Biograafiad Omadused Analüüs

Praktiline töö keemias, soolalahuse valmistamine. Praktiline töö "soolalahuse valmistamine teatud lahustunud aine massiosaga"

PRAKTILINE TÖÖ "LAHENDUSTE VALMISTAMINE KOOS
LAHUSTUD AINE TEATUD MASSIFAKTSIOON".

TUNNI EESMÄRGID:
- oskuste ja vilumuste kinnistamine lahenduste koostamisel kindlaga
- massiosa lahustunud aine;
- jätkata ainete kaalumise ja vedeliku mahu mõõtmise oskuste kujundamist;
- aine vastu huvi tekitamine.
VARUSTUS: kaalud, raskused, keeduklaasid, klaasid, klaasvardad, harjad. Reaktiivid: vesi, Na2CO3. TV kaardid. Ülesandekaardid praktiliseks tööks. Infolehed "kurjategija jälgedega" (krüptokiri fenoolftaleiini lahusega). Kaardid koos lisaülesandeid. Järjestusskeem
tööd. Algoritm probleemide lahendamiseks.
TUNNIDE AJAL.
1. sissejuhatusõpetaja (tunni eesmärkide kohta).
Anninsky lihakombinaat tegi avalduse kogu lauasoola kadumise kohta. Lihatoodete tootmine on ohus. Peame võimalikult kiiresti üles leidma kurjategija, kes, nagu iga seaduserikkuja, jättis kuriteopaigale jäljed. Sellise keerulise töö tegemine on usaldatud programmeerijate, kohtuekspertiisi ja analüütikute osakondadele. Iga osakond peab ette valmistama
naatriumkarbonaadi lahusega ja kasutage seda kurjategija jälgede määramiseks.
Koos saame teada, kes on soolavaras.
2. Ohutusalane instruktaaž. Frontaalne vestlus ohutuseeskirjadest, kaalumise, vedelike mahu mõõtmise ja ainete lahustamise reeglitest.
3. Lahendustealaste teadmiste uuendamine. Vestlus teemal:
- mis on lahendus?
Mis on lahuse mass?
Kuidas arvutatakse lahustunud aine massiosa?
4. Teadmiste ja oskuste rakendamine. Õpilased lahendavad ülesandeid, määravad soola massi ja vee mahu, valmistavad lahenduse. Kui lahus on valmistatud, kasutatakse seda fenoolftaleiini lahusega tehtud paberil joonise väljatöötamiseks. Iga rühm kirjutab oma leiud tahvlile.
Ülesande sooritanud õpilased saavad lisaülesande "Täiesti salajane" erineval määral raskusi.
Märge. Praktilise osa ajal töötavad õpilased sisse erinevad rühmad:
1) analüütikud teevad kogu töö ise, neil ei ole õigust konsulteerida õpetajaga;
2) kriminoloogidel on skeem, mis kajastab töö põhietappe, neil on õigus ühele vihjele;
3) programmeerijatel on põhilisi tööetappe kajastav skeem ning lahuse valmistamiseks vajaliku aine massi ja vee massi arvutamise ülesande lahendamise algoritm.
Töö kokkuvõtteid. "Kurjategija" (H 2 O) tuvastamine.
5. Kodutöö.
Arvutage suhkru massiosa oma tees, kui 1 tl
sisaldab 10 g suhkrut.
6. Koristustööd.
Lisa.
Ülesanne analüütikute rühmale.
2. Määrake oma töö eesmärk.
3. Lahendage probleem.
4. Valmistage lahus.

