Mööda paks õhukesega.

Nad lähevad, nad ei saa aru

Mis kiri on S meelde tuletada.

Sina oled kõhn ja mina paks.

- Sööge vähem tühja kõhuga!

G. Vieru

Ärme pane karu väikesesse raamatusse.

Me asendame Ja peal S

Joonistame hiire.

Siin on kirves. Logi lähedal.

Said, mida vajate:

Selgus kiri S

Me kõik peame seda teadma.

V. Stepanov

Kes hakkab nõusid pesema?

"Sina, muidugi, sina, sina, sina.

Miks me oleme, meie, meie?

- Võib-olla olete parem, sina, sina?

Lõdvestuge, sina ja sina:

Kõik taldrikud on sina-me-sina.

Mina ja sina, meie ja sina

Me kõik teame seda tähte S.

Keeleväänajad

Mängud

Mäng "Kes on tähelepanelik?".

1. Mis on sõnades sama häälik: suits, pull, suusatamine, juust, kala, ilves?

Mäng "Kes on rohkem?".

Nimetage võimalikult palju sõnu heliga [ s] Keskel.

Vastus: auk, hüppa, unusta, tark, uju, naerata.

Mäng "Naljakad helid".

Mäng "Silbiline oksjon".

1. Palli viskamisel kutsub õpetaja sõna algust. Palli püüdnud õpilane peab nimetama sõna lõpu ja viskama palli õpetajale tagasi. Näiteks: ly (- zhi), meie (- vaata), sy (- kivi), tyk (- wa), väike (- shea).

2. Sisestage puuduvad silbid heliga [ s].

Mõistus (- ny), puhka (- ry), täpselt (- ny), che (- sina-) re, in-per (- väljuda), teises (- ryh), värv (- sina), puuvili (- sina), tra (- sina).

Üks-mitmele mäng.

Moodustage sõnadest mitmus: lõvi - ( lõvid), sall - ( sallid), vihmavari - ( vihmavarjud), laud - ( tabelid), korrus - ( põrandad), juust - ( juustud).

Mäng "Kiri on kadunud."

Leidke puuduv täht.

S - p, m - lo, kanad -.

Mäng "Läbi kirja".

– s – – – s – – –

– s – – – s – – –

– s – – – s – – –

– s – – – s – – – – –

– s – – – s – – – – –

– s – – – s – – – – –

Vastus: auk, kast, seep, tolm, ilves, suusad;

väljapääs, helistada, kalamees, auk, tolmuimeja, hiir.

Mäng "Täida sõna."

laup ( küllastustunne), hingetõmme ( väljahingamine), helistama ( helistama), koon ( tiib), süütunne ( auk), kala ( kalamees).

Mäng "Sõnade teisendamine - võlukett."

Valige sõnad, mis sisaldavad tähte "y". Iga järgmine sõna peab algama eelmise sõna lõputähega.

Lynx - juust - kalur - karusmarjad - tiib;

Tagumine - kast - otsi - küna.

Ristsõna

1. Beebi kana.
2. Elektriseade ruumide puhastamiseks.

3. Soomuses sõdalane.
4. Aiataim.

5. Mida mesilased peale mee koguvad?
6. Kanal suitsu ahjust väljumiseks.
7. Seene.

Vastus: tibu, tolmuimeja, ratsu, kõrvits,
õietolm, korsten, russula.

Mõistatused

Väike ise kardab kassi,

Elab põranda all, kannab kõike sinna.

(Hiir.)

Ilmus kollases mantlis:

- Hüvasti, kaks kesta!

(Tibu.)

Meie, nobedad õed,

Jookse kiired meistrid.

Vihmas - lamame,

Külmas - jookseme:

See on meie režiim.

(Suusad.)

Ta on alati tööl

Nagu me ütleme

Ja puhkab, kui oleme vait.

(Keel.)

Ta elab vees

Nokka pole, aga nokib.

(Kala.)

Kõnnime öösel, kõnnime päeval

Aga me ei kao kuhugi.

(Vaata.)

Kes tormab kiiresti läbi lume,

Kas sa kardad ebaõnnestuda?

(Suusataja.)

Kaks uut vahtrat

Tallad on kahemeetrised.

Panin neile kaks jalga peale

Ja joosta läbi suure lume.

(Suusad.)

Ma näen tolmu - nurisen,

Ma uristan ja neelan alla.

(tolmuimeja.)

Hingan sisse palju tolmu

Et sa oleksid terve.

(tolmuimeja.)

Herned laiali tuhandetele teedele.

(Tähed taevas.)

Tänan, et külastasite mu lehte!


    Mängud tüdrukutele Mängud tüdrukutele – meie saidil pakutakse tüdrukutele, poistele ja lastele ONLINE ja TASUTA. Kõiki mänge on uueks 2019. aastaks värskendatud, siin on saadaval kogud mis tahes žanritega tüdrukutele mõeldud mängudega: Ponid, Equestria Girls, Makeup, Angela the Cat, Dress Up, Vee


    Mängud poistele Mängud poistele on saadaval meie veebisaidil ONLINE ja TASUTA poistele, tüdrukutele ja lastele. Meil on järgmised mängude kollektsioonid: Minecraft, Agario, Spinners, Simulators, Racing, Shooters, AM NUM, Subway Surfer ja teised. Alustage Mängude mängimist


    Kooliks valmistumine ei ole lihtne ülesanne ja seda tuleks alustada tähtede õppimisest võrgumängu "Õpi A-tähte" abil. Nagu teate, algab tähestik A-tähega, seega õpime seda kõigepealt kirjutama. Uue tähestikutähe õppimiseks tehke ümber rohelised punktid


    Tähestiku viimane täht, mida kohtate võrgumängus "Õpi I tähte", on igale lapsele hästi teada. On aeg õppida, kuidas see on kirjutatud, ja õppida seda teistest tähtedest eristama. Haridusprotsess esitatakse meelelahutuslikus mänguvormis, nii see jääbki


    Pehme märk on kõigile täiskasvanutele hästi teada, kuid lastel põhjustab see sageli teatud raskusi, mida võrgumäng “Õpi b-tähte” aitab teil vältida. Tänu temale õpivad lapsed seda kirja arvutis kirjutama ja leiavad selle kiiresti paljude muude võimaluste hulgast.


    Isegi kui teie laps on tähti juba veidi õppinud, tuleb seda teavet pidevalt koondada ja välkmäng “Õpi C-tähte” aitab teda selles. Esiteks pidage meeles, kuidas see on kirjutatud, selleks peate joonistama tulevase kirja kontuurid. Teine etapp on äratundmiseks, klõpsake igal leitud