Ülesanne kriminalistide rühmale.
1. Kirjutage üles praktilise töö number ja pealkiri.
2. Määrata töö eesmärk.
3. Lahendage probleem:
a) Kirjutage lühidalt üles probleemi olukord.
b) arvutage aine mass järgmise valemi abil:

m (in-va) \u003d (w (in-va) m (p-ra)) / 100%

c) arvutage valemi abil vee mass
m (H 2 O) \u003d m (r-ra) - m (in-va)

5. Valmistage lahus.

Ülesanne programmeerijate rühmale.
1. Kirjutage üles praktilise töö pealkiri.
2. Määrata töö eesmärk.
3. Lahendage probleem:
a) lühike seisukordülesanded:
Arvestades:
m (r-ra Na2CO3) = 20g
w(Na2CO3)=5%

Leidma:
m(Na2CO3)
m(H2O)
b) arvutage valemi abil m (Na 2 CO 3).

m(Na2CO3) = (m(p-pa Na2CO3) w(Na2CO3)) / 100%

c) arvutage vee mass järgmise valemi abil:

m (H 2 O) \u003d m (p-pa Na 2 CO 3) -m (Na 2 CO 3)

4. Valmistage lahus.

Lisaülesanded "Täiesti salajane".
1. Arvutage naatriumkloriidi massiosa 100 g lahuses
sisaldab 5 g naatriumkloriidi.
2. Arvutage naatriumkloriidi massiosa, kui see on lahustunud 80 g vees
20 g naatriumkloriidi.
3. 100 g 5% naatriumkloriidi lahusele lisati 20 g vett.
Määrake saadud lahuse massiosa.

Nimi: Praktiline töö"Teatud lahustunud aine massiosaga lahuste valmistamine"

Ametikoht: keemia- ja bioloogiaõpetaja
Töökoht: V.A. nimeline MKOU Verkhnetishanskaya keskkool. Fufaeva
Asukoht: Voroneži piirkond Talovski rajoon


    Võistluse reeglid:


    - Fotokonkursid

    Kooliväline töö:



    - KVN



    - Töö vanematega




    - Sertifitseerimismaterjalid

    Koolitarbed:


    - astronoomia (11. klass)
    - looduslugu (5. klass)
    - bioloogia (5.–11. klass)


    - kodanikuõpetus (5.-7. klass)
    - loodusõpetus (9.–11. klass)

Tunni nr 20 tehnoloogiline kaart

TÄISNIMI. õpetajad : Govoruha O.V.

Hinne: 5

Asi: tehnoloogia

Tundide arv : 1

Tunni teema : "Keedetud köögiviljadest roa valmistamine."

Tunni eesmärk: Õpilaste tutvustamine köögiviljade kuumtöötlemise liikidega; moodustamine olulised reeglid kuumtöötlus; nõuded valmisroogade kvaliteedile ja kujundusele.

Tunni eesmärgid:

1) Tutvustada õpilasi köögiviljade kuumtöötlemise peamiste liikidega.

2) Õpetada köögivilju õigesti kuumtöötlema ja keedetud köögiviljaroogasid valmistama

3) sisendada õpilastes huvi kokakunsti, täpsuse, organiseerituse, iseseisvuse ja esteetilise maitse vastu, oskust tooteid hoolikalt ja säästlikult kasutada, korras hoida töökoht keedetud köögiviljadest roogade valmistamisel.

Tunni tüüp: Praktiline töö

Õppematerjalid: Õppematerjalid tehnoloogia õpiku 5. klassile N.V. Sinitsa, V.D. Simonenko; töövihik, arvuti, esitlus, lauanõude komplekt ja seadmed keedetud köögiviljasalati valmistamiseks, juhendkaardid, plakatid.

Planeeritud haridustulemused:

teema - õpitakse tundma köögiviljade kuumtöötlemise meetodeid vinegreti valmistamise tehnoloogia abil, tutvutakse keedetud köögiviljadest valmistatud valmisroogade kvaliteedi ja kujunduse nõuetega.

Metasubjekt (UUD):

- regulatiivsed - salati valmistamise tehnoloogilise järjestuse määramine.

suhtlemisaldis - oskus töötada ülesande täitmisel rühmas, oskus teha koostööd õpetajaga, võimaldada konfliktsituatsioonid adekvaatselt tajuma ja kujundama ühise töö käigus kaaslastesse lugupidavat suhtumist.

- kognitiivne - kõige ratsionaalsemate toiduvalmistamisviiside valimine ja võrdleva analüüsi läbiviimine.

Isiklik edendadavalmisolekutratsionaalsele majapidamisele,oskus läbi viia tehtud töö eneseanalüüsi, arendada töökust, kasvatada töös täpsust ja korrektsust.

õppetunni etapp

Tunni etapp

Õpetaja tegevus

Õpilaste tegevused

Moodustati UUD

Org. Hetk.

Teadmiste kontrollimine eelmise tunni teemal.

Tervitades lapsi. Info hankimine puudujate kohta. Tunni ettevalmistamine (õpik, vihik, pastakas, päevik).

Kaetud materjali kordamine:

2. Kuidas teha kindlaks köögiviljade valmidus toiduvalmistamisel?

3. Mis määrab köögiviljade nimede kuju?

4. Sõnum, mis tähendab sõna "vinegrett".

Laste vastused.

1. C-vitamiini kadu vähendamiseks keedetakse köögivilju suletud kaanega anumas.

2. Köögiviljad tuleb noa või kahvliga läbi torgata; see peaks olema pehme.

3. Köögivilja nime kuju sõltub salati tüübist.

K. areng kõnetegevus, kasutades kogemusi kõne tähendab vaimse tegevuse reguleerimiseks.

Motivatsioon (enesemääramine)

õppetegevustele.

Jätkame õppetundi.

1. Mida peaksime selles õppetükis õppima?

2. Milliseid ülesandeid seame.

Toiduvalmistamise ohutus

TB elektripliidi kasutamisel.

1) Enne sisselülitamist kontrollige toitejuhtme seisukorda.

2) Pliidi sisselülitamisel sisestage pistik pistikupesadesse, kuni see peatub. Ärge ühendage pistikut lahti juhtmest tõmmates.

3) Kasutage köögiviljade küpsetamiseks tulekindlaid kööginõusid. Keelatud on kasutada plastnõusid.

4) Jälgi, et keetes nõude sisu üle ääre ei valguks, võta kuumade nõude kaaned rätiku või potihoidjaga ja ava endast eemale.

TB lõikeriistade kasutamisel.

1) Köögiviljade noaga lõikamisel olge ülimalt ettevaatlik.

2) Laske noad ja kahvlid edasi ainult käepidemega ettepoole.

3) Lõika köögiviljad lõikelaudadel, jälgides õiged nipid lõikamine. Vasaku käe sõrmed peavad olema painutatud ja asetatud noaterast teatud kaugusele.

4) Olge käsiriividega töötades ettevaatlik. Hoidke töödeldud toiduaineid (puuviljad, juurviljad) tugevalt kinni, ärge töötlege liiga väikseid osi.

Töö järjekord

1) Pange selga tööriided (põll, sall või müts)

2) Peske käsi seebiga.

3) Tutvuge tehnoloogilise kaardiga

4) Korraldada õpilase töökoht

5) Valmista roog vastavalt tehnoloogilisele kaardile.

6) Sooritage laua katmine.

7) Serveeri keedetud roog.

8) Korista oma õppekoht.

1. Õppige valmistama keedetud köögiviljadest salatit. 2. Õppige lõikama keedetud köögivilju kuubikuteks.

3. Noaga töötades järgige toiduvalmistamise sanitaar- ja hügieeninõudeid ning ohutusreegleid.

Kirjeldage toiduvalmistamise ettevaatusabinõusid

L. Enesemääramine, iseorganiseerumine,

J. Koostöö kavandamine kaaslaste ja õpetajaga.

P. Oskus ette näha tegevusi tunnis

Teadmiste aktualiseerimine ja individuaalsete raskuste fikseerimine proovitoimingus.

Paluge õpilastel uurida vinegreti valmistamise tehnoloogiat vastavalt pakutud tehnoloogilisele kaardile.

Lisa Vinegreti valmistamise järjekord, salati valmistamise skeem.

Tehke eeldused tehnoloogilist kaarti uurides

P. väljavõte vajalikku teavet tekstidest

R. proovisõit hariv tegevus

K. erinevate arvamustega arvestamine, oma mõtete väljendamine piisava terviklikkuse ja täpsusega

Praktiline töö "Viinegreti keetmine"

Õpetaja jagab õpilaste tegusid.

Vinegreti valmistamise ajalõpetaja juhib õpilaste tähelepanu meeldetuletustele ja näpunäidetele, mis on vihjetena praktilise töö vallas, silmale ligipääsetavates kohtades.Lisa

Toitu süüesõpetaja jälgib lauas käitumisreeglite ja söögiriistade kasutamise reeglite täitmist.

Aeg lõpetada roa valmistamine, koristada tööruumid, asuda maitsma.

Nad panevad pearätid ja põlled pähe, käivad sööklas praktilisi töid tegemas.

Õpilased valmistavad salatit, näidates praktiliselt juurviljade viilutamist tehnoloogiline kaart salati valmistamine.Lisa

Lauale pannakse valmis, kaunilt kaunistatud salat. Õpilased istuvad laua taha, hindavad välimus roogasid kasutades valmis rooga hindavat kaarti.Lisa

Pärast söömist õpilased pesevad ja tagastavad nõud.

R. salati valmistamise tehnoloogilise järjestuse määramine.

K - oskus töötada ülesande täitmisel rühmas, oskus teha koostööd õpetajaga, lahendada konfliktsituatsioone, adekvaatselt tajuda ja ühise töö käigus kujundada lugupidavat suhtumist kaaslastesse.

P. kõige ratsionaalsemate toiduvalmistamisviiside valik ja võrdlev analüüs.

Esmane kinnistamine hääldusega väliskõnes.

1. Milline on vinegreti valmistamise järjekord?

2. Kuidas saab vinegretti kaunistada?

3. Milliseid reegleid tuleks vinegreti valmistamisel järgida?

Vasta küsimustele, räägi nende raskustest

P.analüüs, süntees, üldistus, klassifitseerimine.

K. oma arvamuse ja suhtluspositsiooni kujundamine ja argumenteerimine, partneri käitumise juhtimine.

L. Vastutuse teadvustamine ühise eesmärgi nimel.

Õppetegevuse peegeldus.

Võtame õppetunni kokku.

Valige ja jätkake mis tahes pakkumisega.

Tänases õppetükis õppisin...

Selles õppetükis tunnustaksin end selle eest, et…

Pärast tunde tahtsin...

Täna sain hakkama...

Aitäh õppetunni eest!

Kodu Uurige, kuidas auruga küpsetamine toimub, millist seadet teil selleks vaja on. Täida töövihikus olevad ülesanded.

P.tegevusmeetodite ja -tingimuste kajastamine, tegevuse protsessi ja tulemuse kontroll ja hindamine.

L. Enesehindamine edukuse kriteeriumi alusel, adekvaatne arusaamine edu ja ebaõnnestumise põhjustest õppetegevuses.

K. hariduskoostöö planeerimine.

Silvanovitš Marina Sergejevna

Keemia õpetaja

KSU "Bastomari keskkool"

Tunni eesmärk: kujundada etteantud kontsentratsiooniga lahuse valmistamise oskus.

- kinnitamine teoreetilised teadmised lahendustest ja nende kontsentratsiooni väljendamise viisidest;

– Laboriseadmetega töötamise oskuste ja lahendusoskuse parandamine arvutusülesanded lahuse kontsentratsiooni määramiseks;

- täpsuse, vaatluse ja ohutu käitumise kultuuri edendamine keemiakabinetis.

Varustus: treeningkaalud raskustega, kooniline kolb, mõõtekolb, mõõtesilinder, klaaspulk, paberileht, kristall soola.

Tundide ajal.

1. Organisatsioonimoment.

2. Teadmiste aktualiseerimine.

Varasemates tundides ütlesime, et lahendused on meie elu lahutamatu osa.

- Poisid, mäletate, mis on lahendus? ( homogeenne süsteem, mis koosneb lahustiosakestest ja lahustunud aineosakestest.)

Kas mäletate lahenduste tähtsust? (Õpilane vastab: peaaegu kõik ravimained mõjuvad organismile lahustunud olekus, toidu omastamist seostatakse toitainete viimisega lahusesse; lahused on olulisemad füsioloogilised vedelikud - veri, lümf, taimeraku mahl jne. väetiste, metallide ja nende sulamite, paberi, parfüümide saamine lahuses voolab).

Tänases tunnis teeme praktilisi töid teatud lahustunud aine massiosaga lahuse valmistamisel.

Mis on meie tunni eesmärk? (lapsed sõnastavad iseseisvalt praktilise töö eesmärgi).

AT Igapäevane elu sageli kohtame lahendusi: hapukurkide, kompottide valmistamisel, kasutamisel ravimid. Lahendustega on seotud paljud ametid: proviisor, õde, kondiiter, keemiaõpetaja, laborant.

Tänases tunnis õpime praktikas, kuidas valmistada soovitud kontsentratsiooniga lahust.

1. Mis on lahenduste komponendid? (lahusti, lahustunud aine)

2. Mis moodustab lahuse massi? (lahusti mass ja lahustunud aine mass)

3. Mida näitab lahustunud aine massiosa?

4. 50 g piimapulbrit lahustati 150 g vees. Lahus oleva aine massiosa on võrdne.

5. 500 g 2% piimajoogi valmistamiseks peate võtma palju vett.

3. Praktiliste tööde tegemine.

- Orgaaniline keemik N.N. Semenov kirjutas: "Keemia on eksperimentaalne, mitte maagiline teadus ja parem on selles teaduses olla ohutu kui hiljem kahetseda."

Ohutusnõuded.

Praktiliste tööde tegemisel peame teie ja mina järgima ohutusnõudeid.

(Õpilased selgitavad praktilise töö käigus kordamööda kogu klassile tuberkuloosi reegleid).

Pidage meeles iga õpilast, Tea, iga puru, Ohutus on hea, ja hooletus on halb!

Ärge kiirustage katseklaasi haarama, Lugege juhiseid, Veenduge, et saate kõigest aru, Just siis alustate!

Et kogemus toimiks, kasuta puhtaid nõusid!

Las see lõhnab nagu särg katseklaasis, Nagu marmelaad kolvis, Ära maitse aineid! Isegi mürk lõhnab magusalt!

Praktiline töö number 4:

Teatud lahustunud aine massiosaga soolalahuste valmistamine

Töö eesmärk: valmistada etteantud lahustunud aine massiosaga lahus

Varustus. Tehnilised kaalud raskustega, keemiline keeduklaas, mõõtesilinder, lusikas puisteainete jaoks, klaaspulk.

Reaktiivid: lauasool - NaCl, destilleeritud (keedetud) vesi - H2O.

Tööprotsess:

1. Lahuse valmistamiseks vajalike ainete massi arvutamine.

* Valige pakutud tingimuste hulgast üks ja arvutage vee ja soola massid.

VALIK 1.

Valmistage 25 g 4% naatriumkloriidi lahust.

2. VARIANT.

Valmistage 20 g 5% naatriumkloriidi lahust.

3. VARIANT.

Valmistage 25 g 2% naatriumkloriidi lahust.

2. Soola massi ja vee mahu mõõtmine

* Tasakaalustage kaalud paberilehega.

* Paigaldage kaalu paremale pannile raskus, vasakule valage soola, kuni see tasakaalustab.

* Vala sool koonilisse kolbi.

* Mõõtke nõutav summa vesi, kasutades mõõtesilindrit (mH2O=VH2O)

* Vala vesi koonilisse kolbi.

3. Lahuse valmistamine

* Segage sool ja vesi koonilises kolvis klaaspulgaga, kuni sool on täielikult lahustunud.

* Valage saadud lahus mõõtesilindrisse ja mõõtke lahuse maht.

* Andke koostatud lahendus õpetajale üle.

4. Tööde registreerimine

4. Tunni tulemus, hinde panemine.

5. Kodutöö.

Praktiline töö nr 1

"Soolalahuse valmistamine teatud lahustunud aine massiosaga"

Sihtmärk: õppida valmistama lahustunud aine teatud massiosaga soolalahust, täiendada laboriseadmetega töötamise oskusi.

Reaktiivid: kristalsed soolad, kaaliumkloriid, naatriumnitraat, naatriumkloriid, destilleeritud vesi.

Varustus: tehnokeemilised kaalud raskustega, keeduklaas, klaaspulk, spaatliga.

Ohutusreeglid praktilise töö ajal

Valamiseks tahked ained tuleks kasutada spaatlit. Ärge võtke reaktiive kaitsmata kätega. Keeduklaasi vedeliku segamiseks tuleb segada klaaspulgaga. Klaasiga töötades tuleb olla ettevaatlik, eriti tuleb kaitsta silmi.

Töökäsk

1. Arvutage soola ja vee massid, mis tuleb toiduvalmistamiseks võtta kindel lahendus. Massiosawon lahustunud aine massi ja lahuse massi suhe. Väljendatuna protsentides.

Määrame lahustunud aine (soola) massi, mis on vajalik lahuse valmistamiseks vastavalt valemile:

m (rassid) = w

Leiame veemassi. Kuna lahuse mass koosneb lahustunud aine massist ja vee massist, on vee mass võrdne lahustunud aine massi ja lahuse massi vahega.

Arvutame vee mahu, kuna vett on võimatu kaalul kaaluda. Vee tihedus +25°C juures on 1 g/cm 3 .

V =;

Pärast soola massi ja vee mahu arvutamist on vaja kaaluda vajalik soola mass. Selleks kasutatakse tehnokeemilisi kaalusid, mis annavad tulemusi 0,01 g täpsusega.

2. Mõõdame mõõtesilindri abil vajaliku destilleeritud vee mahu. Valage mõõtesilindrisse destilleeritud vett nii, et aine alumine tase puudutaks valitud märki. Mõõtmise ajal peab silinder olema vertikaalses asendis ning vaatleja silmad ja ruumala väärtus samal kaugusel.

3. Valage mõõdetud kogus vett soolaga keeduklaasi. Segage sisu õrnalt klaaspulgaga, kuni sool on täielikult lahustunud.

Koostame aruande järgmisel kujul:

    Arvutame lahuse valmistamiseks vajaliku soola massi ja vee mahu.

    Kaaluge kaalule teatud massi soola ja valage see keeduklaasi.

    Mõõdame mõõtesilindriga vajaliku koguse vett ja valame keeduklaasi.

    Segage keeduklaasi sisu klaaspulgaga, et see täielikult lahustuks.

Ülesanded

A) valmistage 20 g lahust kaaliumkloriidi massiosaga 0,05;

B) valmistada 25 g lahust naatriumnitraadi massiosaga 4%;

C) valmistada 10 g lahust 10% naatriumkloriidi massiosaga;

Tähelepanekud: sool on lahustunud.

Leiud: võetakse sool lahustunud ainega. Selles lahuses on sool lahustunud aineks ja vesi on lahusti.

Töö üldine järeldus: praktilise töö käigus õpiti valmistama lahustunud aine kindla massiosaga soolalahust, täiendati end laboriseadmetega töötamisel.

Eesmärgid:

1. Oskab valmistada lahustunud aine kindla massiosaga lahuseid, kasutades järgmisi toiminguid: kaalumine, vedeliku teatud mahu mõõtmine, lahustamine; teha vajalikud arvutused; tea arvutusvalem lahustunud aine massiosa määramiseks, kasutusreeglid keemilised klaasnõud ja reaktiivid.

2. Kasvatada teadlikku distsipliini praktilise töö käigus. Arendada dialektilist maailmapilti, kasvatada õpilaste suhtluskultuuri, kujundada töökorraldusoskust.

3. Luua tingimused loogilise mõtlemise, intellektuaalsete oskuste arendamiseks.

Varustus: Tehnilised kaalud raskustega, kemikaalide keeduklaas, mõõtesilinder, lusikas puisteainete jaoks, klaaspulk, pudel valmislahuse jaoks.

Reaktiivid: H 3 BO 3, NaHCO 3, KMnO 4 - kõik kristalne, destilleeritud (keedetud) vesi.

Tundide ajal:

1. Organisatsioonimoment

2. Ettevalmistus praktilise töö läbiviimiseks.

Ohutusnõuded

Käsitsege keemilisi seadmeid ettevaatlikult!
Kasutage puhtaid ja töökorras riistu.

3. Töö edenemine.

Sihtmärk: Kinnitada teadmisi teemal "Lahendused", arendada oskusi aine massifraktsiooni leidmise ülesannete lahendamisel, keemiliste reaktiivide käsitlemisel.

Modulo liikumisskeem

UE-1: sissepääsu kontroll

Sihtmärk. Testi teadmised ja valmisolek praktiliseks tööks.

Praktiliseks tööks töötame vihikus.

HARJUTUS

I variant

1. Massiosa – füüsikaline suurus, mida mõõdetakse:

a) liitrites;
b) grammides;
c) protsentides;
d) moolides.

2. Mida nimetatakse meniskiks?

(1 punkt)

3. Kui suur on kaaliumhüdroksiidi massiosa (%) lahuses, mis sisaldab 40 g KOH-d 200 g vees?

a) 16,7;
b) 20;
c) 40;
d) 33.4.

II variant

1. Massiosa – füüsikaline suurus, mida tähistatakse:

olen;
b) w;
c) V;
d) M.

2. Millise meniski annab vesi klaasnõus?

3. Kui suur on kaaliumhüdroksiidi massiosa (%) lahuses, mis sisaldab 20 g KOH-d 180 g vees?

a) 16,7;
b) 20;
kell 10;
d) 33.4.

Kontrollige oma vastuseid tahvlilt.
Kui kogusite 0 punkti, kasutage UE sooritamisel märkmetega märkmikku.
Kui saite 1 punkti, minge UE-2-sse.
Kui kogusite 2 punkti, minge UE-3-sse.
Kui kogusite 3 punkti, minge UE-4-sse.

Sihtmärk. Arendada oskust valida teatud massiga aine kaalumiseks raskusi.

Harjutused.

1. Valige kaalud 6,25 g aine (5 g + 1 g + 0,2 g + 0,05 g = 6,25 g) kaalumiseks.

2. Valige kaalud 3,64 g aine kaalumiseks 2g + 1g + 0,2g + 0,2g + 0,2g + 0,02g + 0,02g

Sihtmärk. Arendada probleemide lahendamise oskusi lahuses oleva lahustunud aine massi leidmiseks.

I variant

Millise massi naatriumvesinikkarbonaati tuleb võtta 20 g lahuse valmistamiseks, mille soola massiosa on 2%? Kus seda lahendust kasutatakse?

Vastus: m (NaHCO 3) \u003d 0,4 g Saadud lahust kasutatakse naha raviks, kui sellele satub hapet.

II variant

Määrake boorhappe mass, mis on vajalik 50 g lahuse valmistamiseks, mille happe massiosa on 0,02. Kus seda lahendust kasutatakse?

Vastus: m (H 3 BO 3) = 1 g , Boorhappe lahust kasutatakse meditsiinis desinfektsioonivahendina. Laboris hoitakse seda esmaabikomplektis silmade loputamiseks leelisega kokkupuutel.

Sihtmärk. Kinnitada praktilisi oskusi lahuse valmistamisel lahustunud aine massiosaga lahuses.

Põletuste korral elektri-šokk kanda peale 1% kaaliumpermanganaadi KMnO 4 lahusega niisutatud side. Valmistage 80 g seda lahust.

Sihtmärk. Aurustati 150 g 15% suhkrulahust. Kui palju suhkrut jääb topsi peale aurutamist?

Andke praktikaraamat õpetajale. Korrasta oma tööruum.

Peegeldus

Naaske tunni eesmärkide juurde. Kas olete oma töö käigus nendeni jõudnud? Hinda oma tööd kolmes valdkonnas: "mina", "meie", "äri".